Stichting Lentefeest presenteerde nieuwe carnavalsvereniging Holy ziekenhuis 33 bedden meer VERNIEUWINGEN UITBREIDING VAN HET DELTA HOTEL Taizé Scoutinggroep helpt Sinterklaas VLAARDINGEN KRIJGT EEN VROUWENCAFÉ TOT 1990 Dienstencentrum De 4 Molens pup,l,en Un-fe- 7PiJMfsi EVpï 8ed"te he' hoki ta xtarih»» HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 23 - VRIJDAG 11 NOVEMBER 1977 010-144329 DOORLOPENDE EXPOSITIE Hoogstraat 14 (bij Oostplein) Rotterdam In de Taizé Scoutinggroep is na de fu sie met de groepen St. Jacubus en de Schakel de in deze groepen bestaande traditie bezoeken te arrangeren voor Sint Nicolaas voortgezet. Dit gebeurt tegen betaling van een bil lijke commissie. Het geld wat hiermee bij de Taizé groep binnenkomt wordt benut voor de bouw van het nieuwe groepshuis waarmee men vorige week In het Verpleegcentrum „Driemaassteden" in Schiedam-Woudhoek kregen be woners hiervan een voorproefje van het nu weer naderbij komende carnaval. Het bestuur van de Stichting Lentefeest presenteerde hier de nieuwe Carnavalsvereni- ging met de installatie van Prins Carnaval Hendrikus I en diens Raad van Elf plus adjudant en hofnar. Direkteur G. van Putten van het Delta Hotel aan de Vlaardingse Maasboule vard is erai gelukkig mens. De nieuw bouw by het reeds bestaande hotel ge deelte is op hoogte en als alles goed gaat wordt volgend jaar maart het nieuwe hotelgedeelte geopend. Dat betekent dan dat het Delta Hotel de beschikking heeft over 78 kamers met alle moderne comfort. Verder is er dan een eigen zwembad en een fitnes scentrum voor de vermoeide zaken man. Het hotel wordt namelijk hoofd zakelijk bezocht door zakenlui die ver moeid van het geld verdienen en het vele praten in zo'n fitnesscentrum via b.v. trapfietsen hun spieren wat kun nen bewegen. De heropening van het nieuwe hotelge- deelte wordt al op 15 december voor- afgegaan door de heropening van het nieuwe entreegedeelte. Het Delta Hotel wil met allerlei arran gementen gedurende de weekeinds ook de Vlaardingers graag in het hotelge- beuren betrekken. Zo zijn b.v. de kerstdiners al vastgesteld. zaterdag is begonnen. Financieel is dit bouwprojekt nog niet rond hoewel met de enkele weken geleden gehouden fancy-fair een leuk basisbedrag werd bereikt. Door de Sint zelf is een secre tariaat ingesteld waar de gezinnen die zijn persoonlijke bezoek op prijs stellen en hiervoor geld over hebben. Dit se cretariaat is gevestigd bij mevrouw A. van Oorschot-Cilain, Hoogstraat 98b, tel. 262103, alhier. Om teleurstelling te voorkomen is een tijdige reservering van een bezoek van de Sint dringend gewenst. Vlaardingen krijgt een vrouwencafé. Het ligt in de bedoeling dat zo'n bij eenkomst elke derde dinsdag van de maand wordt gehouden. De eerste bij eenkomst vindt plaats op 15 november 's avonds na half negen in het Ont moetingscentrum „Westwijk", Floris de Vijfdelaan 2, tegenover het Mobil benzinestation. De bedoeling van dit vrouwencafé is: 1. een ontmoetingsplaats voor vrou wen, waar ze van gedachten kunnen wisselen over alles wat hen bezig houdt en waar ze niet met de buurvrouw, melkboer of bakker over praten. 2. Een plaats waar je informatie kan uitwisselen over de mogelijkheden die er voor vrouwen in yiaardingen zijn, met betrekking tot cursussen, praat groepen en hulpverlenende instanties. 3. Er is een discussiehoek waar in groepjes over een gericht onderwerp kan worden gepraat. 4. Er is een spreekstershoek waar je enkele minuten kan praten over iets wat je ergert of aanspreekt en waar je graag de mening van anderen over wil horen. Kortom een ontmoetingsplaats waar vrouwen onder elkaar kunnen zijn en waar veel kan maar niets moet. Het idee is voortgekomen uit de leegte die ontstaat na een V.O.S. (vrouwen oriënteren zich in de samenleving) cur sus, waar vrouwen in een geweldige sfeer met elkaar praten over allerlei onderwerpen zoals, onzekerheid, emancipatie, sexualiteit, opvoeding, politiek enz. Na die cursus willen veel vrouwen doorgaan maar vaak is er geen mogelijkheid om dit te organise ren. Met dit vrouwencafé hoopt men tege moet te komen aan de behoefte die be staat voor alle vrouwen, zowel georga- niseerden als ongeorganiseerden om met elkaar te kunnen praten of om lekker onder elkaar een glaasje te drin ken. Voor verdere inlichtingen graag bellen 010-350440, Els v.d. Kooy De Stichting Raad voor het Bejaarden- werk heeft voor de maand november weer activiteiten geprogrammeerd. De eerste voor 15 november a.s. een „Tea Dansant" met mnziek van het trio Ha- wal; 's middags vanaf twee uur in het centrum „De 4 Molens". Toegang E- ^Kaartverkoop in de bibliot heek, tijdens de uitleenuren. Op 29 november volgt dan een Sint Ni- colaasfeest, bestemd voor vaste bezoe kers aan het centrum en overige oudere wijkbewoners (eventueel met geleide). Kinderen hebben geen toegang. Het Theater „Amsterdam" geeft een voorstelling onder de naam: „Oei". Tijdens de pauze komt Sint Nicolaas z n opwachting maken. Toegangskaar ten ad. één gulden zijn eveneens vooraf in de bibliotheek verkrijgbaar. 77 Carnava7an de Stichting Lentefeest met zijn gevolg na de in stallatie in het centrum „Driemaassteden". 8 De reden van deze oprichting, uiteen gezet door de heer J. v.d. Touw namens het Stichtingsbestuur Lentefeest, kreeg een bevestiging na het voorlezen van de proclamatie door de kersverse Prins Carnaval. De inhoud hiervan luidt als volgt: „Daar de door de Stichting „Lentefeest" oorspronkelijk opgerichte carnavalsvereniging „De Rietzeilers", naamgeefster. Riet Konings, niet meer beantwoordt aan de oorspronkelijke doelstelling, nl. een carnavalsvereni ging vóór en dóór Stichting „Lentefeestheeft het bestuur ge meend een eigen groep te moeten op richten. die dit doel wel nastreeft. Dit doel houdt in: een vereniging die uitsluitend en aléén ten behoeve van gehandicapten en bejaarden een carnavals-feest organiseert. Hoewel het in de bedoeling ligt zoveel mogelijk be langeloos op te treden, zijn eventuele baten bestemd voor Stichting „Lentefeest". Muzikale medewerking aan deze pre sentatie leverde de „Bietbouwers" van de Muziekvereniging „Oefening Baart Kunst". Ook veel pupillen van Riet Konings woonde deze feestelijke bij eenkomst bij waar de stemming er di- rekt al helemaal in zat. Nog is de bouwkraan in stelling en wordt er aan een nieuwe entree van het hotel gewerkt Half december zijn voor wat het entreegedeelte de bouwzorgen voorbij. Het Holy ziekenhuis in Vlaardingen kan tot 1990 worden uitgebreid met 33 bedden. Dit heeft de Vlaardingse wethouder drs. Ysbrandt van der Velden, die voorzitter is van het stichtingbestuur van dit ziekenhuis, meegedeeld. De Vlaardingse wethouder kwam aan deze mening via het bekende rapport van staatssecretaris Hendriks van volksgezondheid inzake de ziekenhuisvoorzieningen. De planning volgens dit rapport bestaat uit het gegeven dat Schiedam in 1990 één ziekenhuisbed minder heeft dan Vlaardingen. Het Holy ziekenhuis heeft namelijk een streekfunktie met bv. Maassluis en Maasland als achterland. Volgens geneesheer directeur Trommel van het Holy ziekenhuis zal er van worden uitgegaan dat in 1990 dit ziekenhuis een capaciteit heeft van ongeveer 400 bedden. De Vlaardingse wethouder en de heer Trommel deden hun uitspraken tijdens een vergadering van de raadscommissie volksgezondheid. Verder deelde geneesheer directeur Trommel nog mede dat er aan wordt gedacht in de bestaande vacature van orthopedisch chirurg een Engelsman aan te trekken. De vacature bestaat overigens al bijna drie jaar. Inzake de regionale samenwerking binnen de stichting Schiedamse- Vlaardingse ziekenhuizen deelde wethouder Van der Velden verder nog mede dat het overleg niet altijd zo vlot loopt als wenselijk is. „De samenwerking wordt daarom zo bemoeilijkt", aldus Holy ziekenhuis geneesheer directeur Trommel, „omdat er momenteel een groot aantal onzekerheden zijn".

Het Nieuwe Stadsblad | 1977 | | pagina 23