Begroting 1978 C.A.I. SCHIEDAM IS INBEDRIJF s ff In Schiedam-Oost en -Zuid en het J. Straussplein Opheffing van het hulpbureau afd. Burgerzaken in Groenoord ff Openbare vergadering Commissie R.O. AVOND OPENSTELLING Verbetering van woonomgeving in Groenoord Voorlichtingsavond Schoolraad Wekelijkse publicatie van de Gemeente Schiedam Verzorging: Voorlichtingsambtenaar 'Stadskantoor Emmastraat 1, telef. 26.05.00, toestel 340. LEEF8TRATEN" worden "WOONERF Burgemeester en Wethouders hebben besloten een aantal straten in Schiedam-Oost en in Schiedam-Zuid, alsmede het Johann Straus splein in Groenoord aan te wijzen tot „woonerf. Deze straten en pleinen zijn in de afgelopen jaren door een reconstructie van de bestrating en door verbetering van de woonom geving tot „leefstraat" gemaakt. De bedoeling is om deze leefstraten nu ook de offlciele status van „woonerf" te geven. Dat gebeurt dan door het plaatsen van de borden model 57c (het symbool voor woonerf) en 58c (hetzelfde symbool, maar dan met een rode streep erdoor: einde woonerf) volgens bijlage II van de R.V.V. Het zal overigens nog even duren voor dat de straten en het plein de offlciele status van woo nerf hebben verkregen. Eerst moet het Ver- keersbesluit overeenkomstig gewijzigd worden, wat de goedkeuring van Gedeputeerde Staten behoeft, na publicatie van de voorgestelde wij ziging met de mogelijkheid om bezwaarschrif ten in te dienen. Ook moet de dienst Gemeen tewerken de borden nog plaatsen, wat enige aanpassing vereist. De aangewezen straten in Schiedam-Oost zijn: Ampèrestraat, Buys Ballotsingel westzijde, Buys Ballotsingel oostzijde van Lorentzlaan tot Van 't Hoffplein, Edisonstraat, Galileistraat, Halleystraat, Lange Singelstraat tussen de Swammerdamsingel en Rotterdamsedijk, Van Musschenbroekstraat, Newtonplein, Newton- straat, Pascalstraat, Rotterdamsedijk beneden tussen Lange Singelstraat en Boerhaaveplein, Snelliussingel en Voltastraat. In Schiedam-Zuid zijn aangewezen: Abben- broeksestraat, Brielsestraat, Geervlietsestraat, de Havendijk de noordelijke rijweg tussen Geervlietsestraat en Poortugaalsestraat, Heen- vlietsestraat, Oude Maasstraat, Voornese- straat, IJsselmondesestraat tussen Oude Maas straat en Poortugaalsestraat, Zwartewaalse- straat. In Groenoord: het Johann Straussplein. Dit is de officiële aanduiding van een woonerf: een omlijnd huis in wit op een blauw bord. Wanneer men het woonerf verlaat ziet men een zelfde bord, dooch dan met een rode spreep er over. Een woonerf is het domein van de voetganger. Hij mag overal komen. Daarom is er geen ver deling in een rijbaan en aparte verhoogde trot toirs. De vijf gulden regels voor een woonerf zijn: 1. Op wegen binnen een woonerf mag jeoveral lopen. Kinderen kunnen overal spelen. 2. Auto's moeten op een woonerf stapvoets rijden. Brommers en fietsers ook. 3. Wie op een woonerf rijdt met een auto, een fiets of een bromfiets mag de voetgangers niet hinderen. Maar voetgangers en spelen de kinderen mogen auto's ook niet tegen houden of onnodig hinderen. 4. Parkeren mag alleen op plaatsen waar een P op straat is geschilderd. Of waar het beken de blauwe bord met de witte P staat. Op andere plaatsen is parkeren verboden. 5. Op een woonerf heeft rechts voorrang. Dit geldt dus ook voor (brom)fietsen. Dit kèn, omdat de auto's er stapvoets rijden. Een fiets van rechts gaat dus vóór een auto van links Het hulpbureau van de secretarie-afdeling Bur gerzaken, gevestigd in het PTT-kantoor aan het Jacques Urlusplein in Groenoord, zal wegens onvoldoende belangstelling van de kant van de bwoners met ingang van 1 mei 1978 weer opge heven worden. De afd. Burgerzaken heeft dit hulpbureau een aantal jaren geleden ingesteld als dienstverle ning aan de bewoners in Schiedam-Noord. Per soneel van Burgerzaken bemanden het bureau, waar, afgezien van zaken betreffende de bur gerlijke stand, vrijwel alle andere bevolkingsza ken werden afgehandeld. De belangstelling bleef echter beneden de verwachtingen. De gemeente kwam daarop met de PTT over een, dat PTT-ambtenaren het hulpbureau zou den „bemannen", waarbij de verscheidenheid in de te behartigen zaken is teruggebracht; mo menteel betreft dit alleen de verstrekking van Ook de belangstelling van de inwoners voor de avond-openstelling van de afd. Burgerzaken (aan de Overschiesestraat 2, hoek Broersvest) tijdens de donderdagse koopavonden loopt te rug. Hetgeen overigens ook het geval is in Rot terdam en VlaardingenIn de wintermaanden zijn op donderdagavond twee ambtenaren aan wezig om 5 bezoekers te helpen! Gedurende de maanden april t/m juli 1977 waren er echter ca. 480 bezoekers, meest in mei en juni. B. en W. hebben nu besloten om de avond-op enstelling gedurende de wintermaanden op te heffen, met ingang van 10 november jl. De secretarie-afdeling Burgerzaken zal voortaan alleen gedurende de periode april t/m juli op donderdagavond geopend zijn voor het publiek van 19.00 tot 21.00 uur, uitsluitend voor zaken betreffende paspoorten e.d. reisdocumenten en visakten. Gedurende de eerste negen maanden van 1977 kreeg het hulp bureau in totaal 194 aanvragen te behandelen, voornamelijk in mei (43) en juni (42), in sep tember waren maar 4 aanvragen. Gezien de fi nanciële vergoeding die de gemeente de PTT verschuldigd is komt dit neer op 37,— per handeling. B. en W. hebben nu besloten het hulpbureau op te heffen. De gemeente zal in de loop van 1978 herbestra tings werkzaamheden gaan uitvoeren In dat deel van Groenoord dat begrensd wordt door de Jo zef Oreliosingel, Willem Andriessenlaan, Laan van Bol'Es, Eduard van Beinumlaan. Zoals ge bruikelijk wil de gemeente, gelijktijdig met dit herbestraten ook verbeteringen in de woonom geving aanbrengen. Het gaat om het maken van een leefsituatie waarbij het wandelen, kinder spel, rustig autorijden en parkeren elkaar niet belemmeren. Alle bewoners in dit gebied hebben een Infor matiekrant in de bus gehad en op 7 november is er een Info-avond geweest, bij welke gele genheid de bewoners konden reageren op de plannen. Ook zijn er werkgroepen gevormd die de plannen verder gaan uitwerken. Zo zijn er besprekingen-gepland op woensdag 23 novem ber voor bewoners van Henriëtte Bosmanplein en Jozef Oreliosingel oostzijde 1-167; op woens dag 30 november voor Albert van Raalteplein en Kor Kuilerstraat en op woensdag 6 decem ber voor Bernard Zweersplein, Eduard van Bei numlaan 2-60, Toon Verheijstraat 1-83 en Wil lem Andriessenlaan 1-59. De gemeenteraad van Schiedam gaat zich volgende week, op maandag 21, dinsdag 22, woensdag 23, vrijdag 25 en maandag 28 november buigen over de Begroting van de gemeente Schiedam voor 1978. Belangstellenden zijn van harte welkom tijdens deze vijf vergade ringen, waarop ook de agenda van de maandelijkse vergadering wordt afge werkt. Om u, als inwoner van Schiedam, een indruk te geven van deze Be groting 1978 zal er morgen, don derdag 17 november en vrijdag 18 november in alle plaatselijke kranten een gemeentelijke publi- katie verschijnen met de belang rijkste gegevens uit de begroting. U kunt deze krantenpagina uit knippen, maar wie een of meer overdrukken van de pvblikatie wil hebben, kan deze aanvragen bij de voorlichtingsambtenaar, Stadskantoor 8e etage, telefoon 260500, toestel 340. Wie meer bijzonderheden wil weten kan de Begroting 1978 inzien bij de centrale en alle filialen van de Openbare Biblio theek en bij de secretarie-afdeling Finan ciën in het Stadskantoor le etage, waar ook de begrotingsboeken verkrijgbaar zijn voor 40,of de Aanbiedingsnota alleen voor 10, De Commissie voor de Ruimtelijke Ordening houdt een openbare vergadering vanavond, woensdag 16 november, om 20.00 uur In de be nedenzaal van het Stadskantoor. Op de agenda staan een aantal zeer belangrijke zaken. Zo komt aan de orde het Bestemmingsplan Woudhoek-Noord, omvattende de plankaart met voorschriften, een toelichting, het com mentaar op bezwaarschriften tegen het ontwerp en het pre-advies van b. en w. aan de gemeente raad voor behandeling in de komende vergade ring. Verder behandelt de Commissie de gemeente begroting voor 1978, het interim-rappport met aanwijzing van enkele stadsdelen als be schermd stadsgezicht, de overdracht van hin derwetbevoegdheden door de gemeente aan Rijnmond, de naamgeving in het gebied Schiedam-Noord, de instandhouding van pan den aan de Ouddorpsestraat, subsidie normali satie buitenriolering, de leges voor invaliden parkeerplaatsen en invaliden-parkeerkaarten, de c.v.-installatie in de stadskwekerij, de herbe strating van de Schiedamseweg benoorden de Nieuwe Damlaan, de riolering in Bijdorp; met vooraf de behandeling van de bouwzaken. De vergadering begint en eindigt met een vragen- halfuurtje voor de toehoorders. Op initiatief van de Gemeenschappelijke Schoolraad Schiedam organiseert de Ver. voor Openbaar Onderwijs een voorlichtingsavond op donderdag 17 november in de benedenzaal van het Stadskantoor Emmastraat 1, aanvang 20.00 uur. De heer Van Veen, lid van het hoofdbe stuur van de V.O.O. houdt een inleiding over de bevoegdheden en mogelijkheden van oudercommissies en van de Schoolraad en over de ouderparticipatie. De Centrale Antenne Inrichting Schiedam is nu in bedrijf. De officiële handeling heeft drs. R. Scheeres, wethouder voor Financiën en Econo mische Zaken vrijdagavond jl. verricht in het mobiele Informatiecentrum van de C.A.I. Daarbij heeft hij aan één van de eerste aange sloten abonnees, de familie C. Strik, een tv-toe- stel overhandigd, namens de installateur E. T. B. Vos uit Dordrecht en het aannemingsbedrijf Hogenboom uit Spijkenisse, die het C.A.I.-pro- ject uitvoeren onder directie van de Gem. Tech nische Bedrijven. De G.T.B. boden een jaara bonnement C.A.I. aan. Deze week is een aanvang gemaakt met het zgn. „inregelen" van de tv-toestellen bij de C.A.I.-abonnees. Achtereenvolgens zullen de wijken 12, 14 en 10 (zoals aangegeven in het C.A.I.-boekje) in Schiedam-West van signaal worden voorzien. Zo spoedig mogelijk zullen de eerste 3.700 woningen gebruik kunnen maken van het uitgebreide C.AJ.-programma. Het C.A.I.-ontvangstation op de 21e verdieping van de Van Beethovenflat in Groenoord is reeds enigë tijd in gebruik voor technische metingen. De P.T.T., die de straalverbinding vanuit Rotterdam-Ommoord naar Schiedam en ook het plaatselijke koppelnet verzorgt, heeft de nodige apparatuur volgens de planning opgele verd. Dagelijks werken gemiddeld 50 man aan de aanleg van het C.A.I.-net in Schiedam. Wat de programma-uitbreiding betreft, wordt thans al onderzocht in hoeverre de doorgifte van het tweede Belgische tv-programma technisch is te realiseren. Veel aandacht wordt geschonken aan de aan- slu it materialen, waaraan de hoogste technische eisen moeten worden gesteld om storingen te voorkomen. Bij het toepassen van afwijkende of kwalitatief slechtere aansluitsnoeren treden re flecties (dubbele beelden) of onderlinge beïn vloeding van televisie- en radiosignalen op. Bij het mobiele Informatiecentrum, dat tijdens het inregelen steeds in de wijk aanwezig is, kan men informatie krijgen over alle mogelijke aan- sluitmaterialen en snoeren, die in het centrum ook verkrijgbaar zijn. Bij de Technische Bedrij ven aan de Dwarsstraat 42 is eveneens een in formatiecentrum ingericht, waar ook telefo nisch onder nummer 264980, afdeling C.AJ. inlichtingen worden verstrekt.

Het Nieuwe Stadsblad | 1977 | | pagina 10