Cll fe'l Diamanten jubileum van de Nederlandse vereniging van Huisvrouwen (Schiedam) Ook Schiedam geeft om de natuur DEZE WEEK IN SCHIEDAM i Pj.V? Cr? Orgelconcert Jan J. van den Berg Nederlandse vereniging van huisvrouwen afd. Schiedam ORANJE U BELT, WIJ BEZORGEN RELATIE GESCHENKEN HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 16 WOENSDAG 16 NOVEMBER 1977 De resultaten van de voetbalvereniging welke doorgang konden vinden zijn over het algemeen genomen zeer aan de madge kant. Ons aller SVV is in het betaalde voetbal met 1-2 bij Eindhoven tenonder gegaan en dat nog wel na zelf de leiding te hebben genomen. Jammer maar waar doch het was in ieder geval een eervolle nederlaag. Jong SVV speelde zaterdag thuis tegen Excelsior en verloor dit duel met 0-2 met ais gevolg de laatste plaats in de afdeling B-2. Bij de amateurs miste Hermes-DVS het contact met de kopgroep nu het voor eigen publiek door Lenig en Snel met 0-2 werd geklopt. Bij de 3e klassers won Excelsior'20 met 2-1 van Rijswijk. Martinit liet zich door hekkesluiter Slikkerveer lelijk verrassen, want met een 0-1 nederlaag keerden onze stadgenoten naar Schiedam terug. Nabuur EDS verloor eveneens terrein nu het in Dordrecht met 2-4 de boot in ging tegen DFC. In het zaterdagvoetbal was HBSS dit keer de enige overwinnaar. Met 2-1 werd voor eigen aanhang van Schoonhoven gewonnen die hierdoor de laatste plaats van de oranjehemden kreeg over te nemen. De kijkers van de wedstrijd tussen de tweede klassers Altena en PPSC kregen geen waar voor hun geld nu beide ploegen er niet in slaagden het net te vinden. TAFELVOETBAL In de arena's van het Tafelvoetbal, Afd. Rijnmond NMVB geen windstoten en hagelbuien nog beschadigde benen. In de le klasse van de competitie wordt meer en meer duidelijk welke spelers azen op de afdelingstitel. Ongeslagen koloper is hier B. van Katwijk met 14 punten uit 7 wedstrijden gevolgd door C. Smit met 11 uit 6. Uitslagen wedstrijden: C. Smit-G. Tombrink, 8-2; J. Stoop Jr. F. Meijer, 5-1; B. van KatwijkP. Nieuwstraten, 3-1; N. VendelooG. v.d. Broek, 3-0 en H. OssewaardeP. van Gulik, 2-3. In de 2e klasse gaat L. Vogels met 15 uit 8 aan de leiding in het klassement. E. Vendeloo is zijn naaste concurrent met 14 uit 7 dus staat er relatief iets beter voor. Uitslagen wedstrijden: C. van OsE. Vendeloo, 1-2; L. VogelsH. v.d. Lely, 4-1A. BastiaanseC. Gerrits, 2-0; E. VendelooR. Tobé, 4-3 en L. van UnenD. Ling, 1-3. BASKETBAL De pechduivel speelde zaterdag het rolstoel-basketbalteam van de SIS „De Ooievaars" lelijk parten. Tijdens de „warming up" voor de competitiewedstrijd, 2e devisie, in sporthal Margriet tegen DOV uit Leeuwarden, raakte het team een van zijn beste spelers kwijt. De bril dragende Peter Kreft kreeg een bal op zijn gezicht en moest met glasscherven in zijn oog naar het ziekenhuis. Dit drukte uiteraard een stempel op de wedstrijd. Bij de rust stonden de bezoekers al met 28-12 voor en „De Ooievaars" zagen geen kans deze achterstand weg te werken. Ze verloren dit duel dan ook met 34 tegen 47. Topscorer was wederom Henk van Vliet met 18 treffers. Jan Oudijn en Joop Simons' wisten elk 6 keer de basket te vinden. Kees Kroone en Huub Nélisse deden dit 2 keer. DAMMEN Als voorlaatste wedstrijd in de competitie werd het standaardteam van Damclub Schiedam gastheer in een treffen met het Haagse Gona en won hiervan met 15-3. Uitslagen partijen: Wim VrijlandJ. van Rijswjjk 2-0; Tiny MousD. Ramsamoed 2-0; Rob van EijkD. Pronk 1-1; Peter LansbergenJ. v.d. Aar 1-1; Piet BastiaanseM. de Groot afgebroken in een voor de DCS speler gewonnen overmachtseindspel; Louis Vrijland—C. Caffa 1-1; Nico KnoopsW. van den Kelder 2-0; Leen LijklemaR. Langebroek 2-0; Leo MousP. Lok 1-1; Dick van Schaik— B. Tims 1-1. In de laatste wedstrijd tegen Zwijndrecht heeft het team aan een gelijkspel genoeg om samen met leider Gorinchem te promoveren naar de landelijke tweede klasse. TAFELTENNIS De standaard formatie van de tafeltennisvereniging SIS „De Ooievaars" kreeg bij ABM 2 een koude douche waarvan het trio nog van loopt na te rillen. Met 1-9 werd dit van de wed strijd tafels gespeeld en alleen Ton van Balveren scoorde het ene puntje waarmee de eer werd gered. MOTOR-CROSS De penningmeester van de Motor- Cross-Club „Schiedam" zit al geruime in 't Hart van Schiedam Passage 14, telefoon 26.39.31 Specialisatie in wedstrijd-, trim- en vrijetijdssport. tijd op de bodem van z'n schatkist te grabbelen en daar moest iets aan gedaan worden. De dames Kop, Dirks en Esbach organiseerden zaterdag j.l. dan ook een rommelmarkt in Centrum Oost met als resultaat dat de penningmeester na afloop 900,in zijn lege schatkist mocht opbergen. AUTO-CROSSEN De Auto-Cross-Club „Schiedam" liet zich zondag niet weerhouden wedstrijden te laten verrijden op het door wind en regen geteisterde circuit dat één grote modderpoel was. Ongeveer duizend kijkers stonden dan ook weg te waaien en kregen weer het volle pond aan sensatie. Bij de waterwagens was de eerste plaats voor Herman van Ree uit Delft, gevolgd door de grote onbekende. Piet Nettenbreijer uit Schiedam legde beslag op de derde plaats. Bij de volks/maanwagens werd Hamei uit Loosduinen winnaar op de tweede plaats gevolgd door Gerrit Jacobs (Oud Beijerland). De derde plaats was hier voor Piet Niedorp uit Delft. SUPER KAMPIOEN Ook de Schiedamse Hengelsportvereniging „De Alfer" sloot het seizoen af met een grote feestavond tijdens waarvan de clubkampioenen werden gehuldigd en de overige prijswinnaars deze ontvingen. Voo^ de vierde achtereenvolgende keer verscheen John Koedoot als kampioen op het erepodium die mag doorgaan voor een supervisser met de lange hengel (9 m.). Hij is niet alleen in eigen vereniging niet te verslaan doch tevens een geduchte concurrent voor deelnemers aan concoursen in groot verband. In het serieconcours om het kampioenschap van „Schiedam" 1977 eindigde hij op de tweede plaats ondanks dat hij maar twee keer, inplaats van drie hiervoor langs de Poldervaart verscheen. Van beroep is deze fervente hengelsportliefhebber vrachtwagenchauffeur en benut elk vrij uurtje om zich op deze wijze te ontspannen. John Koedoot haalde de clubtitel binnen met 285 wedstrijdpunten op de tweede plaats gevolgd door Hans van Katwijk die 271 punten bijeen viste. Verdere klassering: 3. Han Koedoot, 260 pnt.; 4. Wim de Jong, 246; 5. Joop de Jong, 241; 6. Jan den Ouden, 229; 7. Jan Vijfwinkel, 224; 8. Flip de Jong, 190; 9. Henk Bonefaas, 182; 10. Koos Schramade met 171 punten. Voorzitter Hans van Katwijk kreeg nog een kampioen te huldigen. De winnaar van het kanjerklassement Flip de Jong, de jager op het zware geschubde waterwild, die de zwaarste vis van de competitie op de weegschaal bracht. Zondag j.l. begonnen de leden alweer aan de Kerstserie met een concours in de haven van Hellevoetsluis, een overwinteringsplaats voor de zware voorn. Met een vangst van 4850 gram vis werd John Koedoot opnieuw overwinnaar; 2. H. van Katwijk 4450 gram; 3. P. Vijfwinkel, 2760; 4. H. Bonefaas, 2300; 5. P. Geul, 2300; 6. W. van Dijk, 2150; 7. H. Koedoot, 2010; 8. J. Vijfwinkel, 1840; 9. D. Versteeg, 1730; 10. J. Schramade met 1600 gram vis. Met elkaar brachten de deelnemers 33 kg. vis boven water. hfOG MEER HENGELSPORT Voor de heren sportvissers was het ditmaal geen pretje om deel te nemen aan competitie- of andere wedstrijden wegens het onstuimige en deels natte weer. De afdeling Hengelsport van de P.V. Wilton Feyenoord organiseerde in het water van de Rotterdamse Schie een onderling koppelconcours. Er waren drieëntwintig deelnemers waarvan één alleen moest vissen zonder koppelmaat. Behalve z'n eigen vangst kreeg hij het gemiddelde van de totale persoonlijke visbuit, in dit geval 770 gram. Met zijn eigen vangresultaat meegerekend kwam de eenling P. Kop aan een totaal van 3220 gram vis, goed voor de eerste plaats. Verdere klassering: 2. het koppel: C. BroosP. Strijen, 3200 gram; 3. J. de WolfI. v.d. Pijl, 2300 gram; 4. A. v.d. MeijdenH. v.d. Velde; 5. J. ZonneveldL. G. v.d. Velde, 1575 gram; 6. C. van LeeuwenC. Bresser, 1450 gr.; 7. R. TroosterR. Ionian. 1250 gram; 8. W. WuismanA. v.d. Wijngaart, 1100 gram; 9. J. de Kok R. van Baaien, 1075 gr.; 10. J. Broos H. Vorstenbos, 850 gram; 11. D. RitterN. Droppert, 725 gram; 12. Het koppel Ch. en M. Zonneveld, 500 gram. JAN SPORTIEF Na het succesvolle concert van Jan J. van den Berg, in oktober jl„ zal zater dag 19 november a.s. de orgelserie in de Geref. Kerk te Maasdijk, worden voortgezet door de bekende organist Jan Bonefaas uit Gorkum. Evenals zijn vorige concert, heeft hij- weer een prachtig programma samengesteld. Begonnen wordt met een tweetal ko raalbewerkingen van zijn oud-leermee ster Feike Asma: Komt als kinderen van het licht en Jezus neemt de zon daars aan. Vervolgens van J. S. Bach, Preludium en Fuga in c. kl. t. Daarna de Ouverture in D. gr. t. van Handel, welke uit twee delen bestaat. Vervol gens een drietal koralen: Wer nur den lieben Gott laszt walten van O. Dienel, Nun Danket alle Gott van Karg Elert en Schmücke dich, o Iiebe Seele van Merkel. Van Cesar Franck staat het bekende Choral III op het programma en van de eveneens Franse romanticus G. Pierné, Prelude en Cantilene uit de „Trois Pieces". Tot besluit een impro visatie van Jan Bonefaas zelf, wat zeker weer een meesterlijk slot van dit con cert zal zijn. Aanvang 20.15 uur; toegang 3,50; CJP en 65-plus reductie. Hoewel het jaar 1977 verschillende programma-onderdelen van de Neder landse Vereniging van Huisvrouwen, afd. Schiedam, reeds in het teken ston den van de naderende viering van het diamenten bestaansfeest, wacht ons eind deze week het hoogtepunt. De grote jubileumreceptie in het stads kantoor, 's avonds in het Paesage Theater de feestavond. Dit alles op vrijdag a.s. waarbij dient te worden aangetekend, dat de afdeling in 1917 in Schiedam van de grond kwam, eveneens op een vrijdag 18 november. Voorafgaande aan de zaterdag was dit een werkdag voor alle huismoeders. Ramen werden gelapt, puien en stoe pen geschrobt. Wie zich de weelde kon veroorloven er een dienstbode of dag hitje, dan wel een werkster op na te houden, gaf hiervoor de opdracht. Hiermee is dan ook verklaard dat de eerste zesentwintig leden dames waren uit de betere dan wel gegoede midden stand die zich konden permitteren ei op vrijdagmiddag tussenuit te trekken. Een rol bij de oprichting heeft onge twijfeld ook gespeeld hoewel niet in de annalen vermeld de toestand in het ganse land op dat moment. Aan onze grenzen woedde in voor onze na buurlanden wereldoorlog één. Veel Schiedamse mannen waren gemobili seerd om de grenzen te bewaken en hiermee onze strikte neutraliteit waar te maken en te handhaven. Door de blokkade bestond gebrek aan veel arti kelen, zoals brandstof, gas en olie en de dagelijkse levensbehoefte was alleen binnen te halen als men bereid was hiervoor-in het rijtje voor de winkels te gaan staan. De bonkaarten gaven hiervoor zeker heid en uiteraard bloeide ook toen de zwarte handel levendig, evenals ook de corruptie. De vrouwen die voor dit alles alleen stonden, zochten contact met elkaar en toen al sprak men over solidariteit. DOELSTELLING De afdeling ging in zee, vijf jaar nadat de Nederlandse Vereniging van Huis vrouwen werd opgericht. Toen en nu nog steeds met als doelstelling: i,Het verantwoordelijkheidsgevoel van de vrouw als lid van de samenleving te be vorderen. Het behartigen van de be langen van haar leden als consument op huishoudtechnisch en economische gebied door het geven van voorlichting en adviezen. De vereniging kiest geen partij op levensbeschouwelijk en poli tiek gebied". Deze laatste alinea verklaart mogelijk dat ook de afdeling Schiedam zo'n ho ge leeftijd heeft weten te bereiken en afscheidingen zich niet hebben voorge daan. Begin deze maand telde ze 480 leden en wekelijks neemt dit aantal nog toe. Opvallend veel alleenstaande dames komen voor in het ledenbe stand. Ze vinden hier afleiding en gezelligheid en blijven jong met de jongeren. Sinds ook de sport in het recreatieve pro gramma is opgenomen, voelen zich ook jeugdige dames goed thuis in de afde ling. Het vierde lustrum in 1937 her dacht met 300 leden, in dat jaar werd begonnen met de uitgifte van maand- brieven waaruit het huidige maand blad is ontstaan. Het kan doorgaan voor een totale afspiegeling van alles wat de afdeling regelmatig organiseert en aan de leden aan informatie voor legt. De alom bekende kunstenaar, af komstig uit Schiedam/Kethel, Rien Poortvliet, tekende een karakteristieke prent voor de omslag hiervan. Hoewel de doelstelling onveranderd zal blijven, krijgen de dames de gelegenheid om op de hoogte te blijven van de plaatselijke politiek en wat zich afspeelt in de Verenigde Naties. Ook aan adoptie wordt gedaan. Eerst werd uit het S.O.S.-dorp in Portugal José Carvalho met zijn verjaardag met o.m. een geschenkje bedacht. Nu is het het jongetje Manuel uit dit wezendorp dat hier jaarlijks voor in aanmerking komt. FEESTREVUE Over het verleden gaat de revue welke vrijdagavond door het Theater- en Re vuegezelschap in het Passage Theater wordt opgevoerd „Kom en Kijk". Me dewerking verlenen hieraan verder het Volksdansensemble „Nitsanim", het Schiedamse Politiegezelschap; de tam boers en majorettes van de Christelijke Harmonievereniging „Harpe Davids" en de vocalgroep „De Kolibri's". KAARTEN Voor deze avond zijn voor belangstel lenden nog wat kaarten beschikbaar ft 7,50 per stuk. Ze zijn verkrijgbaar bij: mevrouw Barendrecgt, Numans- dorpsestraat 4, tel. 268084; mevrouw Verwey, Schiedamseweg 94, tel. 700276; mevrouw Blokland, Ph. van Bourgondiëstraat 25, tel. 261279; me- vroux Van Iperen, Nieuwlandplein 53, tel. 708110 en bij mevrouw Brussé, le Tuinsingel 16, tel. 266862. SLIJTERIJ - WIJNHANDEL Oranjestraat 8-10-12-14 telefoon 26 59 97 - 26 41 40 ROYALE KEUZE De dames van het bestuur afdeling Schiedam Ned. Vereniging van Huisvrouwen: vj.n-r. mevrouw G. S. Olthof-Visser, vice-voorzitster; mevrouw G. E. C. de Pater- Van Etten, le penningmeesteresse en mevrouw J. A. v.d. Most-de Rooy bij het doorkijken van oude maaudbrieven en bladen van hun afdeling. In de week van 22 tot en met 25 no vember wordt de door het Wereld Na tuur Fonds Nederland, georganiseerde aktie „Gééf om de Natuur" gehouden. Doel van deze aktie is geld bijeen te brengen ter bescherming van de nog resterende natuur in Nederland en in het buitenland. Daartoe zullen op maandagavond 22 november door vrijwilligers enveloppen worden uitgezet in de hun toegewezen wijken. Op vrijdagavond" 25 november worden deze enveloppen weer opge haald. Tevens zal dan het programma van de AVRO-televisie geheel aan het verloop van deze aktie gewijd zijn. Het aktie-kommitee Schiedam heeft nog een schreeuwend tekort aan vrij willigers die zorg willen dragen voor het uitzetten en ophalen van de enve loppen. Zij, die zich willen inzetten voor deze aktie, kunnen zich aanmelden bij: de heer W. van der Vooren, Geert Reindersstraat lOd voor Schiedam- West. Tel. 732576. de heer W. M. van Deurzen, Lange Singelstraat 28, tel. 262656, voor Schiedam-Oost. Mevrouw C. Scheffers, Smetanalaan 55, tel. 704624 voor Groenoord. de heer H. J. Dijkerman, Koekoeks laan 10, tel. 707505 voor Kethel-Tuin- dorp. Mevrouw J. C. Meulendijk, Prof. Kam. Onneslaan 181, tel. 263534, voor alle overige wijken.

Het Nieuwe Stadsblad | 1977 | | pagina 16