Expositie in Schravenlant99 Raskattenshow in Lijnbaanhal tempo team tempo team EERSTE CAI IN SCHIEDAM 11 November Sint Maarten Stadsblad jt Be. KOSTER ie.- 70.77.77 uitzendorganisatie 3 TYPISTES mod. talen 3 TELEXISTES mod. talen 2 PONSTYPISTES 2 DATA TYPISTES 3 BOEKHOUDERS 3 SECRETARESSEN 4 A VERPLEEGKUNDIGEN 3 GEDIPL. ZIEKENVERZORGENDEN uitzendorganisatie HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 20 - WOENSDAG 16 NOVEMBER 1977 Schiedam heeft zijn eerste aansluiting op de kabeltelevisie, of zoals het offi cieel heet de Centrale Antenne Inrich ting (CAI). Afgelopen vrijdagavond vond de eerste aansluiting plaats bij de familie C. Strik uit de Nicolaas Beets- straat 12 die van de onderneming die de Schiedamse CAI uitvoert een kleu rentelevisie kreeg overhandigd en van de Schiedamse wethouder Scheeres namens de gemeente een jaarabonne ment op de CAI. Met gemiddeld 50 personeelsleden is de onderneming, die de CAI aanslui ting in Schiedam verzorgd, nu bezig met het project. Dat betekent dat voor lopig 3700 woningen worden aangeslo ten op de CAI, woningen die zich be vinden in de wijken 12, 14 en 10 het geen vrijwel het hele westelijk stadsge deelte betreft. Voorlopig kan men naast de twee Ne derlandse zenders, België Vlaams en drie Westduitse zenders ontvangen. Onderzocht wordt of op korte termijn ook aansluiting op de tweede Belgische zender te realiseren is. In de kantine van de Rijksscholenge meenschap „Schravenlant" (de voor malige Rijks H.B.S./M.M.S.) opende rector ir. R. van der Meijden maan dagavond een tentoonstelling die de moeite van het bekijken waard is. Het is een groots opgezette uitstalling van werkstukken uit de teken- en hand- vaardigheidslessen. Tekenlerares Connie Koning-van Dam: ,,Het idee voor deze expositie werd ge boren tijdens een werkweek die we on langs in Chaam hebben georganiseerd. Er was toen erg veel enthousiasme in de groep. Het zou jammer zijn geweest als die dagen geen vervolg hadden ge kregen. We waren het er allemaal over eens: er moest een expositie komen. We hebben het wel geweten, want van het één kwam het ander. Het beteken de voor de deelnemers 2 weken hard werken om alles rond te krijgen. Maar het resultaat mag gezien worden. We zijn er trots op!" Naast teken- en schilderwerk dat tij dens die week gemaakt is, toont de ex positie een uitgebreid fotoverslag. Ook wordt een deel ingenomen door werk stukken die gemaakt zijn in de lessen tekenen en handvaardigheid. ,,De bes te manier om ouders, leerlingen en col lega's te laten weten wat je met je vak aan het doen bent, is de resultaten er van te laten zien. Daarom stallen we bij ouderavonden doorgaans wat werk stukken uit. Nu hadden we een prima gelegenheid om er iets moois van te maken", aldus Theo Clarijs, leraar handvaardigheid. De oudercommissie, die dit soort akti- viteiten bijzonder waardeert, vatte de koe bij de horens. Voorzitter C. van der Haagen nodigde de twee organisatoren en hun collega's Sandifort en De Boer, respectievelijk docente handwerken en docent muziek, uit om tijdens de oud eravond iets over hun vak te vertellen. Helaas moest mevrouw Sandifort door ziekte verstek laten gaan. Vooral voor ouders die deze vakken nog zagen als louter een uurtje ontspanning was dit praatje zeer ver helderend. Deze vakken werken wel degelijk ontspannend, maar daarbij wordt zeker óók heel wat van de leer lingen geëist. Een vader: „vroeger, toen ik nog op school zat, kreeg je voor tekenen een 8 als je erg braaf was, een 5 als je verve lend was en als je niet opviel een 6 of 7. Maar ik zie wel: met braafheid alleen Het Nieuwe i» «én van de 24 Randstad-Edities die wekelijks in een groot gedeelte van Zuid-Holland met een totale oplage van nam 680.000 exemplaren huis-aan-huis worden verspreid. kom je er niet meer. Je moet er aardig wat voor presteren". Dit geldt zeker voor de 20 leerlingen die deelnamen aan de werkweek want zij hebben tekenen als indeexamenvak gekozen. Op de HAVO-afdeling van „Schravenlant" is dit sinds een jaar- mogelijk. De Rijksscholengemeen schap is daarmee één van de scholen aan wie dit, bij wijze van experiment, door de minister wordt toegestaan. Om die toestemming te krijgen moet je als school borg staan voor kwaliteit van le sprogramma's, leermateriaal en do centen en „Schravenlant" kan dat! Een bewijs daarvan is deze expositie! Voor iedereen nog te bezichtigen: maandag t/m donderdag 17 november van 9.00 tot 16.30 uur en vrijdag 18 no vember van 9.00 tot 13.00 uur. Hugo de Grootstraat 4, Schiedam. alle diensten SCHIEDAM Hoogstraat 109a tel. 010 - 260844 m Interesse RENAULT Van Oud-Katholieke zijde schrijft men ons: „Belichtten wij een week geleden in dit blad de onvermoeide arbeid van de heilige Willibrordus om eind 7e, begin 8e eeuw het Christendom in een groot deel van wat nu Nederland is, te ver breiden, deze keer krijgt de aandacht Martinus, bisschop van Tours, die in de 4e eeuw met heilige ijver het heiden se platteland van Frankrijk tot het Christendom bekeerd heeft. Martinus zag het levenslicht in 316 of 317 in het plaatsje Sabaria in de land streek Pannonia, een provincie van het Romeinse rijk, gelegen tussen de rivie ren Donau en Theiss, in het huidige Hongarije. Zijn vader, heiden, was een Romeins officier, die zijn zoon op 15-jarige leef tijd liet dienst nemen bij de ruiterij van het Romeinse leger, zeer tegen diens zin, want Martinus werd aangetrokken tot het Christelijk geloof en wist dat hij in krijgsdienst zijn roeping niet zou kunnen volgen. De geschiedenis verhaalt dat de jonge soldaat, die toen reeds al zijn bezittin gen aan hulpbehoevenden placht weg te geven, op zekere winterdag bij de stadspoort van Amiens een verkom merde en vrijwel naakte bedelaar aan trof, die zijn handen smekend tot hem ophief. Martinus steeg van zijn paard, sneed met zijn zwaard zijn mantel in tweeën en gaf daarvan de helft aan de arme man. In de volgende nacht zag hij in een droom Christus, die zeide: „Martinus die nog gedoopt moet wor den, heeft mij met dit kleed bekleed". Toen hij zich liet dopen, was Martinus 18 jaar. Enkele jaren later werd hij door bisschop Hilarius van Poitiers, zijn leermeester, in de geestelijke stand opgenomen. Daarna volgde, in ver band met theologische geschillen bin nen de kerk, een verbanning naar el ders, doch omstreeks het jaar 360 zette hij zijn zendingsarbeid in het tegen woordige Frankrijk voort. In 371 of 372 werd Martinus tegen zijn wens verkozen tot bisschop van Tours, wat hem niet belette om zijn leven als eenvoudig monnik voort te zetten, dit tot grote ergernis van zijn mede-bis schoppen. Het door hem in die periode gestichte klooster van Marmoutier is een cen trum van studie en apostolaat gewor den. Zijn heiligdom te Tours was in de middeleeuwen een der meest bezochte bedevaartplaatsen. In het gehele Christelijke Westen wordt Martinus om zijn geloofsijver en zijn liefdadigheid vereerd. Duizenden parochie- en kloosterkerken dragen zijn naam. In ons land zijn daarvan de bekendste: de Dom te Utrecht, de Gro ningse Martini-toren, kerken te Zalt- bommel, Bolsward enz. Sint Maarten vindt men afgebeeld als krijgsman te paard, die met zijn zwaard zijn mantel in tweeën snijdt, ook wel als bisschop met een bedelaar aan zijn voeten, of met als attribuut een gans. Van dit laatste is de beteke nis, dat in de dorpen Martinus meer malen het prediken belet werd door luid snaterende ganzen, vandaar dat hij aan deze luidruchtige vogels een hekel had. In bepaalde streken eet men daarom op 11 november de ganzen maar op! (Sint Maarten-gans). De viering van „Sint Maarten" leeft in ons land, alsook in Vlaanderen, nog sterk voort. Iedere streek heeft zijn eigen liedjes en gebruiken. Kinderen trekken met lampions of een uitgehol de koolraap met een kaars erin, langs de huizen om vruchten, snoepgoed en geld te verzamelen". Zo werd de le kabel-TV officieel in gebruik gesteld door de wethouder. Te koop: Jaarsma gas haard, 8000 k.cal, brandend te zien. Buys Ballotsingel 57A. Tel. 151841. Te koop: Nordmende Nesa 9000 wereld ontvanger 450,en Orion U.S. f 300,Skanner met 6 christallen 300,beide als nieuw. Tel. 714064. Te koop: 2-delig Olga matras, 1.30 br„ 35, Vivaldilaan 47, Groenoord. Tel. 701947. Te koop: wandelwagen compl., i.g.st., t.e.a.b. Tel. 702374. Aangeb.: klassiek bankstel, geel oker, draion velour, 100,Tel. 267391. Te koop: lage mass, ei ken kast met smeedijzeren beslag, lang 2 mtr., hoog 90 cm., diep 52 cm. Tel. 261805. Thuiswerk gevraagd voor jonge vrouw. Tel. 266183. Te koop: kunstschaat sen met schoenen mt. 30-35- 38, 1 kinderspeelbankje, 1 kinderkaptafel. Tel. 152682. Gevraagd nette win keljuffrouw plm. 18 jr. voor Hofland's groente-, fruit- en delicatessen bedrijf, Bach- plein 597, Schiedam-Kethel. Tel. tot 18.00 uur: 706485, na 18.00 uur 704350. - Zoekt u 'n mondorgel, gitaar of slagwerk? Van K rogten levert uw merk! Rotterdamsedijk 148. Tel. 267026. Te koop: trouwjapon, wit, lang met sleep en toebeh., mt. 3840. Rosman, Ridderkerksestr. 26A. Te koop: goed onder houden Amerikaanse Ford type Cougar XR 7, vr.pr. 5000,evt. ruilen voor Austin Mini. Tel. 712288, na 18.00 uur. Vlaardingen zal op zondag 27 november in het teken staan van een van de groot ste kattenexposities in de regio. In de Vlaardingse Lijnbaanhallen zullen die dag ruim 350 katten staan te pronken en meedingen naar de prijzen die beschikbaar zijn gesteld door de organisator Felikat de oudste en grootste kattenvereniging van Nederland. Deze nationale kattenshow zal de be zoeker de gelegenheid geven om bijna alle soorten langharige raskatten te zien. De ingeschreven katten komen uit binnen- en buitenland en worden gekeurd door nationale en internatio nale keurmeesters. Er zijn Perzen in alle kleuren, Siame zen, Abessijnen. Havanna's, Karthui- zers, Russisch blauwe, Oosters type, Burmezen en de bijzondere rexkatten met hun bijna gepermanente, korte vachten ingeschreven. Grote trekpleister zullen de staartloze Manxkatten zijn, die niet lopen zoals gewone katten, maar huppelen als ko nijntjes. Ook zullen er een aantal huis katten worden tentoongesteld. Deze worden gekeurd op kleur en konditie en dingen mee naar de prijs voor het beste huisdier. De keurmeesters zullen de katten vol gens een standaard op oogkleur, vacht, lichaamsbouw en conditie beoordelen. Tijdens het keuren mogen de bezoe kers noch eigenaren van de katten in de keurruimte komen. De keuring ge schiedt onder nummer, zodat anoni miteit is gegarandeerd. De „Best in Show" verkiezing begint om 15.00 uur 's middags en voor de beste langhaar, korthaar en Siamees is er behalve een grote beker en een lint ook nog een pond kabeljauwfilet te winnen. Felikat kondigt haar nationale show aan met een kleuren poster, waarop twee langharige katten. Deze poster is tegen een lage prijs op de show ver krijgbaar. Op de tentoonstelling is een informa tiestand van Felikat ingericht, waar men zich kan opgeven als lid van Feli kat of als abonnee op Felikat Magazi ne, het tweemaandelijkse tijdschrift van Felikat. De toegangsprijs is 3,50; voor kinde ren (t/m 12 jr.) en 65-plus 2,De show is geopend van 9.00 tot 18.00 uur. Deze kat of kater is een met adelijk bloed. Hij of zij behoort tot de familie van Rexkatten om precies te zijn is hij of zij een Devonrexkat. Ook hij of zij is erbij op 27 november in Vlaardingen.

Het Nieuwe Stadsblad | 1977 | | pagina 20