Diagonaal oversteken bij Korte Hoogstraat RIJN OP II WESTERN-LAARS Wat zeggen ***uw sterren? Vlaardingen experimenteert ifligflllUlIliM NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 47 WOENSDAG 16 NOVEMBER 1977 GEMEENTE VLAA9DINGEN MAAGD (21 augustus20 september) In deze periode is het goed dat u laat zien wat u waard bent. Er komen eindelijk een paar aardige mogelijkheden in zicht, die bovendien aansluiten op door u destijds verrichte onderzoekingen. U kunt nu een en ander goed combineren. Mogelijk wordt het dus een drukke week, maar dat is des te beter. U profiteert van opgedane ervaring en kunt dus een I - indertijd in de stijgbeugel heeft geholpen! Daar komt u niet te dikwijls! Zo komt het er zaterdag uit te zien bij het diagonaal oversteken. WEEGSCHAAL (21 september20 oktober) Ook deze week heeft u kans op inzicht in omstandigheden, waar u lang aan voorbij heeft geleefd. U had het druk en veel nieuwe indrukken deden de oude vervagen. Maar juist in deze periode zal blijken op welke mensen u echt kunt rekenen als het erom gaat. Het soort dat nooit verstek laat gaan is niet zo dik gezaaid. U krijgt nu de gelegenheid om te ervaren wat echte trouw is. i SCHORPIOEN (21 oktober20 november) Welbeschouwd bent u de laatste maanden bezig met het regelen van zeker drie dingen! Die passen allemaal wel in elkaar ook, maar ondertussen wilt u graag alles op papier georganiseerd hebben als er eindelijk kwestie is van actie! j Dat gaat tussen uw dagelijkse bezigheden door en u kunt deze week vermoedelijk al wat gaan afwerken. Dat zal u opluchten! Blijf er ondertussen vrolijk onder en val niet uit van pure opwinding tegen mensen die er ook niets aan kunnen doen! BOOGSCHUTTER (21 november20 december) U bent de afgelopen maanden bezig geweest innerlijk oplossingen te vinden voor een paar uiteenlopende kwesties. Het zit erin dat één ervan binnenkort geregeld kan worden. Deze week geeft u een kans daarop aan te sturen. Een ontmoeting met een praktisch ingestelde ftguur is mogelijk en een diepgaand onderhoud met deze persoonlijkheid kan van groot nut zijn. Vergeet daarbij niet ook eens warme aandacht te geven aan iemand die u tot nu toe geheel belangeloos en trouw hielp! STEENBOK (21 december20 januari) Wees deze week maar een tikje egoïstisch en houdt uw tijd zoveel mogelijk voor uzelf. U heeft enkele dingen te overwegen en heeft daar rust bij nodig. Laat u dus niet uit uw koers brengen door bijkomstigheden. Een goedbedoelende Waterman kan u daarbij hinderen, maar die stuurt u maar met een kluitje in het riet; dat is trouwens een goede plek - voor een Waterman, niet? Doe naar uw eigen aard: besluit in stilte wat uw gedrag in de komende weketi zijn zal. Fijne brief op komst. WATERMAN (21 januari20 februari) |Over het algemeen een gezellige week. Er zitten wat ouderwetse pretjes voor u in de bus en u heeft kans gezellige mensen te ontmoeten. Een klein uitstapje is mogelijk, evenals een ontdekking in het artistieke vlak. In het verenigingsleven kans op verschil van inzicht, maar dat kan met wat humor en diplomatie in goede banen geleid worden. Geef niet toe aan een neiging de puntjes op de i te zetten in gezelschap van mensen die langzamer denken dan u; dat kan geprikkeldheden geven! VISSEN (21 februari20 maart) Drukke week waarin veel geregeld moet worden. U heeft de indruk niet aldoor op adequate wijze te worden geholpen, maar als u kalm blijft komt er meer voor elkaar dan u dacht. Nieuwe indrukken kunnen u vermoeien en verwarrend werken. Zet zoveel mogelijk op een laag pitje en werk alleen dat af wat echt voorgaat. Er zitten leuke mogelijkheden voor u in, ondanks de ogenschijnlijke wanorde. Een interessante ontmoeting bezorgt u de nodige ontspanning. Eind van de week keert de rust vermoedelijk weer! In de Vlaardingse binnenstad krijgt de voetganger meer service, zonder dat dit consequenties oplevert voor de afwikkeling van het rijverkeer. Het gemeentebestuur heeft de mogelijkheid aangegrepen om binnen het kader van de wegenverkeerswetgeving voetgangers diagonaal een kruising te laten oversteken. Vlaardingen is met deze maatregel die op zaterdag 26 november 1977 ingaat de eerste Nederlandse gemeente die dit in de praktijk brengt. De proef start op de kruising Korte Hoogstraat-Veerplein-Van der Driftstraat-Gedempte Biersloot. Daar kunnen en mogen voetgangers dan, zowel diagonaal (binnen een markering), als haaks (over zebrapaden) oversteken. Gedurende dit oversteken zullen alle voetgangerslichten gelijktijdig op „groen" staan, terwijl voor het rijverkeer voor alle richtingen „rood" licht wordt gegeven. Onder de verkeerslichten op het betreffende kruispunt komen borden te staan met het opschrift: „Bij groen voetgangerslicht diagonaal oversteken toegestaan". Hoewel in het reglement verkeersregels en verkeerstekens de bepaling is opgenomen dat voetgangers een rijbaan voorzichtig, zonder nodeloze onderbreking en haaks moeten oversteken, worden door het geven van bovenstaande „schriftelijke" aanwijzing deze gedragsregels in feite buiten werking verklaard. In de wegenverkeerswetgeving wordt namelijk bepaald dat aanwijzingen boven gedragsregels gaan. Op grond hiervan is. het gemeentebestuur van mening, dat het diagonaal laten oversteken van voetgangers, is toegestaan. kle- en de Een onverwachte rage, een geweldige tophit. Zo mag je de plotselinge belangstelling van het kopers- en koopsterspubliek voorde zgn. Western-laars wel noemen. Wie immers verwachtte nadat deze laars enkele seizoe nen al erg in was geweest bij de jeugd een nieuwe stormloop op deze cowboy- of westernlaars? Een typisch produkt met ge heel eigen kenmerken waarvan er nu weer zoveel gevraagd worden. Aan het modefront heeft men voor deze be langstelling van jong en ouder overigens een uitstekende verklaring. Een bepaald dingstuk verovert snel terrein. Jeugd twens hebben zich inmiddels bekeerd to. strakke jeans, terwijl deze winter de strakke corduroybroek een groot aantal aanhangers zal krijgen. En zo'n pantalon staat nu een maal geweldig op een cowboylaars. Deze cowboy- of westernlaars heeft on miskenbare karaktereigenschappen, die zijn: - een ronde leestvorm - ritsloze kokerschacht - schachtlengte tot net boven enkel en halverwege de kuit - vooral beige en oranjebruine tinten - echt leer natuurlijk En dan moeten die jeans of corduroybroeken daar opgerold op of in worden gedragen, in ieder geval zo dat de laars goed te zien is. Nu moet wel worden gezegd, dat de vraag- naar een wat luxere cowboylaars groter is dan naar het zgn. oertype. Deze is wat ruiger, wat stugger en draagt zeker in het begin wat moeilijker. De modemakers hebben daar natuurlijk een mouw aan gepast. Zij maakten de leesten wat slanker, wat eleganter. Ze maakten de haktypes wat sierlijker en - eigenlijk mag je dat wel zeggen - de laars is daardoor veel comfortabeler geworden. De foto toont rechts een heren- en links een dameslaars van wat zachtere leersoorten en van het nieuwe naturelleer, dat eigenlijk pas tijdens het dragen z'n fraaie uiterlijk krijgt. Een forse tas in dezelfde tinten hoort er uit eraard bij. STIER (21 april20 mei) Eens te meer is gebleken dat destijds geleverde prestaties niet zomaar vergeten waren. Maar het moet u ook duidelijk zijn geworden dat u, uwerzijds, ook eens bijtijds moet spréken. Niet iedereen is helderziend en soms rekent u op reacties die zelden zomaar komen. Alleen onkruid schiet gratis op, zonder zon en bemesting! U heeft nu weer een goede relatie met een oude vriend(in). Houden zo. Kalm aan met de duiten. LEEUW (21 juli20 augustus) Over het algemeen een goede week. Alleen komt er weer eens wat oud zeer boven, veroorzaakt door dezelfde bekende figuur. Erger u daar niet teveel aan, want wie met een verknipt karakter door het leven moet, zal echt niet ophouden daar blijk van te geven. Het is beter nu en dan een onrechtvaardigheid te moeten incasseren, dan om ze uit te delen. Overigens zitten er een paar leuke verrassingen voor u in de bus! Een kleine reis ook, naar oude vrienden en dat is naar uw zin! RAM (21 maart20 april) Maak er een goede week van, door sommige dingen over uw kant te laten gaan. Een bepaalde neiging om te verlangen dat iedereen uw systemen de beste moet vinden, kan de omgang met anderen vertroebelen. U kunt zich beter eens meer verdiepen in wat de mensen uit uw omgeving beweegt en wat er in hen omgaat! Vooral op gevoelsgebied zal dat uw relatie met derden verbeteren en verdiepen! En niet doodmoe doorsjouwen, rdaar ook eens freewheelen. TWEELINGEN (21 mei—20 juni) Over het algemeen een prettige week. Uw ideeën zijn aangeslagen en u kunt nu rustig eraan doorwerken. Overdrijf niets, zeg er niet teveel over, maar zet lekker door! Op gevoelsgebied enige verwijdering mogelijk. Heeft u bijgeval een voorval genegeerd, dat iemand anders heel erg had aangegrepen? Ook al vindt u het niet zo héél bijzonder, laat dan in ieder geval uw interesse blijken. Allicht kunt u goed helpen ook, door eens rustig te luisteren. Oppassen voor tocht en nattigheid. KREEFT (21 juni—20 juli) Nu en dan een paar onverwachte voorvallen deze week. Het is mogelijk dat u daardoor uw eigen koers ietwat kwijtraakt en een enkel plan even op een laag pitje moet zetten. Maak u niet nijdig als het om bijkomstigheden gaat, want als regel kan men beter lachend de boel weer op pootjes zetten. Kans op een voordeeltje in verband met ruimte. Artistiek gezien wel een goede periode. Een expositie maakt ook kans.

Het Nieuwe Stadsblad | 1977 | | pagina 47