I Fotograaf Henk Vos en zijn model Simone Oranje Menu van de week PEIJtiEOT Happy Hearts op de dansvloer EXPOHAL Disco in Singelkwartier TIENDE VERLICHTINGS- AV0NDR0NDRIT GEHANDICAPTEN EN BEJAARDEN HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 21 - VRIJDAG 18 NOVEMBER 1977 MENU VAN DE WEEK Een toetje hoeft niet altijd zoet te zijn. In Frankrijk is het een goede gewoonte de warme maaltijd af te sluiten met kaas. Ook Nederlandse kaas is uitste kend geschikt om als dessert te dienen. Behalve de bekende halfharde soorten, zoals Goudse en Edammer kaas, zijn er ook vele soorten dessertkaas, zoals roomkaas, Kernhem, Bleufort en Sub- enhara. Ook de halfharde soorten doen het prima op zo'n kaasplateau, een kruidenkaas denk eens aan een Boeren Leidse of een oude Friese Nagel mag er zeker niet op ontbreken. Niet alleen als afsluiting vafi de maal tijd kan een kaasplateau goede diens ten bewijzen. In deze oktober-wijn maand is er alle reden voor om weer eens zo'n gezellige kaas/wijnavond te organiseren. Een aantal praktische suggesties voor zo'n avondje vindt u in de folder „kaas en -wijn unieke met gezellen", die u bij het Nederlands Zui- velbureau, Postbus 30 te Rijswijk kunt bestellen, door 0,55 over te maken op girorekening 349731 of dit bedrag aan geldige postzegels bij te sluiten (kosten folder 0,10, verzendkosten 0,45). Zondag: heldere tomatensoep, kip met kerriesaus, rijst en gemengde sla, kaa splateau. Maandag: gevulde paprika's met kaas- ragoüt, aardappelpuree, citroenrijst met vaniliesaus. Dinsdag: stamppot rauwe andijvie, speklapjes, Bulgaarse yoghurt. Woensdag: gulyas, aardappelen, van- ilievla met bramen. Donderdag: slavink, bloemkool, ge bakken aardappelen, schuimomelet. Vrijdag: gestoofde vis, peterselieboter, aardappelen, karnemelksepap met stroop. Zaterdag: knakworst Turkse flensjes. Knakworst napolitaine napolitaine, VLAARDINGEN TEL 35 79 00' 8 knakworstjes, 8 plakjes mager ge rookt spek, 2eieren, 1 tomaat, zout pe per, peterselie, koffieroom, 50 gr. ge raspte kaas. Snijd de knakworstjes overlangs open en leg ze in een vuurvaste schotel op de plakjes spek. Kook de eieren hard, snijd ze in plakjes en leg deze op de knakworst. Snijd de tomaat in plak ken, bestrooi deze met zout en peper en gehakte peterselie. Schenk er een klein scheutje koffieroom over en strooi de kaas erover. Plaats de schotel gedurende 20 minuten bovenin een op 200 graden C voorverwarmde oven. Turkse flensjes SI 80 gr. bloem, 2 eieren, 2 Vi dl. melk, zout, 50 gr. boter, 250 gr. kwark, 2 eet lepels in rum geweekte rozijnen, 1 si naasappel, 15 gr. suiker, 25 gr. boter, poedersuiker. Maak van de bloem, eieren, melk en zout een mooi glad beslag. Smelt de boter en roer deze afgekoeld door het beslag. Bak dunne flensjes in een droge koekepan. Roer door de kwark, de rozijnen, sap en rasp van de sinaa sappel en de suiker. Leg op elk flensje wat van deze vulling, vouw hem in vie ren, leg de flensjes op een schaal en schenk de gesmolten boter erover. Strooi er tenslotte poedersuiker over. HAPPY HEARTS De bijna tien jaar oude Happy Hearts Club voor alleenstaanden organiseert zaterdagavond weer een dansavond in dancing de Cosmospoliet, Nieuwlandplein 12, alhier. De muziek hiervoor levert de band „The Evergreens". Toegangsprijs voor leden vier-, voor niet-leden zes gulden. VAN BEETH?)VENSINGEL Voor Henk Vos, die in zijn eigen atelier steeds nieuwe wegen zoekt voor de mo derne fotografie is de bekroning van één zijner werken eveneens een groot succes. De fotostudie gemaakt door Henk Vos van zijn model, Simone Oranje, waarmee hij een vierde prijs won in de fotowedstrijd. Ook de Schiedamse fotograaf Henk Vos behoorde tot de ongeveer tweedui zend deelnemers aan de door AVRO- Televizier uitgeschreven fotowedstrijd ter gelegenheid van de komst van de kunstfotograaf David Hamilton, naar Nederland. Hij was hier om de premiè re bij te wonen van zijn opzienbarende nieuwe film „Bilitis". ROTTERDAM 010-144329 DOORLOPENDE EXPOSITIE Hoogstraat 14 (bij Oostplein) Rotterdam, De opdracht voor de wedstrijd bestond uit het maken van portretstudies in de stijl waarmee Hamilton de aandacht in de wereld van de kunstfotografie op zich vestigde. Zijn foto's ademen een bepaalde sfeer uit door wazige sepiakleuren en de wij ze van werken met licht. Henk Vos vond in de 15-jarige Simone Oranje uit Schiedam een model voor een foto in de geest van die van Hamil ton. Ze is niet alleen fotogeniek, maar ook haar slanke figuurtje paste geheel in de foto welke Vos voor ogen stond. De jury kende de Schiedamse fotograaf een vierde prijs toe. Veel bewondering had Hamilton voor het persoontje Si mone Oranje en hij nodigde haar uit voor een bezoek aan zijn Parijse studio om haar daar op verschillende manie ren te portretteren. DISCO-MIDDAG De Vereniging „Het Singelkwartier" houdt zondag a.s. een disco-middag voor de jeugd in de leeftijd van 12 tot 16 jaar in zaal Marijke, Broersveld 121. „Studio 500" verzorgt de muziek en begint hiermee om 2 uur. Simone Oranje, die door David Hamilton is uitgenodigd voor een bezoek aan zijn studio in Parijs. Simone nogmaals, maar nu samen met David Hamilton. Dit keer wordt de 10e verlichtings- avondrondrit voor Gehandicapten en Bejaarden gehouden op donderdag 22 decemberwaar van 19.00-22.00 uur een feestelijk samenzijn wordt gegeven in de grote Balzaal van Hilton Rotter dam. Konden vorig jaar 150 personen hieraan deelnemen, dit jaar kunnen 300 deelnemers genieten van een kleu rige rondrit en een gezellig samenzijn met een optreden van Flardinghe tot 22.00 uur. Daarna worden alle deelne mers weer zo dicht mogelijk bij huis afgezet. Invaliden vouwwagens kunnen mee, mits van te voren opgegeven. Elke deelnemer/ster krijgt voor thuis een leuk opgemaakt cadeau mee. De ron drit start vanaf Groothandelsgebouw Weena voor Restaurant Marcus om 16.00 uur en gaat over Coolsingel, Lijnbaan, Karei Doormanstraat, Jon ker Fransstraat, Noord Molenstraat, Vierambachtstraat, naar Schiedam over de feestelijk verlichte Hoogstraat, naar Vlaardingen Hoofd, daarna rond de Vijverberg Den Haag, terug naar Rotterdam, Hilton. De Evag/Cebuto tours verzorgt voor ons deze rondrit tussen 18-plus en 65- plus kan iedereen mme, mits voor 10 december a.s. 20,wordt gegireerd per deelnemer (incl. koffie met gebak in Hilton Hotel) op giro 28. .95.688 t.n.v. penningmeester Stichting 18- plus/65-plus Rotterdam vaste opstap plaatsen zijn: om 14.30 uur van Vlaar dingen Station Oost om 14.40 van VVV oude Visbank Vlaardingen, om 15.00 uur van Molen de Noord Maas sluis: om 15.30 uur van Huize de Vloot Maassluis: om 15.30 uur van Broers- vest 125 voor Nieuwe Stadsblad Schie dam: om 15.45 van Flat Gelderland Overschie, tevens om 15.45 uur van Hoek Burg. Meineszplein Beukelsdijk. U kunt binnen wachten, (cafetaria) om 14.30 uur van Bertrand Russellplaats 140, om 14.30 uur van Putselaan hoek Tweebosstraat, om 14.40 uur van Put- sebocht hoek Hillevliet: om 15.00 uur van Violierstraat, hoek Dahliastraat (u kunt binnen wachten) om 15.15 uur van plein voor Winkelcentrum Zuid- pleinT voorm. Schouwburg, om 15.30 uur van Slinge hoek Vaerhorst (bij ca fetaria) en daarna Zijpe kleine Lijn- baantje om f6.00 uur van Restaurant Marcus Weena Groothandelsgebouw, bovendien kunnen ca. 10 deelnemers zich opgeven voor 1 adres, daar worden ze dan afgehaald en teruggebracht.

Het Nieuwe Stadsblad | 1977 | | pagina 21