m West Side Story in de Teer stoof Werkgroep: „Stop de neutronenbom Vrouwensocieteit grandioos succes BE ROMEIN De Sint komt in Oost Mijn, Menmg GEBIT STUK J. Veringmeier 0OEDE WUK rembrand tl. 7 tel. 2686S0 tijdelijk werk in de(para-) medische 7 sektor?^ A-verpleegkundigen A/B- verpleegkundigen Medisch typiste lata* NIEUWE HAVEN 131 uitzendbureau content bureau content HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 21 - VRIJDAG 2 DECEMBER 1977 Op woensdagavond 7 december om half negen zal in de filmclub „In de Teerstoof' de bekende filmmusical „West Side Story" worden vertoond. De toegangsprijs bedraagt voor leden 5,Bent u nog geen lid, dan kunt u voor het luttele bedrag van 2,50 voor het gehele verdere seizoen lid worden. Magistrale muziek van Bernstein. „West Side Story" zou je een modern liefdesverhaal kunnen noemen dat zich afspeelt in de sloppenbuurten van New York. Daar leven twee jeugdbenden in oorlog met elkaar en het toeval wil, dat een jongeman van de ene ploeg verliefd wordt op een jongedame van de andere. Dit schept zo de nodige problemen. Een vrij eenvoudig verhaaltje dat echter op grandioze wijze is verfilmd dankzij de magistrale muziek van 'niemand minder dan Leonard Bernstein en de prachtige jazz-balletten o.l.v. Jerome Robbins. Aanvang half negen, zaal open om acht uur. Om technische reden moeten de voor hedenavond en zaterdagavond aangekondigde voorstellingen van cabaret Vangrail in duur worden gehalveerd. Het is dan ook duidelijk, dat ook de toegangsprijzen de helft minder zijn dan in de aankondiging gesteld. Op de Hoogstraat werden handtekeningen verzameld als onderdeel van de actie tegen de neutronenbom. Men schrijft ons: Het landelijk initiatief: „Stop de neu tronenbom" organiseert een volkspeti tie tegen invoering van de neutronen bom in het wapenarsenaal van de navo. Al meer dan 300.000 Nederlanders hebben hiervoor hun handtekening ge plaatst. Nog steeds stromen de handte keningen bij tienduizenden binnen. De activiteiten van de Schiedamse werkgroep zijn inmiddels breder opge zet. In Groenoord worden sinds drie weken elke dinsdag en woensdag huis aan huis handtekeningen opgehaald. Naast de stands in het centrum van de stad staan we nu ook regelmatig op de markt aan het Bachplein- in Groeno ord. Meer dan 2600 Schiedammers hebben nu al getekend tegen invoering van de neutronenbom. De reacties van de meeste mensen zijn positief. Er zijn voorbeelden van men sen die speciaal onze stand in het cen trum kwamen opzoeken om hun hand tekening te zetten. Reacties als: „Wie kan er nou vóór zo'n verschrikkelijk wapen zijn", horen we veelvuldig. De werkgroep is van plan om nu ook in andere wijken groepjes te vormen van sympathisanten die bij de mensen thuis handtekeningen gaan ophalen. Belangstellenden kunnen hiervoor in formeren bij ons contactadres: W. Bol len. Bachplein 209, tel. 701100. Mensen die in hun eigen werkkring handtekeningen willen verzamelen kunnen op dit adres handtekeningen lijsten aanvragen. Informatiebulletins,stickers en affi ches kunnen tevens op het contacta dres gekocht worden. Inmiddels gaan wij verder met onze activiteiten en roepen alle Schiedam mers op om hun handtekening te plaatsen tegen de neutronenbom".SL1 De Schiedamse Werkgroep „Stop de neutronenbom" Men schrijft ons: „De eerste kennismak Ingsavond van de vrouwensociëteit is een groot succes geworden, want ondanks het slechte weer hebben 80 vrouwen deze avond bezocht. Van half negen tot half een is het een sfeervolle bijeenkomst geweest, door het enthousiasme dat van de vrouwen uitging. GESCHIEDENIS Overal in het land verschijnen vrouwe nh uizenvrou wenc afé's, vrouwensociëteiten. Vrouwenhuizen zijn er o.a. in Amsterdam, Groningen, Rotterdam, Eindhoven, Den Bosch, Haarlem. Het vrouwenhuis in Rotterdam, van Vollenhovenstraat 62, is de gehele week 's avonds geopend en ook op dinsdag, woensdag-en donderdagmorgen. Er zijn allerlei activiteiten op het gebied van vorming, scholing en ontspanning. Ook worden er activiteiten ondersteund, die gericht zijn op de verbetering van de positie van de vrouw in de samenleving. Vrouwencafé's zijn er in vele steden. Dit kan echter enige verwarring wekken, omdat bijv. in Rotterdam een vrouwencafé geopend is, dat wel door vrouwen beheerd wordt, maar waar ook mannen komen. Er is sinds kort een vrouwencafé in Vlaardingen, Floris de Vijfdelaan 2, waar mannen niet welkom zijn. Dit café is is geopend elke derde dinsdag van de maand. Schiedam heeft dan nu sinds donderdag haar vrouwensociëteit. Op de avond zelf bleek dat niet alle vrouwen even gelukkig waren met deze benaming. Sommigen vonden het te ouderwets „Mijn oma was vroeger ook lid van een vrouwensoos", anderen vonden het verwarrend omdat ze dachten dat je van een sociëteit lid moet zijn. Dat is hier niet het geval. Je moet alleen vrouw zijn. OPZET De vrouwensociëteit Schiedam is opgezet door een aantal enthousiaste vrouwen. Enkele van hen kwamen regelmatig in het vrouwenhuis Rotterdam, anderen wisten wel van het bestaan van vrouwenhuizen, vrouwencafé's en vrouwensociëteiten af, beide groepen waren van mening, dat in Schiedam ook maar eens iets dergelijks opgezet moest worden. Omdat het bestuur van de sociëteit Q T zo vriendelijk was de sociëteitsruimte voorlopig voor een avond in de week af te staan voor de vrouwensociëteit, was het mogelijk alles snel van de grond te krijgen. Er zijn wat vergaderingen geweest, waarin eerst gesproken is over de vraag „Waarom iets alleen voor vrouwen?". Daar kan erg lang over gepraat worden, maar wel was iedereen het ermee eens, dat er een vrouwensocëteit moest komen. Verder is er gesproken over het al dan niet aansluiten bij bijvoorbeeld een vrouwenvereniging clubof buurthuis. De conclusie was: zelfstandig werken maar wel duidelijk maken dat er geen sprake is van concurrentie. PUBLICITEIT Interviews vooraf leken niet gewenst, omdat de indruk gewekt zou kunnen worden, dat een kleine groep vrouwen de sociëteit op zette. Daarom is kort voor de eerste kennismakingsavond via ingezonden stukjes in de kranten, het nieuws over de start van de vrouwensocëteit bekend gemaakt Verder zijn er folders uitgedeeld tijdens de koopavond en met begeleidend schrijven gestuurd aan buurten clubhuzen, vrouwenverenigingen, opbopuwwerk, VOS-cursussen e.d. en naar vele openbare gebouwen. Uit de aanwezigheid van de vrouwen blijkt in ieder geval, dat de informatie goed is overgekomen. DOEL Het doel van de vrouwensociëteit is een ontmoetingsplaats te zijn voor alle vrouwen. Iedere vrouw moet zich er thuis kunnen voelen of zij nu wel of niet aan een activiteit willen deelnemen. Het is de bedoeling, dat de vrouwen die de sociëteit bezoeken zelf met ideëen komen over activiteiten die binnen de vrouwensociëteit of elders kunnen worden georganiseerd. Gezamelijk kunnen die ideën dan worden uitgewerkt en uitgevoerd. Ja, en dan de avond zelf. Zoals in het begin gezegd: een grandioos succes. Natuurlijk gingen er zo'n eerste avond een aantal dingen mis. De koffie was zelfs om negen uur nog niet helemaal klaar. De muziek kwam niet helemaal uit de verf; de eerste biertjes waren meer schuim dan bier; bij do» lees- en informatietafel ontbraken enkele dingen. Maar het heeft weinig invloed gehad op de sfeer en gezelligheid, want iedereen die binnenkwam was erg enthousiast. Uit de gesprekken bleek, dat veel vrouwen alleen of samen met een vriendin of kennis zo maar eens kwamen kijken. Anderen kenden elkaar van praatgroepen of VOS- cursussen. In deze enthousiast en gezellige sfeer is er wat gedronken, gelach en ontzettend veel gepraat. Om een beetje de sfeer te laten proeven, hieronder enkele uitlatingen: -Ik wilde al lang eens naar het vrouwenhuis Rotterdam, maar durfde steeds niet. Maar hier komt iedereen voorhet eerst en ik vind het erg gezellig. -Endelijk loopt Schiedam eens niet al teveel achter en heeft ook iets voor vrouwen. -Ik vind het wel gezellig, maar ik had Reparatie klaar terwijl u wacht. Dagelijks van 914 uur en 's avonds na 18 uur. en na tel. afspraak. Schiedam, Tel. 01026.14.17 verwacht dat er een soort praatgroep zou komen, daar kom ik eigenlijk voor. -Ik zou graag met vrouwengroepen werken omdat dat in mijn opleiding past. -Ik ben alleen gekomen en ken verder eigenlijk niemand maar ik vind het erg gezellig en zou best graag ook wat doen. Achter de bar staan of zo. -Ik moet wat meer onder de mensen komen, is mij gezegd, en daarom ben ik hierheen gekomen. -De volgende keer zou er wel iets te eten moeten zijn, kaas of zo. TOT SLOT Op donderdag 15 december is de vrouwensociëteit weer open. Uit de reakties bleek, dat veel vrouwen dan weer zullen komen. Hopelijk steken deze enthousiaste vrouwen ook anderen aan waardoor op een nog groter aantal bezoeksters kan worden gerekend. Er is een aparte praatruimte (die nog niet in gebruik was) waar eventueel op 15 december met elkaar gepraat kan worden over bijvoorbeeld de aktiviteiten of praatgroepen die opgezet kunnen worden in of rond de vrouwensociëteit. Uit het enthousiasme is in ieder geval gebleken dat de vrouwensociëteit goed is aangeslagen en het waard is om er mee door te gaan. Zien wij u ook op donderdagavond 15 december a.s. in de Nieuwstraat 12? De vrouwensociëteit. Hoewel hij bij zijn intocht in Schiedam een korte tijd vertoefde^ op het Van 't Hoffplein in de wijk Schiedam-Oost, brengt int Nicolaas zaterdag toch nog een bezoek aan de kinderen van de vereniging „Het Singelkwartier". Hier voor arriveert hij met z'n knechten om 14.00 uur bij zaal „Marijke" in het Broersveld, om van hieruit een rondrit te maken door een gedeelte van de oude binnenstad en het Singelkwartier om vervolgens naar het uitgangspunt terug te keren. Wij zoeken per direkt: alle diensten, voor groot ziekenhuis Rotterdam- Centrum, voor de afdeling heelkunde en inwendige geneeskunde. voor een ziekenhuis in Schiedam, voor alle dien sten, full time of part-time. voor een ziekenhuis in Rotterdam, met goede ken nis van medische therminologie, voor hele dagen. Wil je wat meer weten over bovenstaande vaka- tures, bel dan met 010-119411, Willie de Moor, of kom langs op één van onderstaande adressen: Rotterdam Witte van Haemstedestraat 44 Den Haag Koningin Julianaplein 12 Utrecht Mariastraat 28 Amsterdam Nieuwe Zijds Voorburgwal tel. 010-148225 tel. 070-853900 tel. 030-313734 tel. 020-251061 Bespaar geld.... Repa reer het zelf, onderdelen voor alle merken wasauto maten: deurrubbers, pom pen, verwarmingselemen ten, toe- en afvoerslangen, V-snaren, aansluitsets. On- derdelenshop „Elektro- Techniek", Broersveld 11- 12, Schiedam. Element-systeem, rails, planken en dragers, boe kensteunen. Vele maten en kleuren in voorraad bij Ho memakers, West Franke- landsestraat 10, Schiedam, tel. 263093, Donderdag - koopavond. Snackbar 't Hoefijzer vraagt nette bediende, leef tijd plm. 18 jaar. Aanmel den: Snackbar 't Hoefijzer, Schiedamseweg 41, Schiedam-Kethel, tel. 702387. i— Te huur wegens ver trek naar elders bied ik uiteraard na overleg met huiseigenaar mijn flat te huur aan. Huur 394,30 met overname van div. i.g.st. verkerende goederen. Spoe dig te betrekken. Tel. 710685, na 18.00 uur. Te koop: Daf 66 Sta tioncar, bw.jr. eind '72. Tel. 263755. Reiniging van vloerbe dekking. trapbekieding, bankstellen, stoelen en autobekleding. Uw reini gingsspecialist sinds jaren: VERKADE, Gijsbr. van Amstelstraat 144, Vlaardin gen, tel. 347388. WASMACHINES, zo van de fabriek. Let opl! Snelwassers 125,lang- zaamwassers 275,com-4 binaties 395,centrifu ges 89,koelkasten f 219,wasautomaten 350,—; Indesit 379,—; AEG Turnamat S 799, Desgewenst gemakkelijke betaling. HOWACO, Edi- sonstraat 47b, Schiedam, tel. 152984. St. Nicolaas en Piet bij u thuis, 1 t/m 5 december. Tel. 262627. Te koop: bandrecorder Akai 4000 DS, prijs 350,8 mnd. oud, na 18.00 uur: A. van Vliet, Geervlietsestraat 26b, Schiedatfi. Nu alle onderdelen van alle merken auto's, gebruik te en nieuwe. Tevens ge vraagd: loop- en sloopauto's. Burg. Honnerl. Gretelaan 9, naast de Bols. Tel. 701014, b.g.g. 156068. Kleine verhuizingen, kelderopruimingen, lompe en metalen. Tel. 262246. Dinsdagavond „Orpheusavond", 20.00- 22.30 uur. Zaal Arcade. Di rigent Ch. Verhoog.

Het Nieuwe Stadsblad | 1977 | | pagina 21