Schiedam Bejaarden vereniging Schiedam -Zuid Maak een surprise voor patiënten MEVROUW P. v.d. BERG VAN "DE BEZIGE BIJTJES" 40 JAAR BIJ HET KLEUTERONDERWIJS OPTREDEN VAN "D0GTR0EP IN DE TEMPEL Bomenverhuizing in Schiedam had 76201 inwoners le en 2e Kerstdag Kerstdiner dansant 97,50 p.p. HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 3 VRIJDAG 2 DECEMBER 1977 oVEtï B620R6INS ETc TUD5NS ICANT UREN:VAN<3P°tot5Wt) TELlè 5Q3Q-267360 K- [VA IcANrOORT'JD S'AVONOS Volle aandacht voor het optreden van de mandoline spelende dames van de zu stervereniging, Rotterdam-Zuid. De voorzitter van de vereniging (rechts) met de organisator van dit geslaagde Sin terklaasfeest. De Ziekenomroep Schiedam roept iedereen die vrienden en bekenden verpleegd weet in het Noletziekenhuis deze met een Sinterklaassurprise te verrassen. Zaterdag tussen 9.30 en 12.30 uur geeft de ZOS hier een live uitzending van het wekelijkse actualiteitenprogramma voor patiënten van onze twee ziekenhuizen. Ook Sint Nicolaas komt hier even binnenwippen om de kinderen te bezoeken. Tijdens de uitzending kunnen de mensen, welke aan deze oproep gehoor geven, zelf de surprises brengen bij de verpleegden, voor wie ze bestemd zijn. Pakjes voorzien van de naam van afzender en wie ze krijgt, kunnen ook bij de portier van het ziekenhuis worden afgegeven. Iedereen is bij deze uitzending welkom, aldus de medewerkers(sters) van deze ZOS. In verband met werkzaamheden voor de aanleg van een buitenwaterkering en een nieuwe buitensluis, dient een aantal bomen te worden verwijderd. De aanleg van deze buitenwaterkering is noodzakelijk in het kader van de Deltawet. Als besloten wordt de Bethelkerk in Schiedam-Zuid aan de slopers over te leveren (en daar is alle kans op) is ook de Bejaardenvereniging van deze wijk zwaar gedupeerd. Ze verliest dan de ruimte voor de socië teit waar nu al eenentwintig jaar weke lijks op dinsdag- en donderdagmiddag de leden bijeenkomen voor een spellet je kaart, biljarten en/of voor het spelen van bingo. Wie 55 jaar is kan lid worden en de soos bezoeken. Op huidskleur wordt niet gelet. Gistermiddag dacht het bestuur nog de leden aan de toekomst want toen vier de men het jaarlijkse Sinterklaasfeest. Dat was weer lang niet mis. De Sint was wel niet zelf aanwezig maar wat hij naar de Bethelkerk liet brengen bete kende voor iedereen een waardevol ge schenk. Aan traktatie ontbrak het evenmin, koffie met gebak en op muzikaal ge bied het optreden van een dames mandoline-gezelschap van de zuster vereniging uit Rotterdam-Noord. Het repertoire bestond uit romantische muziek maar ook uit lekkere „mee zingers" wat sfeer en gezelligheid bracht. Het merendeel van de te verplaatsen bomen is goed gezond en tevens groot tot tamelijk groot. Vandaar dat reeds enkele jaren geleden besloten is, deze bomen te verplaatsen. De betreffende bomen zijn al enige tijd geleden „voorbereid" op de verhuizing, dat wil zeggen dat een sleuf rond de stam is gegraven, waardoor de wortels als het ware gedwongen worden een stevige kluit te vormen. De bomen zijn tevens gesnoeid. In de winterperiode 1976-1977 is reeds een aantal van deze exemplaren verplant naar diverse plaatsen in de stad, o.a. naar de Lange Nieuwstraat, de Breedstraat/Zijlstraat en naar verschillende straten in Zuid. In de komende weken wordt wederom een groot aantal bomen verplaatst naar een aantal nieuwe projecten, dat thans vrijwel gereed is gekomen. Daarnaast wordt een aantal bomen benut om het bomenbestand in oudere stadsdelen uit te breiden. Zo zullen b.v. 5 bomen worden geplant nabij het complex „Over de Veste" langs de Nieuwe gevelwanden „verzachten". Andere te verplanten bomen zullen een plaats krijgen in de oudere stadsdelen. Vooral in deze wijken zijn bomen zo belangrijk, omdat zij een stukje „natuur" brengen in de straten en daarmee het betreffende woonmilieu verbeteren. Voorts zullen verspreid over de stad nog bomen worden verplaatst, zoals o.a.: 2 bomen óp de Westerkade ter hoogte van de Groenelaan; 3 bomen op het Rozenburgerplein; 6 bomen op de Nieuwe Maasstraat. Haven en 2 bomen nabij het nieuwe gebouw aan de 's-Gravelandseweg. Voorts zullen 4 bomen worden geplaatst op het Van Beethovenplein, dat juist heringericht wordt. Twee bomen worden geplaatst nabij het project ,,'t Nieuw Werck" langs de Nieuwe Haven. Al deze exemplaren zullen het toekomstige woonmilieu aldaar verbeteren. Deze veelal grote bomen zullen de vaak grote nieuwe Molens wekken tekenkunst op Dat het met de kreativiteit van de jonge Schiedammers nogal meevalt blijkt uit het groot aantal inzendingen (450) dat is ingestuurd bij het distriktshoofdkantoor van de AMRO-bank aan de Gerrit Verboonstraat in Schiedam. Ter gelegenheid van de opening is daar namelijk een wedstrijd uitgeschreven voor de jeugd tot en met 12 jaar. Het getekende onderwerp moest van toe passing zijn op de Schiedamse molens. De expositie is tot zaterdag 14 decem ber te zien in de ontvangsthal van deze bank. Op 8 december komt er een jury in ak- tie die alle ingezonden molenwerken gaat bekijken. Daarna krijgen de prijs winnaars persoonlijk bericht en wordt men uitgenodigd om een speciale bij eenkomst in de vrolijk draaiende mo len „De Vrijheid" in Schiedam. Op za terdag 17 december 's ochtends om half elf zal dan de direkteur van deze bank, mr. B. des Bouvrie, de prijzen uitreiken. Er worden in totaal zes prijzen toege kend. Drie komen terecht in de kata- gorie tot negen jaar en drie in de groep van negen tot en met 12 jaar. De prij zen bestaan uit spaarboekjes van de AMRO-bank, terwijl de bedragen ui teenlopen naar gelang de "toegekende prijs. Schiedam kon in de maand oktober afscheid nemen van 80 stadgenoten. Dit blijkt uit het bevolkingsstatistiek van deze maand. Uit deze statistiek blijkt ook dat Schiedam per 31 oktober 76201 inwoners had verdeeld over 37581 mannen en 38620 yrouwen. Prijsbrekers Novotel Schiedam Kerstarrangement: diner-dansant-overnachting- brunch 135,p.p. Op beide kerstdagen van 12.00- 17.00 uur menu a 32,50 en 42,50. Kindermenu 15, p. pers. Speciaal in de weekenden voor de maanden december en januari overnachting in een twee persoonskamer ƒ20,p.p. Inlichtingen 01071.33.22 In de Christelijke kleuterschool „De Bezige Bijtjes" in Nieuwland was het gisteren groot feest. Het schoolhoofd, mevrouw P. v.d. Berg was die dag 40 jaar aan het kleuteronderwijs verbon den, waarvan de laatste vijftien ais hoofd van deze school. De overige leidsters en leerkrachten van de belende Joh. Calvijn-basisschool maar ook de oudercommissie van deze kleuterschool, wisten gezamelijk het jubilerende hoofd een onvergetelijke dag te bezorgen. Het begon reede om 9.00 uur toe kleu ters en leerlingen van de basisschool met elkaar een erehaag vormden met gebruikmaking van versierde bogen. Van alle kanten werden geschenken aangeboden waaronder veel bloemen en planten. In de namiddag kwamen eerst de ouders naar de school om mevrouw v.d. Berg geluk te wensen. Later volgde een meer officiële receptie. Naast per soonlijke vrienden en kennissen van de jubilaresse maakten hier ook de heren mr. Snoep, Vogelij en v.d. Most hun opwachting namens de Vereniging voor Christelijk Onderwijs in Schie dam. Ook het schoolhoofd en andere leerkrachten van de Joh. Calvijnschool gaven acte de présence. Met hen ook mevrouw Hoogerwaard namens de gezamelijke hoofden van Christelijke kleuterscholen. Beladen Het schoolhoofd van ,J)e Bezige Bijtjes" (tweede van links) met haar collega's tussen de feestvierende kleuters. De jubilaresse kreeg heel wat gelukwensen in ontvangst te nemen, ook van de ouders. met veel geschenken ging mevrouw v.d. huis om hier in intieme kring nog wat Berg na afloop van de receptie naar na te feesten. De internationaal bekende „Dogtroep" brengt zaterdag een bezoek aan Schiedam om in de Sociëteit „De Tempel", in de Overschiesestraat 44. De spelers zijn afkomstig uit de universitaire- en kunstakademie wereld. Ze zijn werkzaam geweest bij diverse Nederlandse en Engelse theatergroepen. Iedereen werkt als kostuum- en decormaker, muzikant, speler, schrijver, regisseur en lichtentechnicus. Als het weer dit toelaat, trekt de groep zater dagmiddag tussen twee en half vier in optocht door de Schiedamse binnen stad, met enkele straattoneelscenes bij de Hema, op het Museumplein en op het plein voor de Singelkerk. De voorstelling in de Tempel begint om 21.30 uur.

Het Nieuwe Stadsblad | 1977 | | pagina 3