Begroting '78 en Bestemmingsplan Woudhoek-Zuid - goedgekeurd Schiedam krijgt een crematorium Bevoegdheden Hinderwet naar Rijnmond Bevolking Openbare commissie vergaderingen Raadsbesluit Bestemmingsplan Woudhoek-Zuid ter inzage Ambtsjubileum E. T. Kraan ing. AANVRAAG HINDERWET VERGUNNING Verkeersongevallen Bijeenkomst met jeugdverenigingen Wekelijkse publicatie van de Gemeente Schiedam VerzorgingVoorlichtingsambtenaar Stadskantoor Emmastraat 1, telef. 26.05.00, toestel 340. Informatie centrum CAI naar wijk 14 verplaatst Besluiten van gemeente raad De Gemeenteraad van Schiedam heeft tijdens de laatstgehouden vergadering, waarbij ook het raadslid voor de P.P.R., de heer J. van der Wilk afscheid heeft genomen terwijl in zijn plaats de heer H. Noordegraaf is geïnstalleerd, ondermeer de volgende besluiten genomen. Zo is het ontwerp van de begroting der inkomsten en uitgaven van de gemeente Schiedam voor het dienstjaar 1978 aangenomen. Zoals bekend zijn de uitgaven voor volgend jaar geraamd op ongeveer 135 miljoen, met een geraamd tekort van 765.000, Bij de aanleg van de Centrale Antenne Inrichting (C.A.I.) zijn bij de abonnees in Wijk 12 de toestellen ingeregeld, dat wil zeggen dat de ontvangers gereed gemaakt zijn voor de ontvangst van televisiebeel den en FM-radio. Deze wijk 12 is het gebied omgrensd door: Julia na laan, Arij Prinslaan, Aleidastraat, Vlaardingerdijk, Rembrandt- laan, Rubensplein en Rubenslaan. Het inregelen is nu begonnen in wijk 14, omgrensd door: Penninglaan, Prins Bernhardlaan, Wester kade, Nieuwe Haven en Burg. Knappertlaan. In verband daarmede is met ingang van vandaag 7 december het mo biele Informatiecentrum van de C.A.I. (waarvan op de foto een beeld van het interieur) overgebracht naar een plaats op de hoek van de Charlotte de Bourbonstraat en Anna van Burenstraat. Het centrum is elke werkdag geopend van 10.00 uur tot 15.30 uur. Ook heeft de Raad het heel belangrijke besluit genomen tot vaststelling van het Bestemmingsplan Woudhoek-Noord, met zeven wijzigingen op het ontwerp, waaraan de Raad in de vergaderingen nog acht amendementen en moties heeft toegevoegd. Tevens heeft de Raad in beginsel besloten over te gaan tot de bouw van 282 woningen in het zg. „deelplan IA" van het bestemmingsplan, in opdracht van de gemeente en tevens om in beginsel medewerking te verlenen aan de bouw van 22 woningen in de „beschutte sfeer" door het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten N.V. Deze besluiten zullen van grote invloed zijn in de verdere stadsontwikkeling van Schiedam. De Raad heeft voorts een aantal kredieten verleend -f 45.000 voor het instellen van een onderzoek voor de instandhouding van de panden Ouddorpsestraat en omgeving; -f 131.000 voor het uitvoeren van reconstructiewerkzaamheden aan de Schiedamseweg, gelegen in Bijdorp ten noorden van de Nieuwe Damlaan; -f 62.500 voor het treffen van voorzieningen voor de lozing op het openbaar riool van de panden aan de Schiedamseweg, ten zuiden van de Nieuwe Damlaan; -f 1.045.000 voor het herstel van de kademuren aan de Korte Haven; -f 35.000 voor de voorbereiding van het plan om een toegevoegd crematorium te vestigen bij de aula van de algemene begraafplaats; -f 12.500 voor de verbetering van de centrale verwarming in een kas op de stadskwekerij; -ƒ 13.500 voor de aanschaf van een elektrocardiograaf en de invoering van een periodiek geneeskundig onderzoek van het gemeentepersoneel; -ƒ 36.465 voor het borstonderzoek van mannen boven de 40 jaar door de Stichting Tuberova; -f 330.000 voor elektriciteitsvoorzieningen op het industrieterrein ten westen van de Schie. -f 383.000 als aanvullend krediet ten behoeve ,van de sportcomplexen Bijdorp en Parallelweg; -f 24.800 als subsidie voor kinderopvangcentra, als gevolg van de invoering van de rijksbijdrageregeling kinderdagverblijven. Aan de Stichting Kinderdagverblijf Honki Ponk is met ingang van 1 januari 1978 subsidie verleend, terwijl per gelijke datum de subsidies zijn verhoogd voor de Stichting Pro Juventute Beneden-Maas en de Katholieke Stichting Raymundus. Wat het onderwijs betreft is een krediet van 70.000 verleend voor het treffen van diverse voorzieningen in het schoolgebouw van de openbare Willem de Zwijgerschool voor mavo aan de St. Liduinastraat, terwijl medewerking is verleend aan de drie bijzondere schoolverenigingen voor het treffen van diverse voorzieningen. Aan De Winter's Exploitatiemaatschappij is toestemming verleend tot splitsing in apparte mentsrechten van twee flatgebouwen, in aansluiting op een eerder besluit van de Raad is een krediet verleend voor de verbouwing van de voormalige Jhr. mr. A. F. de Savornin Lohmanschool tot een buurthuis voor de wijken Centrum en Oost. De Raad heeft ingestemd met het voorstel om De gemeenteraad heeft er in principe mee ingestemd bij de aula van de algemene begraafplaats in Schiedam een crematorium te vestigen. Voor het verder uitwerken van de plannen is een bedrag van 35.000,- uitge trokken. Gebleken is dat crematie als vorm van doden bezorging nog steeds sterk toeneemt en dat het crematie-percentage in de komende jaren nog verder zal stijgen. De verwachting is dat voor Schiedam het percentage in 1980 onge veer 45% zal liggen. Op grond van dit gegeven vindt het gemeentebestuur het ver antwoord een crematorium in Schiedam te bouwen. Temeer daar de plaats op de alge mene begraafplaats zeer gunstig is gelegen ten opzichte van de Rijksweg en van het openbaar vervoer. Aangezien er in Rotterdam al twee crematoria zijn, is gekozen voor een „toegevoegd" crema torium, zijnde de meest eenvoudige vorm. De capaciteit, zal ongeveer 800 it 900 verassingen per jaar zijn bij één crematie-oven en een reserve-oven. De mogelijkheid wordt echter opengehouden om in een later stadium het crematorium uit te breiden tot een enkelvou dig crematorium, met een capaciteit van 1.200 1.300 verassingen per jaar. In de eenvoudige opzet blijft de aula beschik baar voor zowel begravingen als crematies, doch deze beiden vormen van dodenbezorging blijven naast elkaar bestaan, waarbij ze in een tijdschema gepast moeten worden. Bij een de Hinderwet-bevoegdheden van de gemeente over te dragen aan het Openbaar Lichaam Rijnmond. Tenslotte is de gemeentelijke Legesverordening zodanig gewijzigd dat geen leges geheven worden voor invaliden-parkeerkaarten en de toekenning van invaliden-parkeerplaatsen. De Verordening op de heffing en invordering van binnenhavengelden is eveneens gewijzigd doch nu met een verhoging van de tarieven. eventuele uitbreiding tot enkelvoudig cremato rium zouden begrafenissen en crematies gelijk tijdig kunnen plaatshebben. De Gemeenteraad heeft er mee ingestemd om de bevoegdheden, die volgens de Hinderwet toekomen aan de Raad en aan het college van B en W, over te dragen aan respectievelijk de raad en aan het dagelijks bestuur van het Openbaar Lichaam Rijnmond. Deze bevoegd heden vormen wel het zwaarste geschut dat de gemeente in steüing kan brengen bij de zorg voor een goed woon- en werkklimaat. Maar de ontwiKKeling van de laatste jaren maakt het steeds meer noodzakelijk om bij het milieubeheer tot een bundeling van bevoegdhe den te komen, wat bevorderlijk is voor een eenheid in het te voeren beleid. Vooral in het industrie-rijke gebied rond de Nieuwe Water weg, waar het milieu wel wat zwaar belast wordt, is het van belang om tot zo'n bundeling van bevoegdheden te komen. Dit voorkomt dat de gemeenten los van elkaar gaan opereren op in feite hetzelfde werkterrein. Het Openbaar Lichaam Rijnmond is dan wel het aangewezen orgaan om alle hinderwetzaken te bundelen. Een aantal gemeenten heeft de bevoegdheden reeds overgedragen. Schiedam gaat dit voor beeld volgen. Het gemeentebestuur geeft er de voorkeur aan om alle bevoegdheden over te dragen. Daarmee worden doublures voorkomen en eveneens dat de gemeente een te zwaar ambtelijk apparaat moet handhaven voor te weinig taken. De gemeente Schiedam telde per 31 oktober j.l. in totaal 76.201 inwoners, wat 80 minder is dan een maand tevoren. Per 1 januari waren er 76.865 inwoners. In de maand oktober werden er 63 kinderen geboren (32 jongens en 31 meisjes), maar er stierven ook 63 personen (42 mannen en 21 vrouwen). De migratie van de bevolking gaf wederom een negatief resultaat van 80; er vestigden zich 273 personen in Schiedam, maar er vertrokken 353 personen. In oktober zijn 39 huwelijken gesloten en 11 door scheiding ontbonden. Van de jong gehuwde paren vestigden zich 17 in een eigen woning in Schiedam, één ging inwonen en 21 paren vestigden zich buiten de gemeente. In de komende week zal een aantal commissies in het openbaar vergaderen. De Welstands commissie doet dat op vrijdag 9 december in de benedenzaal (rechter nis) van het Stadskan toor, waarvan het openbaar gedeelte begint omstreeks 16.00 uur. De Commissie voor Financiën en Economische Zaken vergadert in het openbaar op dinsdag 13 december om 20.00 uur in de vergaderkamer op de 10e etage van het Stadskantoor. Behan deld zal worden de (groene) agenda voor de ge meenteraadsvergadering van maandag 19 de cember, alsmede eventuele punten betrekking hebbende op de Gemeentelijke Technische Be drijven. De Commissie voor de Ruimtelijke Ordening zal volgens het schema bijeenkomen op woens dag 14 december in de benedenzaal van het Stadskantoor, aanvang 20.00 uur. Het besluit van de gemeenteraad van Schiedam van 29 november 1977 tot vaststelling van het Bestemmingsplan Woudhoek-Noord ligt tot en met 5 januari 1978 voor een ieder ter inzage op de secretarie-afdeling Openbare Werken bi het Stadskantoor op de 5e etage en tevens in de leeszalen van de Gem. Openbare Bibliotheek. Bij de vaststelling van het plan is afgeweken van het ontwerp-bestemmingsplan Woudhoek- Noord dat eerder ter inzage heeft gelegen. Wie zich indertijd tijdig met bezwaren tegen het ontwerp-bestemmingsplan tot de gemeenteraad heeft gewend, kan tot en met de genoemde da tum van 5 januari schriftelijk bezwaren tegen het plan indienen bij Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, per adres Provinciehuis, Ko ningskade 1 te Den Haag. Een gelijke bevoegdheid komt toe aan een ieder die bezwaren heeft tegen de wijzigingen, die bij de vaststelling van het plan door de Raad in het aanvankelijk ontwerp-plan zijn aangebracht. Bij het gemeentebestuur is de volgende aan vraag voor een vergunning volgens de Hinder wet binnengekomen. De aanvraag ligt voor een ieder ter inzage op de secretarie-afdeling Alge mene Zaken, Stadskantoor 2e etage en bij de openbare bibliotheek aan de Lange Haven 131. Namens de directie van het Gemeentezieken huis, Burg. Knappertlaan 25, vragen B. en W. de vergunning voor een uitbreiding van de in richting van het ziekenhuis met een opslagtank met vloeibare zuurstof met verdamper, voor maximaal 1.500 liter, om de zuurstof in gas vorm naar het ziekenhuis te transporteren via de bestaande leiding. Schriftelijke bezwaren kunnen tot uiterlijk 27 december worden inge diend bij B. en W. Tijdens de openbare hoor zitting op donderdag 15 december a.s. om 10.00 uur op de afd. Algemene Zaken kunnen ook mondeling bezwaren worden ingebracht. In de maand oktober hebben zich in Schiedam in totaal 185 verkeersongevallen voorgedaan, tegen 168 in oktober vorig jaar. Er vielen geen doden te betreuren, doch er werden wel 9 per sonen zwaar en 19 personen licht gewond, waaronder vier kinderen beneden de 15 jaar. In 32 gevallen was er zware en in 148 gevallen lichte schade. Bij de ongevallen waren betrok ken 257 personenauto's, 14 vrachtauto's, 43 bromfietsen, 12 fietsers en 10 voetgangers. Wethouder H. Posthoorn voor Vorming en Recreatie heeft de besturen van de Schiedamse Jeugdverenigingen uitgenodigd voor een bijeenkomst op vrijdag 9 december as. om 1930 uur in de recreatiezaal van het Stadskantoor. De bedoeling van de bijeenkomst is om een uiteenzetting te geven over de Subsidieverordening voor jeugd- en jongerenwerk 1975. Daarnaast is er gelegenheid om met eikaar kennis te maken. De directeur van de gemeentelijke Vervoer-, Reinigings-, Ontsmettings- en Markt- dienst te Schiedam, de heer E. T. Kraan ing. viert binnenkort zijn veertig-jarig ambtsjubileum. Van deze tijd is hij bijna 25 jaar V.R.O.M.-directeur geweest. In verband hiermede bieden Burgemeester en Wethouders de heer Kraan een jubileumreceptie aan op woensdag 14 december a.s. van 16.00 tot 17.30 uur, te houden in de recreatiezaal van het Stadskantoor, Emmastraat 1. Belangstellenden zijn welkom.

Het Nieuwe Stadsblad | 1977 | | pagina 6