MEVROUW A. VAN ARDENNE TE VLAARDiNGEN: Voorvechtster nummer één voor Unicef in Rijnmond-west L LENTEFEEST Vlaardingen solidair met Gusto open Foto 's nabestellen VUORWERPE fit eEn SMOKING <n> Rotterdam Schiedamse bouwaktiviteiten in Vlaardingen Schiedam-Groenoord SFEERVOLLE FEESTDAGEN uit onze royale collectie HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 31 - VRIJDAG 9 DECEMBER 1977 010-144329 DOORLOPENDE EXPOSITIE Hoogstraat 14 (bij Oostplein) Rotterdam Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie te Schiedam, dagelijks van 9.00 uur tot 17.00 uur, behalve zaterdag en zondag: een paar handschoenen; handschoenen; regenbroek; li.want; dameshandschoen; handschoenen; handschoen; adressenboekje; bril; •mapje met sleutels; ring met sleutels; ring met sleutels. Te bevragen bij de vinders: Bromfietshandschoen, Esbach, Paulus Potterstraat 37b te Schiedam, tel. 260737. Dameshandschoen, Royers, M. C. M. de Grootstraat 84 te Schiedam. Herenhandschoen, v.d. Drift, Burg. van Haarenlaan 1025 te Schiedam. Dameshandschoen, Damme, Burg. Honnerlage Gretelaan 257 te Schiedam. Bouvier, dierentehuis Hargahoeve te Schiedam. Herdershond, dierentehuis Hargahoeve te Schiedam. Sleutels aan hanger. Doe het Zelf Zaak, Laan van Bol'Es te Schiedam. Herenbril, v.d. Heijden, Gemeentelijke Sociale Werkplaats te Schiedam. Sleutels aan hanger, Adrigem, Kerkweg 49 te Schiedam, tel. 705911. Mapje met sleutels, Vos, Joh. Straussplein 14 te Schiedam. Sleutels, v. Heidert, St. Liduinastraat 90 te Schiedam. Etui met sleutels, Huisman, Mgr. Nolenslaan 189 te Schiedam. Tasje met inhoud, v. Eijck, KI. Katerstraat 23 te Schiedam, tel. 705674. Speelgoed beestje, mevr. Heijboer, Aleidastraat 34c te Schiedam. Herentrouwring, Peters, v. Halstraat 32 te Schiedam, tel. 713917. Knipportemonnee met inhoud, Langenberg, Joh. v. Zutphenstraat 23 te Schiedam, tel. 714524. Zes jaar geleden hoorde mevrouw A. M. A. van Ardenne als UVV-ster dat men iemand zocht voor het Unicefwerk in de regio. Het kontakt werd spoedig gelegd en het wonderbaarlijke is wel, dat zij bijna niets van het Unicefwerk wist, maar zich hier toen intens in heeft verdiept en er door gegrepen werd. Ten onrechte meent men nog steeds dat de Unicef het kinderfonds van de Ver. Naties, het Danny Kaye Kinder fonds is, zegt mevrouw Van Ardenne nadrukkelijk tijdens een gesprek bij haar thuis in Vlaardingen aan de Schiedamseweg 141, telefoon 010- 346848. Regionaal adres voor Rijn mond West. Zodat ik u meteen maar de adressen van haar naaste medewerksters geef. Te weten: de dames Tromp, Kon. Ju- lianaweg 33, Maasland, tel. 01899- 13079, Van Walsem, Jan Steenstraat 71, Schiedam, tel. 010-261286 (al jaren bekend) en Hofstee, Asserdreef 45, tel. 01899-16390. Het Kinderfonds werkt volgens de Verklaring van de Rechten van het Kind, die in 1956 voor de Ver. Naties tot stand kwam. Samengevat komt dat hierop neer, dat elk kind, ongeacht ras, politiek of godsdienst, recht heeft op voeding, kleding, bescherming, verzor ging en opleiding. ledereen moet ook weten, zegt deze jonge huisvrouw, dat Unicef neutraal is. Een kind, waar ook ter wereld, leeft niet in het luchtledige. Het maakt deel uit van de samenleving. Van een land, een volk. Danny Kaye zet zich volledig in voor Unicef met zijn gratis concerten. Hij is onze ambassadeur. Maar Unicef is geen liefdadigheid. HELP UZELF-SYSTEEM Unicef werkt volgens een help uzelfsysteem. Wanneer het een rege ring wil helpen met bijvoorbeeld een waterput voor zuiver drinkwater, dan moet die regering minstens zoveel in het project steken aan mankrachten. Unicef beijvert ook speciale hulp aan kinderen en moeders, waarvan er vele analfabeet zijn. Unicef biedt overal hulp in de wereld waar dit nodig is. Speciale hulp aan kinderen, waar ook ter wereld. Om al die projecten over de hele wereld te kunnen financieren worden talloze aktiviteiten ontplooid. Om dicht bij huis te blijven, in Vlaardingen, hoor ik van mevrouw Van Ardenne, dat on langs de Ds. Talmaschool een soort bazar hield in hun Denk- en Doeweek. De eerste week verdiepten de leer lingen zich in het werk van de Unicef en maakten daar werkstukken over. Die bazar bracht ruim duizend gulden voor de Unicef op. Je moet de kinderen van de eerste tot de zesde klas motiveren over wat bet werk van de Unicef inhoudt, zegt me vrouw Van Ardenne en dan sta je er eigenlijk versteld van hoe zij dit alles weer overdragen op hun ouders. En het leuke was nog wel dat er ook Unicef- kaarten verkocht werden. Begeesterd als zij waren door de noden van leef tijdsgenootjes in andere handen. GEBOORTEKAARTJES Geheel nieuw zijn de speciale geboor tekaartjes. Vraagt u er eens naar, ze zijn meer dan de moeite waard. Toen mevrouw Van Ardenne destijds het „ja-woord" gaf aan haar man, stelde hij wel de voorwaarde, dat zij nooit voor geld zou werken. Hij staat nu dan ook volledig achter haar werk voor de Unicef. Waarvoor op de eerste etage van hun huis een speciale kamer is in gericht. Als een immer bezige bij neemt zij hier de bestellingen aan en voert ze uit. Brengt ze weg in haar eigen wagentje. „Mijn gezinnetje staat op de allereerste Mevrouw Van Ardenne in haar spe ciale werkkamer boordevol Unicef- wenskaarten en agenda's. plaats. Ik heb twee schatten van jongens", zegt mevrouw Van Ardenne. En daarnaast staat het werk voor de Unicef. UITSTEKENDE PLAATS „We hebben gelukkig een uitstekende plaats hier in de regio verworven en daar ben ik alleen maar dankbaar voor. Dat is alleen maar mogelijk ge weest dankzij de medewerking van mijn naaste medewerksters". Begin september start het werk van de Unicef al. Dan wordt alle materiaal bij haar afgegeven en heeft er een verzen ding van de fleurige folders plaats. Alle bibliotheken verlenen hun medewer king, doch ook „De Kattenbeker" op het Liesveld te Vlaardingen en We reldwinkel. Misschien wel aardig te weten dat al tijd in Parijs via een interne commissie bepaald wordt welke kaarten er ge drukt worden. Er wordt dan een keus gemaakt uit de talloze kinderteke ningen uit de gehele wereld, doch ook andere tekeningen, waarvan reproduk- ties gemaakt worden. Elk land heeft zijn eigen commissie. Van de 50 kaarten die er gemaakt zijn heeft Nederland er 25 dit jaar in de collectie en zij dragen het internatio nale karakter van de kinderen uit. Al die kaarten waaronder ook van Picas so, gaan kris-kras over de gehele we reld en de opbrengst van de verkoop zorgt ervoor, dat bijvoorbeeld in Indo nesië, Unicef het project van de doe koen (vroedvrouw) kan bekostigen. De doekoen moet namelijk „bidwijs" gemaakt worden dat zij haar werk ste riel moet doen. Voor hun is een specia le vroedvrouwenschool opgericht. De kindersterfte neemt daardoor af. Als diploma, krijgen zij een verloskof- fer en als zij die nodig hebben, een fiets. De cultuur van het land moet in stand gehouden worden, uitgaande van de mens die er woont, ïn Sri Lanka was het project, goed drinkwater en dat liep via de dorps oudste. En zo zijn er nog veel meer projecten, waar Unicef kan helpen. Er worden praktisch geen kosten ge maakt, zegt mevrouw Van Ardenne nadrukkelijk. Alleen het hoofdkantoor in Den Haag is minimaal bezet en voor de rest blijft er beslist niets aan de strijkstok hangen. „In deze regio hebben we een jaarlijkse omzet van vijfentwintigduizend gul den. Dat klinkt natuurlijk erg veel, maar er is nog zoveel geld nodig". De winnaar van de Nobelprijs voor de Vrede, heeft eens gezegd: „De vrede begint bij het kind". En daarom is het goed met deze mevrouw Van Ardenne over het werk van de Unicef te praten. Unicef-ambassadrice in de regio num mer één. Denkt u dus deze dagen even extra aan de enorme wens- en prentbriefkaarten. Aan de speciale fleurige agenda, boor devol kindertekeningen, afgestemd op de levensboom. Eén daarvan is zelfs van een Nederlandse jongen: Ton Bus. Sint Nicolaas mag dan nog maar net het land verlaten hebben. Met onze ge dachten zijn we alweer bij Kerst en Nieuwjaar. En dan is het vanzelfspre kend dat er een Unicefkaart geschre ven wordt. U weet nu de adressen, waar u bellen kunt en zij verwijzen u wel naar de dichtstbijzijnde adressen waar deze kaarten enz. te koop zijn. Maar steun het werk van het Kinderfonds van de Ver. Naties. Miljoenen kinderen en hun moeders zijn ermee gebaat. M.W.-S. Het Schiedamse bouwbedrijf Kuypers b.v. heeft afgelopen woensdagmiddag de eerste paal geslagen voor de uitbreiding van het magazijnencomplex Etim b.v. aan de James Wattweg in Vlaardingen. De totale uitbreiding van dit bedrijf, dat zich in hoofdzaak bezighoudt met de verkoop van elektrische kabels voor de zware industrie, bedraagt 600 m2. Het werk zal eind februari 1978 worden opgeleverd. Kuypers b.v. heeft deze week tevens het bouwwerk opgeleverd van de b.v. Cammaert dat eveneens aan de Vlaardingse James Wattweg is gevestigd. Het ontwerp was eveneens van deze Schiedamse bouwonderneming; hier betreft het een magazijn met een oppervlakte var 2400 m2. NCVB Woensdagavond 14 december om acht uur houdt de NCVB afdeling Schiedam Centrum een kerstavond in het gebouw voor Chr. Sociale Belangen aan de Lange Haven 73. Gedurende het eerste deel van de avond wordt de Adventsliturgie van de bond gevolgd, dit jaar samengesteld door mevrouw M. M. J. Heeres-Wiersma. Na de pauze wordt door de toneelclub een kerstspel gebracht onder de titel „De Herberg". Gasten zijn, ook op deze avond, hartelijk welkom. jAru koemarkt 2, tel. 26.30.21 herenkleding b.v. lust for you Trouwe bezoekers(sters) van de stich ting „Lentefeest" krijgen weer een ex tra vak in de Grote Kerk toegewezen. Wie zeker van een goed plaatsje voor zijn invalidewagen wil zijn neme kon- takt op met Rietje Konings, telefoon 730831 of met het secretariaat van co mité „Schiedam Zingt", telefoon 706018. Voor beide bijeenkomsten zijn op vrijdag 23 december 4000 toegangs kaarten beschikbaar. Elders vindt u de adressen waar de kaarten afgehaald kunnen worden. Zonder kaart geen toegang! Voor het eerst dit jaar is de toegang niet vrij. Voor de Kinderkerstzang om zeven uur betaalt men twee kwartjes, voor het Kerstconcert een gulden. Men heeft hiertoe helaas moeten overgaan om de totale kosten rond de achtdui zend gulden zoveel mogelijk te kunnen dekken. B.V. En van buiten de stad: Johannes de Heer en Johannus Orgelbouw. Het „uitzetten" van de zo bekende raambiljetten vergt enorm veel tijd. Wat het centrum van de stad betreft: hiervoor heeft de bedrijfsleider van C. A„ de heer W. Papendorp, tevens voorzitter van de winkeliersvereniging „City Centrum" alle medewerking toe gezegd. Heel nadrukkelijk zegt Jan van Lies hout: natuurlijk doen we ons werk in teamverband. We hebben de beschik king over een 40 medewerkers op die avond, die zich overal voor inzetten. Nooit vergeefs doet men een beroep op de koster van de Grote Kerk: Marinus Verlinde. Nu denkt u ongetwijfeld: kan ik hier ook mijn steentje niet toe bijdragen. Deze Kerstviering met massale kinder zang vind je toch nergens anders? Vandaar dat men het er ook voor over heeft om ook vanuit Vlaardingen hier naar toe te komen. GIRONUMMER 3556900 En dan komt meteen maar het giro nummer 3556900 t.n.v. het comité „Schiedam Zingt". Of op het gironum mer van de Spaarbank anno 1820 2717 storten. Wél op het strookje zetten: bankrekeningnummer 813079098 ten name van comité „Schiedam Zingt". Traditiegetrouw zullen de patiënten in het Nolet Ziekenhuis en het Gemeente huis, dankzij de onmisbaar geworden Zieken Omroep mee kunnen luisteren. „Schiedam Zingt" wil het weer hele maal maken dit jaar! Om daarna met iets heel anders in het voorjaar terug te komen. Maar dat hoort u nog wel. Het gaat er dan om een spectaculair pro gramma in de Grote Kerk te brengen. Met als doel bij te dragen in de kosten van restauratie, zoals bijvoorbeeld in de consistoriekamer. M.W. De aktie „Gusto Open", die enige maanden geleden in Schiedam is gehouden om deze scheepswerf open te houden en op deze manier de werkgelegenheid voor ruim 1000 man veilig te stellen, weerklonk gisteravond in de Vlaardingse raad. Het Schiedamse gemeentebestuur had een brief geschreven om adhesie te betuigen aan de maatregelen die men daar heeft genomen om sluiting tegen te gaan. Een demonstratie, een bijeenkomst in het Passage Theater en het aanbieden van een groot aantal handtekeningen aan de voorzitter van de Tweede Kamer, Vondeling, was het gevolg hiervan, maar in Schiedam wilde men ook het oude gezegde in praktijk brengen dat een naaste buur beter is dan een verre vriend. Adhesie of tewel instemming heet zoiets en die kreeg men uiteraard direkt. Maar zowel CDA'r Jelle Wijnstok als VVD'er Floor Quast ging dat lang niet ver genoeg. Er staan zo'n 1000 arbeidsplaatsen op de tocht, een aantal van de Gusto werknemers woont in Vlaardingen, vandaar dat beide heren het naadje van de kous wilden weten. „Is de problematiek aangepakt in samenwerking met het dagelijks bestuur van het openbaar lichaam Rijnmond en met het gemeentebestuur van Schiedam", vroegen zij zich af. „Wij voelen ons machteloos en willen er alles aan doen", aldus de beide raadsleden. Vervolgens was het Vlaardingse slotwoord in dit Schiedamse drama aan de Vlaardingse PvdA-wethouder voor economische aangelegenheden, drs. Ysbrandt van der Velden, maar die was wegens een bruiloft verlaat, vandaar dat de oude vakbondsbestuurder Willem Kieboom, nu als raadsvoorzitter en als burgemeester van Vlaardingen, de arena in moest. „Wij laten deze zaken via Schiedam Daar wonen en werken de meeste Gusto werknemers". Hij zegde toe dat in samenwerking met Rijnmond en met het Schiedamse gemeentebestuur naar een oplossing zal worden gezocht. Ook de moeilijke problematiek in de scheepsbouw gaat uiteraard Vlaardingen niet voorbij. In Vlaardingen is de grootste onderneming op dit terrein het Havenbedrijf Vlaardingen Oost (HVO). Ook daarover deed burgemeester Kieboom een uitspraak. Volgens een mededeling uit zijn mond was er kort geleden een gesprek geweest tussen het Vlaardingse gemeentebestuur en de HVO-directie. Daaruit bleek, aldus reedsvoorzitter Kieboom, dat dit bedrijf buiten de gevarenzone verkeert. Een foto gezien in dit blad die u best zou willen hebben? Voor 7,50 kan die foto de uwe wor den. Tenminste, als het gaat om plaatwerk van onze eigen fotó- redaktie, wat in 9 van de tien gevallen opgaat. Voor het nabe stellen van die foto's op formaat 18X24 knipt u de bewuste foto uit dit blad, noteert naam en datum van het blad waarin de foto verscheen en zendt uw be stelling (uiteraard voorzien van uw eigen naam en adres) naar de FOTODIENST RANDSTAD EDITIES, Koommarkt 34, te Delft. Voor uw en ons gemak ontvangen wjj hierbij gaarne een betaalcheque of giro-betaalkaart, volledig ingevuld en van uw handtekening voorzien. Telefonische verzoeken voor na bestellingen kunnen niet in be handeling worden genomen, ter- wijl de op deze manier verkre gen foto's niet voor publikatie mogen worden gebruikt. Na ont vangst van de foto (en uw kran teknipsel) kunt u (als u geen cheque heeft bijgesloten) het ver schuldigde bedrag, 7,50 per afdruk dus, gireren op nr. 2395347, t.n.v. Randstad Foto dienst, Delft.

Het Nieuwe Stadsblad | 1977 | | pagina 31