Invaliden hebben in het verkeer meer mogelijkheden gekregen MOGELIJKHEDEN BIJ AANLEG C.A.I Openbare commissie vergadering Vergadering gemeenteraad Drie schoolsport- toernooien maandag 2 januari 1978 van 19.00 uur tot 20.30 uur. Burgemeester en Wethouders van Schiedam houden ter gelegenheid van de in trede van het nieuwe jaar 1978 een Nieuwjaarsinstuif in de recreatiezaal van het Stadskantoor aan de Emmastraat 1 en wel op De bedoeling van deze instuif is om iedereen de gelegenheid te geven iedereen te ontmoeten, bij een glas en een hapje met muziek op de achtergrond. De leden van het College van Burgemeester en Wethouders zullen aanwezig zijn om in een informele sfeer de gelukwensen voor het nieuwe jaar te wisselen met de aanwezigen. Doch zij zullen niet recipiëren in de traditionele betekenis van het woord. ALLE INWONERS VAN SCHIEDAM WORDEN UITGENODIGD AANWEZIG TE ZIJN. Publicatie van de Gemeente Schiedam. Twee maal per maand verschijnend in Het Nieuwe Stadsblad. Verzorging: Gemeentelijke Voorlichtingsambtenaar Emmastraat 1 - tel. 26.05.00 HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 10 - WOENSDAG 14 DECEMBER 1977 Nieuwjaarsinstuif 1978 Invaliden hebben dit jaar meer ruimte en ook meer faciliteiten in het verkeer gekregen. Per 1 juli mogen ze zelf uitmaken waar ze met hun invalidenwagen willen rijden: op de rijbaan, het fietspad of op de stoep. Bovendien is per 1 sep tember de landelijke invaliden-paik eer ka art ingevoerd, die een verruiming van de parkeer- mogeüjkheden voor invaliden geeft. In Schie dam bestond al eerder een gemeentelijke par- keerkaart; deze zal per 1 januari 1978 worden ingetrokken. De bestuurders van invalidenvoertuigen zullen voortaan als een afzonderlijke categorie wegge bruikers worden beschouwd. Een auto met een aangepaste besturing geldt echter niet als een invalidenvoertuig; zo'n auto moet zich in het verkeer aan de normale regels houden. Buiten de bebouwde kom mag de invalidenwagen al leen op.de rijbaan komen, als stoep of fietspad ontbreken of wanneer het rijden daar te moei lijk is. Op een autosnelweg of autoweg mag het invalidenvoertuig niet komen. Wanneer een invalide met z'n voertuig op de stoep of het fietspad rijdt, moet hij zich houden aan de regels voor respectievelijk voetgangers (dus stapvoets rijden!) of fietsers. Bij het rijden op rijbaan of fietspad moet het voertuig in het donker of bij slecht zicht van verlichting voor zien zijn. Een invalide zonder rijbewijs kan een parkeer plaats aanvragen, als hij voor regelmatig ver voer op anderen is aangewezen. Hij kan ook een parkeerplaats aanvragen voor zijn invaliden voertuig. Ook kan hij gebruik maken van de parkeerkaart. Ernstig gehandicapten kunnen een landelijke parkeerkaart aanvragen bij de secretarie-afde ling Openbare Werken in het Stadskantoor. Deze kaart wordt alleen afgegeven na een ge neeskundig onderzoek door de G.G. en G.D., waarvan de kosten 17,50 bedragen. Voor de kaart komen twee groepen gehandicapten in aanmerking: 1. Zij, die beschikken over een motorvoertuig of invalidenvoertuig, waarmee alleen buitenshuis wordt gereden; 2. Invaliden die zijn aangewezen op vervoer door derden. De invalidenparkeerkaart is strikt persoonlijk en blijft twee jaar geldig. Voor de controle moet in de auto duidelijk zijn aangebracht de par keerkaart met een parkeerschijf, die door de secretarie-afdeling Openbare Werken wordt verstrekt. Parkeert een invalide bij een par- keermeter, dan moet hij net als andere wegge bruikers betalen. Het afgeven van parkeerkaar- ten evenals de toewijzing van parkeerplaatsen is gratis. Met deze kaart mag in het gehele land worden geparkeerd: 1. Op de algemene invaliden-parkeerplaatsen. 2. Voor onbeperkte tijd in parkeerzones en op parkeerplaatsen, die zijn aangegeven door een blauw bord met een witte letter P, waar de par- keerduur voor de overige weggebruikers door middel van een onderbord is beperkt. 3. Voor maximaal twee uur bij parkeerborden (het ronde bord met rode rand en rode streep op blauwe ondergrond). De ontheffing geldt echter niet voor stopverboden, voor de gele stoeprand en voor de hoeken van straten; kor tom: niet voor de plaatsen waar volgens alge mene regels het parkeren verboden is. De invalide mag van de ontheffing geen ge bruik maken als in de buurt van de plek waar hij wil parkeren, een vrije parkeerplaats aanwe zig is, vanwaar hij redelijkerwijs te voet zijn doel kan bereiken. Wat de algemene invaliden-parkeerplaatsen betreft, daarvoor heeft het gemeentebestuur in Schiedam tien plaatsen aangewezen, aangeduid met het speciale bord en dus niet beschikbaar voor andere parkeerders. Er staan geen par- keermeters bij. Deze plaatsen zijn: aan de Lan ge Nieuwstraat voor de ingang van het postkantoor/belastingkantoor; aan de Broers- vest bij de Korte Singelstraat en bij het pand van de Stichting Lentefeest; aan de Rotterdam- sedijk bij het Koemarktplein; op de Koemarkt nabij de Hoogstraat; op de Appelmarkt nabij de Hoogstraat; aan de Brede Marktsteeg nabij de Nieuwe Sluisstraat; aan het Oude Kerkhof bij het kantoor van de Gem. Sociale Dienst; aan de Groenelaan bij de Strijensestraat en aan de Mgr. Nolenslaan in het winkelcentrum. Aankomst De Commissie voor de Ruimtelijke Ordening houdt een openbare vergadering op woensdag 14 december in de benedenzaal van het Stadskantoor, aanvang 20.00 uur. Op de agenda staan drie punten die in de vorige vergadering van 16 november zijn aangehouden, teweten het interim-rapport over de aanwijzing van stadsdelen als beschermd stadsgezicht; de naamgeving in het gebied Schiedam-Noord en de subsidie voor normalisatie buitenrioleringen. Verder worden behandeld de lijst van bouwzaken; het instellen van een Vrouwenadviescommissie Woningbouw; de huur van grond van de N.S. langs de spoorbaan Schiedam-Delft; een krediet van 129.250, voor materieel voor Gemeentewerken in het kader van de routine-investeringen en het maken van een keuze in de vorm van het openbaar vervoer. De vergadering begint en eindigt met een vragen-kwartier voor de toehoorders. De Gemeenteraad van Schiedam houdt de maandelijkse openbare vergadering op maan dag 19 december a.s. in de benedenzaal van het Stadskantoor, Emmastraat 1, aanvang 20.00 uur precies. In verband met Kerstmis is de ver gadering een week vervroegd. Belangstellenden zijn welkom. Bij de aanleg van de Centrale Antenne Inrich ting (C.A.I.) in Schiedam blijken bij de abon nees nogal eens vragen te rijzen aangaande de mogelijkheden van de aansluiting en de kosten daarvan. Inlichtingen daaromtrent kan men verkrijgen bij het mobiele informatiecentrum dat momenteel staat in wijk 14 (waar men bezig is met het zg. „inregelen"en wel op de hoek van de Charlotte de Bourbonstraat met de Anna van Burenstraat; op werkdagen geopend van 10.00 uur tot 15.30 uur. Ook kan men inlich tingen verkrijgen bij de Technische Bedrijven, Dwarsstraat 42 of telefonisch onder nummer 264980 afdeling C.AJ., vraagt u naar de heren Le Blanc of Keimpema. Wat het standaard aansluitpunt van de C.A.I. in de woning betreft is de juiste plaats bij flats en bij eensgezinswoningen vastgesteld tegen de zijwand of aan de gevelwand. De netste wijze van montage wordt verkregen door de wan dcontactdoos direct op het in de gevel geboorde gat te plaatsen. De aansluiting geschiedt koste loos tot maximaal één meter in de woonkamer. Dit is echter afhankelijk van de bouw van de woning en de ligging van de woonkamer, zoals uit bijgaande schetsen blijkt. Het is mogelijk de aansluiting verder in het pand te laten aan brengen, doch dan tegen betaling, volgens on derstaande prijslijst. Uiteraard kan met aan- sluitsnoeren de plaats van het TV- en/of radio toestel naar eigen inzicht worden bepaald. Wat het leggen van de kabels in de tuin betreft stelt artikel 14 lid 2 van de C.A.I.-verordening vast dat wanneer de afstand van de aansluiting van de woning tot de grens van de erfscheiding (dat is de overgang van de tuin in openbare grond) meer dan 10 meter bedraagt, de Techni sche Bedrijven een bedrag voor elke meter meer in rekening zal brengen. Dit artikel 14 lid 2 is dus alleen van toepassing op aansluitingen waarvan de kabel door de bij de woning beho rende tuin moet worden gelegd. Die lengte van 10 meter slaat op de buiten te leggen kabel en niet op de kabel binnen het pand. Hieronder de prijslijst van de bijzondere werk zaamheden bij de aanleg van de C.A.I. en van de diverse materialen. De prijzen zijn inclusief BTW, maar wijzigingen moeten voorbehouden blijven. 1 meter graafwerk in tuin, inclusief coax-12 ka bel, 14,80; 1 meter graafwerk, klinkers, inclusief coax-12 kabel, 24, 1 meter graafwerk, sierbestrating, inclusief coax 12 kabel, 28,95; 1 meter coax-12 kabel spijkeren, 12,50; 1 meter coax-12 kabel los (onder de vloer), f 10,—; 1 meter coax-12 in pijp, 10, 1 meter p.v.c. beschermkoker (15x15), incl. coaxl2 kabel, 17,20; gat boren in hout, 13,—; gat boren in steen, 19,50; 2 Vi meter beschermkoker (15x15), 57,70; 1 koppeling coax-12 op c-12 plaatsen en aan sluiten, 8,50; 1 twee-verdeler wandcontactdoos inbouw, 37,10; 1 opbouwrand, 1,30; 1 wandcontactdoos voor rijgsysteem, incl. af- dekplaat, 37,10; 1 wandcontactdoos voor aftaksysteem, incl. af- dekplaat, 30,70; 1 meter coax-12 kabel wit, 1, 1 stekker TV, 1,50; 1 stekker F.M., 1,50; 1 versterker en 2 verdeler 2x12 db voor 2e aan sluiting TV en FM, 90,20; 1 versterker en 2 verdeler 2x18 db voor 2e aan sluiting TV en FM, 106,80; 1 splitsfilter c.q. scheidingsdoos FM en TV be horend bij (1 en 2), 31,30; 1 versterker TV of FM moduul 2x12 db, 67,20; 1 versterker TV of FM moduul 2x18 db, 86,55; 2 meter aansluitsnoer incl. stekkers, 6, 4 meter aansluitsnoer incl. stekkers, 8, 6 meter aansluitsnoer incl. stekkers, 10, adapter TV ronde pennen (VHF/U HF), 11,50; adapter FM radio platte pennen, 11,50; verloopstekker TV V.H.F., 1, verloopstekker TV U.H.F., 1, twee-weg verdeler TV, 19, twee-weg verdeler FM, 19, VOORGEVEL KEUKEN SLAAPKAMER WOONKAMER VOOR REKENING ABONNEE 51ANDAARD AANSLUITPUNT 1 GRATIS PLAATS DOORBORING Voor de aanstaande Kerstvakantie heeft de Centrale Schoolsportcommissie weer eens drie schoolsporttoemooien georganiseerd en wel voor zwemmen, basketbal en tafeltennis. Het zwemtoernooi wordt gehouden in het Sportfondsenbad en is bedoeld voor leerlingen van de basisscholen, die een zwemdiploma moeten hebben, verdeeld in drie groepen naar de klas. Op donderdag 29 december hebben de persoonlijke wedstrijden plaats op de 25 meter vrije slag en 25 m. schoolslag; vrijdag 30 de cember zijn de finales voor de persoonlijke wedstrijden plus de schoolestafette 4x 25 meter schoolslag. Het schoolbasketbaltoernooi, bedoeld voor jon gens en meisjes bij het voortgezet onderwijs, heeft plaats in de Sporthal Margriet op woens dag 28, donderdag 29 en vrijdag 30 december. Verdeeld in vier groepen naar leeftijd, zowel bij jongens als meisjes. Zo mogelijk worden de fi nales verspeeld op vrijdag. De basketbalvereni ging Juventus verleent assistentie. Het jaarlijkse schooltafeltennistoernooi speelt zich af in de Koopmansbeurs en wel op dinsdag 3 en woensdag 4 januari 1978 voor leerlingen van de 5e en 6e klassen van het basisonderwijs en op woensdag 4 en donderdag 5 januari voor het voortgezet onderwijs. Verdeling naar leef tijd in groepen, waarbij zoveel mogelijk reke ning wordt gehouden met deelnemers die lid zijn van tafeltennisverenigingen. Aanvang steeds 9.00 uur, einde ongeveer 17.30 uur. De leiding berust bij Schiedamse tafeltennisvereni gingen. KABELS töORK i( L KEUKEN SLAAPKAMER WOONKAMf R VOOR rekening abonnee GRATIS STANDAARD PLAATS DOORBORING AANSLUIT PUNT

Het Nieuwe Stadsblad | 1977 | | pagina 10