PAROOL DEZE WINTER: RllOEK IN DE LAARS Jan Klaassen en Katrijn in Poppentheater oudejaarsavond J f Bij ons in de buurt beginnen ze half december al met die rotjes te knallen. Kan ik daar nou wat van zéggen? Laten we zacht zijn voor elkaar ALLEEN OP OUDE/AAftf AVONOi HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 46 WOENSDAG 14 DECEMBER 1977 De mode beveelt en de vrouw volgt. Een wetmatigheid, die zich ieder sei zoen weer manifesteert. De ene keer weliswaar wat aarzelender dan een vol gend seizoen, maar te ontkomen aan de modische ontwikkelingen valt er een voudig niet. De laars doet het deze herfst en winter nog steeds geweldig. En dan vooral een model met ruime schacht. Zo een die zich bij uitstek leent om er de broeks pijp in te stoppen. En dat geldt dan zowel voor de elegante laars uit de internationale Salamander collectie als de sportieve bontgevoerde laarzen op de andere foto De elegante laarzen zijn er zowel met lange als met korte schacht, met slanke leest, soms wat puntige neuzen en lange, dunne hakken. Het model rechts - de kuitlaars - is geënt op de westernboot. De sportieve laarzen op de andere foto zijn gevoerd met echt, zalig warm lams- bont. De ene heeft een waterdichte kuipzool van crepe en is gemaakt van suède. De andere is gemaakt van een combinatie van leer en suède en heeft een crepezool. En die lange gebreide kousen? Een mo degrapje, dat vooral voor de jonge durf als is bedacht. Grappig en sexy. De echte oud-Hollandse poppenkast, doch nu met de meest verrassende effekten in een programma waarin het kleine publiek aktief bij wordt betrokken: Jan Klaassen en Katrijn in poppentheater: Op zaterdagmiddag 17 december is het dan weer zover. Om half drie treden dan op in Zoldertheater „In de Teerstoof' aan de Nieuwstraat 12, Jan Klaassen en Katrijn in het programma: „Het rood fluwelen manteltje" Door een bijzonder toeval gaat Jan Klaassen zijn liefste wens in vervulling. Hij is dan ook a.s. zaterdagmiddag zeker van plan om nu al de kinderen van de hele wereld (en dat zijn er nogal wat, zoveel kunnen er niet eens in De speciale raamaffiche over dit onderwerp kunt u halen bij uw gemeentehuis ofpolitiebureau of aanvragen bij de Nederlandse Stichting Geluidhinder, Postbus 381, 2600 AJ Delft. De verkoop van vuurwerk voor Oudejaarsavond is hier en daar alweer begonnen. En daarmee het geknal. Voor een groot aantal mensen is dat erg hinderlijk. Voor vele huisdieren is het een kwelling. De Nederlandse Stichting Geluidhinder begint dezer dagen dan ook een speciale aktie, gericht op het voorkomen van dit voortijdig vuurwerklawaai. Die aktie maakt deel uit van de landelijke geluidhindercampagne „Laten we zacht zijn voor elkaar Alle gemeenten in Nederland ontvangen het verzoek om, via gemeentehuizen en politiebureaus, raamaffiches te verstrekken. Op die manier kunnen mensen, die geknal op Oudejaarsavond zélf best kunnen waarderen, maar die zich ergeren aan wekenlang luidruchtige voorpret, daarvan blijk geven. En een beroep doen op de goedwillendheid van buren en straatgenoten. Deze lokale aktiviteiten worden door de Nederlandse Stichting Geluidhinder ondersteund met advertenties in dagbladen en tijdschriften, grote affiches en een filmpje in een aantal bioscopen. Bel 700046 en maak een afspraak. Het voorkomt onnodig wachten. Heren kapsalon Van Steenis, Par kweg 15, nabij Beatrixpark. Te koop: tamme valk parkiet met grote kooi, bei de 1 jr. oud, 60,—; parkie- tenkooi 5,—; zwart gas haardje, elektr. ontst. 8200 cal., 50,—. Tel. 377538. het theater; daarom nog maar een keertje, lieve ouders; s.v.p. tijdig reserveren) ervan te laten genieten. Jan en prinses Prinses Paulientje is juist op deze mooie middag gaan wandelen en spelen in het grote bos. Zij krijgt het warm en trekt haar manteltje uit. Dat het een slordig prinsesje is, blijkt wel uit het feit dat zij het niet meer terug kan vinden. Jan Klaassen weet raad en dankzij de beloning die hij zal krijgen is een oplossing van dit probleem ook niet zo moeilijk. Zelfs Katrijn staat er van te kijken hoe dit spannende avontuur afloopt. Ben je benieuwd? Kom dan zaterdagmiddag om half drie naar Zoldertheater „In de Teerstoof', of laat liever je vader of moeder even een plaatsje reserveren. Dat kan al vanaf maandag 12 december door even te bellen naar het VVV Schiedam (tel. 266000). Vrijdagavond en zaterdag na 13.00 uur kan rechtstreeks bij het theater gereserveerd worden, tel. 269455. De toegangsprijs is twee gulden en vijftig cent.

Het Nieuwe Stadsblad | 1977 | | pagina 46