uw sterren Foto's en prentbrief kaarten Jan van Diggelen Bij Lentefeest zijn de lampjes in de kerstboom ontstoken J— HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 42 - VR|JDAG -|6 DECEMBER 1977 I RAM (21 maart20 april) Het zit erin dat deze week wat meer naar uw zin verloopt. Als u kans ziet uw opkomende ongeduld wat binnen de perken te houden, dan kunt u ook vrij wat voor elkaar krijgen. Houdt u buiten discussies, die vanwege hun oorspronkelijke foute start in ieder geval vruchteloos moeten zijn. Hoogstens kunt u aanwijzen waar de fout schuilt en proberen de zaak in het goede spoor te helpen. Een bepaalde prestatie geeft u veel voldoening en het is mogelijk dat u er een pluim voor krijgt. STIER (21 april20 mei) Probeer deze week eens voor anderen wat zonlicht over de ge beurtenissen te laten komen, door niet uitsluitend uw eigen pad af te rennen zonder opzij te zien! Het mankeert u waarlijk niet aan ijver en aan plichtsbesef, maar u kunt zo bezeten zijn van eigen aangelegenheden dat anderen zich verlaten voelen en dat in wezen ook zijn! Daar zoudt u thans mooi brokken mee kunnen maken, denk eens even na! TWEELINGEN (21 mei—20 juni) Het begin van deze week kan wat slordig uitvallen. Uw sche- ma lijkt niet te kloppen en u krijgt de indruk dat men u lelijk voor de voeten loopt. Daarentegen zit er toch een leuke mo gelijkheid voor u in en u doet er goed aan uw verontwaardi ging nog wat op te schorten. Doe wat filosofie in uw recept en bekijk alles eens kalmpjes aan! Maak ook een goed gebruik van de ontmoeting met een insider die veel voor uw plannen kan doen KREEFT (21 juni—20 juli) Over het algemeen een week die de nodige voldoening met zich kan brengen. Op sommige punten schiet u onverwacht ineens in de goede richting en kunt u uw plannen weer wat meer doen vorderen. Blijf welwillend tegen iemand die lang van stof is, want er schuilen ook voor u mogelijkheden in deze affaire. Op gevoelsgebied wellicht wat haken en ogen, omdat van weerszijden het nodige inzicht mankeert. Wees voorzich tig in de kou. Wees niet te koppig inzake een familiekwestie. LEEUW (21 juli20 augustus) Maak er een goede week van, door u eens wat af te remmen. U hebt een paar flinke taken achter de rug en zoudt kunnen profiteren van een tikje „windstilte". Schuif dus extra klusjes van u af, vooral wanneer die eigenlijk niets hebben uit te staan met uw dagelijks werk. U maakt het de mensen soms wat al te gemakkelijk en tenslotte blijken de meesten best hun eigen zaakjes te kunnen afwerken. Trek u niets aan van het oeverloze gezwam van iemand die nog geen ervarig heeft! MAAGD (21 augustus20 september) Er zit ook een mogelijkheid tot ruilen voor u in de bus. Hebt u daar echt lust in? Houd wel de gebeurtenissen bij en maak notities, opdat men later niet kan zeggen dat sommige din gen nooit gezegd of gedaan zijn. Het is namelijk mogelijk, dat een zogenaamde slimmerd misbruik maakt van ieders goed vertrouwen. Het is uw stijl niet, maar het kan u ditmaal toch van pas komen. Leuk bericht omtrent een bepaald pro ject. VISSEN (21 februari20 maart) Laat u deze week niet uit de koers brengen door een brave babbelmuts, die beter praat dan handelt. U kunt beter door gaan op de ingeslagen weg en afgaan op uw eigen intuïtie. Dat neemt niet weg dat u allicht een graantje informatie mee kunt pikken, maar daar houdt het da*n ook bij op. Uw inter menselijke relaties staan hier en daar wat onder spanning. Heeft u wellicht vergeten iets terug te doen naar aanleiding van een bewezen dienst? U heeft de laatste maanden veel gastvrijheid ^ondervonden in vervelende omstandigheden. Denk eens na: heeft de gastvrouw wel een bloemetje gehad? Pas op uw spullen, houdt uw sleutels bij elkaar en laat geen onmisbare artikelen slingeren. De gisteravond geopende tentoonstelling van foto's en prentbriefkaarten van Jan van Diggelen geeft vrijwel een totaal beeld hoe Schiedam er in het begin van deze eeuw heeft uitgezien. Bijzonder goed gevonden is de uitbeelding van een Het winkeltje van van Diggelen, eens gevestigd op de Hoogstraat. WEEGSCHAAL (21 september20 oktober) Het kan zijn dat u deze week rustig tussen iedereen door I moet laveren om uw eigen ideeën hun kansen te geven. Er kan nu schot in komen, maar ze worden lang niet door ieder - een begrepen of ook maar goedgekeurd. Dat wordt dus door gaan op de diplomatieke toer en dan zit er een aardig resul taat voor u in. Een ietwat vreemde ontmoeting brengt u tot nadenken en maakt uw kritiek wakker in verband met een bepaalde situatie die u toch al niet lag. i SCHORPIOEN (21 oktober20 november) 1 Vermijd deze week diepgaande discussies met een medewer ker die op een totaal andere golflengte ligt dan u. U kent die nutteloze gesprekken echt wel langer en u kunt ze uitstekend voorkomen als u wilt. Voor de rest zit er een flinke portie vol doening voor u in de bus. Uw werk en uw invallen worden geapprecieerd en juist daar, waar het erop aankomt. Beetje rust en ontspanning kunnen geen kwaad. Soms jut u uzelf iets teveel op, nu ook! BOOGSCHUTTER (21 november20 december) Misschien komt er deze week eens een eind aan een oude kwestie, die u allang verdriet doet. U heeft heel wat geduld opgebracht en het is mogelijk, dat de zaak thans tot een eind komt. Dat heeft u wel verdiend! Begrip is er nu wel en de no dige medewerking ook. Een Stiertype komt u te hulp op een terrein, waar u momenteel niet verder kunt. Wees rustig in de omgang, plaagt uw medemensen met mate en houdt reke ning met hun nervositeit. [STEENBOK (21 december—20 januari) Het is mogelijk, dat u deze week enige aanleiding heeft tot kwaad worden. Voor zover uw gemoedelijk karakter dat toe laat, kunt u echt verontwaardigd worden. Geeft niet! Ga stoom afblazen bij diegene, die u al jaren kent en die weet, wat trouwe vriendschap waard is. Niets opzouten, ook niet uit uw humeur raken, rustig verdergaan en plezier hebben van de leuke en ontspannen momenten die er voor u inzitten. Vooral tegen de vrijdag. WATERMAN (21 januari20 februari) Drukke week, maar er zit goed schot in. U heeft kans op een aanbod dat het overwegen waard is. Let wel op wie er achter zit. Gebruik in verband met uw intermenselijke relaties al uw ervaring en uw wijsheid. U kunt namelijk veel goeds doen, mits u niet spontaan op de kast vliegt. Weet met verstand bij te sturen, luister rustig toe en later zult u dankbaar zijn. An deren trouwens ook! Het huwelijk van een officier van de Schiedamse Schutterij, uitgebeeld op de tentoonstelling van Jan van Diggelen in het Stedelijk Museum van Schiedam. Het was gisteravond in de sociëteit van de Stichting „Lentefeest" een groot moment. Voor de eerste keer brandden de lampjes in de kerstboom. Geen pompeuze boom met veel geglitter en engeichaar, maar een eenvoudige boom volbeladen met presentjes bestemd voor alle naaste medewerkers(sters) van mevrouw R. Konings in casu met stichtingsbestuur. Het zijn allemaal naaldproducten door enekle dames knap vervaardigd. Kleine Kerstmannen en spaarkousen, zoals onze grootouders er steevast een bewaarden ergens in de linnenkast tussen de lakens en slopen. Deze ontsteking'van de verlichting is in feite de voorloper van het jaarlijkse Kerstfeest, dat donderdag a.s. gevierd wordt in gebouw „Irene". Er wordt aangezeten voor een Kerstdiner, gedeeltelijk in eigen keuken bereid. Er komen aparte menu's voor diabetici. Voor gehandicapten of andere pupillen van „Lentefeest", die vergeten zijn zich voor het feest op te geven bestaat hiervoor tot uiterlijk dinsdag a.s. in de Soos op de Broersvest 101, telefoon 730831. Met dit alles in het vooruitzicht kan de nieuwe vervoersbus, aangepast voor het meenemen van mensen in rolstoelen z'n waarde gaan bewijzen. Dit vervoersmiddel is ook beschikbaar voor mensen die het programma „Schiedam Zingt" willen beluisteren en mensen die naar het Kerstfeest van het Leger des Heils willen gaan. Er zal natuurlijk geselecteerd dienen te worden onder de aanvragers. Alleen mensen die op geen andere wijze hun huis kunnen verlaten en aangewezen zijn op een vervoer per rolstoel krijgen voorrang. Dit vervoer geldt ook voor de Kerstdagen en bij Oud en Nieuw. Nu kunnen gehandicapten, die op zulke dagen steeds thuis moesten blijven er eindelijk eens uit. Ook hier geldt een strenge selectie. Het bijkantoor van de Nederlandse Middenstandsbank schonk „Lentefeest" een leuk douceurtje, een bedrag groot tweehonderd gulden, als een eerste aanzet van de te maken kosten voor het feest en de vervoersdienst. OLIEBOLLEN Om tot een volledige dekking van het kostenbedrag te geraken gaan ze in de sociëteit op grote schaal oliebollen foto-atelier uit die jaren en de van Diggelen, destijds gevestigd aan de reconstructie van de winkel van Jan Hoogstraat. In de Sociëteit van de Stichting „Lentefeest" is gisteravond de verlichting van de kerstboom voor de eerste keer ontstoken. verkopen, af te leveren op oudejaarsdag of desgewenst eerder. Ze komen weer uit eigen keuken en voor de kwaliteit wordt bij voorbaat ingestaan. Ze zijn nu reeds te bestellen onder telefoonnummer 730831. Ze worden geleverd in zakjes van vijf. Naturel kosten de oliebollen per zakje ƒ1,25; gevuld met rozijnen en of krenten, ƒ1,50. Medio januari 1978 wordt in de soos een grote bazar gehouden, waarvoor Prins Carnaval en zijn Raad van Elf zich volledig gaan inzetten.

Het Nieuwe Stadsblad | 1977 | | pagina 42