Zes koren makenhet helemaal in de Oosterkerk let Kasbiljet aan toonder van Bank Mees Hope. ADVENTS- ZAN GUUR VOOR HERHALING VATBAAR 0 In deze tijd is een goed cadeau-idee altijd bruikbaar. Heeft u weieens aan de Kasbiljetten van Bank Mees Hope gedacht? Ze zijn aan toonder; met alle voordelen van dien. Zonder administratieve bijkomstigheden kunt u ze cadeau doen. De rente is bijzonder aantrekkelijk. Bij een looptijd van 1 jaar 6'A%, bij 2 jaar 7%%, bij 5 jaar 8 en bii 8 jaar zelfs Bank Mees Hope nv HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 8 - VRIJDAG 16 DECEMBER 1977 Brandende kaarsen, Kerststerren, dennegroen en een uitstekend bezette Oosterkerk... Wat wil een mens nog meer aan de vooravond van kerstmis? Vooral als maar liefst zes koren daar aan hun uitstekende medewerking ver lenen. En dan het orgelspel en de trompetsoii. Er werd precies op tijd begonnen en dat is altijd een winstpunt. Maar er wachtte de bezoekers overal vandaan dan ook en presentatie van twee liede ren per koor. Het is natuurlijk ondoenlijk om ieder koor apart te beoordelen. Dat zou ook niet eerlijk zijn, dacht ik. Tenslotte heb ik nog altijd mijn speciale korenpagi na, waarvoor ik voorzitter Piet Smit van Orpheus, die dit idee destijds aankaartte, niet dankbaar genoeg kan zijn. Het blijkt aan te slaan! Maar terug naar deze koren. Het Ge reformeerd Nieuwlandkoor onder lei ding van G. v.d. Schoor beet het spits af van deze avond. ,,Ik ben er al eens geweest tijdens een repetitie". Een heel goed koor dat onder leiding van diri gent G. v.d. Schoor liet horen: „Come o Jezus come to me" en „Hoe helder staat de morgenster". Ondersteund door orgelspel van Hans Lucas, die de ze avond had ingezet met „Once in Royals David City". Samenzang „Gaat stillen in den lande". Schriftlezing door de heer M. A. Nobel. Daarna het Christelijk Gere formeerd koor „de Lofstem" o.l.v. de heer H. v.d. Klooster met „Laat ons u ter ere zingen" en „Gij englen die omhoog". Een heel blij lied en ook een goed koor. Schriftlezing door de heer Nobel: Jesa- ja 9:2, 6 en 7. Orgelsolo „An Wasser- flussen Babylon" van Johann Pachebel. Heel fijn om naar te luisteren. De Oosterkerk boft met zo'n organist! Sa menzang van het zo overbekende „Nu daagt het in het Oosten", dat iedereen praktisch kent. DE TOEKOMST Zij waren het die in een bijna donkere kerk om acht uur de brandende kaar sen aandroegen om de gedachte van deze avond uit te dragen: de advents viering aan de vooravond van kerst. Nu liet het Gereformeerd Jeugdkoor „the Young Joy Singers" onder leiding van Aad Kool zich horen met „In een kribbe op Bethlehems velden" en voor al heel indringend „Machtige Heiland". De toekomst van de Gere formeerde zangkoren in Schiedam! Schriftlezing door de heer Nobel: het zo alom bekende Lukas 1, dat met kerstmis overal ter wereld gezegd zal worden. Samenzang „Die roos van ons verlangen" en dan een verrukking om naar te kijken: zes koren bij elkaar, die tezamen het „Eer zij God in onze dagen" vertolken. M4g ik zeggen dat dit eigenlijk een hoogtepunt was op de ze sfeervolle avond? Later op de avond nog eens gevolgd door „O, kind dat de zonden der wereld gaat dragen". Sa menzang „Komt verwondert u hier, mensen". En dat dééd men ook. Schriftlezing: gezang 141:1 en 2 „Ik kniel aan Uwe kribbe neer" en dan het optreden van de Chr. Gem. zang vereniging „Canzone". Weer onder lei ding van Aad Kool. Ook een fijn koor, maar ik wil vandaag echt geen uitzon deringen maken, dat heb ik al gezegd. Bijna juichend zong dit koor: „Toen brak voor de wereld vrede weer aan" en „De Christus is geboren". Schriftlezing, samenzang „Hoor de englen zingen de eer". En dan zou ik bijna de geweldige trompetsoii van de jonge Hans Donkers vergeten. Hij droeg er toch echt wel een steentje toe bij om deze avond zo sfeervol mogelijk te maken. Zijn debuut. Uitstekend ook het Gereformeerd „Goede Havenkoor" onder leiding van de heer A. van Tilborg met „Op U mijn Heiland blijf ik hopen" en „Stilte over landen in de nacht". LEGER DES HEILS Tot slot het optreden van het kerkkoor van de Nederlandse Protestantenbond onder leiding van dirigent Ph. van Oordt, die ook de samenzang van alle koren geleid heeft. Heel fijntjes: „Cantique Noël" en „Laat ons stil zijn in uw macht". Wat is het moeilijk om met slechts een paar woorden je mening over een koor te ge ven. Het waren er nu zoveel. Maar bij wie ik nog niet geweest benfik-kom er aan. Maar er zijn nog zoveel wachten den vóór u! Staande zong men tenslotte „Komt al len tezamen jubelend van vreugde" en dankte de heer Nobel voor het gebode- ne op deze avond, de uitstekende be zetting van de kerk. Er is altijd een collecte; die werd met een vurig pleidooi van ganser harte aanbevolen voor de restauratiekosten van het pand van het Leger des Heils hier in Schiedam. Onnodig te zeggen dat hierop spontaan gereageerd werd. M.W. Aankoopbedrag Looptijd Coupures f941,10 f869,30 f680,50 f530,30 1 jaar 2 jaar 5 jaar 8 jaar ƒ1.000- Er zijn ook coupures van ƒ5.000- en/10.000,-. Schiedam. Nieuwe Haven 133/hoek B K.laan, tel. 010-34 02 22 Vlaardingen, Schiedamsewcg 53, tel. 010-34 02 22.

Het Nieuwe Stadsblad | 1977 | | pagina 8