Europa 's grootste beurs voor doe-het-zelf artikelen POPPENSPEELSTER FELICIA VAN DETH SLUIT 1977 AF NOORDSE KUNST IN GLAS IN STEDELIJK MUSEUM DISCO- NIEUWS KARWEI 78 - UTRECHT Het laatste stukje Foto's nabestellen Uitbreiding service op postkantoren Huishoudelijke Voorlichting Korte Dam 5, tel. 264781, Kerstkijkavond W. Brouwerschool Vrachtauto's uit zijstraten van de Singel Klassiek: Populair: SNEEUWKETTINGEN VERKOOP VERHUU Dam 26 - Schiedam-C Tel. 262001-266817 HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 18 - WOENSDAG 21 DECEMBER 1977 In de Jaarbeurshallen te Utrecht zal van donderdag 26 tot en met zondag 29 januari de He Doe-Het-Zelf beurs „Karwei" voor het publiek geopend zijn. Ruim 300 firma's geven hier tezamen een volledig overzicht van datgene wat vandaag de dag de doe-het-zelver ten dienste staat. Geheel overeenkomstig de enorme vlucht die „doe-het-zelf' in de laatste decennia genomen heeft, plegen vele duizenden partikuliere „zelfklussers" zich hier jaarlijks te oriënteren en nieuwe ideeën voor onderhoud en verfraaiing van huis en hof op te doen. Tegelijkertijd met de Vakbeurs KARWEI vinden op het Jaarbeursterrein nog drie beurzen op het gebied van vrijetijdsbesteding plaats, te weten: Kreatief (voor kreatieve handvaardigheden), vakantie (toerisme en rekreatie) en muziek (professionele en amateuristische muziekbeoefening). De beurzen zijn dagelijks van 10.00- 17.00 uur geopend. De openbare lagere scholen Willem Brouwer en Klaas de Vries en de kleuterschool de Tierelier uit Schiedam-Zuid organiseren op donderdag 22 december gezamenlijk een Kerst-kijkavond. Van zeven tot negen uur staat het gebouw aan de Willem Brouwerstraat open voor ouders, familieleden, kennissen, oud leerlingen en buurtbewoners. In het schoolgebouw vinden diverse activiteiten plaats, zoals een complete filmvoorstelling, de vertoning van een filmpje over één van de schoolreizen en een uitvoering van kerstliederen door een uit leerlingen samengesteld koortje. Tijdens de avond worden lootjes verkocht voor een tombola met achthonderd prijzen en er is een kraampje waar antieke leesboekjes te koop zijn. Voor de kinderen zijn er twee grabbeltonnen en voor elke leerling ligt een klein kerstpresentje onder de kerstboom. De ouders van de kleuters kunnen een diavertoning van het sinterklaasfeest bezoeken, terwijl voor elke kleuter een kerstkransje in de kerstboom hangt. Er wordt tijdens de avond gratis koffie en limonade geschonken. Vanzelfsprekend is het gebouw versierd, elk kind heeft op zijn bank een door hem zelf gemaakt lantarentje staan. „Het is voor het eerst dat de drie scholen iets gezamenlijk organiseren", aldus Henk v.d. Tang, hoofd van de Willem Brouwerschool. „Dat is toch wel uniek voor Schiedam. De gezamenlijke kerstkijkavond is een eerste stapje op de weg naar een stuk integratie van de drie scholen". Het laatste stukje van dit jaar. 21on- dag gaan we weer Kerstfeest vieren en dan is het jaar alweer bijna ten einde. Er is wel erg veel gebeurd in het af gelopen jaar, prettige dingen en minder prettige dingen. Maar de goede dingen hadden toch veruit de boventoon bij de Voorlichting en we hopen van harte dat het bij u thuis óók zo geweest zal zijn. Het spook van de werkeloosheid komt ook steeds meer opdagen, overal en dus ook in Schiedam. Mo gen we u er dan met klem op attent maken, dat u bij ons kursussen kunt komen volgen? Blijft u niet thuis zitten, maar ga er eens uit en ga wat doen! Met niets-doen, raakt u meestal maar dieper in de put. We hopen dat u komend jaar van deze buitengewone goede regeling gebruiken wilt maken. Maar nu over wat vrolijkers. Hebt u de Kerstboom al versierd en is uw hele huis al in Kerstsfeer gebracht? Ieder jaar weer even leuk om te doen, alleen (als verrassing) of sa men met man en kinders. Oppassen met kaarsen, hè? Zorg, dat u altijd water met een spons bij de hand hebt voor eventuele ongevallen. En houdt ze vooral buiten bereik van kinderhandjes. Eet met verstand, lekker, maar niet te veel! (Geeft u zich direkt op voor afslanken?). Wij wensen u toe, dat u in uw hart de vrede van het kerstkind zult mo gen ervaren. In deze jachtige tijd gaan we haast aan de grote waarden in dit leven voorbij. Gaat u met de auto weg, drink dan beslist géén alcohol, er gebeuren al veel te veel ongelukken en iedereen wil graag heel thuiskomen. We wensen u meteen ook een goede jaarwisseling. We hopen dat al uw wensen dan in vervulling zullen gaan. Een goede gezondheid, alle geluk en voorspoed voor 1978. Tot ziens op Korte Dam 5, óók in het nieuwe jaar! P.s. We hebben vakantie tot 9 ja nuari 1978. Het alom bekende Poppentheater Guido van Deth van Felicia van Deth zal voor Zoldertheater „lm de Teerstoof', Nieuwstraat 12, het poppentheater 1977 afsluiten. Gezien de vermaardheid van deze poppenspeelster is iedere nadere informatie eigenlijk overbodig. Haar naam staat garant voor een geslaagde kindervoorstelling. Het enige dat u wel zou moeten weten is: datum: woensdag 28 december om half 3. programma: „De verdwenen prinses", toegangsprijs: 2,50 p.p. Reserveringen: ma. t/m vr. via het VVV Schiedam, tel. 266000. In 1978 gaat het doek weer voor het eerst open op vrijdag 6 en zaterdag 7 januari en wel voor Dimitri van Toren. Het poppentheater begint dan ook weer, op zaterdagmiddag 7 januari met Poppentheater De Kleinste Komedie van Bart Corduwener. Nadere informatie over deze programma's volgt. Zoldertheater „In de Teerstoof' wenst u prettige kerstdagen en een heel voorspoedig 1978. Een foto gezien in dit blad die u best zou willen hebben? Voor 7,50 kan die foto de uwe wor den. Tenminste, als het gaat om plaatwerk van onze eigen fotó- redaktie, wat in 9 van de tien gevallen opgaat. Voor het nabe stellen van die foto's op formaat 18x24 knipt u de bewuste foto uit dit blad, noteert naam en datum van het blad waarin de foto verscheen en zendt uw be stelling (uiteraard voorzien van uw eigen naam en adres) naar de FOTODIENST RANDSTAD EDITIES, Koommarkt 34, te Delft. Voor uw en ons gemak ontvangen wij hierbij gaarne een betaalcheque of giro-betaalkaart, volledig ingevuld en van uw handtekening voorzien. Telefonische verzoeken voor na bestellingen kunnen niet in be handeling worden genomen, ter wijl de op deze manier verkre gen foto's niet voor publikatie mogen worden gebruikt. Na ont vangst van de foto (en uw kran teknipsel) kunt u (als u geen cheque heeft bijgesloten) het ver schuldigde bedrag, 7,50 per afdruk dus, gireren op nr. 2395347, t.n.v. Randstad Foto dienst, Delft. De zijstraten van de Singel worden gesloten voor vrachtauto's. Het gemeentebestuur van Schiedam heeft dit tijdens het laatste collegeberaad op voorstel van verkeerswethouder Zijdeveld besloten. Vanaf heden is het postkantoor Schiedam belast met de uitgebreide adviesfunktie op het terrein van de PTT-Gelddiensten (Postgiro en Rijkspostspaarbank). Medewerkers van dat kantoor zullen het publiek van dienst kunnen zijn met uitgebreide informatie over hypotheken, persoonlijke leningen, doorlopend krediet en spaar- en betaalrekeningen, voorzover deze niet aan het loket te verkrijgen is. Desgevraagd zal de loketambtenaar van het postkantoor de klant verwijzen naar de betreffende adviseur. Postgiro en RPS beschikken de laatste tijd over een steeds groeiend pakket van dienstverlening, daarmee inspelend op de behoefte bij de klanten aan een totaal pakket van financiële diensten (sparen, betalen, kredietverlening). Deze uitbreiding begon in 1973 met de invoering van hypotheekverstrekking en groeit sindsdien gestaag. De nieuwe faciliteiten komen naast de van oudsher bestaande spaar- en betaalvormen. Veel van deze nieuwe zaken lenen zich niet voor afwikkeling aan het loket. Er zijn onderwerpen die veel tijd vergen of in de vertrouwelijke sfeer besproken moeten worden, zoals het bespreken van een hypotheek of een consumptief krediet. Daarom zijn er nu speciale adviseurs aanwezig die in een persoonlijk gesprek de klant alle gewenste informatie kunnen verschaffen. De Noorse kunstenares Benny Motz- feldt, poseert tot 8 januari a.s. in het Stedelijk Museum van Schiedam haar collectie sierglas, voor het merendeel unica's. Daarnaast een aantal serie producten. Voor zij zich met glas bezig ging hou den, maakte Benny Motzfeldt met glas aquarellen en was zij werkzaam als re- klame- en boek illustratrice. In haar glaskunst experimenteert zij met vele technieken, teneinde het glas „leven" te geven. De verhouding van het glas tot andere materialen is voor haar een boeiend gegeven. Zij werkt vooral veel met deeltjes van allerlei soorten die zij met behulp van lucht belletjes een plaatsje geeft in haar ob- Een klein gedeelte van de collectie Noors glas, geëxposeerd in het Ste delijk Museum van Schiedam. jekten. Door het gebruik van glasvezels in de geblazen vormen heeft zij bovendien de mogelijkheid om de inslagdraad van het metaal van het ene tot het andere uiteinde van het glas te leiden. Benny Motzfeldt werkte vanaf 1963 bij de glasblazerij Hadeland en vanaf 1967 bij die van Randsford. Uit deze perio des zijn werkstukken van haar in het museum te zien en te bewonderen. Zoals bekend werd 1977 uitgeroe pen tot Beethovenjaar. De bewon deraars van deze componist wijzen wij op de nieuwe opnamen die on der Herbert von Karajan werden gerealiseerd door de Berliner Phil- harmoniker. Dit wereldvermaarde orkest vertolkt de negen sympho- niëen met medewerking van de so praan Anna Tomowa-Sintow, de alt Agnes Baltsa, Peter Schreier (tenor), José van Dam (bariton) als mede de Wiener Singverein. Het geheel is uitgebracht in een fraai verzorgde 8 elpee-cassette. Aria's en koren uit de Messiah van G. F. Handel worden op een Argo-elpee gepresenteerd door de sopraan Elly Ameling, de alt Anna Reynolds, de tenor Philip Langride en de bas Gwynne Howell. Voorts zijn te be luisteren de Academy and Chorus of St. Martin in the Fields onder leiding van Neville Marriner. Hoog tepunten uit Bizets Carmen zijn uitgebracht op een Decca-plaat. Onder leiding van Sir Georg Solti zingen ondermeer Tatiana Troyanos, Placido Domingo en José van Dam. Bovendien speelt the Loudon Philharmonic Orchestra. In de hoes van deze uitgave bevindt zich de tekst. The Oxford String Quartet vertolkt het Strijkkwartet in G van Debussy en het Strijk kwartet in F van Maurice Ravel. Een zestal jonge en zeer ambitieuze Engelse musici vormden het ensem ble The Academy of Ancient Music, waarvan de muzikale leiding in handen is van Christopher Hog- wood. Zij imponeerden reeds op een enkele matinée in september 1976. Deze maand onderneemt dit en semble onder de hoede van concert- direktie de Koos andermaal een toernee door ons land. Ook op de plaat is dit orkest te beluisteren. Onder anderen zijn opgenomen: zes concerti Grossi van Geminiani, Three Elegies and Music for strings (Purcell) en Eight Ouvertures van Arne. Tegen een speciale prijsnote ring is een complete uitvoering van het Weihnachts-Oratorium van J. S. Bach verkrijgbaar. Dit werk wordt uitgevoerd op een drieplatencasset- te waarbij de complete tekst is gevoegd door onder anderen Elly Ameling, Brigitte Fassbaender, Herman Prey, het Tölzer Knaben- chor en het orkest van de Beierse Omroep. Het geheel stond onder leiding van Eugèn Jochem. De Amerikaanse zanger-componist Randy Edelman heeft weer een el pee voltooid. Onder de titel If Love Is Real zingt Randy ondermeer Ta ke my Hand, Looking up of Mars, The night has a thausand eyes, Au- tum days en natuurlijk de titelsong If Love Is Real. De Franse chanson- nière Mireille Mathieu die echter ook in ander repertoire naam en faam verwierfis te beluisteren op haar nieuwste schijf Sentimentale- ment Vötre, met composities als Le Silence, Mille Colombes, Sagapo en A dix-sept ons. Udo Jürgens is pre sent met een nieuwe elpee waarme de wij mochten kennismaken. Met als titel „Lieder die auf Reisen gehen" zingt deze sympathieke ar tiest een dozijn liedjes die zijn arti stieke niveau alle eer aandoen. Naast Lieder die auf Reisen gehen waarmee de plaat opent zijn Mit 66 jahren, Donnerstag, Sag mir wie. Noch drei Minuten en Damals wollt'ich erwachsen zijn liedjes die beslist de toehoorder zullen boeien. Ook op deze schijf composities van verschillend karakter; van vlotte Boogie Woogie Baby tot het luister liedje Mr. Einsamkeit is deze plaat zeker aan te bevelen. Ditzelfde geldt voor de Duitse succesvolle zanger Rex Gildo. Onder de simpe le benaming „Neue Lieder" zingt ook hij een twaalftal liedjes, waar van zijn Hochzeit in Athen als hoogtepunt moet worden gezien. Voorts kunnen vooral zijn ontelbare fans genieten van Roll on Easy. Ich kann mir nicht helfen, Geh nicht vorbei, Als war'es ein traum en Be- rufsverkehr. De plaat werd in juli en augustus te München opgeno men in de Union Studios. In de Pablo-Live serie is een aantal elpees verschenen van opnamen die zijn gemaakt op het MontreUx-jazzfesti- val 1977. Van de volgende befaam de instrumentalisten zijn platen uitgebracht: Benny Carter, Eddie „Lockjaw" Davis, Roy Eldridge, Ray Bryant en Tommy Flanagan.

Het Nieuwe Stadsblad | 1977 | | pagina 18