IN DE JAARBEURS HIFI STEREO PRESENTATIE Menu van de week Jeugd-tafeltenniskampioenschappen van Schiedam 1977/78 Unieke geboorte van een „bleekgezicht" GEBIT STUK J. Veringmeier Formatie Alveo bij sociëteit Q.T.? Bingo bij de Rietzeilers Bowlingcentrum Schiedam NIEUWE HAVEN 131 HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 22 - WOENSDAG 21 DECEMBER 1977 Reparatie klaar terwijl u wacht. Dagelijks van 914 uur en 's avonds na 18 uur. en na tel. afspraak. Schiedam, Tel. 010—26.14.17 De Vakbeurs Muziek, een van de vier vakbeurzen, die de Jaarbeus onder de noemer „OM UW VRIJE TIJD" eind januari 1978 in Utrecht organiseert, krijgt een interessante uitbreiding. Het uitgangspunt voor deze vakbeurs, voorlichting en producten voor de amateuristische muziekbeoefening, is voor een aantal omporteurs van HiFi- stereo apparatuur aanleiding geweest om in een kollektieve opzet hun pro ducten te tonen aan de grote groep re ceptieve muziekbeoefenaars. Het accent van deze presentatie zal' niet alleen op „geluid" zijn gericht, maar tevens zal aan het element „vormgeving" alle aandacht worden geschonken. De navolgende importeurs nemen deel: Acoustical N.V., Kortenhoef. Bang Olufsen Nederland, Korten hoef. Bose Nederland, Amsterdam. Brandsteder Electronics B.V., Bad hoevedorp. J. Domp B.V., Amsterdam. Fodor Radio B.V., Rotterdam. Haagtechno N.V., 's -Hertogenbosch. Harman Nederland B.V., Amsterdam. Inelco Nederland B.V., Amsterdam. Naho B.V., Amsterdam. Rank Audio Visual B.V., Amstelveen. Rema Electronics N.V.. Amsterdam. L. Wüst Zoon B.V., Weesp. Deze importeurs zullen gegroepeerd in een eigen paviljoen, demonstreren in de Merwedehal en wel van 23 tot en met 29 januari aanstaande. Van 23 tot en met 25 januari is deze manifestatie uitsluitend toegankelijk voor vakgenoten in de ruimste zin van het woord. Van 26 tot en met 29 januari zal het publiek kennis kunnen nemen van het aanbod, dat deze gezamelijke impor teurs thans op het gebied van HiFi- stereo-apparatuur te bieden hebben. De manifestatie is dagelijks van 10.00- 17.00 uur. Woensdag: gehakt, rode bietjes met sour cream, aardappelen; chocoladevla met banaan. Donderdag: gegratineerde bloemkool, aardappelpuree, verse worst; karne- melksepap met stroop. Vrijdag: bloemkoolsoep; gebakken schol, gemengde sla, yoghurtsaus, aar dappelen. Zaterdag: uitsmijter kaas; fruit. Rosbief en croüte: 1 kg. rosbief, 100 gr. boter, zout, pe per. Voor het piedeeg: 250 gr. boter, 500 gr. bloem, 1 theelepel zout, ongeveer 3 dl. water, 1 eierdooier. Voor de saus: 200 gr. champignons, 2 glazen rode wijn, 2 dl. water, 1 bekertje sour cream, 2 eetlepels bloem, zout, peper, tabasco. Snijd met 2 messen de harde boter in de bloem in kleine stukjes. Doe het zout er bij en meng druppelsgewijs het koude water erdoor met één mes, tot een samenhangende deegbal is ontstaan. Strooi iets achtergehouden bloem op de tafel, rol de bal hierdoor en rol deze uit tot een mooie lap. Vouw de lap steeds op en rol deze opnieuw uit (zo lang totdat een soepele lap ontstaat). Laat het deeg opgevouwen enkele uren rusten in de koelkast (ingepakt in alu miniumfolie). Braad het vlees snel aan alle kanten goudbruin, strooi er daarna zout en peper over, neem het uit de pan en laat het afkoelen. Rol het deeg opnieuw uit tot een mooie grote lap, leg het stuk vlees erop en vouw het deeg eromheen. Plak het aan de randen goed vast met water. Keer het vlees om en maak midden bovenin een klein rond gaatje in het deeg om de waterdamp te laten ontsnappen. Best rijk het deeg met de losgeklopte eier dooier. Leg het geheel op een beboter de bakplaat en bak de croüte middenin een op 225 gr. C. voorverwarmde oven gedurende 30 minuten goudbruin. Maak de saus als volgt: V Bak de gewassen, gesneden champig nons even in de pan, waarin de rosbief is gebraden. Voeg de rode wijn en het water toe. Roer de sour cream met de bloem glad, schenk hier iets van het warme vocht bij, doe alles terug in de pan en laat de saus onder goed roeren even doorkoken. Maak de saus af met zout en de kruiderij. Snijd de croüte in dikke plakken, schik deze op het midden van een voorver warmde schaal. Leg de gesmoorde to maatjes en de gestoofde bleekselderij (eventueel uit blik) eromheen. Serveer de saus er apart bij. Kerstmis moge voor de restaurants de tijd zijn voor culinaire hoogstandjes, voor de huisvrouw, die de gezelligheid in de familiekring wil behouden en het allemaal zelf moet doen, brengen de feestdagen een berg werk met zich mee. Daarom is het een uitstekende gedachte althans op tweede kerstdag de zelfwerkzaamheid en eigen creativi teit van familie en eventuele gasten hoogtij te laten vieren. Een Gourmet maaltijd is hiertoe bijzonder geschikt. Ook het menu voor eerste kerstdag hebben wij zodanig samengesteld, dat men er geen vele uren voor in de keu ken moet doorbrengen. Zondag: 25 december: halve grapefruit met sherry en sour cream; heldere bouillon met bluefortsoesjes rosbief en croüte; bleekselderij, gesmoorde to maatjes, pommes parisiennes; yog- hurtdroom. Maandag 26 december, gourmetmaal tijd; cerises flambées. Dinsdag: stamppot rauwe andijvie met uitgebakken spek; yoghurt met rozij nen. In sociëteit Q.T.?, Nieuwstraat 12 is vrijdagavond a.s. een optreden van de Schiedamse formatie ALVEO als brenger van jazz-rock getinte swing popmuziek. Het begint om tien uur. De soos is vanaf 9 uur geopend. HENGELSPORT De HSV ,,'t Dobbertje" besloot de kampioensserie met een wedstrijd ge houden in het water van de marineha ven van Hellevoetsluis. De voorn deed het weer goed, want met een vangst van 6700 gram vis werd W. Bos dagwin naar; 2. J. de Jong 6410 gram; 3. J. Roelsema 5650; 4. P. Visser 5000; 5. H. Koedoot 4700; 6. J. Koedoot 4450; 7. J. den Ouden 3140; 8. H. Post 2330; 9. F. Broerstjes 2150; 10. C. Bonefaas met 2000 gram vis. Na twaalf ronden mag J. Koedoot zich kampioen van het sei zoen noemen. Als tweede eindigde J. Roelsema met J. den Ouden op de der de plaats. Voor de jaarlijks te houden Schiedam se Tafeltenniskampioenschappen kwa men zondag jl. als eerste de jeugd in de Koopmansbeurs achter de wedstrijdta fels. Hiervoor schreven vijftig jeugd spelers in (vorig jaar vijfendertig). Voor het merendeel ledei^ van de verenigingen NOAD en De Koren beurs. De overigen kwamen van de verenigingen „RAP" én Tapijthal Per- fekt, welke laatste voor het eerst haar jeugd aan dit kampioenschap liet deel nemen. De organisatie was weer in handen van de vier plaatselijke tafeltennisvereni gingen. Uitslagen: Meisjes le klasse: 1. Yvonne Hendrikx, tevens Schiedams kampioene van NOAD; 2. Christa Pieterse, NOAD. Meisjes 2e klasse: 1. Pascale Barkey, De Korenbeurs; 2. Veronique Schoen makers, NOAD. Jongens, junioren A/B: 1. en kam pioen, Piet Vermeulen, NOAD; 2. Her- bie Zorge, NOAD. Junioren C: 1. Peter Bestman, De Ko renbeurs; 2. Burt van Aurik, Tapijthal Perfek. Adspiranten A/B: 1. Berry Kreischer; 2. Chris Slootweg beiden De Koren- buers. Adspiranten C: 1. Bert Daamer; 2. Hans Pieters, eveneens van De Koren beurs. Pupillen C: 1. Helmut Lansbergen, NOAD; 2. Richard v.d. Toorn, De Ko renbeurs. Welpen: 1. Peter van Zijp, De Koren beurs; 2. zijn clubgenoot Patrick Barkey. Voor het eerst ook een teamtoernooi in de jeugdklasse 1 gewonnen door Ron van Wijk/Herbie Zorge van NOAD met op de tweede plaats het team van NOAD, Martin Eikenboom/Piet Ver meulen. Jeugdklasse 2: 1. Chris Slootweg/Berry Kreischen, van De Korenbeurs; 2. Joop v.d. Werf/Wim Vermeulen, NOAD. Jeugdklasse 3: 1. Hans J. Kleinlugtenbelt/Peter van Zijp, De Korenbeurs; 2. Dino Zorge/Yvonne Hendrikx, NOAD. De Schiedamse carnavalsvereniging „De Rietzeilers" organiseert donderdag a.s. een Bingo-avond in de grote zaal van gebouw Christelijk Sociale Belangen aan de Lange Haven 73, aanvang 20.00 uur. Ook niet-leden kunnen meespelen met als inzet fraaie prijzen. De opbrengst is wederom bestemd voor Schiedamse gehandicapten. De toegang is gratis. Yoghurt droom: 5 blaadjes gelatine, 1/4 liter yoghurt, 30 gr. suiker, 1 zakje vanillesuiker, 2 eetlepels kirsch, sap van 1 citroen, 1/4 liter slagroom, 50 gr. suiker, 12 cock tail cherries. Week de gelatine in ruim koud water. Roer door de yoghurt, suiker, vanille suiker en kirsch. Verwarm het citroen sap en los hierin van het vuur af de uit geknepen gelatine op. Roer deze vloei stof in een dun straaltje door de yog hurt. Zet het geheel op een koele plaats en roer af en toe. Sla de slagroom stijf met de suiker en schep het grootste ge deelte daarvan door de yothurtmassa. Doe alles over in een glazen schaal en laat de pudding op een koude plaats opstijven. Spuit de achtergehouden room in ro zetjes langs de binnenrand en garneer met de cocktailcherries. Op 22 december om 20.00 uur beginnen de leden van de Fotokring weer aan 'n kontaktavond waarop veel interessante dingen zullen worden besproken. Zij zullen beginnen met elkaar de resultaten te tonen van de modellenavond van 24 november. Daarna zal een van de leden, de heer Piet Zuiderwijk, het een en ander vertellen over het inkleuren van zw/w. foto's en het monteren hiervan. Een ander lid, de heer Rob Romani, zal ook nog een demonstratie geven met de Philips P.D.T., 022 superautomatic timer voor zw/w. vergrotingen. Al met al ziet het er naar uit dat het weer een leerzame maar ook gezellige avond zal worden. Secr. Corrie Knijnenburg, tel. 275558. Saki's zijn zeer zeldzame, langharige apen, die in de oerwouden van Zuid- Amerika nog maar zelden voorkomen. Het mannelijke exemplaar is zwart behaard en heeft een wit gezicht, hetgeen hem een bizar uiterlijk geeft. Het vrouwtje is grijs, óók in het gezicht en samen vormen zij aldus een merkwaardig paar. Dierenpark Wassenaar, die als enige Zoo in Nederland gastvrijheid verleent aan een Saki-paar, heeft onlangs de geboorte van een Saki (een mannetje) mogen beleven. Daarmee werd de grote zorg, waarmee het Saki- paar wordt omringd, beloond. Die zorg bestaat onder andere daaruit, dat men de Saki's (die gewend zijn aan de tropische warmte en vochtigheid van de Amerikaanse oerwouden) heeft ondergebracht in het Junglehuis, waar een tropische en vochtige oerwoudsfeer heerst, zodat zij zich qua klimaat en omgeving volkomen thuisvoelen. Ook kunnen de Saki's (die altijd in bomen leven) hun klimwoede volkomen botvieren in het Junglehuis. Wat hun voeding betreft; deze bestaat uit bladeren, bessen, bloemen en kleine vogeltjes. Het paar heeft dus nu een zoon, die aanvankelijk permanent werd gekoesterd in moeder's armen, maar die nu al op de rug en schouders van mama klimt. Een flinke, gezonde bleekgezicht-baby. dagelijks geopend van 14.00 tot 24.00 uur Vrijdag en zaterdag van 14.00 tot 02.00 uur TEL. 268462 Nieuwe Haven 235 Hoek St. Liduinastraat Boven B.M.W.-garage Kalfsbeek Yoghurtsaus: 20 gr. boter, 20 gr. bloem, 1 Vi dl. melk, Vi bekertje Bulgaarse yoghurt, 25 gr. geraspte kaas, zout, peper, wor- cestersaus, 1 theelepel mosterd, uitjes, augurkjes. Maak een glad gebonden saus door de boter te smelten, de bloem toe te voe gen en scheutje voor scheutje de melk. Roer de Bulgaarse yoghurt door de saus en maak deze op smaak met kaas, zout, de kruiderij en de mosterd.

Het Nieuwe Stadsblad | 1977 | | pagina 22