ZAKEN VIZIER LEESPROGRAMMA "ZOEK JE ZIN"AFGEWERKT PERSBERICHT TAMIZ Vlaardingen Kerstvieringen op grote schaal Ook Stichting vierde het kerstfeest CV? Fruitsier- kunst van Jan Thebben Kerst bijeenkomsten Onze krant mikt vandaag op: Een visser uit blithuizermeeden verrekte 'l zijn tied te tietreden zonder een pers dat klinkt wat pervers toch nam hij het nauw, met de reden. Tel. 010-35 5023 Veerpfein 3 HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 18 VRIJDAG 23 DECEMBER 1977 Eveneens in het schoolgebouw achter het zgn. Blauwe Huis" vierde de Vrouwenclub „Onder Ons" van de Ne derlandse Algemene Bejaardenbond, afdeling Schiedam, gelijktijdig het kerstfeest. Vrouwen eigen, wisten de leden een speciaal sfeertje te scheppen. Afdelingsvoorzitter A. v.d. Linde gaf een beknopt exposé van de doelstelling van de bond, waarna mevrouw Van Leeuwen het kerstverhaal voordroeg. Met de heer H. I. Bronneman achter de piano werden de klassieke kerstlie deren gezongen. R.K. VROUWENGILDE De leden van het plaatselijke R.K. Vrouwengilde, afdeling stad. vierden woensdagavond in zaal „De Wil genburg" op stijlvolle wijze het kerst feest. Het programma hiervan werd verzorgd door pastoor Laurent, geeste lijk adviseur en de „Creedsingers". Gi stermiddag waren hier de leden van de Als sluitstuk van de kerstviering van het R.K. Vrouwengilde, werden de prijzen uitgereikt van de gehouden kerst-bridgedrive. Het echtpaar Van Hooijdonk zorg de weer voor een mooie prijzen tafel. bridgeclub bijeen voor de prijsuitrei king van de vorige week gehouden kerst-drive. Net als de wekelijkse drives werd dit kaartevenement verzorgd door me vrouw Y. Rabbelier, penningmeesteres van de afdeling en het echtpaar Van Hooijdonk. Ook nu weer was het prij zenpakket kostbaar voor deze in drie klassen ingedeelde drive. Nummer één in de A-klasse was het bridgepaar de dames Poolman-Steens, met een per centage van 69,04%; 2. de dames Janse-Van Langen, 61,11%; 3. de da mes Bots-Schaap, 60,32%; 4. de dames Van Halderen-Van Velzen, 51,59%; 5. de dames Ramaker-Vierboom, 42,86%. De vijf beste bridgeparen in de B-klas se waren: 1 echtpaar Kloos, 62,50%; 2 dames Ham-Rabbelier, 58,75%; 3 da mes Luitgaarden-In 't Veld, 52,50%; 4. dames Van Geloven-De Veth, 50,00%; 5. de heren Leenders-Mouwens, 41,25%. In de C-klasse: 1. dames Bruijn-Nef- kens, 58,75%; 2. dames Rademaker- Rotermundt, 55,00%; 3. dames De Puy-Smit, 52,50%; 4. mevrouw Den Boogert-heer Metaal, 52,50%; 5. da mes Van Mil-Ranke, 50,00%. Tijdens het borreluurtje van het kerstfeest van Stichting „Lentefeest" was de stemming al direct goed. (Die pers moest vóór zijn bed, niet er in! Meneer Tamiz heeft ze al voor 65 gulden, echt Perzisch handwerk) 7 ALGEMENE BOND Gezondheidsdienst. Dit tweetal hield een oogje in het zeil bij de bedpatiën ten en waar verder hulp van verpleeg sters nodig mocht blijken te zijn. Het begon allemaal met een gezellig borre luurtje, gelardeerd met stemmige Hammond-orgelmuziek en het optre den van conferancier/entertainer, Hans Borghardt. Hierna volgde het feestdiner. Tussen de gangen door wist Hans Borghardt het gezelschap met een liedje en een praatje plus een leuke act te amuseren, wat de eetlust opwek te. Tijdens dit diner reikte mevrouw Ko- nings onderscheidingen uit aan haar medebestuurders die vijf jaar deel uit maken van haar bestuur. Dit voor het feit dat de sociëteit nu evenveel jaren bestaat en goed functioneert. Het wa ren de heren H. Posthoorn, J. v.d. Touw, A. v.d. Kraan en A. Verlinden die hiervoor in aanmerking kwamen. Ze kregen de zilveren speld van ver dienste met daarop het embleem van de stichting. Ook Joke Lindeboom kwam voor een onderscheiding in aan merking. Zij kreeg een soortgelijke zil veren hanger. Alle vijfenzeventig gas ten kregen een kerstgeschenk mee naar huis. Een opgepot levend kerstboomp je of een fraai kerststukje. Evenals in voorgaande jaren doen verenigingen en plaatselijke organisa ties kort voor Kerstmis aan ledenbi jeenkomsten waarin de viering van het kerstfeest centraal staat. De afdeling Schiedam van de R.K. Bond van Bejaarden organiseerden gisteren in haar eigen lokaliteit een kerstviering, tijdens welke tevens de prijsuitreiking plaatsvond, van gehou den biljart- en klaverjasconcoursen. Het bestuurlijke trio: voorzitter P. J. Volkers, secretaris P. Eggelmeijer en penningmeester J. Gramer, hadden dit Kerstfeest gearrangeerd en de heren kregen eer van hun werk, want de stemming zat er bij de aanwezige leden goed in. Traditiegetrouw organiseert de ontspanningscommissie van de sport vereniging Excelsior in haar clubge bouw ,J)e Toekomst"zaterdag a.s. een nachtelijke kerstviering, aanvang 23.00 uur. N.P.B. WESTVEST In de kerk van de Nederlandse Prote stantenbond, Westvest 92, is zaterdag a.s. de kerstnachtdienst om 23.00 uur. Eveneens met als voorganger ds. Van Blanken volgt Eerste Kerstdag om half elf een kerkdienst waar ook de kinde ren aanwezig zullen zijn en onder meer een kerstspel gaan opvoeren. „KERST-INN" De organisatie van de „Kerst-lnn" in het Dienstencentrum „De 4 Molens" is dringend verlegen om assistentie voor beide kerstdagen. Wie zich hiervoor wil inzetten kan zich telefonisch opge ven bij de dames Van Kleipema, nr. 262263 en Van Mansum onder nr. 263633 (tussen half zes en 7 uur). Spreken we altijd over „bloemsierkunst", de laatste tijd is een ontwikkeling gaande in de handel in aardappelen, groente en fruit die het hieraan toevoegen van „fruitsierkunst" rechtvaardigt. Steeds meer worden fruitschalen of manden als geschenken gebezigd bij jubilea of belangrijke familiegebeurtenissen. Een mens hoeft niet bepaald ziek te zijn om voor fruit in aanmerking te komen. Dit is de filosofie van de gespecialiseerden in de branche waar veel fruit en conserven hiervan omgaat. Als een tegenhanger van „Fleurop" komt ook meer en meer een „fruitgroet" in zwang. Voor winkeliers bestaat de gelegenheid voor het leren opmaken van zo'n „fruitgroet" cursussen te volgen. De handelaar Jan Thebben, die zijn bedrijf voert op het Van 't Hoffplein, alhier volgde zo'n cursus en is hierdoor in het bezit gekomen van het diploma „opmaken" van fruitmanden en schalen om later het certificaat te verwerven als specialist van het samenstellen van show-arrangementen hiervan met toepassing van bloemen. Collega's van hem deden dit al eerder of zullen het zeker gaan doen. Met de Kerstdagen in zicht was in de winkel van Jan Thebben al het nodige te zien van wat ook hun nu op het gebied van „fruitsierkunst" weet te presenteren. Het was voor het kerstfeest van de Stichting „Lentefeest" in zaal Irene opnieuw de eigen vervoersdienst, met Frans Boertjes en Joke Lindeboom, die de basis moest leggen voor het welsla gen van dit feest. Bijna de helft van de pupillen en vaste bezoekers van de so ciëteit die het feest moesten meema ken, moest van huis worden afgehaald en 's avonds weer terug. Ze kwamen uit eigen stad Vlaardingen en zelfs uit Rotterdam. Voor deze laatsten zorgde de vervoersdienst uit de Maasstad. Voor het overbrengen van de Schiedamse feestgasten stak het Rode Kruis een helpend handje toe. Rond vier uur was iedereen aanwezig. Medebestuurders van mevrouw R. Ko- nings en de zusters H. W. Keizer en I. Bijloo. werkzaam bij de Gemeentelijke Voorzitster mevrouw R. Konings met haar medebestuurders, de heren J. v.d. Touw en A. v.d. Kraan. um bij de Schiedamse jeugd het met volle aandacht lezen van boeken te sti muleren, startte de Gemeenschappe lijke Openbare Bibliotheek van Schie dam met een leesprogramma onder het motto: „Zoek de zin". Het ging er om gedeeltelijk aangeven citaten te vol tooien. Ongeveer zeshonderd jeugdige lezers en lezeressen volgden dit leer programma, waarvan in de jeugdbi bliotheek en alle dependances door het „Citatenvrouwtje" de prijswinnaars zijn bekend gemaakt. Om in het bezit te komen van het citaten-speurbewijs waren drie goed opgezochte citaten al voldoende. Hiervoor kwamen 312 kinderen in aanmerking. Hiervan vonden er 55 minstens 15 of meer citaten. De meesten, 35. spoorde Lianne de Boer op uit Kethel-Groenoord. Als tweede volgde And ré v.d. Wilt met 34 citaten en nummer drie werden Jolanda Huis- kens en Mirjam Veldhoven met 30 ge vonden citaten. Patrice Hosman en Sandra Elberse speurden 29 citaten op, Jolanda Heistek en Mirjam Veldhoven, 28, Monique Jongekrijg en Ted Ko nings, 26; Martine Punt. 25; Diana Koeverman en Linda Dikkenboer; 24; lnborg Clarijs, Alice Vellinga en Ma rieke den Ouden, 22; Jolanda Senne, Claudia Bouwens, Ingrid Verhoeven, Isabel Monteiro en Helga van Does burg ieder 20 citaten. Tussen de 20 en 15 citaten vonden: Anne van Kuik, Hasan Sari, Necati Se- ner, Carola Snijder, Necat Uludag, Yalcin Ertekin, Albert Elberse, Petra Elberse, Nedim Uludag. Ronald de Jong, ingrid Bouwer, Rene van Rossen, Marieke van 't Hoff. Liesbeth Bouwens, Nora v.d. Zwan, In eke Stam, Mirjam Groenendaal, Han- neke Vink, André Poot, Mildred de Paepe. Loek de Paepe, Jolien Henne- vanger, Marina Kleinschmidt. Petra Martens, Jolanda de la Heras. Paula Groenevelt, Eric de Jong, Anja Punt, Manja Scholten, Roland de Jong. Maria Monteiro, Helma Sonneveld. Diana v.d. Veen. ROTTERDAM 010- 144329 DOORLOPENDE EXPOSITIE Hoogstraat 14 (bij Oostplein) Rotterdam

Het Nieuwe Stadsblad | 1977 | | pagina 18