s L Rechtswinkel verhuist De jaarwisseling, dier en vuurwerk "Liberation of Man" bij de Instuif Handtekeningenactie N.C.A. tegen bekendste "legale drug De BMW 7-Serie: Het contrastrijke alternatief in de klasse met het hoogste automobielcomfort KALFSBEEK'S AUTOMOBIELBEDRIJF. In Hp V ÜtftlTIW if rr <o°> Rotterdam Als u zowel voorin als achterin het autorijden wil ervaren als het optimaal samengaan van top prestaties met topcomfort dan is de nieuwe grote BMW de persoonlijk voor u gebouwde automobiel. Mogen wij u uitnodigen voor een proefrit met de BMW 728, 730 of 733i? HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 22 VRIJDAG 30 DECEMBER 1977 I:;:;:;:;:;:;:;:;:;:;:;:;:;;;.;:;:;::;:;:.;:;:;:::::::;;;::::::::::::::::;::::::::::::: ...A Sociëteit Instuif Schiedam presenteert op komende nieuwjaarsdag het optre den van de swingende formatie „Libe ration of Man" in een avondvullend programma. Hierin o.a. een dans- en zangshow van een Amerikaans soul en danstrio met volop power. De toegang sprijs voor zaal Arcade bedraagt 7,50. 010-144329 DOORLOPENDE EXPOSITIE Hoogstraat 14 (bij Oostplein) Rotterdam ue consumptie van alcohol stijgt sinds de zestiger jaren nog steeds. Uit weten schappelijk onderzoek (o.a. uit studies van Jan de Lint) is bekend dat hoe ho ger het alcoholconsumptieniveau in een bevolking is hoe meer problema tiek naar aanleiding van dit gebruik optreedt. Problemen die van allerlei aard kun nen zijn en variëren van echtscheiding, faillissement, kindermishandeling tot het rijden onder invloed. Velen in Ne derland maken zich zorgen over deze ontwikkeling, want het is nog helemaal niet te voorspellen wanneer en op welk punt deze stijging zal ophouden. De Nationale Commissie tegen het Alco holisme (en andere verslavingen), ge vestigd te Utrecht, wil proberen een aanzet te geven om deze trend te doen keren. Zij voert drie maanden lang (tot en met eind maart dus) een actie om handtekeningen te verzamelen van mensen, die met haar bezorgd zijn voor de toekomst. Alcoholgebruik, wat op zichzelf niet ongunstig behoeft te zijn, kan ongemerkt (omdat het doorgaans geleidelijk aan gaat) overgaan in alco holmisbruik. Misbruik brengt altijd ongelukkige gevoelens met zich mee, narigheid in wat voor vorm dan ook. De N.C.A. nu meent, dat dit soort van ongeluk te voorkomen is. Er zijn veel dingen, die men niet in eigen hand heeft, maar het gebruik of niet-gebruik van alcohol (de meest bekende legale drug) kan ieder mens voor zichzelf be palen. Wat wil de N.C.A. met de handteke ningenactie bereiken? Ten eerste om met een groot aantal meevoelenden de regering te vragen dusdanige beleids maatregelen te nemen (op korte termijn), dat de opwaartse trend van alcoholgebruik zich niet verder voortzet en misschien zelfs kan worden omgebogen in een neergaande rich ting. Zij denkt daarbij aan duidelijke reclamevoorschriften, aan frequentere verkeerscontrole, aan meer voorlich ting zowel voor ouderen als voor jonge ren. Ten tweede hoopt zij een bewus twordingsproces op gang te brengen. Immers, zolang niet bij het merendeel van de samenleving (en zover is het echt nog niet) het besef leeft, dat er met alcohol voorzichtig moet worden om gesprongen, zolang zal geen enkele maatregel wat uithalen, zolang zullen er onnodig en ongewild slachtoffers vallen. Wie deze actie wil steunen kan gratis één of meerdere handteke ningenlijsten) met een toelichtings- folder(s) aanvragen via actie-telefoon 030-710710. Op donderdagavond j.l. hield de Stich ting Rechtswinkel Schiedam van haar laatste spreekuur in Centrum „De Kreek" aan de Lange Haven 92. De ruimte, welwillend door het centrum ter beschikking gesteld, werd te krap voor de 12 medewerkers. Van die me dewerkers valt te melden dat een aan tal van hen dit jaar meester in de rech ten is geworden, en een paar binnen kort zullen afstuderen. De rechtswinkel krijgt een digen werk en vergaderkamer als ook een eigen te lefoon op de begane grond van Broers- veld 140, achter de spreekkamer van de Sociaal Raadsman J. H. Suyling. Beide instellingen op het gebied van de hulpverlening blijven echter ieder op hun eigen terrein werken. De Rechtswinkel heeft in verband met de toenemende drukte en de verhui zing per 1 januari 1978 tevens haar te lefoondienst omgezet in een spreekuur en de tijdstippen nu zodanig ingedeeld dat ze niet gelijk lopen met de spreek uren van het eveneens in Schiedam gevestigde Bureau voor Rechtshulp. Met ingang van 4 januari a.s. is de Rechtswinkel bereikbaar op haar nieu we adres Spreekuren: woensdagmiddag van 14.00-16.00 uur. Donderdagavond van 18.00-21.00 uur. Broersveld 140, telefoonnummer 730308, Postbus 312. Op 6 januari a.s. tussen 17.00 en 18.00 uur zijn enkele rechtswinkeliers aan wezig om u de nieuwe ruimte te laten zien en een babbeltje te maken. Ondanks de feestdagen blijven de nor male spreekuren in de maand decem ber van kracht in het oude onderko men aan de Lange Haven. De Raadsman blijft spreekuren hou den op: dinsdag van 18.30-19.30 uur en vrijdag van 9.00-11.00 uur aan het Broersveld 140, tel. 269957. Aan het Bachplein 588: dinsdag van 9.00-11.00 uur, tel. 706177. Dinsdag 27 december 1977 en 3 janua ri 1978 geen avondspreekuur. Dinsdag 27 december 1977 geen spreekuur aan het Bachplein. Nieuwe .Haven 233, Schiedam, telefoon 010-73.11.55 Ged. Biersloot 40. Vlaardinflen. teiefoon 010-35.29.51 schrijvende lezers zeggen er 't hunne van Men schrijft ons: ,,Het Bestuur van de afdeling Schiedam der Nederlandsche Vereniging tot Bescherming van Dieren wil niemand de pret tijdens de jaarwisseling onthouden, maar wel de ontstekers van vuurwerk en de eigenaren van huisdieren op merkzaam maken op het volgende: Ieder jaar worden in januari dieren in de asiels gebracht welke soms ki lometers van huis zijn weggevlucht. Ze zijn erg schuw en schrikachtig bij elk vreemd geluid, wat soms maanden duurt. Oorzaak hiervan is het vuurwerk. Wij willen de eigenaren van huis dieren de volgende raad geven: laat uw hond aan de lijn uit, ruim schoots voor de jaarwisseling, niet alleen in het belang van het dier, maar ook van de weggebruikers. Een geschrokken hond loopt overal heen en is dus een gevaar voor het verkeer. Wanneer uw dier onverhoopt is weggelopen, waarschuw dan direct de politie en de dierenbescherming maar blijf niet rondlopen met de gedachte „hij komt wel weer terug, want hij is weieens meer een paar dagen van huis", niets is minder waar, wanneer de dierenbescher ming zich over uw dier heeft ontfermd en in het asiel heeft ge bracht. Aan de personen welke het vuur werk afsteken willen wij het volgen de vragen: Gooi uw vuurwerk niet in de rich ting van het dier, u weet nu welke gevolgen het heeft. Ook voor uzelf kan het gevolgen hebben, want wanneer het dier zich belaagd voelt, kan het door de angst agressief worden en tot de aanval overgaan met alle gevolgen van dien. Wanneer ieder rekening houdt met deze waarschuwing zijn wij er van overtuigd dat de belangen van mens en dier gediend zijn en wensen wij u een prettige jaarwisseling". Telefoon dierentehuis: „Hargahoeve" 714151. Politie 260760.

Het Nieuwe Stadsblad | 1977 | | pagina 22