MÊ0. I ggr ft M W* jJ|B| I I C.J. van der Klink: „dadelijk wonen wij allemaal weer in Frankrijk". Klink en zijn Nieuwe Stadsblad begon in 1971. De Randstad Edities waren inmiddels opgenomen binnen de Sijt- hoff Holding er waren nu 25 bladen die allemaal zeer voorspoedig draaiden. Van der Klink: „Het is echt niet zo dat dit de moeilijkste tijd voor mij is ge weest. Ik had een aparte positie in het geheel. Ik ben tot de laatste dag zelf standig ondernemer gebleven en ik heb mij binnen het Sijthoff-verband altijd brulde: „Izaak, de moderne tijd is niet tegen te houden". De man vloog op van schrik... Het waren vrolijke tijden in Schiedam die de scheidende Stadsblad oprichter nog aan het lachen brengen. Het ad- vertentionele gedeelte, de kurk van het Nieuwe Stadsblad, liep gestadig. De vijf bladen hadden een landelijk verte genwoordiger aangenomen en die zorgde ervoor dat grote adverteerders, zoals C. en A en De Bijenkorf in de krant kwamen. Binnen het kantoor van Het Nieuwe Stadsblad was men het bedrijf zeer toegedaan. Daar zorgde de heer Van der Klink wel voor. „Je moet niet ver geten" zegt hij, „dat er diverse jonge meisjes bij mij werkten met alle pro blemen van dien aard. Ze zagen je als een vader en het gebeurde verschillen de malen dat een huilende moeder en een radeloze vader op de krant kwa men om te vragen ot hij hun dochter niet kon tegenhouden, want die wilde naar het buitenland of naar een andere stad in Nederland verhuizen. Een pret tige sfeer binnen het bedrijf, daar streefde ik naar. Hierdoor wordt ieder een optimaal gemotiveerd en dat is de reden waarom iedereen zo lang bij het Nieuwe Stadsblad blijft. Het produkt vaart daar alleen maar wel bij", aldus de heer Van der Klink. In die dagen gebeurde het ook diverse malen dat mevrouw Van der Klink een flinke pan goulash kookte en deze naar de zaak meenam. Men at zich het buikje rond, want ook mevrouw Van der Klink is altijd zeer nauw bij Het Nieuwe Stads blad betrokken geweest. De twee reeds lang volwassen zonen Sjaak en Hans, waren echter in de beginjaren van het Stadsblad nog kleuters en hadden hun moeder nodig. Vandaar dat bij me vrouw Van der Klink haar gezin als eerste stond genoteerd. Het echtpaar heeft nu reden om trots op hun twee kinderen te zijn. De oudste zoon Sjaak, die in de Elzas woont, is doktor in de scheikunde en de jongste, Hans, die in Schiedam woont is drs. in de economie. Laatstgenoemde gaat stage lopen in Florida en gaat dan in Parijs wonen. „Wij zijn dan weer allemaal bij elkaar", lacht de heer Van der Klink. Cor van der Klink's Nieuwe Stadsblad liep in die dagen al enorm goed. „Het waren de relaties die het deden", zegt hij. ,Je had het vertrouwen en dat heb ik nooit beschaamd. Als Ik maar iets had verteld aan de journalist die in het Stadsblad schreef had dat wel de nodi ge opschudding veroorzaakt maar dan had ik het vertrouwen beschaamd en dat stond bij mij voorop". TEGENWIND C. J. van der Klink met het eerste nummer van het Nieuwe Stadsblad. Liep het advertentioneel in de jaren rond 1960 enorm, het redaktionele ge deelte had nogal met wat tegenwind te kampen. De dagbladjournalisten gin gen, wellicht jaloers geworden door het succes, oppositie voeren. Dat kwam er in feite op neer dat als er een journalist van het Nieuwe Stadsblad op een pers conferentie kwam men gezamenlijk opstapte. Het keerpunt kwam echter bij Poot Vleeswarenfabriek in Schie dam. die een persconferentie gaf en waarbij zich hetzelfde incident afspeel de. Daar zei de leiding van dit bedrijf: „heren, Het Nieuwe Stadsblad blijft zitten, dan gaat u maar weg". De dag bladjournalisten bleven. Later was het oud-burgemeester Roelfsema die de gezamenlijke pers bij elkaar riep en zei: „heren, u bent bezig aan achter hoede gevechten. Zaken die de schei dende Stadsblad oprichter zich nog haarfijn weet te herinneren. Zoals het Stadsblad uit die jaren bij het De heer en mevr. Van der Klink en een tekening van hun woning in Frankrijk. grote Schiedamse publiek, met name door de journalistieke bijdragen van Mieke (Woerdenbach-Sens) grote be kendheid en waardering genoot. Zij bepaalde toen nog het „redaktionele gezicht" van het blad grotendeels zelf. De laatste periode tussen Van der C. J. van der Klink: „Randstad Edities was een vondst". happy gevoeld". Dat waren ook de da gen dat de Randstad Edities een aantal berocpsjoumalisten in vaste dienst aantrok. Een bijzonder gelukkige greep, zegt de heer Van der Klink. ONDERZOEK De heer Van der Klink: „We hebben kortgeleden een lezersonderzoek ge houden en daaruit bleek dat met name de Rijnmondbladen (Schiedam, Vlaar- dingen en Maassluis) tot de best gele zen Randstad Edities behoren. Deze cijfers gelden vooral het laatste jaar. Mag ik dan zeggen dat ik niet alleen advertentioneel, maar ook redaktio- ncel een kerngezond produkt achter laat dat de concurrentie niet alleen met andere plaatselijke huis-aan-huisbla- den, maar ook met de dagbladen ruimschoots aankan. Mag ik dan een beetje trots zijn dat wij dat met elkaar hebben bereikt? Als je nu neemt dat wij in mei 1976 een verschrikkelijke treinramp hadden in Schiedam en dat er dezelfde avond nog een enorme fo toreportage in onze Rijnmondbladen stond, iets waar de dagbladen niet aan konden tippen en dat het zwart van de mensen stond voor Het Nieuwe Stads blad op de Broersvest om de krant te lezen. Wij kunnen veel actueler zijn dan de dagbladen en ook dat vervult mij met grote trots", aldus de heer Van der Klink. Cor van der Klink en het Nieuwe Stadsblad, een succesrijke story. Mijn heer Van der Klink, baas, ouwe, het ga jou en je lieve vrouw bijzonder goed in Frankrijk. Als je in Schiedam komt, vergeet dan nietje eigen Nieuwe Stads blad te bezoeken, een vader laat zijn kind immers nooit in de steek. RUUD VAN HOUWELINGEN

Het Nieuwe Stadsblad | 1978 | | pagina 13