IR. B. WILTON, NIEUWE VOORZITTER T u Ir. B. Wilton KAMER VAN KOOPHANDEL KvK voorzitter VOOR R'DAM EN BENEDEN-MAAS: "Niets maakt zo oud als de geforceerde ijver om jong te zijn" Morgen feestelijke opening!! De verbouwing vam ons nieuwe pand aan de St. Liduinastgaat 56 is een feit. 6.95 5.25 5.95 5.95 5.95 23.80 5 Ct. 0.78 28.40 Lang heeft men gedacht alles1 17 nn lindehoning St. Liduinastraat 56, Schiedam. Reform kruidencosmetica Bij-pollen voor lente fitheid in hartje winter We hoeven eindelijk niet meer te zeggen dat voeding en gezondheid onafscheidelijk met elkaar zijn verbonden. Geen lange verhalen nu hierover, daar gaan we in het voorjaar mee beginnen, nl. een gezondheidscursus in Schiedam gebugende 6 weken, 1 avond per week. Een gebouw is immers ook net zo sterk of gezond als het materiaal dat wordt gebruikt, zo ook de neus. Niet voeding alleen is een garantie voor een optimaal welbevinden, maar toch maakt het een zeer groot gedeelte van de totale verzorging uit. De aanbiedingen gelden vanaf de opening 5 januari 1978 t/m 12 januari 197.ff. Losse verse onverpakte onverhitte muesli per kilo hierbij gratis mooie beugelpot, inhoud 650 gram u krijgt nog een zakje erbij van 350 gram totaal 1000 gram Grote pot zuiver on verhitte bijenhoning, Ellen en Leen Ommering 1000 gram q r-#* van 10.50 nu «/-DU 500 gram van 5.75 nu Houdt Uw aderen schoon met tarwekiemen, gistvlokken, ruwe Soyalecetine, safflour- olie. Vraag even hoe te ge bruiken. Voor 1 maand voldoende, van pak tezamen I ff «Uwa Hoe schoner de bloedvaten, hoe gezonder wij kunnen zijn. Voor de kinderen heb ben wij een alternatief snoep je, zoet-hout, borsthoning, sesamsnaps, br. en witte kan dij, etc. Vraag ook Uw gratis gids voor de gezonde keuken van Lima. 1 nachtcrème 5.95 1 milk 1 lotion 1 dagcreme Bij aankoop hiervan: 1 badschuim van 5.95 voor Vraag uw folder die er bij hoort. Bij-pollen bestaat uit gecon centreerd stuifmeel, en is 1 van de meest waardevolle voedselbronnen uit de na tuur. Uit recente onderzoekingen blijkt dat Bij-pollen boordevol met voor ons lichaam nood zakelijke bouwstoffen zit, zo als eiwitten, vitaminen en mineralen. Bij-pollen houdt U jong en vi taal, overtuig uzelf en pro beer dit zuivere natuur- produkt als de dagelijkse beslommeringen van het werk of het huishouden veel van u vergen, of gewoon als u wat ouder wordt: kuurvoor -4 OQ 1 maand I U-^ö kuur voor 3 maanden Abrikozen ongezwaveld 250 gram qj- van 2.25 voor I «5/0 veel ijzer en veel vit. C Gepelde gemengde noten ongezouten 150 gram qj- van 2.25 voor I «ï/O Vegana margarine voor de boterham en om te bakkenzuiver plantaardig en ongehard per pakje dat men de ziekten van de mens zodanig zou kunnen rangschikken, dat men voor ieder het juist aangegeven scheikundige geneesmiddel zou vinden. Toen geraakte de oude krui- dengeneeskunde in het ver geetboek. Thans echter speelt de krui- dengeneeskunde, evenals vroeger weer een belang rijke rol, in de moderne we tenschappelijke geneeskun de. Kruidenaftreksels, extracten en tincturen verdienen veelal meer vertrouwen dan zuiver chemische middelen, die het ziektesymptoom misschien wel tijdelijk tot zwijgen kun nen brengen, maar die veelal niet bij machte zijn de ziekte zelf te beinvloeden. En dan over de schadelijke bijwer kingen van de chemische medicijnen nog maar niet te spreken. De weg terug naar de natuur kan ons helpen gezonder, dus gelukkiger door het leven te gaan. Wij kunnen u helpen aan plm. 200 soorten geneeskrachtige kruiden, en homeopathische geneesmiddelen. Vraag altijd vrijblijvend infor maties. HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 23 WOENSDAG 4 JANUARI 1978 REFORMHUIS VERHUISD...! 6.95 REFORMHUIS SCHIEDAM „Niets maakt zo oud als de geforceerde ijver om jong te zijn*. Tijdens zijn eer ste toespraak als nieuw gekozen voor zitter van de Kamer van Koophandel voor Rotterdam en Beneden Maas, haalde de heer B. Wilton aan: „het is niet de eerste maal dat de Kamers en zeker de Rotterdamse met struc tuur- en maatschappijwijzigingen wor den geconfronteerd. Ouderdom moge ons genezen van onze jeugd, maar niets maakt zo oud als de geforceerde ijver om jong te schijnen. Deze Kamer moet dan ook, juist in het jubileumjaar niet proberen jong te schijnen, maar zij moet dat ondanks of juist dankzij haar leeftijd gewoon zijn. De Kamer moet leven en werken in déze tijd, als een onmisbaar instituut, waarin het gehele bedrijfsleven met al haar bedrijfstak ken en schakeringen zich goed verte genwoordigd weet". Verder bracht hij het volgende in het midden: „in het Handelsregister, het Stichtingen-en het Verenigingsregister met hun plmn. 37.000 ingeschrevenen vonden in 1977 bijna 4.000 nieuwe in schrijvingen plaats; ruim 21.000 wijzi gingen werden verwerkt; bijna 1800 ondernemingen verplaatsten hun werkterrein of werden opgeheven. Er werden plmn. 40.000 uittreksels uit het Handelsregister verstrekt. Duurde de afwikkeling van zulk een uittreksel enige jaren geleden een paar weken, thans wordt een aanvraag in 24 uur af gewerkt. De afdeling Middenstands- wetten bracht in 1977 bijna 1500 ad viezen uit en verstrekte ruim 1.000 ver gunningen: een zeer arbeidsintensief produkt dat met een grote mate van vertrouwelijkheid omgeven moet zijn. De Handels Voorlichtings Dienst ver strekte plm. 43.000 telefonische infor maties. Er werden ongeveer 3.300 schriftelijke verzoeken hoofdzake lijk uit het buitenland afkomstig verwerkt. Ruim 3200 personen brach ten een bezoek aan de H.V.D. ter ver krijging van informatie; ook daarvan was het merendeel buitenlander. Door de dienst werden 53.000 certificaten van oorsprong afgegeven; in bijna 22.000 gevallen werden legalisaties verricht. Carnets ATA, dienende voor eenvoudige grensoverschrijding met monstercollecties, tentoonstellingsgoe deren, beroepsmateriaal etc. werden in 380 gevallen verstrekt. Deze gevallen vertegenwoordigden een waarde van ruim 13 miljoen gulden. Dat velen van dit Kamer-produkt onkundig zijn, ligt ook aan de Kamer zelf. De Kamer is erg naar binnen gekeerd geweest. Daarmee bedoel ik niet dat teveel aan navelstaren is gedaan. Integendeel, wanneer men de beide gedenkboeken van de Kamer (lopend tot 1952) na gaat, alsmede de Kamergeschiedenis na 1952, dan blijkt dat er door, in en via de Kamer grote en kleine, maar steeds veel nuttige zaken tot stand zijn gekomen". MINDER GOED IN DE REGIO De heer Wilton: „dat het ook in onze regio minder goed gaat toont onze En quête Regionale Bedrijfsontwikkeling 1977 (ERBO) aan. Ik geef u daarvan enige eerste, voorlopige resultaten. De ERBO-enquête behelsde als steekproef 4300 ondernemingen in onze regio waarbij de verheugend hoge respons 64% was. Wanner het inflatiepercentage over 1977 op 7% wordt gesteld, dan blijkt slechts 26% van de kleinere en 34% van de grotere ondernemingen een boven het inflatiepercentage uitgaande om zetgroei te hebben gerealiseerd. De landelijke cijfers liggen niet onbelang rijk hoger. Ongunstig komen er vooral uit de kleinere bedrijven in de sector voedings- en genotmiddelen, de groot handel in grondstoffen en in agrarische produkten, verscheidene detailhan delsbranches en de'horeca. Wederom uitgaande van een inflatiepercentage van 7%, dan blijkt slechts 17% van de kleinere en 23% van de grotere onder nemingen een boven het inflatieper centage uitgaande stijging van het net to bedrijfsresultaat te hebben gereali seerd. Ook hier liggen de landelijke cijfers gunstiger. Niet minder dan 34% ,van de kleiner en 46% van de grotere ondernemingen meldden zelfs een ab solute daling van het netto-bedrijfsre sultaat; ook hier weer gunstiger lande lijke cijfers. Ruim 60% van de onder nemingen noemt het resultaat dan ook ongunstig; 51% van de kleinere en 37% van de grotere ondernemingen is van mening dat het rendement over het geïnvesteerde vermogen voldoende is. Wederom liggen de landelijke cijfers hier beter. Tenslotte de verwachtingen voor 1978: de winstverwachtingen en daarmee de investeringsplannen zijn uitgesproken laag. Het resultaat van deze enquête (waarvan meer resultaten in het Ka merblad van deze maand zullen wor den verstrekt) wijst duidelijk in de richting dat de neergaande conjunc tuur zich landelijk voortgezet en onze regio extra zwaar treft. Nu gaat het bij deze enquête niet om gegevens die al volledig vaststaan, maar om verwach tingen die ondernemers hebben ten aanzien van de eindresultaten in het thans afgelopen, maar voor hen ten tij de van de enquête nog niet geheel ver streken jaar. Een zekere invloed van de over het geheel ongunstige verwachtin gen voor het komende jaar zit er dan ook in. Ook de ERBO-enquête geeft niet meer dan een richting aan, maar die richting is duidelijk bergafwaarts". Tot slot eindigde de heer Wilton aldus: „Wat ik heb willen aangeven is, dat het bedrijfsleven in deze regio moedig is om er tegenaan te gaan en om een re delijke toekomst te zien. Die toekomst wordt echter te veel gehuld in een grauwsluier van oppertunistische poli tiek en van onzekerheid. Het bedrijfs leven verwacht en mag verwachten, dat de Kamer niets zal nalaten binnen haar mogelijkheden om het juiste wasmiddel aan te dragen om die grauwsluier succesvol te lijf te gaan. De Kamer heeft daartoe in aanzienlijke mate de specialistische en generieke kennis in huis of achter de hand. Maar dan verwacht de Kamer wel dat de di verse overheden open staan voor haar adviezen, openstaan voor overleg. Als daartoe bereidheid bestaat, zal men Tijdens een gisteren gehouden ver gadering van de Kamer van Koophan del en Fabrieken voor Rotterdam en de Beneden Maas in het Rotterdamse Beursgebouw aan de Coolsingel is de bekende oud-Schiedammer en oud-WF directeur ir. Bart Wilton gekozen tot voorzitter. Hij volgt mr. J. R. H. van Schaick op die te kennen had gegeven niet voor een herverkiezing in aanmerking te willen komen. De heer Wilton was reeds onder voor zitter van de KvK, een funktie die hij kreeg na de fusie tussen de beide Ka mers voor Rotterdam en de Beneden Maas. Van laatstgenoemde Kamer van Koophandel is de heer Wilton jaren voorzitter geweest. versteld staan van de vitaliteit van deze 175-jarige. Ik zei u al: met oplettend heid, actie, werklust en visie ook en voor.d van de leden, zijn wij tot veel in staat. De Kamer moet niet proberen jong te schijnen, ze moet het zijn en ze kan het zijn. Ik zal proberen u, leden daarin voor te gaan. Ik vraag u: help mij daarbij in 1978, want het bedrijfsleven heeft onze hulp hard nodig en we zijn hier be noemd om die hulp te geven. Dat is ons aller dure plicht; zeker in een ju bileumjaar".

Het Nieuwe Stadsblad | 1978 | | pagina 23