tempo team tempo team rrrrfr Menu van de week Opnieuw „Sneeuwnegertje" in het Poppentheater Dimitri van Toren in het Zoldertheater Wat zeggen uw sterren? tïtftT uitzendorganisatie uitzendorganisatie SCHIEDAM Hoogstraat 109 A tel. 010-260844 w HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 32 WOENSDAG 4 JANUARI 1978 kkh 3 typistes mod. talen 2 facturistes 3 secretaressen mod. talen 2 telexistes Ned. en/of mod. talen 2 ponstypistes 2 boekhoud- machinistes 4 dictafonistes mod. talen 2 telefonistes (grote centrale) 3 adm. medewerk- (st)ers 1 Boekhouder P.D niveau 4 gedipl. zieken- ver- zorgenden 4 A. Verpleeg kundigen 2 B. verpleeg kundigen kkk Het nieuwe jaar luiden we in met no stalgisch gebak, zoals: dikke nieuw jaarskoeken, kaneelwafels, nieuw jaarsrolletjes en belastingkoek (een dikke nieuwjaarskoek, waar men het belastinggeld in stak). Vroeger bracht men met dit nogal zware gebak de wens tot uitdrukking dat men het in het nieuwe jaar materieel zeer goed zou krijgen. Ook de opgerolde oublie had een diepere betekenis, deze omhulde als het ware het nog nieuwe jaar. zondag: stamppot, snijbonen met witte bonen en worst (typisch nieuwjaarsge recht uit Overijsel), yoghurtpudding. maandag: kaasfondue met s(pkbrood, witlofsalade, sinaasappel. dinsdag: Chinese kool, slavink, aar dappelpuree, kwarksoufflé. woensdag: nasi goreng, vla-flip. donderdag: bruine bonenschotel met gebakken uien en appelmoes, citroen vla. vrijdag: tomatensoep met kaas, vis sticks, gebakken aardappelen, ge mengde sla. zaterdag: stamppot zuurkool, fruit. Dikke nieuwjaarskoeken. 200 gr. bloem, 2 dl. melk, 10 gr. gist, 3 gr. zout, 100 gr. rozijnen en krenten, plakjes mager gerookt spek, plakjes mager gerookt spek, plakjes roo kworst. Maak van de bloem, de met lauwe melk aangemaakte gist en het zout een glad beslag. Meng de rozijnen en de krenten erdoor en laat alles op een warme plaats ongeveer een uur rij zen. Bak er in een wafelijzer (als bij ka neelwafels beschreven) koekjes van en bak op elk koekje een plakje spek en worst mee. Nieuwjaarsrolletjes. 100 gr. boekweitmeel, 150 gr. bloem, 2 theelepels kaneel, 200 gr. witte bas terdsuiker, 1 ei, 200 gr. gesmolten bo ter, scheutje melk. Meng de droge in grediënten door elkaar en maak er dan met het ei, de helft van de wat afge koelde gesmolten boter en een klein beetje melk een smeuïg deeg van. Roer nu circa 10 minuten flink en voeg daarna de rest van de gesmolten boter toe. Maak van het deeg kleine balletjes en bak er met een wafelijzer wafeltjes van. De kleur van de wafels moet licht bruin zijn. Rol ze meteen na het bak ken om de steel van een houten lepel. Op zaterdagmiddag 7 januari om half drie zal in Zoldertheater „In de Teerstoof'optreden: Poppentheater De Kleinste Komedie". Bart Cordu- wener zal dan een herhaling geven van de succesvolle voorstelling van 10 december vorig jaar, namelijk „Het Sneeuwnegertje". MILIEUBEWUST SPROOKJE Omdat we toen vele kinderen moesten teleurstellen, wordt er een herhaling gegeven van deze ouderwetse voorstelling van handpoppenspel. „Het Sneeuwnegertje" is een educatief verhaal dat zich afspeelt tegen de achter grond van onze milieuwvervuiling. Een raaf, die in de herfst naar het zuid- Cabarettheater „De Kleinste Komedie" met „Opnieuw Sneeuwnegertje". en is vertrokken, houdt daar vakantie aan het strand. Hij vertelt een ne gertje dat daar woont over het koude noorden. Het negertje, dat nog nooit sneeuw gezien heeft, wordt nieuwsgierig, vertrekt naar het noorden en wil een sneeuwbal als souvenir meenemen. Dit mislukt natuurlijk, maar niet alleen omdat de sneeuw dreigt te smelten, maar ook omdat de sneeuwbal erg smerig blijkt te zijn. De oorzaak daarvan is een heks die wasmiddelen zit te maken en daar graag rijk van wil worden. Handig bedacht van die heks, want ze maakt zelfde wereld vies met haar „fabriek" en nu moet die wereld wel waspoeder kopen om weer schoon te worden. HEKS GESTRAFT De Winter zeifis ziek geworden van alle rook, zó ziek, dat hij niet eens meer kan vriezen en sneeuwen. Negertje en Winter gaan naar het zuiden om hulp ie halen. Maar ook in het zuiden zit iedereen vol rommel van de heks; het hele strand is volgespoeld met afval. Natuurlijk krijgt de heks haar straf. Misschien kun je zelf wel bedenken hoe dit verhaal afloopt. Een heks die rommel maakt... en een heks heeft een bezem...! Weet je het al? Kom in elk geval zaterdagmiddag zeven januari om half drie kijken in het Zoldertheater. Toegang/ 2,50 p.p. Reserveringen maan dag tot en met vrijdag via het VVV Schiedam; tel. 266000. Vrijdagavond en zaterdag vanaf 13.00 uur via het theater, tel. 269455. Op vrijdagavond 6 en zateravond 7 januari beide avonden om negen uur, begint Zoldertheater „In de Teerstoof' het nieuwe jaar goed met een op treden van de bekende liedjeszanger Dimitri van Toren. THUISTHEATER Je zou kunnen zeggen dat hij dan weer „thuiskomt" want wat betreft Di mitri van Toren zou je in plaats van ZolderTheater beter van „Thuist- heater" kunnen spreken. Immers, hij heeft er al heel wat keren opgetreden. Ja, enkele jaren geleden is er daar zelfs een succesvolle elpee van hem op genomen. SOCIALE BEWOGENHEID Het genre van zijn werk is nou niet direct te vergelijken met het soort „lief en leed-liedjes" dat het type „Nederlandse liedjeszanger" onze kleine moe rasdelta instuurt. Nee, Dimitri heeft zijn faam verworven met een speciaal soort luisterliedjes. Hieruit spreekt een sterke bewogenheid met alles wat hem en ook velen van ons vaak bezighoudt in deze waanzinnige maat schappij. Kortom: uit zijn werk spreekt een grote sociale bewogenheid. VASTE KERN LUISTERAARS Het spreekt daarom vanzelf dat Dimitri zich hierdoor in de loop der tijden verzekerd heeft heeft van een vaste kern bewonderaars, of beter: luister aars. Aangezien in het verleden is gebleken dat dit een behoorlijk grote groep is (het theater is vrijwel altijd uitverkocht) raden wij u aan tijdig te bespreken. Dit kan al vanaf de maandag voorafgaande aan de voorstelling via het VVV Schiedam, tel. 266000. Vrijdagavond en zaterdag vanaf 13.00 uur kunt u voor reserveringen rechtstreeks het theater bellen, tel. 269455. RAM (21 maart20 april) Over het algemeen een rustige week. U voelt u vermoedelijk een stuk opgewekter en dat heeft meteen prettige gevolgen in de omgang. Bovendien is één van uw beste ideeën inmiddels vlot van start gegaan en heeft al kans op succes. Het kan zijn dat u fysiek wat achterop bent geraakt door de drukte van de laatste maanden, maar dat valt in te halen. Schuif zoveel mo gelijk af en blijf bij uw eigen aangelegenheden. En dan zo mogelijk gewoon eens freewheelen ook! STIER (21 april—20 mei) U heeft er goed de gang in; ook deze week! Eindelijk tekenen de mogelijkheden zich duidelijk af en daardoor kon u ook eens duchtig aan het afwerken gaan. Hulp is er momenteel wel, u moet ze alleen zo nu en dan achter de broek zitten. Maar u heeft er schik in en dat is hoofdzaak. Bovendien ver lopen de intermenselijke communicaties ook naar wens. Toe nadering tot degenen die u na staan valt u momenteel niet zwaar en van vastgeroeste verhoudingen komt nu en dan weer een glanspuntje in zicht, er zit weer beweging in! Houen zo! TWEELINGEN (21 mei—20 juni) Maak er een gezellige week van, want dat kan. U heeft ver schillende aardige mogelijkheden en moet daar het juiste ge bruik van maken. Stap zo nodig heen over een paar grieven die u terecht heeft gekoesterd, maar die nu weinig positiefs bijbrengen. Laat ze maar verdwijnen met het oude jaar. U krijgt een bepaalde opdracht leuk voor elkaar en opent ook nieuwe kansen voor collega's op die manier. KREEFT (21 juni—20 juli) Weinig nieuwe nieuwtjes te melden. U bent nog bezig met de dingen die momenteel aan de orde zijn en al een poos waren en dat vult uw week ook vrijwel! U oogst een leuk succes met een heel vernuftig idee en dat idee is voor anderen ook van positieve waarde. Over het algemeen een goede week, mits u heen kunt stappen over de eigenaardigheden van iemand uit uw omgeving die zich weer eens van een onmogelijke kant laat zien. U kent het wel. dus maak er geen drama van. LEEUW (21 juli20 augustus) Drukke week met allerlei zorgen en zorgjes. want iedereen heeft weer eens een idee nodig of goede raad. Aangezien u beiden meestal in voorraad heeft, komen ze nog niet voor niets ook! Maar: zie wel maat te houden, want u heeft echt geen behoefte aan extra drukte. Bewaar uw energie zoveel mogelijk voor uw eigen aangelegenheden omdat uw kansen goed zijn en er succes voor u in de bus zit. MAAGD (21 augustus20 september) Een uit de lucht gevallen voorval heeft u vorige week een drukke dag bezorgd, maar evenzeer afgeholpen van een soort wrok waarmee u al een poos rondliep. En dat niet voor uw eigen genoegen, want u heeft méér behoefte aan vriend schappelijke omgang. Die is nu weer hersteld en dat doet alle partijen veel plezier. In uw werk gaat het wel lekker. Een paar nieuwigheden heeft u nu wel onder de knie en ze blijken mee te vallen. Denk aan een blommetje of een snoeperijtje voor... m WEEGSCHAAL (21 september20 oktober) Dat kan deze week eeh beetje sleutelen worden! Er hebben zich hier en daar wat onganse ideeën opgezouten en nu kon den die weieens gespuid wórden. U zit daar vermoedelijk tus sen als de figuur, die het wel had zien aankomen. Des te be ter, want u kunt nu heerlijk sussen en blussen. Mogelijk krijgt u zelf ook nog een veeg uit de pan, maar dat mag de pret niet hinderen: hoofdzaak is dat de bui overtrekt en de lucht weer blauw is. Let op uw post, er kon wel iets goeds tus sen zitten! En soms heeft u neiging de hele troep een poos in de brievenbus te laten! SCHORPIOEN (21 oktober—20 november) Gaat wel! Echt wel kans op een leuke week, mits u uzelf in de gaten houdt en niet al te kritisch bent. In zo'n bui bent u in staat tot het maken van „uitschieters" die harder aankomen dan u zelf wel vermoedt. Laat dus de peperbus staan, maar doe overal een beetje vanillevla op en dan zult u zien: zo wordt het leven zoeter voor iedereen. Oppassen voor kou en vocht. Overhaasten is ook niet aan te raden: u wordt er een beetje hijgerig van. Gewoon spijbelen en uitgaan! BOOGSCHUTTER (21 november—20 december) Beetje rommelige week, met kans op een paar verplaatsin gen, om niet te zeggen: een kleine reis! Maar de stemming zit er wel in en uw gezin doet genoegelijk mee. Eén bepaalde kwestie blijft u dwarszitten als een soort geestelijke kiespijn; nu en dan erg en dan weer vrijwel onmerkbaar. Maar die is nog niet uitgewerkt en u zult wat geduld moeten hebben. Druk het maar een beetje in een hoek en wacht op de oplos sing. Belangrijk is een besluit omtrent een bestuursfunktie. STEENBOK (21 december20 januari) Laat u deze week uw rust en genoegen niet afnemen door een opgewonden figuur, die weieens wat minder egocentrisch kon denken! Blijf kalm bij uw plannen en schuif wat u hindert rustig overboord. Alles op zijn tijd en uw tijd is nu juist aan gekomen. Uw plannen zijn rond en uw kansen liggen niet on aardig. Besteedt dóór uw aandacht aan. Opletten voor ver lies; houdt uw sleutels in de gaten en uw beurs. Sieraden de gelijk bevestigen. WATERMAN (21 januari—20 februari) Kans op een rustige week. U kunt nu genieten van alle geda ne arbeid en opgezette plannen. Sommige daarvan beginnen al te funktioneren en u oogst succes met de logica ervan die tijdsbesparing meebrengt. Wees voorzichtig in de omgang met een Schorpioen. U kent dat karakter niet door en door. met als gevolg dat u nu en dan opmerkingen maakt die ner gens op slaan. Zoiets maakt een Schorpioen kopschuw en tenslotte kwaad. En dat zou u beiden enorm spijten. VISSEN (21 februari20 maart) Sommige dingen zinnen u niet helemaal deze week. Ze pak ken wat anders uit dan u had gehoopt en dus moet u wéér een plan in de koelkast houden. Een rustige bespreking met de mensen die het aangaat kan overigens verhelderend werken. Mits u ze in een goeie en ontspannen sfeer rond de tafel weet te krijgen. Buitenkansje mogelijk in materieel opzicht.

Het Nieuwe Stadsblad | 1978 | | pagina 32