Het Nieuwe Plannen voor functie wijkcentrum Nieuwland zijn rond Aktie voor part-time verpleegkundigen KONTAKTLENZEN ARGUS D66wenst welzijns- centrum in Zuid VAKANTIE DIKKAT sayfaya bak 8 ATENCION mire la pagina 8 ATTENTIE zie pagina 8 Weer minder Schiedammers uan der ulerk Bijeenkomst Turkse ouders DYNAC 3 BEERS p"se550.- T.V. DEFEKT? RADIO ABA START- PROBLEMEN uw m»'5 UITDEUKEN SPUITEN voor uw zonnigste morgen informeren bij Q v.» y-j I d- Chronograaf, wekker, dag, datum, maand, superplat. Rotterdamsedijk 403* Schiedam Tel: 731011*0 (INGANG ERTAN) DISCO BOWLING MUSIS SACRUM ff VRIJDAG 6 JANUARI 1978 Stadsblad Verschijnt huis-aan-huis op woensdag en vrijdag in SCHIEDAM, KETHEL en OUD-MATHEIMESSE (Rotterdam) Correspondentie: Postbus 257, Schiedam. Kantoor: Broersvest 125, Schiedam, telefoon 010-267368 en 263939 - Inzendtermijn advertenties: dinsdag en donderdag tot 5.30 uur 's-avonds Centrale administratie en redaktie Randstad-Edities: Postbus 167 (Koornmarkt 341, Delft, tel. 015-124331*. Randstad-edities verschijnen in een groot gedeelte van Zuid-Holland (25 bladenin een totale oplage van 642.500 ex. Oplage 36.500 Het voornemen van de gemeente Schiedam het Wijkcentrum Nieuwland aan het Dr. Wibautplein ter beschik king te stellen aan de Wijkvereniging „Nieuwland", heeft geleid tot het sa menstelling van een hieruit geformeer de werkgroep. Deze stelde middels een hiervoor gehouden enqüette een on derzoek in naar de mening van organi saties en instellingen alsmede een be perkte groep bewoners op de rond het Dr. Wibautplein hieromtrent. Na het heengaan van de beheerster van het wijkcentrum gevestigde filiaal. De Kruisvereniging overweegt zich in één pand te concentreren, mogelijk door nieuwbouw. Het aanbod van de ge meente aan de Wijkvereniging „Nieuwland" is feitelijk het weer de bestemming te geven waarvoor het in de jaren vijftig-is gebouwd. Voor een eventueel gebruik dient als uitgang spunt, dat in principe alleen wijkbe- houden instellingen e.d. een regelmatig gebruik van het wijkcentrum kunnen gaan maken. De werkgroep zal in de laatste week van januari aan haar achterban verslag uitbrengen over de resultaten van ver richte onderzoek. Uit de gehouden en qüette kwam o.a. de wens naar voren het filiaal van de bibliotheek te behou den. De wens naar een ontmoetingscentrum haalde eveneens een hoge score. Uitgaande van de enquette is door de werkgroep een programma van eisen opgesteld. Men gaat uit van de stelling, dat een wijkgebouw een plaats is waar aan de behoeften van de bewoners uit de wijk op sociaal, kultureel, educatief en medisch gebied kan worden tege moet gekomen. Met medewerking van een pro deo architect kwam een ontwerptekening tot stand, waarop de belangrijkste eis: het „Open Huis" nogal letterlijk werd vertaald. Daarbij de aantekening, dat de voorgestelde verbouwing alleen niet voldoende zal zijn. Veel zal afhangen van de te kiezen be heersvorm. Door een verplaatsing van keuken, garderobe en sanitair alsmede de trappen ontstaat een centrale ruim te met toegang tot de kelder en boven verdieping en plaats voor een bar met buffet en zitjes. Aan de achterzijde van deze ruimte is een keuken gesitueerd voor het berei den van eenvoudige maaltijden en snacks, annex een spoelruimte. Door middel van een goederenlift kan van hieruit de grote bovenzaal voor het ser veren worden bereikt. Ook in deze bo venzaal is een bar en een toiletgroep geprojecteerd. Deze zaal kan door een vouwwand in tweeën gedeeld worden, ook in de benedenruimte wordt een scheidingswand aangebracht. Uit de verlangens van bewoners geuit in de enqüette, in het centrum ook een peu terspeelzaal in te richten, is tegemoet gekomen. Bij voldoende uitbreidings mogelijkheden is de kans groot dat het filiaal van de bibliotheek in het wijk centrum blijft. Dat wil ook de Kruis vereniging, mits het kan uitbreiden, mogelijk door nieuwbouw aan het wijkcentrum. Met het eisenpakket en tekeningen is een vertegenwoordiging van de werkgroep Wijkcentrum Nieuwland toeeetreden tot de pro- Exterieur van het wijkcentrum aan het Dr. Wibautplein. grammacommissie van het Wijkcen trum Nieuwland. Hierin zijn met de gemeente ook de bibliotheek en de Kruisvereniging vertegenwoordigd. De realisatie van het plan is dubbel ge wenst nu het Ontmoetingscentrum „De 4Molens" maar ook Jeugdhaven Nieuwland met een gebrek aan ruimte zitten. De werkgroep Scholing en Wederinschakeling in ziekeninrichtingen in de regio Rotterdam is een aktie begonnen om de diverse ziekenhuizen in de regio (voor Schiedam betreft dat het gemeente en het Noletziekenhuis en voor Vlaardingen het Holy-ziekenhuis) aan meer part-time verpleegkundigen te helpen. Met denkt hierbij aan moeders die geen jongen kinderen meer hebben te verzorgen en die op zoek zijn naar bezigheden buitenshuis. Dit projetkt projekt is voorbereid door een werkgroep, waarin samenwerken het Ministerie van Sociale Zaken (en het hieronder ressorterende gewestelijk arbeidsbureau), het Ministerie van Volksgezondheid en Milieuhygiëne, de Nationale Ziekenhuisraad en een aan tal opleidingsdeskundigen. Dit projekt biedt aan verpleegkundi gen die opnieuw in hun beroep aan de slag willen, hiertoe de gelegenheid. Ge noemde werkgroep stelt de op de nieuwste ontwikkelingen in de gezond heidszorg afgestemde bijscholing scursussen samen (duur: 2 l/i maand, 2 halve dagen per week). In veel ziekenrinrichtingen bestaat een voortdurend tekort aan verpleegkun dig personeel. Niet verbazingwekkend, omdat dit personeel voor een groot deel bestaat uit jonge vrouwen. Er is sprake van een sterk verloop. De continuïteit van de patiëntenzorg komt hierdoor in het gedrang. Daarom wil een groot aantal directies van ziekeninrichtingen meewerken aan dit projekt en trachten een vaste kern van oudere (full- of part-time) ver pleegkundigen te formeren. Door deze twee belangen op elkaar af te stemmen, betekent dit dat verpleeg kundigen die de bijscholingscursus gaan volgen, tegelijkertijd hun toe komstige werkkring kiezen. Daarbij is veel voordeliger bij: Buitenhavenweg 160 Telefoon 261046 De Afdeling Schiedam-Vlaardingen van D'66 vindt dat de gemeente Schie dam zich sterk moet maken om een eventuele verkoop van de Bethelkerk in Schiedam-Zuid, aan gegadigden die er koopflats voor in de plaats willen zet ten. te voorkomen. D'66 streeft naar wijkwelzijnscentra, ook wel medische wijkcentra genoemd. Bovendien acht D'66 een herziening van het gemeentelijk bejaardenbeleid noodzakelijk, in die zin dat er niet al leen in de nieuwe(re) wijken bejaarden noorden gebouwd worden, maar ook in de oudere wijken. Uitgangspunt hierbij is dat de bejaarde zo volledig mogelijk moet kunnen deelnemen aan de „ge wone" samenleving en dat handhaving van hem in de eigen woonomgeving hiervoor de eerste voorwaarde is. De bejaarde moet niet wegkwijnen in een bejaardenoord, ver van zijn ken nissen en van zijn bekende omgeving. D'66 ziet dan ook op de plaats waar nu nog de Bethelkerk staat, liefst een wijkgezondheidscentrum komen. Ideaal zou zijn, een gezondheidscen trum op de begane grond, met daarbo ven enige bejaard en woningen. Het mes zou zodoende aan twee kanten snijden: de bejaarde blijft in de hem zo ver trouwde omgeving en vindt de eventue le noodzakelijke verzorging naast de deur. moet men zich voor 20 uur per week of meer beschikbaar stellen en bereid zijn in wisselende diensten mee te draaien. De indiensttreding zal in principe 1 september 1978 zijn. De eerste experimentele bijscholing scursussen voor verpleegkundigen zijn in Den Haag medio juni, resp. eind de cember j.l. met succes beëindigd. Be sloten is van 14 maart-10 juni a.s. op verschillende plaatsen in Rotterdam e.o. deze cursus te herhalen. Er zijn voor de kandidaten aan de bij scholing geen kosten verbonden. Ongetwijfeld zullen er vrouwen zijn die nog aarzelen of eerst nog meer infor matie wensen, alvorens zich op te ge ven. Reden waaromde werkgroep een aan tal vrijblijvende informatieve bi jeenkomsten voor verpleegkundigen- organiseert in januari a.s. Wie woont in Rotterdam. Schiedam, Vlaardingen of direkte omgeving en naam en adres opgeeft aan Werkgroep S.W.Z. regio Rotterdam, p/a Stichting Samenwer kende Ziekenhuizen Rotterdam, Mat- henesserlaan 333 te Rotterdam, ontvangt in volgorde van binnen komst een uitnodiging voor zo'n bijeenkomst. TURK OGRETMENLERI Saat: 14.00. Adres: Prof. Dr. Ph. Kohnstamm- school, Fahrenheitstraat 4. Schiedam. Edelsteenkundige - Uurwerkmaker Broersvest 68-70, Schiedam Telefoon 26 75 93 bv 0 reis - en passageburo 0 In samenwerking met de in Schiedam werkzame Turkse leerkrachten wordt er op zondagmiddag 15 januari om 14.00 uur in de Kohnstammschool aan de Fahrenheitstraat 4, een informatie ve bijeenkomst georganiseerd voor de Turkse ouders die kinderen hebben die in augustus naar het voortgezet onder wijs gaan. SA YIN TURK VELILERINE 15 Ocak. 1978 pazar giinü asagidaki adreste Hollanda'nin orta egitimi hak- kinda türkce bilgi verilecektir. Cocu- klarinizin gelecegi icin önemli olan bu toplantiya katilmanizi rica ederiz. WIJ HELPEN DIREKTü! Specialistenopantennegebied Nederland en Buitenland Tel. 26.07.78 of 01899-15874 GROENELAAN 95 Verkoop - Inruil - Reparatie Dan naar VAN DEVENTERSTRAAT 17 R'DAM/S'DAM - 268000 Morgen 7 januari swingt het in Bowling Musis Sacrum weer eens ouderwets de pan uit. Na ons ge weldig geslaagde Bowling-Dan sant tijdens 2e kerstdag, laten we ook morgen niet verstek gaan, wij presenteren dan wegens enorm succes een combinatie van bow len, disco en dansen. (Van ons mag u zoiets best „een Bowling-Disco-Dansant" noe men). Daarom beginnen we dan ook 's middags al om drie uur. Reserveer nu alvast uw baan, dan bent u er zeker van dat u een van de eersten bent. Schiedam moest eind november af scheid nemen van 67 inwoners die naar elders zijn verhuisd. Dit betekende dat de gemeente Schiedam per eind no vember 76134 inwoners had. Ter ver gelijking, op 31 december 1976 had Schiedam nog 76865 inwoners. De ja renlange terug van het bevolkingsaan tal van Schiedam wordt helemaal ge weten aan het feit dat de gemeente Schiedam zijn inwoners onvoldoende huisvesting kan bieden op het gebied van de eengezinswoningen. Diverse jonge gezinnen verkiezen dan te gaan verhuizen naar een andere randge meente van Rotterdam waar men dit aanbod wel heeft. Ook voor u zijn er KONTAKTLENZEN. Wij adviseren u graag welke van de drie soorten u kunt dragen. 1. De harde lenzen 2. De zachte lenzen 3. De Flexi lenzen. OPTIEK ff; ORANJESTRAAT 19-21 Telefoon 266431 Schiedam Koopcentrum "Koningshoek" Maassluis Telefoon 01899 19039

Het Nieuwe Stadsblad | 1978 | | pagina 1