Grote belangstelling voor schooltafeltennistoernooi Nieuwe schoolmelk- regeling van start VROEGE GEITEN- LAMMEREN Fiësta Tropical voor 75-jarige CO-OP Nieuwe Waterweg Filmvoorstelling van Jeugdinstuif Landvreugd Randstadedities, wekelijks in 700.000brievenbussen HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 29 - VRIJDAG 6 JANUARI 1978 Ingedeeld in verschillende categorieën namen meer scholieren deel aan het over drie dagen uitgesmeerde School tafeltennistoernooi van de Schiedamse Sportraad en gehouden in de Koren beurs. Er waren maar liefst vijfhonder denvijf partijen voor nodig, gespeeld op de acht wedstrijd-tafels, om aan de groepswinnaars het verdiende goud en zilver te kunnen uitreiken alsmede de schoolprijs. In het scholenklassement eindigde de Scholengemeenschap „Spieringshoek" op de eerste plaats. In dat voor scholen van het lager onderwijs ging de St. Martinusschool met het goud naar huis. Het zilver was voor de Mgr. Bec- kerschool, het brons voor de Notenkra- kerschool. Winnaars van goud en zil ver meisjes van 11 jaar: 1 Karin Lans; 2 Irma Wieriks. Meisjes 9/10 jaar: 1 Irene Baartman: 2 Sussanne Barto. Meisjes 12/13 jaar: 1 Gabriële v.d. Vlies; 2 Henny Baartmans. Meisjes 14/15 jaar: 1 Hanneke v.d. En- de; 2 Karin Heine. Meisjes 16 jaar en ouder: 1 Anja van Haften; 2 Joke Mets. Meisjes 12/13 jaar, voortgezet onder wijs: 1 Willemijn van Woensel; 2 Jo- lande v.d. Kuyl. Meisjes, lager onderwijs NTTB: 1 Pas cal Barkey. Idem voortgezet onderwijs 1 Irma v.d. Kuyl. Meisjes, lager onderwijs Jongens 9/10 jaar: 1 Danis Schmidt; 2 Ronald Rovers Jongens 11 jaar: 1 Jaap Schellekens; 2 John Keyzer. Jongens 12/13 jaar: 1 Eric Zuiderwijk; 2 Albert Bredeveld. Idem voortgezet onderwijs: 1 Paul Lamers; 2 Faust v.d. Meer. Jongens 14 jaar, voortgezet onderwijs: 1 Rob Koevermans; 2 Ton de Leede. Idem 16 jaar en ouder: 1 Rob de Bree; 2 John Leijsen. Jongens lager onderwijs NTTB: 1 Peter van Zijp; 2 Patrick Barkey. Idem voortgezet onderwijs: 1 Chris Slootweg; 2 Berry Kreischer. Zaterdagmorgen 7 januari a.s. is er van 10 tot 12 uur in boerderij Landvreugd, Sweelincksingel 7 in Groenoord, een Filmvoorstelling voor kinderen van 6 tot 12 jaar. Alle films zijn in kleur. De hoofdfilm is een spannende jeugd- detective: „De kleine profeet". Toe gang 50 cent. Op de kinderboerderij in de wijk Groenoofd deden zich gisteren blijde gebeurtenissen voor onder de hier ver blijvende dwerggeitjes. Dit jaar wel bij zonder vroeg, want doorgaans begint in de geitenfamilies gezinsuitbreiding eerst in april. Een geitenmoeder bracht twee lammeren ter wereld en een ande re een. Omwonenden maar vooral de beheer der stond nog al vreemd te kijken van deze vroege geboorten. Achteraf blijkt dat een drie maanden oud bokje de va der is van de geboren lammeren. Deze ondernemende geitenknaap is ge zwicht voor de charme van de veel oudere vroutjesgeiten met alle gevolgen van dien. Na de kerstvakantie gaat een geheel nieuwe schoolmelkregeling van start. Dank zij subsidies van de EEG envan het Ministerie van Landbouw en Visse rij wordt de prijs van schoolmelk in het gehele land gelijk en wel 25 cent per kwartliter half volle of 30 cent per kwarüiter volle schoolmelk. Tachtig procent van de in Nederland verstrekte schoolmelk is halfvol. De subsidies voorzien bovendien in de plaatsing van een gratis koeling op de scholen waar melk wordt gedronken. Het van kracht worden van deze rege ling houdt echter niet in, dat alle nieu we gegadigden er meteen van kunnen profiteren. Eerst zullen de zuivelbedrijven zoveel mogelijk de circa 7.000 scholen bedie nen, die al „klanten" waren. Pas daar na komen de andere scholen aan de beurt. Vooral het plaatsen van de koe lingen zal voor een aantal scholen nog wel even op zich laten wachten. De oorzaak hiervan is, dat de zuivel be- Rob Banen van de T.T. NOAD kreeg een gedeelte van het verover de goud en zilver uit te reiken en dat gebeurde onder de kerstboom van de Koopmansbeurs, het Wal halla van de Schiedamse tafelten niswereld. drijven enige aanlooptijd nodig hebben om.op de nieuwe regeling in te spelen. Vanzelfsprekend kan men niet overal tegelijkertijd beginnen. Plaats voor plaats en gebied voor gebied zullen achtereenvolgens worden afgewerkt. Men verwacht dat hiermee wel één of twee jaar zal zijn gemoeid. Direkt na de kerstvakantie ontvangen alle kleuter- en lagere scholen een brief van het Centraal Schoolmelkcomité, waarin de nieuwe schoolmelkregeling wordt uiteengezet. Tevens worden alle gemeenten, de schoolartsen en andere bij de jeugd of de schoolmelk betrok ken personen of instellingen, op de hoogste gesteld. De nieuwe opzet vraagt van de zuivel bedrijven nogal wat inspanningen. Ze ker is het. dat er extra mankracht voor zal worden ingezet. Bovendien bestaan er bij veel zuivelbedrijven plannen om de schoolmelkvoorziening een totaal nieuwe aanpak te geven, zoals een een voudiger betalingssysteem, een verbe terde distributie en een intensievere begeleiding. Dit zijn echter zaken die pas na de eerste „inloopperiode" aan de orde komen. Door het Centraal Schoolmelkcomité wordt geen subsidie meer verleend. Wel zet het Comité onverminderd haar landelijke coördinerende werkzaamhe den voort, evenals de voorlichting ter stimulering van het schoolmelkge- bruik. In hoeverre gemeentelijke subsidies worden afgeschaft is uiteraard een zaak van de gemeenten zelf. Het is denkbaar, dat men in sommige plaat sen de subsidiëring tijdelijk voortzet, bij wijze van overgangsmaatregel. De Co-Op Nieuwe Waterweg aan de Kethelstraat 10 te Schiedam, bestaat 75 jaar. En hoewel de Co-Op dus hoog bejaard is, zal daar op de feestavond woensdag 18 januari a.s. niets van te zien zijn. Want dan wordt in de Stads gehoorzaal te Vlaardingen voor alle feestende leden en vanzelfsprekend ook het bestuur een wervelende show gebracht met als titel: Fiësta Tropical". Aanvang: acht ••••-

Het Nieuwe Stadsblad | 1978 | | pagina 29