IN GESPREK MET: Bab Blommers, secretaris van de O.R. van Wilton Fijenoord sof C.KDK Weekendprogramma In de Teerstoof I Afscheid van een grote bekende bij Wilton-F. ZILVEREN SIERADEN voorwerpen' G.E.M. breidt silo-capaciteit Europoort uit jéÊÊWm Imm GROEP CARRYL0AD SPEELT IN DE SOCIËTEIT Q.T.? „Vrijin D.C. „De 4 Molens" OOK ALS SET COLLIER190.- RING49.50 ARMBAND191.- JUWELIER BROERSVEST 87-93 TELEFOON 26.79.37 SCHIEDAM Dr. R. AGEMA afwezig van 9-1 tot 21-1 Spoedgevallen: Gemeenteziekenhuis Tel. 269126 De heer en mevrouw G. PET danken hartelijk voor de vele goede wensen en hopen op EEN GELUKKIG 1978 Voor u allen. 9 9 jRotterdamsedijk 403® •LSchiedam Tel: 73T011 Bab Blommers: Mijn vrouw zal me nu eindelijk eens méér zien. In „het hok" waar sinds enige tijd het secretariaat van de Ondernemingsraad van Wilton-Fijenoord gevestigd is, treedt de kleine populaire Bab Blom mers met de hese stem je met beide handen tegemoet. En hij gaat er eens breeduit voor zitten. A ant als je als bijna 65-jarige afscheid neemt van de werf, die je als jongen groot hebt zien worden en je bovendien ook nog 20 jaar secretaris bent van de O.R. dan heb je wel wat te vertellen. Jarenlang heb ik naar zijn speeches ge luisterd die hij richtte tot de leerlingen van de bedrijfsschool. Als een wijze va der tot zijn vele zoons, verrijkt met de nodige diploma's. Om hun dan vaak jaren later weer ergens anders in het land tegen te komen. Met een uitste kende baan. Maar de grondslag was hier gelegd, zegt hij met een blik naar de overkant, waar ergens de bedrijfsschool staat. De allerbeste van Nederland, zo kan je hem gerust wel noemen, zegt hij trots. ,,In het begin was ik er op tégen. Ik be doel, ik had iets tegen de leiding, die bij mij als militairistisch overkwam. Maar reken er maar op dat er in deze tijd wat voor komt kijken om 300 van die apen in toom te houden. Nu heb ik voor die leiding alleen maar diep re spect. Alleen is het verdomd jammer, dat er zo negatief geschreven wordt over de scheepsbouw. En dat doen alle kranten", zegt hij even fel. ERVOOR KNOKKEN Daar vindt de bedrijfsschool nu de te rugslag van. Onthoud één ding: de scheepsbouwwereld zal altijd een vak man nodig hebben. Daarom moeten die jongens hun kans hebben, is zijn zienswijze. „Natuurlijk is het nu een slechte tijd voor de scheepsbouw. Dat zal ik niet tegenspreken. We hebben dit als het ware van lieverlede aan zien komen. Maar scheepsbouwers zijn van nature nu eenmaal conservatief. Ze vegen alles van de wereldtafel, maar in wezen is alles nog niet voor de scheepsbouw ver loren. „We moeten er alleen voor vechten. Voor knokken en laten we maar eerlijk zijn: we moeten onder ogen durven zien, dat we hier in Nederland eigenlijk teveel scheepswerven hebben. Het aantal ontslagen is meegevallen. We hebben een uitstekende relatie met de RSV. Er zijn twee goede af vloeiingsregelingen getroffen, al is de eerste nu eenmaal beter dan de tweede. Dat moet je weten te accepteren". Hij vervolgt: „Natuurlijk zijn er kop pen gevallen, dat is nu eenmaal onver mijdelijk. Maar zoals vroeger: over een uur ben je ontslagen, is er beslist niet meer bij. Al blijft het feit hetzelfde", zegt hij een beetje triest. Het hangt er helemaal van af hoe of die vent die klap opvangt. Hoe of zijn vrouw daar tegenover staat. Ook dót is belangrijk. „We denken allemaal dat we in een welvaartsstaat leven, maar het komt hier wel op neer, datje dan wel als man en vrouw samen moet werken In Zweden is dat niet meer weg te denken, legt hij uit. Daar is het de ge woonste zaak van de wereld. Het heeft lang geduurd voordat de werkende vrouw hier geaccepteerd werd in Ne derland. Degene die de minste opleiding gehad heeft in zijn leven en geen bijverdienste heeft is op het ogenblik de dupe als hij ontslagen wordt. Maar door al de jaren heen is dat zo geweest, filosofeert Bab voor zich heen. ENORM HARDE KLAP „Het bericht van de overplaatsing van de machinefabriek naar de RDM was voor ons een enorm harde klap in dit bedrijf', zegt Bab Blommers. Terug komend tot de orde van de dag. „In het begin kwamen de mensen hier fel tegenop. Maar wij als onder nemingsraad", en dan wijst hij naar zijn naaste medewerkers Piet Meulen- dijk en Jaap Eijkenboom, „wij hebben goede kontakten weten te leggen. En reken maar dat we alles goed in de ga ten houden. De RSV heeft alles in goe de handen en de samenwerking met de RDM is nu goed. Er was een brok riva liteit, dat was niet mooi meer. Het is maar een kleine plas die ons scheidt, maar toch is er een groot verschil in. Maar dat komt allemaal wel op zijn pootjes terecht. Al die veranderingen brachten wel met zich mee dat er op sommige plaatsen een man teveel was. En dan moeten er beslissingen genomen worden. Ieder een vecht voor zijn eigen job en als OR kan je dan heel wat bemiddelen. Vroeger hadden we vaste grond onder onze voeten. Naast de nieuwbouw Offshorewerk en vooral niet te vergeten de reparatie. Die ligt nu helemaal lam. Goed, dat is dan verleden tijd. Maar als we er allemaal voor knokken, dan krijgt de scheepsbouw in Nederland weer zijn kans. Ook hier op deze werf. Niet bij de pakken neer gaan zitten. PLAATS AAN JONGEREN AF STAAN En goed voor ogen houden dat je, wan neer je zoals ik 65 bent (en dat wordt hij op 14 januari) je werk dan over kan dragen aan een jongere. „Die jongere móet de kans hebben. Het mag niet zo zijn dat men zegt: „daar heb je die oude knakkers ook weer!!" Bab Blommers: „ik heb mijn tijd ge had. Ik heb altijd hard gewerkt, mijn halve leven vergaderd. En er altijd ver wonderd over geweest dat ik telkens opnieuw weer als secretaris gekozen werd. Lid van de Kern, de voorloper van de OR werd ik in 1950. Zes jaar la ter werd de OR opgericht en werd ik direct lid van de KLeine Commissie en later dan secretaris. Dit werk heb ik al tijd graag gedaan". ZIJN RECHTERHAND Zijn rechterhand, vooral de laatste zes jaar. Jaap Eijkenboom zegt: „hij heeft nooit gezegd, dat heb ik gedaan, maar wij. Dat mag toch wel even gezegd worden. En een grote mond heeft hij altijd gehad!" „Je doet maar", zegt Bab. Zijn preto- gen één en al lach. „We zijn hier niet alleen medewerkers maar toevallig ook nog een stel vrienden. We hebben met elkaar heel wat problemen opgelost. Iedereen op het bedrijf weet dat hij hier terecht kan en zo moet het blijven. Ook als ik volgende week als het ware de deur van „dit hok" achter me dicht trek. Een telefoontje kan er altijd nog wel af'. Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie te Schiedam, dagelijks van 09.00 tot 17.00 uur, behalve zaterdag en zondag: hondepenning, bril, bril, schooltas met inhoud, een paar handschoenen, handschoen, sleutel aan hanger, arm band. Te bevragen bij de vinders: dameshorloge; Avert, s -Gravelandse- weg 487 te Schiedam. Tel. 706071. armbandje; Mulder, Meeuwensingel 94 te Schiedam. Tel. 708515. spaarbrief; Groenendijk, Rotterdam- sedijk 208 te Schiedam, bankbiljet; Renerse, Hoefstraat 127 te Schiedam. Tel. 711524. portemonnee met inhoud; Planken, Heyersplein 221 te Schiedam. Tel. 700646. portemonnee met inhoud; politiebu- reau Osstervantstraat te Rotterdam Hag.Poot. etui met sleutels; Mevr. Posthoorn, Co- pernicusstraat 14 te Schiedam. Tel. 267131. sleutels aan ringetje; van Gulik, Dr. Zamenhofstraat 99 te Schiedam. Tel. 150683. herenbril; A. J. Hartendorp, Royaard- splein 168 te Schiedam, etui met sleutels; Van Dijk, Faassen- plein 114 te Schiedam. Tel. 702651. tas met inhoud; Mevr. Lucasse, L. Ko sterstraat 8b te Schiedam. Tel. 266169. tas met medicijnen; Houthandel de Wetering, Nwe. Maasstraat 2 te Schie dam. Pekingees; Dierentehuis Hargahoeve te Schiedam. Basset; Vellekoop, Lisztplein 188 te Schiedam. Tel. 708360. broek; J. Buik, Van Tienhovenstraat 22 te Schiedam. Tel. 773386. handschoen; Kinderhuis De Uitkijk, Zr. Hycaint, Hoogstraat 44 te Schie dam. meisjes muts; V.d. Mast, Vlaardinger- dijk te Schiedam. Tel. 262100. want; Mevr. Blaazer, Simon Stevin- straat 18 te Schiedam, etui met sleutels; Rijke, Van Haaren- laan 560 te Schiedam, etui met sleutels; Roeling, Schiedam- seweg 237 te Schiedam. Tel. 715489. autosleutels; A. Tas, Berkenlaan 15 te Schiedam. aansteker; Ruyters, G. Reindersstraat 2a te Schiedam. Tel. 262954. sleutel; P. de Kaper, Ant. Muijsstraat 19a te Schiedam. TUD TEKORT STRAKS Wat zijn de toekomstplannen van deze Bab, die eigenlijk voluit Bernardus heet. Maar vroeger zei men altijd Bab, kleine Bab en klein ben ik gebleven, aldus de secretaris van de OR van Wilton-Fijenoord. „Mijn vrouw zal me nu eindelijk eens méér zien". Weer die ondeugende tin teling in zijn ogen. En toevallig weet ik dat zijn Miep altijd naast hem stond, hoe hij vaak alle moeilijkheden dankzij haar steun wist op te vangen. „Ik heb een tuin waarin ik graag wat rommel. Al heel vroeg in het voorjaar naar ons vakantiehuisje in Hoek van Holland. Mensenlief, wat zal ik een tijd tekort komen, want ik wandel en ik lees graag. Natuurlijk ga ik ook mijn vrouw een beetje helpen in de huishouding". En t.v. kijken? Hij schudt bedachtzaam het hoofd! „Daar moet je maar afstand van weten te nemen. Niet tegen dat glas aange kleefd zitten". Nog deze maand zal in de Europoort een aanvang worden gemaakt met de bouw van een tweede sllocomplex voor de Graan Elevator Maatschappij (G.E.M.) B.V. Het bestaande silocomplex in totaal 30.000 ton opslagruimte zal met 35.000 ton worden uitgebreid. De opdracht tot de bouw van het nieu we silocomplex is voor wat het civiele gedeelte betreft, gegund aan Dirk Ver stoep B.V. te Gouderak, welk bedrijf deel uitmaakt van Bos Kalis Westmin ster Group N.V. Voor het leveren van de transportapparatuur en de elektri sche installaties zal binnenkort kunnen worden ingeschreven. De direktie over de bouw wordt ge voerd door G.E.M. Consulting and Engineering B.V. te Rotterdam, een zustermaatschappij van de G.E.M. Als adviseurs treden op raadgevend inge nieursbureau Aronsohn B.V., eveneens te Rotterdam en raadgevend inge nieursbureau Croese te Vlaardingen. Het silocomplex zal in maart 1979 in gebruik worden genomen. De Grote Drie van de OR bij WF: van links naar rechts Bab Blommers, zijn ver moedelijke opvolger Jaap Eijkenboom en Piet Meulendijk. AFSCHEID Woensdagmiddag 11 januari biedt de directeur van WF deze Bab Blommers een afscheidsreceptie aan. Voor rela ties van buiten de stad zal Bab Blom mers daar met zijn vrouw in de kantine van het hoofdkantoor staan om vier uur en voor alle anderen, de vele vele vrienden die Bab Blommers heeft, om kwart voor vijf. Voor het zaterdagavond a.s. door de Sociëteit Q.T.?, Nieuwstraat 12, te houden nieuwjaarsfeest biedt het be stuur de leden en verdere belangstel lenden een optreden aan van de groep „Carryload". Deze formatie heeft zich vooral toegelegd op het brengen van symfonische rock. Het optreden begint om 21.30 uuur. Vrijdag 6 januari en zaterdag 7 januari, 21.00 uur: Dimitri van Toren 9,CJP/pas-65 7,50. Zaterdag 7 januari, 14.30 uur: Poppentheater De Kleinste Komedie van Bart Corduwener met „Het Sneeuwnegertje", 2,50 p.p. Reserveringen: t/m vr. via het VVV Schiedam (tel. 266000), vr.avond en za. na 13.00 uur: tel. 269455. Zondagmiddag 8 januari heeft in het dienstencentrum ,,De 4Molens" weer een „Vrij Entree-middag" plaats en wel van twee tot vijf uur. Voor de muzikale omlijsting zorgt de harmonie van W.F. Er is verder een postzegeltentoonstelling en een ruil beurs, waar u vast iets van uw gading vindt. VBWHIW# IÏI5-ÏM pooaoyx. c/uiu a mt

Het Nieuwe Stadsblad | 1978 | | pagina 3