Het Nieuwe PvdA-fraktievoorzitter Joop de Jong: 70% van ons programma is geslaagd INTERES SANTE OPRUIMING 50% Boerenbal van „De Rietzeilers" in Irene wordt mudvol KONTAKTLENZEN ARGUS ?%staè töStBt HftBÜW idNLduton* HORLOGES KLOKKEN en ZILVERWERK uan der ulerk Vakantie op kosten van Max Tailleur VAKANTIE Bingo Bijdorp Bingo-avond in De Kreek Bloemsierkunst in Novotel Sekretariaten muziek en zang: Opgelet T.V. DEFEKT? RADIO ABA Even napraten nu vooruit praten voor uw zonnigste morgen J informeren bij BEERS Bingo-avond ,,De Rietzeilers" ,,Vrij entree" in de ,,4-Molens" 2 Rotterdamsedijk 403* •-Schiedam Tel: 731011*^ Een groot aantal artikelen 0:A: hebben wij afgeprijsd met UITDEUKEN SPUITEN ff VRIJDAG 20 JANUARI 1978 Stadsblad Verschijnt huis-aan-huis op woensdag en vrijdag in SCHIEDAM. KETHEL en OUD-MATHENESSE (Rotterdam) Correspondentie: Postbus 257, Schiedam Kantoor: Broersvest 125, Schiedam, telefoon 010-267368 en 263939 - Inzendtermijn advertenties: dinsdag en donderdag tot 5.30 uur 's-avonds - Centrale administratie en redaktie Randstad-Edities: Postbus 167 (Koornmarkt 34), Delft, tel. 015-124331* Randstad-edities verschijnen in een groot gedeelte van Zuid-Holland <25 bladen) in een totale oplage van 642.500 ex. Oplage 36.500 De fraktievoorzitter van de Partij van de Arbeid in de Schiedamse gemeenteraad doktor Joop de Jong is in de nadagen van zijn politieke carrière inzake de ge meenteraad. Na vier jaar ais fraktievoorzitter te zijn opgetreden zal hij met in gang van de nieuwe zittingsperiode van de raad, die in september begint, geen zitting meer hebben in het stadsparlement. Joop de Jong is fraktievoorzitter van de grootste politieke partij in de Schie damse gemeenteraad in een bijzonder woelige tijd. Hij stond vrijwel iedere zitting onder druk van de gemeente lijke oppositie van CDA en VVD, ter wijl hij daarnaast ook nog zijn eigen, schaapjes bijeen moest houden. Dat was geen eenvoudige zaak. De moeilijkheden binnen het dagelijks bestuur van de afgelopen jaren, het geen achtereenvolgens leide tot het af treden van de PvdA-wethouders Cor Bolmers en Clara Stroman, spreekt in dit geval boekdelen. Daarnaast werd hij ook nog geconfronteerd met een ru zie met coalitiepartner PPR, hetgeen dan weer leidde tot het aftreden van Hans van der Wilk. Toch zal Joop de Jong dikwijls moeten denken aan het bekende gezegde, dat ondank wereids loon is. Toen hij zelf op een wethouderszetel wilde gaan zit ten verkoos de fraktie niet hem, maar Herman Posthoorn. Teleurgesteld leg de hij toen zijn fraktievoorzitterschap neer en werd opgevolgd door de Ket- helse huisarts Ruurt van der Veer. Deze hield het maar zeer kort uit en aangezien niemand binnen de fraktie van d? PvdA het voorzitterschap wilde bekleden, werd Joop de Jong weer van de politieke stal genaaid. Joop de Jong presenteerde deze week het verslag van vier jaar PvdA/PPR politieke bestuur van de gemeente Schiedam. Joop de Jong: „ruim vier jaar geleden hebben wij een verkie zingsprogramma gepresenteerd waar mee we de verkiezingen zijn ingegaan. Ik durf te zeggen dat 70% daarvan ge realiseerd is". HOOGTE- EN DIEPTEPUNTEN Wat vindt de heer de Jong hoogte- en dieptepunten van vier jaar politiek be leid van zijn PvdA. ,,In Schiedam heb ben we een uitstekend financieel economisch beleid gevoerd. Wij heb ben de gemeentebegroting ieder jaar met een redelijk tekort weten te pre senteren aan de Schiedamse bevolking, met daarachter een redelijk saldireser- ve. Dit uitstekende financiële beleid kunnen wij met een gerust hart over dragen aan onze opvolgers. Verder hebben we nu de eerste stappen gezet voor de zo noodzakelijke woningbouw in Woudhoek, waarvan de gemeente raad onlangs het bouwvoorstel van het college aannam. Hierdoor kunnen we eindelijk eens het maandelijks dalende bevolkingsaantal van Schiedam een halt toe roepen". Dieptepunten? „Zo moet je het niet zeggen", aldus de heer De Jong. Maar als je nu wilt weten waarin ik teleurge steld ben, dan zeg ik maar één ding en dat is de stadsvernieuwing. Ik vind het teleurstellend dat er om allerlei om standigheden nog niet is begonnen met de renovatie van de binnenstad. Het proces duurt veel langer als ik ooit had gedacht Niet alleen dat, maar ook de stadsvernieuwing van andere oude wij ken loopt achter bij onze aanvankelijke gedachten. Luister goed, ik geef nie mand de schuld, ik constateer slechts een feit. Deze zaak zullen onze opvol- - gers met hoge voorrang moeten gaan aanpakken". Op donderdag 23 februari is het WIJ HELPEN DIREKTÜ! Specialistenopantennegebied Nederland en Buitenland Tel. 26.07.78 of 01899-15874 GROENELAAN 95 Verkoop - Inruil - Reparatie Twee inwoners van Schiedam, die nog door de gemeente moeten worden ge selecteerd, mogen op kosten van de Max Tailleur stichting een vakantiereis gaan maken die op 15 april begint. Het doel en de duur van de vakantie zijn nog niet bekend, dat wordt in overleg met twee uitverkorenen vastgesteld. De twee' Schiedammers hebben hun vakantiereis te danken aan een inza- melingsaktie van kleding die de Max Tailleur stichting op geregelde tijden in Schiedam houdt. Ditmaal gaat het om de opbrengst van een kledinginza- melingsaktie die in de periode van 19 tot en met 23 december werd gehou den. De rubriek die na vrijwel iedere ge meenteraadsvergadering verschijnt heet „Even napraten met". De be doeling is dan, dat een bepaald ge meenteraadslid nog eens ingaat op de raadsagenda en de discussie in het stadsparlement. Voorwaarde is echter dat er wel iets gezegd* moet zijn. Het wordt een beetje moeilijk als geheel in strijd met de gemeente, een maandelijkse raadsvergadering binnen het uur is afgelopen en raadsvoorzitter burgemeester drs. Arie Lems de voorzittershamer met de regelmaat van de klok op de tafel kan laten neerdalen. Nu lenen onderwerpen als aanpas sing van toiletten voor gehandicap ten en het bouwen van een gymna stiekzaal, hoe belangrijk ook, zich niet voor „Even napraten". Van daar dat we ditmaal als uitzonde ring onze rubriek omdopen in „E- ven vooruit praten". Grote gebeur tenissen werpen namelijk hun scha duwen vooruit en deze grote ge beurtenis voor Schiedam is onge twijfeld de gemeenteraadsverkie zing van 31 mei. Tijdens de raadsvergadering was het PvdA/PPR de eerste politieke groepering die in het strijdperk trad. Zij publiceerden een resultaat van het samenwerkingsprogramma 1974-1978, een samenwerking die de afgelopen jaren niet altijd even gelukkig is geweest gezien het zeer rumoerige aftreden van drie wet houders. In deze „Even vooruit praten" het woord aan dr. Joop de Jong, tot be gin september als de nieuw gekozen gemeenteraad wordt geïnstalleerd, fraktievoorzitter in de gemeente raad van de Partij van de Arbeid. SSS® "s-Gravelandseweg 620 Schiedam Tel. (010) 703919/714398 (donderdags "kijk "avond) PvdA-fraktievoorzitter dr. Joop de Jong. „bijltjesdag" voor de PvdA. Dan stelt de afdelingsvergadering de kandidaten lijst voor de komende gemeenteraads vergadering samen. Joop de Jong: „kijk deze vergadering is voor de pers toegankelijk, wij houden niet van ge heimzinnigheid, zijn voor op enbaarheid van bestuur, daar hebben de kiezers recht op". R. M. van H. reis-en passageburo f De feestcommissie van Wijkvereniging Bijdorp organiseert zaterdag 21 janua ri een bingoavond in gebouw 't Tref punt aan de Schietbaanstraat, aanvang 20.00 uur, zaal open 19.30 uur. Alleen toegankelijk voor personen boven de 12 jaar. Edelsleenkundige - Uurwerkmaker Broersvest 68-70, Schiedam Telefoon 26 75 93 is veel voordeliger bij: Buitenhavenweg 160, Telefoon 261046 Dinsdag 31 januari organiseert het clubhuis voor de Westwijk van Schie dam „De Kreek" een bingoavond voor de wijkbewoners. Aanvang: half negen, zaal open acht uur. Iedereen boven de 21 jaar van harte welkom. Als een inleiding op de viering van car naval organiseert de Schiedamse Car navalsvereniging ,,De Rietzeiiers" za terdagavond a.s. het traditionele „Boerenbal" in de grote zaal van ge bouw „Irene" te Schiedam. Hiervoor komen de nodige soortgelijke gast- verenigingen naar gebouw Irene, te weten: „De Amsterdamse Carna valsvereniging" Amstelpieren Brokke- rijers" met Prins Lou 1 en volledige Se naat, Raad van Elf en de Hofkapel „Ons Genoegen" met Gardisten en Dansmariekes. Totale delegatie 70 personen. „De Doven-Carnavalsvereniging „De Hamster" uit Amsterdam met de Prins en Raad van Elf en de dames. Totale delegatie 35 personen. De Rotterdamse Carnavalsvereniging „De Keilebijters" met Prins Ton I en Raad van Elf. Totale delegatie 35 personen. De Carnavalsvereniging „De Duykelaers" uit Bodegraven met Prins Theo I met de Raad van Elf. Totale delegatie 36 personen. Op het „Boerenbal" benoeming van „Het Zwarte Schaap" van Schiedam. Tevens op deze avond aanwezig de Schiedamse Carnavalsvereniging „De Rietzeilers" met Prins Hendrik de Grote I en de volledige Raad van Elf met de Narren en de damesgroep met medewerking van de Boerenkapel en Dansmariekes van „Ambrosius". Het dansmuziek wordt deze avond verzorgt door „The Rythm Stars". Iedereen wordt verzocht in BOEREN KIEL te komen. Op dinsdag 24 januari heeft in het No votel te Schiedam een districtswed strijd bloemsierkunst plaats. Fieurop Interflora heeft in 1977/78 namelijk een serie wedstrijden door heel het land uitgeschreven, die in 1978 uit monden in een Nederlands Kampioen schap Bloemsierkunst, dat op 8 april in Ede wordt georganiseerd. Voor de districtswedstrijd bloemsier kunst te Schiedam heeft Fieurop een drietal prijzen beschikbaar gesteld. Een deskundige jury beoordeelt de uit voering van de opgaven die bij alle wedstrijden gelijkluidend zijn, name lijk: 1een vrij arrangement in de tijd van 45 min. 2. een bruidsboeket: voorbereiding 30 min., vervaardigen binnen 30 min. 3. een rouwarrangement: 20 min. 4. tafelversiering-voor max. 2 personen: 30 min. De jury geeft punten van waardering voor compositie, kleur, techniek en originaliteit. De eigenlijke wedstrijd is van 14.00-17.00 uur, waarna de jure ring plaatsvindt. Vanaf 20.00 uur is de zaal geopend voor bezichtiging door leden en medewerkers. Deze wedstrijden hebben o.m. tot doel bet vakman- en kunstenaarsschap van bloemisten door onderlinge uitwisse ling van ervaringen te verstevigen. De winnaar van het Nederlands Kam pioenschap zal Nederland vertegen woordigen op de Europa Cup wedstrij den voor bloemsierkunst te Rome in september 1978. Ook voor u zijn er KONTAKTLENZEN. Wij adviseren u graag welke van de drie »- soorten u kunt dragen. v 1. De harde lenzen 2. De zachte lenzen 3. De Flexi lenzen. OPTIEK ff ORANJESTRAAT 19-21 Telefoon 266431 Schiedam Koopcentrum "Koningshoek" Maassluis Telefoon 01899-19039 Het vierde jaar van koor- en muzie- krepetities „uitzitten" en daarvan een fijne speciale pagina maken is ingegaan. Maar nu komt het: in mijn bloedei gen stad Schiedam ben ik gewoon de tel kwijt Secretariaten van de muziek- en zangverenigingen in Schiedam, waar ik nog niet geweest ben, wilt u astublieft een belletje plegen om een lijstje van u repetitieavonden te maken. En dan kom ik er weer aan. Met de fotograaf uiteraard, anders is het half werk/ Telefoon 015-124331, toestel 39 en ik ben rechtstreeks met u verbon den. Tot horens! M. De Schiedamse Carnavalsvereniging „De Rietzeilers" organiseert maandag avond weer een bingo-festival in ge bouw Christelijk Sociale Belangen, aanvang 20.00 uur. Er zijn weer aan trekkelijke prijzen te winnen. Het batig saldo is bestemd voor Schiedamse ge handicapten. De toegang is gratis voor iedereen boven de leeftijd van 16 jaar. Zondagmiddag 22 januari is er weer „Vrij Entree" in het dienstencentrum „De 4Molens" aan de Nieuwe Dam- laan 766. F.r zal een postzegelbeurs zijn en een ruilbeurs voor andere artikelen en de Schiedamse combo „Big Ball Wheevil" zal deze middag muzikaal omlijsten. Iedereen van harte welkom vanaf twee uur tot vijf uur.

Het Nieuwe Stadsblad | 1978 | | pagina 1