Wat zeggen uw sterren? GS GEEFT VERGUNNING VOOR BP-RAFFINADERIJ ROTTERDAM/ROZENBURG >r HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 21 - WOENSDAG 1 FEBRUARI 1978 Een close-up van klarinettisten. In Glenn (Miller) meets Wolfgang": zalige muziek van Glenn Miller met twee solisten: te weten solo-klarinettist Charel de Hey en trompettist Bernard Scholte. Jan Vos ontdekte tijdens een buiten landse vakantie het bekende werk „Wunderland bij Nacht" van Klaus Günter Neumann en in de bewerking van Paul Meinhold prompt op het pro gramma van G. D. Fokkema genomen. Gewoon fijne muziek en ook zeer be kende muziek. Jammer dat Fokkema er zo nodig de politiek op deze avond bij moest halen, die levensgroot van de muziek afstaat tijdens een concert. Muziek en poli tiek, ze moeten gescheiden blijven! Nu zou ik bijna het optreden van het speciale tamboerkorps van deze Har monie vergeten. Een tamboerkorps om gewoon je hoofddoekje voor af te ne men, tamboer-maitre Henk Meijer. En dat doe ik dan bij deze! M.W. En hier dirigent Wim Vos bij zijn Jeugdorkest. T0D6NS KANT UdEN:VANQ>ooigt5V>ü. TEL 2.6 39 70-2.673 6 9 )f MA fcANTOORTOD SAVON&S En hier heeft u dan het gehele tam- boerorkest. Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland hebben aan British Petroleum Raffinaderij Nederland n.v. vergun ningen verleend krachtens de wet inza ke de Luchtverontreiniging en de Hin derwet voor een belangrijke uitbrei ding van de raffinaderij in Rotterdam/Rozenburg. De belangrijkste invloed van deze uit breiding op het milieu zal een tijdelijke verhoging van de uitworp van zwavel dioxide zijn. G.S. hebben aan de ver gunning de eis verbonden, dat B.P. binnen acht jaar na het in bedrijf stel len van de uitbreiding van de uitworp van zwaveldioxide van het totale be drijf zo enigszins mogelijk moet heb ben teruggebracht tot het niveau dat nó, dus vóór de uitbreiding, is toege staan. De tijdelijke extra uitworp moet in drie termijnen van drie, twee en nog eens drie jaar drastisch worden terugge bracht. Zo zal de uitworp van zwavel dioxide (bij de huidige'raffinaderij ma ximaal 3.000 kg/uur) na de inbedrijf- stelling van het nieuwe gedeelte hoogs tens 5.200 kg/uur mogen zijn en ge middeld over een jaar gerekend maxi maal 4.500 kg/uur. Drie jaar later mag dat nog hoogstens 4500 kg/uur zijn als „piekemissie" en 4.050 kg/uur als jaargemiddelde; wéér twee jaar later 4.000 respectievelijk 3.800 kg/uur. Na uiterlijk acht jaar moet de uitworp van zwaveldioxide zijn teruggebracht op het niveau van vóór de uitbreiding, voorzover dat ,,met toepassing van de beste uitvoerbare technieken (best practicable means) mogelijk is". Onder dit laatste wordt verstaan ,,de technie ken die uit kostenoogpunt voor een normaal renderend bedrijf aanvaard baar zijn. en waardoor de grootste re- duktie in de emissies wordt verkregen". Een belangrijke rol hierbij speelt de reiniging van rookgassen, zoals die in Japan al op een aantal plaatsen voor komt. In ons land is die techniek nog niet in gebruik. G.S. achten momen teel toepassing van rookgasreiniging binnen het kader van de „beste uit voerbare technieken" nog niet moge lijk. Maar B.P. moet elk jaar aan G.S. rapport uitbrengen over de toe te pas sen technieken om de uitworp van zwaveldioxide te verminderen. G.S. zullen dan jaarlijks beoordelen of rookgasreiniging past in het beginsel van „de beste uitvoerbare technieken". Zodra dat volgens G.S. het geval is moet B.P. die techniek gaan toepassen. In de vergunning is vastgelegd dat B.P. ruimte moet reserveren voor een even tueel te bouwen installatie voor rook gasreiniging. In smogperioden in het Rijnmondge bied moet B.P. de uitwom van zwavel dioxide beperken volgens een door G.S. aangegeven schema. De afvoerschoorsteen van de raffinaderij-uitbreiding moet in begin sel minstens 175 m. hoog zijn. Lager mag, mits de gassen zo worden afge voerd dat eenzelfde effekt ontstaat als bij afvoer via een schoorsteen van 175 m. hoog. In de nu verleende Hinderwetvergun ning is bepaald dat na uitbreiding de geluidsproduktie van de raffinaderij, gemeten in de woongebieden van Oos- tvoorne en Hoek van Holland, niet op een hoger niveau mag liggen dan nu. Wat de vergunningaanvraag krachtens de Wet Luchtverontreiniging betreft vinden G.S. dat vanwege de betekenis van de uitbreiding van B.P. voor de sociaal-economische ontwikkeling in het Rijnmondgebied een tijdelijke toe neming van de luchtverontreiniging kan worden toegestaan. M\ RAM (21 maart20 april) Houdt u deze week maar buiten de deining, die in de familie kan ontstaan. U heeft zelf geen goed overzicht van de feiten en het is beter dat iedereen zijn eigen straatje veegt in dit ge val. Geen week voor financiële avonturen. Gooi ook geen geld in een bodemloze put. ook al is die put van een bevriende re latie. Werk liever stug door aan uw plan, dat zo lekker in de markt ligt. STIER (21 april—20 mei) Drukke week met een paar onverwachte dingen er tussen door, maar u komt wel klaar met de hoofdzaken. Er zitten ook een paar gezellige evenementen voor u in de bus, met een smaakje van kamperen-in-de winter. Maak gebruik van een vriendschappelijk aanbod tot hulp om van een sjouwerig kar wei af te komen dat u eigenlijk allang verveelt. Even doorha len en u bent er deze week nog van af TWEELINGEN (21 mei—20 juni) Het kan zijn dat u deze week het gevoel heeft soms met hoge hakken door grof grind te moeten lopen! Alles werkt een tikje tegen, ook de lijzige stemming van sommige lieden en er klopt telkens iets bijna niet. Hoewel, er zit toch een roman tisch zilveren randje aan deze wolk. Maak er dus toch maar iets goeds van en laat uw eigen stemming niet beïnvloeden. Geef iedereen maar de ruimte en ga stilletjes uw eigen gang! KREEFT (21 juni—20 juli) Op financieel gebied is het deze week uitkijken geblazen. Laat de dingen niet nodeloos duur worden. Prijsopgaaf is noodzaak en voorkomt geharrewar op latere datum. Geef desnoods zelf op binnen welk bedrag u klaar wenst te komen en ga luxe uitvoeringen kalm uit de weg. U heeft bovendien helemaal geen behoefte aan spanningen, maar eerder aan een doodgewoon verzetje en een goeie lachbui! Zoek dus het gezelschap van echte goede vrienden. LEEUW (21 juli20 augustus) Houdt deze week voet bij stuk in een bepaalde familie-aange legenheid. U kunt, zonder scherp te worden, best laten mer ken wie in dit geval eigenlijk het laatste woord behoort te hebben. Het is mogelijk dat een buitenstaander in deze kwes tie de dwarsligger is. En dat kan dan nog best komen doordat deze eigenlijk de toestand niet goed doorziet wegens gebrek aan feiten. In uw werk leuke ervaringen. U heeft destijds ie mand in het zadel geholpen die nu zijn erkentelijkheid be toont. MAAGD (21 augustus20 september) Doe deze week maar een scheutje egoisme in uw recept. Men schijnt niet te begrijpen hoe druk u bent geweest en hoezeer u nu eventjes rustig moet kunnen nadenken. Dat moet, anders komen er ook geen verse ideeën bij u op en daar zitten ze toch wel op te wachten. U bent zo dikwijls de gangmakeer, dat er op gerekend wordt. Het is ook beter dat u gelegenheid heeft uw intermenselijke relatie even voorrang te geven boven de rest. Buitenkansje mogelijk. WEEGSCHAAL (21 september—20 oktober) Kalm aan met duiten deze week. U heeft komen, ze hier en daar te laten rollen. Dat kan ook komen doordat u eigenlijk afleiding zoekt voor uw slechte humeur. Voorkom dus ook uiteenzettingen met anderen die in een geprikkelde sfeer zouden verlopen. Houdt u liever bij uw project dat zo goed van start ging en waaraan nog een en ander bij te schaven valt. Schenk vooral geen vertrouwen aan een babbelaar, die al eerder brokken heeft gemaakt. SCHORPIOEN (21 oktober20 november) Kans op een gezellige week waarin een paar uitgaansplan- netjes ook weieens aan de beurt konden komen. Met een beetje handig indelen van uw tijd kunt u ze wel verwezen lijken. Ook zit er een ontmoeting in met iemand die u in geen tijden gezien heeft. Bij die gelegenheid kunt u trouwens din gen horen die voor uw werk en ontwikkeling van positief be lang zijn. Niet te kritisch wezen ten opzichte van mensen die wat langzamer denken. BOOGSCHUTTER (21 november—20 december) U heeft neiging uw aandacht over wat veel fronten te verde len. Deze week is er een mogelijkheid tot coördineren. U krijgt de nodige medewerking van iemand die het klappen van de zweep kent en het kan geen kwaad dat u daar eens een boom mee opzet. Een goede taakverdeling kan in deze perio de voor u heel wat bezwaren uit de weg ruimen. Dan krijgt u ook wat meer armslag om uw aandacht aan uw gezin te kun nen geven. En nog eens wat: niet te pietluttig wezen, dat geeft soms spanning! STEENBOK (21 december20 januari) Geen week voor financiële stunts! Blijf doof voor de mooiste voorstellen en doe gewoon, wat uw eigen gezonde verstand u ingeeft. Kijk ook contracten nauwgezet door en ga alleen in zee met mensen die prijs stellen op een onbesproken naam. Er zit een beetje spanning in de lucht en u doet er goed aan uw gevoel voor humor op te poetsen en druk te gebruiken. Waarom nodeloos geharrewar? Met een kwinkslag krijgt u meer voor elkaar. Weekend kan leuk worden. WATERMAN (21 januari20 februari) Over het algemeen een prettige week als u weet heen te leven over kleine ergernissen. U krijgt niet alle medewerking op ogenblikken dat u daarop rekent. Maar dat is echt niet zo erg. Ga rustig door met uw plannen en geef desnoods rustig verslag van wat u eigenlijk wilt. Er is een soort onbegrip gaande en dat kunt u zelf wegnemen. Dit geldt evenzeer voor de romantische kant van uw leven. Blijf dus filosofisch en ge niet van de positieve dingen. VISSEN (21 februari—20 maart) Deze week kunt u mogelijk een plan erdoor krijgen dat u eigenlijk heeft opgezet om een ander voort te helpen. Het zit er nu in dat de mensen, die u daarbij nodig heeft, in de buurt zijn. Probeer zoveel mogelijk uw privéleven veilig te stellen voor al teveel zakelijke besognes. Anders werkt uw afwe zigheid verkeerd uit en dat is niet zo verbazingwekkend. In bepaalde dingen heeft u de nodige medewerking van uw su perieuren. Dat is alvast prettiger dan onlangs! Oppassen met scherpe voorwerpen.

Het Nieuwe Stadsblad | 1978 | | pagina 21