OPRUIMING DIT JAAR "DE PUKKERS IN DE BLOEMEN OP 14 FEBR. (VALENDIJNDAG) Pren tbriefkaarten- aktie voor de zending vakantie 'utoni S VAKANTIE J it^LdutonJ MINDER0P 14,50 'tSiWereiaersje Rommelmarkt op Albertus Magnusschool vrijwel geheel uitverkocht Gospelconcert in Schiedam ZEEMAN'S SLEUTEL DIENST ZEEMAN PROGRAMMA DE W0UDH0EK Al onze restparen nu nog extra verlaagd, dus nog minder dan de helft. In de opruiming bij: tand 't Is nog volop zie onze koopjes etalage. 10% KORTING voor uw bruinste morgen S 2 informeren bij» ©Rotterdamsedijk 403» •.Schiedam Tel:73KD1Ï/ voor uw aangenaamste morgen informeren bij» Rotterdamsedijk 403» •^Schiedam Tel:731011*^ originele Chinese theetegel met lijst m v... i s- i i"s HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 3 - WOENSDAG 1 FEBRUARI 1978 Bovendien op alle Seiko horloges JUWELIER bO0t Dr. Wibautplein 15. Tel. 706905. Ruime parkeergelegenheid voor de deur. Op woensdag 8 februari 's avonds om 8.00 uur in de Havenkerk, Lange Ha ven 70 te Schiedam, zal het wereldver maarde gospeltrio „The Couriers" uit Pennsylvania USA optreden. Zij be gonnen te zingen in 1955 en traden op in kerken, concertzalen, over de radio, televisie en in grote kruistochten in een 30-tal landen. Ze hebben reeds meer dan 4000 concerten gegeven en 35 grammofoonplaten gemaakt. Hun drijfkracht is hun grote verlangen mensen tot Christus Jezus te zien ko men. Met hen komt de dynamische evangelist Paul Olson uit Minnesota, USA en tevens het zangduo Don en Ruth Storms, dat regelmatig zingt over het evangelische T.V. station de P.T.L., dat over heel Amerika uit zendt. De toegang tot dit concert is ge heel vrij en iedereen is hartelijk wel kom! Inlichtingen: Stichting Johan Maas- bach Wereldzending, Apeldoornselaan 2, Den Haag, tel. 070-635929. Op vrijdag 14 februari is het Valentijn- dag. Het is een dag waaraan, in navol ging van Engeland en de Verenigde Staten, ook in Nederland gaandeweg meer aandacht wordt besteed. Over de betekenis van Valentijndag vertelt ons over de overlevering die teruggaat tot in de middeleeuwn. Broeder Valentijn veel door mensen om raad werd gevraagd. Iedereen kon met-zijn problemen bij hem terecht en als tastbaar blijk van begrip voor hun problemen schonk hij hen een bloe metje uit de kloostertuin, waardoor een vriendschapsband ontstond. Traditiegetrouw geven velen dan ook op 14 februari een bloemetje aan vrienden en bekenden als blijk van waardering en vriendschap. Het is een ideale dag om eens iemand zomaar een bloemetje te geven voor spontaan be wezen diensten in de meest uiteenlo pende omstandigheden. Men laat daardoor zijn hart gewoon in alle men selijkheid spreken. Zo heeft de Vereni ging „De Nederlandse Bloemisterij" al enige jaren groepen mensen in de bloe metjes gezet die vaak onder moeilijke omstandigheden vrijwel geruisloos hun plicht doen. Dat waren de laatste jaren o.a. de Rijkspolitie, de Wegenwacht en leden van de vereniging van gedeco reerde redders. Zij werden rond Valen tijndag onverwachts met een bloemen hulde verrast. Dit jaar is de keuze gevallen op een nieuwe groep van mensen die onopval lend zijn werk doet. Op 10 februari verschijnt een brochure van de Bond van Adverteerders over buitenreklame. Dit moeilijke en bij zonder aan weersomstandigheden on derhevige reklamemedium dient met zorg en afgestemd op esthetische en milieu-eisen te worden gehanteerd. De mensen langs de weg, die uiteindelijk zorgen dat de affiches goed worden op geplakt en onderhouden, werken ook vaak onder barre omstandigheden. Hierin werd aanleiding gevonden om deze vrij onbekende groep werkers, die meestal toch ook nog wel wat fleur in onze alledaagse omgeving aanbrengt, een Valentijn-bloemetje aan te bieden. Dat gebeurt op 10 februari a.s. om 15.00 uur in het Paviljoen van het Ge meente Museum te Den Haag' waar „broeder" Valentijn de bloemen zal ui treiken aan enkele vertegenwoordigers van deze plakkerswereld. Vanzelfspre kend ontvangen ook al hun kollega's op die dag een Valentijn-boeket. LIPS- EN AUTOSLEUTELS KLAAR TERWIJL U WACHT! Broersvest 50-52, Schiedam Tel. 26.75.94. Uitgaan de van de Nederlandse Her vormde Kerk loopt weer een prentbriefkaarten-aktie waarvan de opbrengst bestemd is voor het zen dingswerk. Gevraagd worden: alle kle derdrachten uit prentbriefkaarten met stadsgezichten' binnen- en buitenland, verjaarkaarten, kerst- en nieuwjaars kaarten. J reis-en passageburo f Ook verlovings- trouw- en geboorte kaartjes, maar ook postzegels zijn wel kom. De kaarten worden verkocht aan verzamelaars. Vooral die verzonden voor 1940 brengen veel geld op. Wat deze verzamelaars niet kunnen gebruiken wordt verkocht aan kinder tehuizen en zonodig als oud papier. In 1974 is men reeds met deze aktie ge start, waaraan veel plaatsen in Ne derland meedoen. Tot dusver leverde ze in totaal 46.000,op. Alleen over het jaar 1977 al 18.000, Wie mee wil werken kan z'n kaarten kwijt aan: mevr. A. A. de Bruin-Beyl, Van Hallstraat 74 in Schiedam of bij de zendingscommissie van de Her vormde Kerk. Grote hoeveelheden worden na afspraak thuis afgehaald. Hiervoor te bellen tel. 703211 van mevr. De Bruin. Hieronder het programma voor fe bruari van Dienstencentrum „de Woudhoek". uitgaande van de Stich ting Raad voor het Bejaardenwerk: 7 februari: Karnaval met de" Boerenkapel „De Rietbouwers". Toegang vanaf 25 jaar. Aanvang 20.00-23.30 uur. Toegang sprijs 1.50. 12 februari: Open Huis op zondagmiddag, 13.30 tot 16.30 uur. 23 februari: Bingoavond met mooie prijzen. Aan vang 19.30 uur tot 22.30 uur. 26 februari: Open Huis op zondagmiddag, 13.30 tot 16.30 uur. reis-en passageburo 0 KOFFIEBRANDERIJ THEEHANDEL Hoogstraat 171, Schiedam teROERS\7EST 135 Boeken en posters gingen op de rommelmarkt van de Albertus Magnusschool vlot van de hand. Gingen de zaken dus goed, de stand met koffie met of zonder koek en fris dranken vond met het koude weer veel aftrek en bracht dan ook veel geld in 't ldadje. Bij sluitingstijd was de markt vrijwel geheel uitverkocht. Bij het op maken van de kas werd duidelijk dat de projector er komt en bovendien nog een leuk centje overblijft voor andere noodzakelijke aankopen. GEBOREN J. van Put-van Steenoven, z. H. van 't Hof-Bont, d. C. J. Satter-Frankenmolen, z. P. Poot-Heikoop, d. A. B. M. Stortelder-Anholts, d. J. L. Groen-van" Leeuwen, d. W. K. Romijn-Schoonrok, d. J. M. C. A. van der Ven-Streevelaar, z. N. Oztrük-van Rossen, d. J. van Stijn-van Mil, z. H. M. J. J. Meijer-Ras, d. H. van der Kraan-den Breems, d. P. van der Leeden-Ossowski, d. A. A. Gijsen-Ouwerling, z. T. H. G. Illsley-van Meeteren, d. H. L. Meerkerk-van Waart, z. R. C. van der Kuil-Boer, d. P. Jeup-van Huët, z. H. J. H. Lansbergen-de Wit, z. S. E. Mallach-van Os, d. G. de Bruijn-van 't Hoff, z. ONDERTROUWD P. H. Bastiaanse, 26 jr. en M. A. Schippers, 25 jr.; P. J. N. Bouts, 31 jr. en A. L. E. Wagenborg, 38 jr.; J. S. M. J. van Dieten, 33 jr. en M. Redeke, 27 jr.; A. Korpel, 23 jr. en S. G. M. van Gennip, 21 jr.; T. J. M. Simons, 22 jr. en P. M. W. Nelis, 20 jr.; M. Verhaal, 31 jr. en S. Ruiterveld, 22 jr.; A. M. Voshol, 21 jr. en Y. Kok, 16 jr.; H. C. Wolthuis, 19 jr. en M. Kostense, 17 jr. GEHUWD M. H. H. Ammerant, 22 jr. en N. J. van der Reijden, 21 jr,;M. J. Bokhorst, 28 jr. en J. C. Hagendoorn, 26 jr.; J. H. Groenhorst, 23 jr. en C. P. Kleijzen, 19 jr.; H. Elshout, 48 jr. en A. D. Vos, 47 jr.; G. Tzanetes, 27 jr. en Y. D. Schut, 26 jr.; R. F. Koopmanschap, 21 jr. en E. C. C. Grashoff, 19 jr.; J. L. Punt, 20 jr. en M. L. A. van Buel, 19 jr.; B. C. T. Bertou, 26 jr. en M. Jeup, 22 jr.; H. J. M. Kerkhof, 21 jr. en H. van der Kooij, 20 jr.; L. Sliep, 24 jr. en M. A. H. Ha- geraats, 26 jr.; C. L. Seltenrijch, 24 jr. en M. C. Mol, 24 jr. OVERLEDEN N. van Dommele, vr„ 69 jr.; H. Broek huizen, man, 67 jr. geh. met A. F. Har- teveld; M. J. Heijster, vr„ 82 jr. geh. gew. met W. C. Snijders; J. Meedere, man, 73 jr. geh. met C. Konings; G. Pappers, man, 80 jr. geh. gew. met J. Viveen; T. Notenboom, man, 76 jr. geh. met M. L. C. Kruijt; A. J. Goud zwaard, man, 70 jr. geh. gew. met A. Verra;J. Douw, man, 72 jr. geh. met J. M. C. Onderdelinden; C. Hulscher, man, 72 jr. geh. met T. J. Wijfje; M. M. M. van Son, vr„ 77 jr. geh. gew. met H. A. de Jong; A. Vennik, man, 78 jr. geh. met J. de Boom; N. J. Aalberts, man, 67 jr. geh. met M. Over de Vest; A. J. Vermeer, vr„ 70 jr.; S. Lems, vr„ 79 jr. geh. met N. van Luijk. De Albertus Magnusschool aan de Parkweg heeft dringend behoefte aan een nieuwe en goede filmprojector, maar de centen hiervoor 1700, ontbreken hiervoor althans tot voor za terdag jJ. Het onderwijsteam, oudercommissie en leerlingen staken de koppen bijeen en besloten een rom melmarkt te gaan houden. Van alle kanten werd handel bijeen gegaard met als gevolg dat zaterdag een rommelmarkt kon worden gehou den waar van alles te koop was. Een beetje koopmanschap kwam naar vo ren nu op een aantal, goed bruikbare artikelen door de bezoekers een bod kon worden gedaan, benaderde dit bod het vastgestelde streefbedrag of ging het hier boven, dan was de koop geslo ten. Oude schoolplaten, spellen en noem verder maar op vonden grif kopers. Druk werd er ook geboden op vazen en kannen en niet minder op een nog func tionerend televisietoestel.

Het Nieuwe Stadsblad | 1978 | | pagina 3