HET NIEUWE STADSBLAD ...als klankbord voor koor- en orkestrepetities „OASE" telt al tegen de 70 leden. L.P. „Live in Quibus" ten doop Tekst: Mieke Woerdenbagch BezoRönTö er TUD6NS MNT UdEN:VANq,PO-tyt^i°0. TELlb 3Q 30- 267369 K- NA fcANTOORTOO S'AVONOS HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 12 VRIJDAG 3 FEBRUARI 1978 'éi* Hit* sinds januari 1978 staat het bejaar denkoor "Oase" onder leiding van mevr. J. van Pelt-de Koning geheel zelfzstandig en zingt men elke woens dagmiddag van één uur tot half drie in het dienstencentrum „De Woudhoek" in de Heyermansflat. Op 11 septermber 1974 werd dit koor opgericht en was mevrouw van Pelt er al de dirigente van. Maar het was toen eigenlijk een koor specifiek van dit dienstencentrum. Nu beschikt men over een eigen be stuur bestaande 'uit eerste voorzitster mevrouw C. van Gerven, tweede voor zitster mevrouw L. Vis en de heren J. van Schie, penningmeester, H. Braat, tweede penning meester en a A. Pijl, tweede secretaris. Misschien wel wetenswaardig dat het jongste lid 39 jaar is het oudste 81. Het donateurschap bedraagt tien gul den per jaar, het lidmaatschap slechts een rijksdaaler per maand. Maar daar voor heeft men dan ook gratis gebruik van de recreatiezaal in het d.c. ,,De Woudhoek". Het gemengd koor, een bejaardenkoor staat voor niets. Het neemt vaak aan concoursen deel, zoals op 28 april a.s., wanneer men een kansje waagt in Beekbergen. Daar koppelt men dan meteen een gezellig dagje „uit" aan vast met een uitgebreide koffie tafel. Maar vóór die tijd laat men zich eerst horen in „De Drie Maassteden". Op 8 mei heeft de generale repetitie plaats op 9 mei laat men horen wat het koor „Oase" aan stemmenmateriaal rijk is tijdens een concert in eigen huis. In dit geval dan het dienstencentrum „De Woudhoek". Onthoud u die datum al vast! En nu snel terug naar de repetitie, waarvoor de fotograaf en ik tenslotte gekomen zijn. We vallen middenin een jodelliedje op tekst van mevrouw J. van Pelt-de Ko ning. Later zal blijken dat zij nog meer in haar mars heeft. Het wordt driestemmig gezongen: „speelt 't orgel op het plein van tra-la- la..." Neen, dat is helemaal niet naar de zin van de dirigente, dus wordt er snel af gestemd. Dat van je „tsjingeling" klinkt er drie stemmig toch wel leuk door. „Alles luistert in de straat, tra-la-la, dans een ieder op de maat". Bjj zo'n repetitie van een gemengd bejaardenkoor ais Oase mag je best een beekje onderuit zakken ais Je dat gemakkelijker vindt. Hó, eerste stemmmers: eerst even al leen. Vooruit dan maar weer. „Zwieren en draaien, de rokken die draaien, tra-la-la". Je ziet het als het ware gebeuren. Jam mer dat het buiten somber weer is. Hier hoort een lekker zonnetje bij. „Ze dansen een wals..". Beginnen met de ,,e" heren, klinkt een stem vanachter de lessenaar. Nu doen ze het beter, deze mannen, hoor maar: „Het is buiten rustig, de straten zijn leeg". Fout. Even meetellen heren, ik tel de vlaggetjes, een, twee, drie. Verder maar weer. „Niets dat voorlopig de straat ver stoort, het drukkke gewoel slaat nu Op „hoge toon" oftewel: een brll- versterker maakt zo'n partituur be ter leesbaar... Zondag aanstaande wordt in Café Qui bus de LP „Live in Quibus" op feeste lijke wijze ten doop gehouden. Dit feest begint 's middags om half drie en wordt om negen uur voortgezet. De plaat bevat nummers van Quibus- artiesten zoals Trio Cor Pijpers, Peter Frings, het kwartet Piet le Blanc en Pe ter junior. De voorverkoop is beperkt 's middags. Na de officiële presentatie 's avonds is de verkoop onbeperkt. Hier maken de dames front. Deze dames hebben elkaar gevonden... „Ik tel en zing mee, dat zien jullie zeker wel..."

Het Nieuwe Stadsblad | 1978 | | pagina 12