's MAANDAGS GESLOTEN PROGRAMMA INSTUIF SCHIEDAM EUROPOORT S1"*"" HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 13 - VRIJDAG 3 FEBRUARI 1978 IINGEL 116 SCHIEDAI 'ELEFOON 268871 Zalen voor BRUILOFTEN, RECEPTIES en DINERS van 10-200 personen. Ruime parkeergelegenheid. Tel. (010) 264625 t Maasboulevard Cafe-Restaurant Schiedam Tel. 010-264625 Het mooiste uitzicht van Schiedam. De dirigente van Oase heeft er op de momenten waarop zulks nodig is, de wind goed onder, zoals u ziet. Zaterdag 4 februari: Carnaval met Donald Occassion Band. Vanavond weer ons traditionele carna val met onze eigen Raad van Elf met Prins Rudolfus. Het orkest is een Bra bants carnavals-bandje en dat moeten we juist hebben. Tijdens-de pauzes zul len onze eigen D.I.'s de vloer vol hou den. Dus allemaal verkleed en met een goede bui naar de Instuif. Toegang 7,50 en je lidmaatschapkaart niet vergeten! houden. Dus ongetwijfeld deze keer ook. Alles bij elkaar een weergaloos discowerkje van klasse, voor maar 3 gulden en natuurlijk op vertoon van je lidmaatschapkaart. Zondag 19 februari: Discotheek Studio 5000. Discostampers en presentatiegeweld is het werk van studio's 5000 presentator (D.J.) Cor Janse. Cor staat bekend als een goede D.J. wat hij ook zal laten blijken met zijn ruime platenkeuze, aangepast op het publiek met verzoek jes zoals de foxtrotjes. Kom kijken naar de lichtshow en luisteren naar zijn platen voor maar 3 gulden en natuur lijk wéér op vertoon van je lidmaat schapskaart! Zondag 26 februari: Drifting Five. Drifting five is de eerste van de betere orkesten, die we dit tweede half jaar voor de Instuif hebben kunnen con tracteren. Dit orkest is een puur all round orkest dat speelt wat jullie wil- niet op ons neer, wordt er nergens een wanklank gehoord". Een luistermens wordt er helemaal stil van. „Een ogenblik rust doet de mens toch weer goed, 't is net of de mens de vrede begroet, maar plotsleling worden ze wakker gekust". Nou, als dat eens zou kunnen! Nu een tweestemmige toestand. „Als 's morgens het haantje kraait, nog voor de kwartelslag weerklinkt". Weer heel iets anders. Je ziet zelfs de jachthoorn in het zonlicht blinken. Jammer, het tempo is niet goed, dus opnieuw ingezet. „Dan gaat heel zoetjes op lichte voetjes". Een moeilijke passage, die wat moei lijkheden oplevert. Men luistert niet goed genoeg naar het ritme. Dus nog- eens een keer. Het lukte nu béter. „Een blonde bosfee...". Bestaan die nog? Mevrouw J. Boeren-de Ruyter achter de piano gelooft er vast in. Zij vangt dit allemaal heel goed op. Na de pauze het heel fijne lied: „Stem van de hoop". Driestemmig, jawel. Het kón gewoon niet op deze middag. „Zacht klonk 'n stem in 't donker, bij na door niemand gehoord, kwam een bemoedigend woord". Dat heeft een mens ook weieens nodig. Maar we gaan op de andere toer: „Dansen wil ik" op tekst en muziek van mevrouw Van Pelt. „Dansen wil ik, jubelen zal door de ruimte heen". Ik denk niet dat de redaktie tussen rinkelende telefoons door dat zo leuk zal vinden. Maar het is tenslotte te proberen! Hé, wat is dat nou? „Jij bent de schoonste der vrouwen, jij alleen". Dat koor „Oase" toch, boordevol compli mentjes! Neen hoor, dat is gewoon de tekst van dat lied! Een ander wordt in gezet. Zingen kunnen ze wel, deze lij sters. Nu „Het Woud", wederom op Mevrouw Van Pdt-van Oase: „Even meetellen heren, ik tel de vlaggetjes, één, twee, drie". tekst en muziek van mevrouw J. van Pelt-de Koning. Die heeft net als ik be slist geen tijd om de stofdoek te laten wapperen of de stofzuiger te hanteren. Maar dit is allemaal veel belangrijker. Fijn vooral voor dit koor. Leuk vooral die derdestemsters, goed materiaal. Maar het is helemóól wel een goed koor, dat mag u gerust weten. Ook niet een koor dat alleen leden-bewoners van de Heyermansflat telt. Verre van dat zelfs, er wonen er 32 in de omgeving hiervan. En als u nu denkt: dat is wel wat voor mij, ik woon een beetje afge legen in deze nieuwe wijk. Kóm er ge rust bij! Vooral tenoren en bassen kan men nog wel gebruiken. Zeg het voort. De storm is inmiddels uitgewoed in het woud. Het koor schakelt over op „Ein verlorene's Tag". En dat is deze mid dag beslist niet. „Uber Schneebedeck- te Erde, Blaut der Himmel, haucht der fühn, Ewig jung ist nur die Sonne, Sie allein bleibt immer schön". U ziet het wel, u hoort het wel: dit koor staat voor niets. Vandaar dat een middag daar doorgebracht tijdens een repetitie be slist geen verloren tijd is. Je neemt er echt wel wat van mee. Je zou het haast zeggen: „concert voor twee stemmen en drie handen", b(j nader inzien... Zondag 12 februari: Sammy Green's Discotheek. Sammy Green is een D.J. waar we blij mee mogen zijn, wat zijn platenkeus en z'n indrukwekkende discotheek be treft. Zoals elke goede D.J. presteert Sammy het ook altijd om de Instuivers de hele avond de voetjes van de vloer te len; een puur commercieel orkest dus. We dachten door dit soort orkesten te boeken meer aan de wensen van jullie tegemoet te komen. De toegang voor deze avond is iets hoger dan normaal, maar daar is dan ook de kwaliteit naar. Toegang 5,met lidmaatschaps kaart! Gewoon dóórgaan „Oase". Jullie zin gen beslist niet voor dovemansoren. Zijn er zieken, dan stapt er iemand van het koor met „een bloemetje" binnen. Maar een bruiloft hoort er ook bij en als u in de week dat het koor repeteert jarig geweest bent, dan mag u zelfs een lied naar keus laten zingen. MM liefje, wat wil je nog meer! „Dansen wil ik", op tekst, muziek én de maat van mevrouw Van Pelt. Nee, haar mond valt niet open van verbazing, maar vanwege de aandacht die zij aan de aanwijzingen van de dirigent geeft.

Het Nieuwe Stadsblad | 1978 | | pagina 13