Luuk Janny Goppel en een leven tussen honden katten en HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 18 - VRIJDAG 3 FEBRUARI 1978 De onverstoorbare dochter van de kater „Night-Boy" die net als haar vader op weg is naar een internationaal kampioenschap. Geloven In God? Kom non, dat Is toch een achterhaalde zaak! Wie trapt daar te genwoordig nog in? Ja, dit soort uitspraken hoor je nogal eens. Als je kjjkt naar wat wjj als mensen al lemaal ai niet kumnen en ontdekt hebben, krijg je Indo-daad de Indruk dat we zó hoog opgeklommen zijn dat we geen God meer nodig hebben. Tenslotte heeft de wetenschap nog nooit op zo'n hoog peil gestaan, de medische kennis ls enorm groot, we kannen naar de maan en misschien naar nog wel andere hemellicha men, bovendien hebben we ontdekt dat niet de aarde, zelfs niet onze zon het mid delpunt van alles ls, maar dat we maar een nietig onderdeeltje zijn van oneindig uitgestrekte melkwegstelsels; maar, waar is het einde? We kunnen nagaan welke diersoorten zoveel miljoen jaar geleden op aarde rondzwierven en zelfs zijn er ge leerden die beweren aan te kunnen tonen wanneer de eerste mensen op aarde wa ren. Hoe die daar gekomen zijn, daar is men nog niet over eens: evolutie, een oer- nevel, of toch het werk van God? Maar... ondanks al die wetenschap en ontdekkingen heeft de mens nog niet ge leerd in vrede te leven, niet in het groot en ook niet in het klein. Overal komt on enigheid, voor die kan variëren van een gewone ruzie tot een grote oorlog. Zijn we ais mensen dan zo geslaagd? We kunnen niet ontdekken hoe alles begon nen is, we weten ook niet hoe het allemaal zal aflopen, bovendien kunnen we on danks al onze kennis nog steeds niet met elkaar leven. MiJJoenen mensen op onze aarde geloven wel in God, in Jezus Christus die eens zei: ,Jk bot het begin en het einde", de eerste en de laatste; wj) als mensen zfjn beperkt in de relatief korte tijd die we leven. Zijn we zelf elgenlJJk niet achterhaald? Laten we er met God's hulp dan toch iets van proberen te maken! HANS Koffiebar „de Goede Haven", B-K-laan 29 (Voorzaal Jullanakerk), Schiedam. Siemens heeft een nieuwe serie kruispuntautomaten ontwikkeld. Moderne apparatuur waarmee de verkeerstechnici het verkeer op adequate en zeer veilige manier kunnen regelen. Kern van de nieuwe M-serie is een micro computer. Iedere automaat beschikt dus over eigen intelligentie. In het ge heugen van de microcomputer worden de gegevens opgeslagen, die van es sentieel belang zijn voor een goede verkeersafwikkeling op het desbetref fende kruispunt. Zowel met het bekende telex-apparaat ais met de nieuwe M-terminai zijn de regelspecificaties te wijzigen. Dat kan lokaal of op afstand. De M-ter- minal werd ontworpen voor-de verkeersingenieur. Met dit kleine en een voudig bedienbare apparaat kunnen alle nieuwe programmagegevens en parameters aan de microcomputer worden doorgegeven. De M-terminal is net zo gemakkelijk te gebruiken als de moderne zakrekenapparaatjes. De ingetikte gegevens worden digitaal weergegeven, zodat controle mogelijk is. Alle programmal zijn in gebruikrestaai geschreven. Veranderingen in de regelspecificaties kunnen snel en betrouwbaar in de microcomputer wor den ingevoerd. Dat kan bijvoorbeeld met behulp van het bekende telex-ap paraat dat tevens de specificaties kan uitschrijven. De M-serie is bestemd voor middelgrote tot grote kruispunten. Er is voor deze serie een diagnose-apparaat beschikbaar, zodat de automaten In een handomdraai met zeven verschillende testprogramma's op de juiste werking kunnen worden gecontroleerd. In Schiedam-West leven Luuk en Janny Goppel In hun woning tussen katten en honden. Een leven dat ge deeld wordt door hun dochtertje Perri- ne (8 jaar) en dit drietal zou niet anders meer willen dan dat. Janny Goppel-v.d. Linden begon vier jaar geleden haar liefde voor katten ge stalte te geven met het adopteren van een huispoes uit een asiel. Nog voor ze goed was ingeburgerd in de familie, deden zich symptomen van kattenziek- te voor en het beestje ging dood. tot groot verdriet van het bazinnetje. Luuk Goppel loste de zaak op met het ko men aandragen met de Perzische kater Harlandes „Night Boy" die zijn naam volledig eer aan deed, want hij is zwart als roet van kop tot staart. Lid geworden van de Nederlandse Kat tenfokkersverenigingen, zette Janny haar troeteldier in op een wedstrijd show. In de jeugdklasse van zijn ras behaalde Night Boy" het predikaat: uitmuntend één, hij was toen 9 maan den oud. Daarna behaalde deze roet mop achtereenvolgend alle titels om mee te kunnen dingen in wedstrijden voor het Internationaal Groot-kam pioenschap. Hij verwierf deze titel in 1977 in Kerkrade. Waar Janny Goppel zich ook is gaan bezighouden met de fokkerij, kreeg de kater nageslacht. In haar huis lopen nu zeven Perzen rond, de een nog mooier dan de andere. In elke cattery is het streven nieuwe kleurvariëten te fokken, zo ook in huize Goppel. Er zijn nu schildpad, zilver en Bleu Point poezen en katers en nog steeds wordt gezocht De honden. Luuks hart ging echter uit naar een hond en wat kon zijn vrouw anders zeggen dan: „koop er dan een, als ie er is, dan zien we wel verder". Er kwam geen hond maar twee Herdershonden namen hun Intrek bij het echtpaar. Eerst werd zulks een wilde boel en moesten de poezen worden opgesloten. Langzaam aan, wenden de dieren aan elkaar en nu is de onderlinge verstand houding uitstekend. De honden moe ten echter op straat geen kat tegenko men, zegt Janny. Dan gaan ze er fu rieus achteraan als ze hiervoor de kans zouden krijgen. Binnenkort komt er weer uitbreiding in de kattenfamilie, nu twee poezen in verwachting zijn. Dan krijgt Janny Goppel weer handen vol werk. Nu al, is ze per dag drie uur kwijt aan haar dieren want vooral het regelmatig kammen van deze langha ren vergt veel tijd. De katten en hon den krijgen alleen vlees en vis in natu- Janny Goppel met haar zilveren Torty Tabbey die als eenjarige Pers in Rotterdam tot „The best of the show" werd uitgeroepen. ra. Een poging om blikgoed hiervoor te gebruiken bekwam de poezen niet goed. Wat dat allemaal kost? Zeventig gul den per week. Om deze uitgaven te compeseren dient de opbrengst van de jonge katten, die er binnenkort weer volop komen. Want niet alleen de voe ding kost veel geld. Er zijn nog andere onkosten. Reisgeld voor het bezoeken van shows in binnen- en buitenland, inentingen en het aanvragen van stam boomdocumenten enz. Veel geld is er met zo'n cattery op kleine schaal niet over te houden. Als ik kiet speel ben ik al tevreden zo, zegt Janny Goppel, die haar poezen voor geen goud van de we reld zou willen missen. naar echtverbintenissen, waaruit zeld zame kleurslagen kunnen voortkomen. Een mooi succes boekte de cattery in december vorig jaar op de Internatio nale Katten-Expo in het Rotterdamse Ahoy. De zilveren Torty Tabbey, een jaar oud, werd uitgeroepen tot „The best of the show" onder de poezen. Ook Luuk Goppel heeft plezier in al dat poezen- gedoe. Hij richtte een speciale katten- kamer in met klimpalen, voorzien van bordesjes, wat nodig is voor de fokke rij-

Het Nieuwe Stadsblad | 1978 | | pagina 18