UITBUNDIG CARNAVAL OOK BIJ STICHTING LENTEFEEST HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 19 - VRIJDAG 10 FEBRUARI 1978 jaar kunnen Voor aap staan is er in de carnaval niet De drie koninklijke hoogleden op het Carnavalsfeest van de Stichting 'Lentefeest". Links Prins Lucardi II met naast zich de Rotterdamse Stadsprins Hugo de Tweede. Rechts Prins Hendricus I die met zijn gevolg debuteerde bjj „Lentefeest". De Boerenkapei van O.B.K. krijgt assistentie bij het maken van de stemmings muziek. - Hoe iedereen zich amuseerde is op deze foto goed te zien. Ook de Stichting „Lentefeest" vierde in zaal „Irene" op een uitbundige wijze het carnavalsfeest met pupillen en vaste bezoekers van de sociëteit Het hele stichtingsbestuur was mede getui ge hoe de nieuwe Prins Carnaval Hen dricus de Eerste zich hier voor de eer ste keer voor een feest van zotheid en leut met zijn gevolg presenteerde. Bij zondere gasten waren de Rotterdamse Stadsprins Hugo 11 en Prins Lucardi 1 uit Rotterdam-Zuid met hun beider gevolg. Nu maakten mensen plezier die, of nooit van Carnaval hadden gehoord, dan wel dit nimmer hadden meege maakt. Het was op zich al een beleve nis om te zien hoe ze zich amuseerden, gezeten inrolstoelen en zelfs bedpa- tiënten in het feestgewoel werden be trokken. De gasten kwamen niet met lege handen. Stadsprins Hugo over handigde mevrouw R. Konings een couvert met duizend gulden als een ge schenk van leden bij de Rotterdamse scheepvaart betrokken verenigingen en de Scheepvaartvereninging-Zuid waar van hij in het normale leven walkapi tein is. Hij voegde hieraan een tafelgrill toe. Prins Lucarde de Eerste liet aan alle bezoekers door zijn hofdames een pak ketje fruit uitdelen. Als klap op de vuurpeil bood een vertegenwoordiger van Ortomes uit Groningen Stichting „Lentefeest" een van de laatst nieuwe types rolstoelen aan. Over en weer wer den uiteraard onderscheidingen uitge reikt. Door mevrouw Konings een bel met draaglint, symboliserend, „Laat voor „Lentefeest" de klok luiden". Ook de schapen werden onderscheiden door Prins Hendricus 1. Tot de orde van het „Witte Schaap" werd het PvdA raadslid Jo Ouwens benoemd vanwege haar grote inzet, vooral als het om de vrouwen gaat. Het „Zwarte Schaap" kreeg het raadslid, Gerard Verhuls- donk van de VVD te torsen. Dit onder meer omdat hij is afgetreden is als be stuurslid van de Stichting „Lentefeest". Het ging allemaal erg leuk onder het motto: „lief zijn voor elkander". Eregasten waren die avond de binnen- vaartkapiteins Kamphuizen en Do- dewaard die resp. met hun salonvaar tuigen „Fluvius" en „Avanti" met de grote Lentefeestfamilie vakantietoch- ten hebben gemaakt. De caranavalsgroep van „Lentefeest" is ook gangmaker geweest voor het feest van leut dat is gevierd in het Ver pleeghuis „Driemaassteden" voor be woners familie en het personeel. Later deed de groep dit eveneens, met de boerenkapei en de dansmariekes op het carnavalsfeest van de Stichting Ge specialiseerd Jeugd - en Volwassenen- werk in samenwerking met de vereni- ging Mp^S. ook gericht op de zorg voor gcL-JÉÊfc gehandicapten. Beide bijzonder geslaagd en beantwoord aan het door „Lentefeest" gestelde doel, namelijk, zich zonder enig winstdoel inzetten voor de bejaar den, gehandicapten enz. VRIENDENCLUB Bij de aankondiging van een carna valsfeest in zaal Marijke in het Broers- veld vermeldden wij, dat het hier ging om leden van de vereninging „Het Sin- Naast geschenken in geld kreeg me vrouw R. Konings van de heer J. Eekhof, directeur van Ortomed B.V. een nieuwe moderne rolstoel te gebruiken in de vervoerbus. gelkwartier". Niets is minder waar, want het betrof hier een vriendenclub die jaarlijks onderling de carnavals bloemetjes buiten zet en dit nu voor de tiende keer heeft gedaan. Een charmate verschijning in rolstoel midden tussen het feestgevoel. Zo koud is het tijdens carnaval nog nooit geweest, maar lollig is het wel. Met een zottekap op, tegenwoordig in smurfenstijl, maak je het helemaal in de carnavalstijd. Ja, maal op me rekenen. Een soort van een roverhoofdman, of Bijzonder leuk was het carnavalsfeest in het Verpleeghuis „Driemaassteden" regelrecht uit Wild West? aangeboden door de Stichting „Lentefeest" met medewerking van de eigen Prin selijke groep. ze weer hele- Een beetje een droefgeestige clown, of zag hij meer dezelfde uitrustingen? De drager van „Het Zwarte Schaap", Gerard Verhulsdonk, hield op z'n eigen manier een toespraak na zijn onderscheiding.

Het Nieuwe Stadsblad | 1978 | | pagina 19