Gewestelijlj Orkest doet geslaagds, poging scholieren meer bij het Schooloroiekt moderne muziek te gaan betrekken HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 14 - VRIJDAG 17 FEBRUARI 1978 Toch kun je niet zeggen dat er geen be langstelling bestond. Verre van dat zelfs. Prima ballerina's van de academie voor Kleinkunst, afdeling Ballet uit Amster dam. Dans zonder woorden en daarna kussen en bloemen. Misschien was het beter geweest van de dirigent van het Gewestelijk Orkest, Otto Ketting, om de leerlingen van di verse scholen en mavo uit de omgeving Poeldijk intenser te betrekken in het beoefenen van hun muziekinstrumen ten. Er werd nu wel verteld wat een in strument was en het werd den volke (goed bezette zalen in de ochtend en middag) wei getoond, maar als ze een instrument even hadden mogen bespe len op hün manier, dan was alles wel licht beter bij hen blijven „hangen". Bloemen (er werd ook aan Valentijndag gedacht) en een kus voor het gebrachte ballet. Dirigent Otto Ketting voor een geïnteresseerd jong publiek uit de omgeving van Poeldijk. Maar dat heeft men voornamelijk te danken aan de „verteller", in casu Dries Munnink uit Voorburg, van be roep cellist, die dit programma be staande uit werken van Jacques Ibert, Igor Strawinsky en Darius Milhaud terdege had voorbereid en op hun leef tijd afgestemd. 's Morgens waren er duidelijk jongere kinderen, maar tijdens het concert van twee tot drie uur in het theater „De Leuningjes" te Poeldijk (een ideale zaal) was er méér concentratie en rea geerden de jongelui spontaner. UITSTEKEND BALLET Tijdens de muziek van het Gewestelijk Orkest, achter de vleugel Cleem Deter- nteijer, dansten de leden van de acade mie voor Kleinkunst, afdeling ballet uit Amsterdam, waarvan directrice is mevrouw M. Koning, hun eigen cho reografieën. Marga Valkomet had hier de leiding van en zoals de meisjes dit brachten werd het met enthousiasme door de jongelui begroet. Zij wisten dit kennelijk naar waarde te schatten en staken hun mening hier over niet onder stoelen of banken. Het is een loffelijk streven van het Gewe stelijk Orkest de jongelui reeds op jon ge leeftijd „warm" te maken voor goe de muziek. Van groot belang is daarbij de steun van de onderwijzers of onder wijzeressen, is de mening van Dries Munnink. Hier in deze omgeving van het West- land, bij uitstek muziekminded, heb ben we daar niet zoveel moeite mee. Poeldijk heeft zich qua oratoriumko ren e.d. een uitstekende naam verwor ven. De inzet van het Gewestelijk Orkest voor dergelijke schoolconcerten kan ik slechts toejuichen. De jeugd neemt er allicht iets van mee en zij hebben zich tevoren via de scholen dankzij de fol der „Kijk en Luisterconcert" hierop voor kunnen bereiden. Hetgeen ook wel bleek uit de reacties. Een fragment uit de dansen die het ballet Academie voor Kleinkunst uit Amsterdam bracht. Stilleven bij het Gewestelijk Orkest of: met z'n gedachten ergens anders.

Het Nieuwe Stadsblad | 1978 | | pagina 14