ZAKEN VIZIER Sportmasseur Jan Roeling streeft naar sportcentrum DEZE WEEK IN SCHIEDAM voorwerpen" I „Hato" nu heropend Onze krant mikt vandaag op: HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 7 - VRIJDAG 17 FEBRUARI 1978 Competitievoetbal voor amateurs zit er hoogst waarschijnlijk weer niet in, sportvrienden, dus zullen we het in het komende weekeinde met de indoor- sporten moeten doen en mogelijk ook met wat schaatssport. Het kan name lijk vriezen of dooien terwijl opnieuw een wit winterkleed ook niet is uitge sloten. ZAALVOETBAL - Uitslagen 'zaalvoetbalcompetitie: Sporthal Margriet: Excelsior'20St. Volharden, 6-1; SVV—FC MSA, 3-2; PPSC—Helle- voetsluis, 1-0; Wilton FijenoordActi- vitas, 2-0 en GroenoordZwart Wit'28, 9-3. Oude Lijnbaar, Vlaardingen: VFC 2—SVO 2, 3-3; Zwaluwen 2— Groenoord 2, 04; DRZ 2—BFC 2, 24. PROGRAMMA'S ZAALVOETBAL Maandag a.s. Oude Lijnbaan: 3e klassen A. BKBEuropoint (17.30). Res. 2e klasse MSV'71 2— CKC 2 (20.45); MSV'71 4—SVV 2 (22.15). Sporthal Margriet, Schiedam: le klasse B.: GSS—VVOR (20.45); 2e klassen B: MartinitExcelsior'20; 3e klassen A.: DemosEDS (20.00); 3e klasse B.: SPSV—PACN Boys (19.15); 3e klassen D.: WK—FC Tybex (21.30). TAFELTENNIS Het standaardteam van de Tafelten nisvereniging „Tapijthal Perfekt" speelt maandag de thuiswedstrijd te gen Centrum 1 uit Ommoord (R'dam). Het le juniorenteam moet zaterdag a.s. in het clubgebouw Tivolie aantre den tegen de jeugd van T.O.G.B. uit Berkel. Dit team bestaat uit J. Aurik, Th. v.d. Bie en L. Janse met als reserve H. Nemminga. GYMNASTIEK Zondag a.s. is sporthal Margriet weer geheel van de r.k. Gymnastiekvereni ging Excelsior die hier haar traditionle onderlinge wedstrijden houdt te begin nen om 10.15 uur. Dan openen de meisjes geboren in 1966 t/m 1971 deze massale turn-happening gevolgd door een demonstratie van de kleutergroe pen. In afwachting van de prijsuitrei king presenteert de volksdansgroep zich en krijgen de bezoekers een de monstratie mini-trampspringen te zien. Na een lunchepauze werken de leef tijdsgroepen meisjes, geboren in 1965, en eerder alsmede de jongens, geboren in 1971 en eerder hun trunmeerkam- pen af, te beginnen om 14.00 uur. De keurgroepen komen als laatsten op de turnvloer. Enkele demonstraties gaan de wachttijd op de prijsuitreiking be korten. Deze vindt plaats om ca 15.50 uur. De sporthal is voor iedereen toe gankelijk tegen de hiervoor geldende prijs. S.G.V. ARMA Jongens- en meisjesgroepen van de Schiedamse Gymnastiekvereniging „Arma" gaan zaterdag a.s. in de Gymzaal aan de Hoofdstraat een turn- tweekamp aan met groepen van de zu stervereniging O.K.V. uit Harmeien, aanvang 12.45 uur. Behalve de ouders van de turners(sters) zijn ook overige belangstellenden welkom in de gymzaal. BOWLING Ook in Bowling Musis Sacrum draait de Bedrijfscompetitie lustig verder. In poule A. wees het team van ,,De Am- stelbron" de bowlers van ,,'t Vier kantje" met 2-0 terug en behoudt hier mee de leiding in het klassement. Ver dere uitslagen: VidockBrandweer, 2- 0; B.C. KnuddeLacave, 0-2 (dus wer kelijk knudde); BeatrixStuntelaars 0-2. In poule B. gaat Brandaris nog steeds aan de leiding nu het met 2-0 won van het team Passage. Verdere uitslagen: Schiedamse CourantSFC, 0-2; Musis SacrumJanse, 0-2 en 't Holev.d. Marei, 0-2. SCHAAK-COMPETITIE Het standaardteam van „Het Zwarte Paard" moest ditmaal tegen het vierde team van stadgenoot Schiedam aantre den. Nadat de stand al vrij snel in een 3 V2-V2 score voor het „Zwarte Paard" werd gebogen dreigde er toch nog eni ge problemen doordat de overige bord spelers er nog niet al te best voor ston den. Nadat echter dhr. Groen en Aad Kruijs via 2 remises de zege veilig hadden ge steld werden de twee laatste partijen rustig naar een remisie gespeeld. De eindstand werd daardoor op 5 Vi-2 V2 zege voor Het Zwarte Paard bepaald. De Gedetailleerde uitslag was als volgt: Schiedam 4Het Zwarte Paard 1. I. A. Kinnegen1. C. Sloof sr., V2-V2. 2. J. Buunk2. A. Kruijs, V1-V1. 3. J. v.d. Most3. D. v.d. Pluym, 0-1. - 4. R. v.d. Linden—4. R. Kruijs, V2-V2. 5. J. v.d. Schalk5. A. Juym, 0-1. 6. A. v.d. Ende6. K. v.d. Bijl, 0-1. 7. J. Corbet7. G. Groen, V2-V2. 8. L. Koot8. M. v. Vliet, V2-V2. De ballonvaart van het Schiedamse pupillenvoetbal tijdens de carnaval soptocht welke de aandacht vestigde op dit onderdeel van jeugdsport heeft ^effect opgeleverd. In totaal werden 870 met naamkaartjes voorziene ballonnen opgelaten. Tevens waren het vliegende adverten ties van de plaatselijke middenstands zaken. De koude noordelijke wind drëèf ze naar België, vanwaar zich in middels de nodige vinders hebben ge meld. De ballon van Nico Schoonho ven, VV „Schiedam" kwam neer in Charteau en dat leverde hem een paar voetbalschoenen op, geschinken door de commissie SPV. A. van Geene van de voetbalvereniging WK kreeg zijn naamkaartje terug uit Kortrijk-Dutsel dat de naam meedroeg van Tempel- Optiek. Vanuit de plaats Wuustwezel kwam de vind-bevestiging binnen van de ballon met naam en adres van P. Overmeijer van SVV en sponsor Blan ken in bloemen en planten. Het PPSC- ertje R. van Otterlo weet dat zijn bal lon met de reclame van Foto-Optiek Van der Waal in Avile is aangetroffen. Die van G. Köneman kwam omlaag in Lille wat hem een geschenkenbon op levert, geschonken door de commissie van het SPV. De jongens hier genoemd wier ballon nen reclame van sponsors meedroegen kunnen hun prijzen (waardebonnen) hier afhalen. Ook een groot aantal uit gedeelde ballonnen zonder gas of lucht hielden kans op prijzen in. Op de hier op duidende briefjes stond vermeld dat deze prijzen waren af te halen bij orga nisator Giel Goedendorp, die inmid dels van zijn ballonziekte is genezen. Voor dit ballonfeest had hij in totaal 3200 stuks vliegers of platte reclame dragers bijeen weten te garen om maar propaganda te kunnen maken voor het pupillenvoetbal. VERGADERING SPORTRAAD De Sportraad voor de gemeente Schie dam vergadert woensdagavond a.s. in het Stadskantoor. Het dagelijks be stuur zal de verslagen toelichten van de dit jaar reeds gehouden drie vergade ringen. Verder wordt het voorstel be handeld met betrekking tot het voor stel verdeling jeugdsportsubsidie 1977 plus een overzicht van het aantal jeugdleden bij de diverse sportvereni gingen in de periode van 1969 tot en met 1977. Ook het gebruikelijke vra- genhalfuurtje voor toehoorders ontbreekt niet op de agenda. De sportmasseur Jan Roeling die zijn plannen met betrekking tot een sportcentrum in Schiedam-Oost hoopt te kunnen realiseren. te plus restauratie. Het ligt in zijn voornemen de financiering geheel voor eigen rekening te nemen, iets wat kan, zoals hij al heeft gepeild. Alleen een gemeentegarantie zal uiteraard de haalbaarheid van het plan ten goede komen. De ondernemende Jan Roeling is van mening, dat er in het oostelijke stads deel en het aangrenzende westen van Rotterdam grote behoefte bestaat aan wat hij hier hoopt te kunnen realiseren. Op het gebied van het jeugdvoetbal gaat Ursus hierin voorzien. Het be stuur hiervan wil in overleg met de ge meentelijke instanties de jongens uit dit gebied in staat stellen op haar vel- dencomplex, in hun vrije tijd een bal letje te gaan trappen. Ook bij de ouderen zal het complex ze ker aanslaan nu er hier op sportgebied weinig of niets valt te beleven, zo rede neert Jan Roeling die met belangstel ling het antwoord op zijn schrijven van de gemeente tegemoetziet. Te bevragen bij de vinders: etui met sleutels; café't Raadhuis, Gro te Markt 2 te Schiedam; etui met sleu tels, v.d. Bas, Bart Verhallenplein 76 te Schiedam; bossleutels, Jansen, Nieuw- straat 22a te Schiedam; autosleutels aan ring, Nieuwe Stadsblad, Broersvest 125 te Schiedam; sleutels aan hanger, H. v. Leeuwen, J. Oreliosingel 55 te Schiedam te. tel. 710912; autosleutel, Basma, KI. Katerstraat 74 te Schiedam tel. 706771; etui met sleutel, Bela stingskantoor 3e etage, L. Nieuwstraat 193 te Schiedam; etui met sleutel, Krikke, Bachplein 439 te Schiedam; jonge herder, De Wit, Villastraat 109b te Schiedam; wieldop, G. Koregevel, Vondellaan 50a te Schiedam tel. 263269; schoolboek, R. v.d. Geer, Burg, Van Haaarenlaan 586 te Schie dam; sjawl, Mw. Breuge, Geertvlietse- straat 23 te Schiedam; twee dozen met inhoud; v. Geene, L. Zimmermanplein 45 te Schiedam tel. 710154; jongens schoenen, Saruco, Fabriplein 25a te Schiedam; handschoenen, Rielshop (schoenenwinkel) Broersvest te Schie dam; dameshandschoen;, Kortland, Mgr. Nolenslaan 175 te Schiedam tel. 793225; dameshandschoen, C. Osep- hius, v. Heuven Goedhartlaan 62 te Schiedam; tasje met basketbalschoe nen, Sluiters, Schaepmansingel 56 te Schiedam; kinder bontmuts, Vermeu len, Geervlietsestraat 22a te Schiedam; herenhandschoenen, v.d. Goes, v. Swindensingel 4 te Schiedam; schoole- tui met inhoud, Schoenmakers, Par kweg 174 te Schiedam; knijpporto- monnee met inhoud, A. J. Noordijk, Anth. Muijsstraat 49 na 18.00 uur te Schiedam. Meisjeshorloge, Tettelaar, v. Olden- barneveltstraat 203 te Schiedam; meis jeshorloge, Berkel, Rembrandtlaan 93a te Schiedam; herenhorloge, Schef- fer, Troelstralaan 45 te Schiedam; ring met steentjes. Vogel, v. Swindenlaan 52a te Schiedam tel. 266637 alleen 's avonds thuis. Hier moet het centrum komen, wijst Jan Roeling. Een strook grond langs Rijks weg 20. Rechts komt het veldencomplex van de voetbalvereniging URSUS. Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie te Schiedam, dagelijks van 09.00 uur tot 17.00 uur, behalve zater dag en zondag: sleutelhanger en sleutel; kenteken plaat; buitenspiegel; buitenspiegel; verzekeringsplaatje; ijsmuts; heren handschoenen; tasje met handschoe nen; herenhandschoen; fietstas; dame sportemonnee met inhoud; damesarm band. Na een uitbreiding is deze week in het Broesveld 178-180 het bedrijf „Hato" Interieurverzorging, Antiek en Curiosa feestelijk heropend. Bij- na vijfjaar geleden in het klein be- gonnen in het pand 178 is nu het naastgelegen winkelhuis bijgetr- okkeji. Hierin is nu de afdeling woningtex- tiel ondergebracht. Het antiek en de curosa zijn nu geconcentreerd in de oude zaak en deze heeft weer weg van een museum dan van een ver- E koopruimte. Een gavarieerd aantal oude meubelstijlen is hier te vinden E naast antieke klokken en andere E gebruiksvoorwerpen in metaal en E aardewerk enz. die, een verzame- laar z'n ogen doet uitkijken. De combinatie modern en antiek E komt tot z'n recht, want „Hato" verzorgt zowel een antiek ingericht interieur dan wel een hypermodern. Deze aanwinst voor dit gedeelte van het Broersveld als winkelstraat is door zelfwerkzaamheid van de eigenaar, Tom Linsen en z'n com pagnon, Joop Feelders, tot stand gekomen. Bij de officiële heropening toonden de winkeliers uit de omgeving hun belangstelling voor deze half mu seumzaak, momenteel gesierd met een groot aantal binnengekomen bloemstukken. De Schiedamse sportmasseur Jan Roe ling en verzorgers van de standaardse lectie van de voetbalvereniging Ursus loopt met het plan rond een sportcen trum te stichten in het uiterste oosten van Schiedam. Het moet gaan aanslui ten op het nieuwe sportcomplex van Ursus, een strook grond tussen Rijks weg 20 en het station Schiedam, rich ting Schie. Medio januari richtte Jan Roeling zich in een schrijven tot het college van bur gemeester en wethouders, waarin hij zijn plan uiteenzette met het verzoek de genoemde strook grond hiervoor beschikbaar te stellen. Het sportcentrum zal moeten bestaan uit een tennisaccommodatie, overdekt en met buitenbanen. De hal is tevens te benutten voor andere takken van zaal- sport, zoals tafeltennis, zaalvoetbal en Jan Roeling denkt hierbij zelfs aan een ijsbaan. Het centrum moet ook een sauna krijgen en een verzorgingsruim-

Het Nieuwe Stadsblad | 1978 | | pagina 7