■i5 Dorpskern Kethel als woonerf Om het doorgaande verkeer te weren tot verbetering van leefbaarheid •j TARIEVEN ELEKTRICITEIT DORP KETHEL Openbare commissie vergaderingen vY^TV' Subsidie voor onderhoud van landschappelijke beplantingen Wekelijkse publicatie van de Gemeente Schiedam Verzorging: Voorlichtingsambtenaar Stadskantoor Emmastraat 1, tel. 26.05.00, toestel 340. Ontwerp-Woonwagenplan Zuid-Holland ter visie Aanleg C.A.I. in wijken 5 en 13 HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 10 WOENSDAG 22 FEBRUARI 1978 wmm llli eente informatie De dienst Gemeentewerken Schiedam heeft de plannen om de verkeerssituatie in de oude dorpskern van Kethel te verbete ren uitgewerkt. Alle bewoners van het dorp hebben daar intussen een informatie bulletin over ontvangen, terwijl de plante keningen bovendien in de afgelopen weken ter inzage hebben gehangen in het Schepphuys. Tijdens een informatie-avond op 20 oktober jl. hebben de bewoners gele genheid gekregen om op- en aanmerkingen op de plannen te maken, die daarop zijn bijgewerkt. Waar het om gaat is, dat de gemeente heeft voorgesteld om het gebied in de kern van het oude dorp, omvattende de Dorpsstraat, de Kerklaan (het deel tussen Schiedamse- weg en Meeuwensingel), het Noordeinde, de Schiedamseweg (tussen Vlaardingseweg en Lindeijerstraat) en de Vlaardingseweg (tus sen de Dorpsstraat eh de Laan van Spa- land/ Lindeijerstraat) tot een woonerf te maken. Hiervoor is het nodig dat: de toegangen tot het woonerf duidelijk, worden aangegeven met borden; de parkeerplaatsen duidelijk zichtbaar zijn en aangegeven met de letter „P"; versmallingen in de weg worden aangeb racht, door bomen en paaltjes en dat lange, rechte delen van de weg worden onderbro ken, waardoor het snel rijden van auto's kan worden tegengegaan. Andere maatregelen zijn, dat de Dorps straat (waar het asfalt begint) door een ver bodsbord wordt afgesloten voor vrachtver keer. Het doorgaande vrachtverkeer rich ting Kethel-Noord (kerkdorp) zal dan ge bruik moeten maken van de Zwaluwlaan en de Abel Tasmanstraat. De aansluiting tussen Abel Tasmanstraat en Kerklaan is overigens reeds verbroken. Doch voor be- voorradingsverkeer blijft de Dorpsstraat volledig bereikbaar via de Schiedamseweg. De Vlaardingseweg wordt ter hoogte van het toekomstige Winkelcentrum Kethel door paaltjes voor het autoverkeer afgeslo ten. Dit Allen waarschijnlijk dan neerklapbare palen met een slot worden, om brandweer wagen en ambulances gelegenheid te geven van de weg gebruik te maken. De afsluiting voorkomt dat de Vlaardingse weg en de Dorpsstraat worden gebruikt als sluiproute voor automobilisten uit Groen- oord, die via de Polderweg Rotterdam of het centrum van Schiedam willen bereiken. Het inrichten tot woonerf is een middel om het doorgaande verkeer te weren uit de dorpskern en het andere verkeer te dwin gen snelheid te beperken. Het verhoogt de verkeersveiligheid en ook de „leefbaar heid" in de oude dorpskern. De verwach ting is dat automobilisten niet langer meer de Schiedamseweg en de Dorpsstraat (richting Rotterdam) en Noordeinde (rich ting Delft) zullen kiezen. Mocht dit onver hoopt tegenvallen, dan kan overwogen worden om de Zwaluwlaan direct op de Kerkweg aan te sluiten, eventueel als tij delijke voorziening. Een moeilijk punt is de aanwezigheid van het Transportbedrijf van Tiel in de dorps kern. Het wordt niet toelaatbaar geacht dat grote vrachtwagencombinaties door de smalle straten van het dorp rijden, dit uit veiligheidsoverwegingen maar ook wegens de overlast voor de bewoners. Op de infor matie-avond is al verteld, dat de gemeente tracht met de firma Van Tiel overeenstem ming te bereiken over de verplaatsing van het bedrijf naar elders. Ook worden de mo gelijkheden onderzocht om de benzine pomp aan de Schiedamseweg, waar de wa gens van Van Tiel tanken, op te heffen. Doch daarover kan nog geen uitspraak worden gedaan. Voorshands zijn al maatre gelen getroffen om het zware vrachtauto verkeer te beperken. Naar aanleiding van opmerkingen van de bewoners zal het aantal parkeerplaatsen in het tot woonerf in te richten gebied ver hoogd worden van 36 tot 57. Dit in verband met de parkeerdrukte op zaterdagochtend, wanneer er meer auto's staan. Bij de bewoners bestaat een angst dat de geplande verkeersdrempel in de Dorps straat trillingen in de bodem zou veroorza ken, die schade zou kunnen aanrichten aan de aangrenzende woning. Vanwege Ge meentewerken is verzekerd, dat hier geen probleem ligt. De afstand tot de woning is groot genoeg en de weinige grondtrillingen (de drempel krijgt maar een geringe hoog te) komen niet verder dan de sloot, gelegen tussen drempel en woning. i:ki av Een plattegrond van de dorpskern van Ket hel met zwart aangegeven de delen van de straten die tot woonerf zullen worden inge richt, ril. Schiedamseweg, Kerklaan, Dorps straat, Noordeinde en Vlaardingseweg. Beneden een schetstekening hoe de inrich ting van de Vlaardingseweg, gezien vanaf de Lindeijerstraat is gedacht. De tarieven voor de levering van elektriciteit in Schiedam zullen, na vaststelling door de Gemeenteraad, ook in 1978 gelijk zijn aan de Rotterdamse tarieven. Contractueel is namelijk vastgesteld dat Schiedam gebonden is de door Rotterdam vastgestelde tariefsherzieningen te volgen, zodat Schiedam de elektrische energie niet op gunstiger voorwaarden of beneden de door Rotterdam vastgestelde tarieven mag leveren aan de verbruikers. Dit brengt met zich mede dat de tarieven voor de kleinverbruikers, waar het huishoudelijke gebruik onder valt. in 1978 gemiddeld 4% hoger zullen zijn dan in 1977. De wijzigingen zijn als volgt: KLEINVERBRUIK ELEKTRICITEIT Huishoudelijke doeleinden Vastrecht ppr jaar Dagprijs per kWh Niet-huishoudelijke doeleinden Vastrecht per jaar Dagprijs kWh voor: een fase wisselstroomaansluiting grotere verbruikers met variabel vastre Nacht- en weekendstroom Vastrecht kleinverbruikers Vastrecht grotere verbruikers kWh-prijs De extra-verhoging van het vastrecht voor kleinverbruikers bij het niet bereiken van de minimum-afname blijft gehandhaafd op 7,20 voor elke 100 kWh minder afgenomen dan 1.000 kWh per jaar. De brandstoftoeslag blijft gelijk. Door een wijziging van de zg. brandstoffactor is verhoging van de brandstoftoeslag en daardoor een verdere verhoging van het totale tarief voorkomen. WATER Het tarief voor drinkwater is bij besluit van de gemeenteraad verhoogd, waardoor het Waterleidingbedrijf kostendekkend werkt. was wordt 56.40 55,44 8,7 cent 9,6 cent 85,80 85,80 12,5 cent 12,8 cent 8,7 cent 9,6 cent 6,24 15, 42,- 45,- 2,8 cent 3,4 cent GAS Vastrecht per jaar prijs per m3 42,- 1,55 45,- 1,68 De gastarieven, die door de gemeenteraad worden vastgesteld aan de hand van bindende aanwijzigingen van de minister van Economische Zaken, zijn per 1 januari 1978 niet gewijzigd. De eerstvolgende tariefsverhoging zal vermoedelijk per 1 april 1978 plaatsvinden. Het tarief voor huurgeisers (inclusief onderhoud) wordt verhoogd van 9,85 tot 10,30 per 2 maanden. Onderhoudsabonnementen worden verhoogd van 6,75 tot 7,20 per 2 maanden. De nieuwe tarieven zijn van toepassing op het verbruik vanaf 1 januari 1978. In de komende week zal weer een aantal commissies in het openbaar vergaderen. De Sportraad voor de gemeente Schiedam komt bijeen op woensdag 22 februari in de benedenzaal van het Stadskantoor, aan vang 20.00 uur. Op de agenda staan ter behandeling de ver slagen van de werkzaamheden van het da gelijks bestuur van de Sportraad; vaststel ling van de vergaderschema's en het voor stel tot verdeling van de jeugdsportsubsi- die. Verder de behandeling van een groot aan tal binnengekomen brieven van diverse sportverenigingen en ook een brief uit Ve- lenje betreffende de jeugdsportuitwisse- ling. Tot slot is er het gebruikelijke vragen- halfuurtje voor de toehoorders. De Wel standcommissie komt bijeen op vrijdag middag 24 februari a.s. in de benedenzaal (rechter nis) van het Stadskantoor, waar van het openbare gedeelte omstreeks 16.00 uur zal beginnen. De commissie voor de Ruimtelijke Ordening zal de openbare ver gadering houden op maandag 27 februari in de benedenzaal van het Stadskantoor, aanvang 20.00 uur. Volgens het schema zal de commissie voor Sociale Zaken en Volks gezondheid vergaderen op woensdag 1 maart in het Stadskantoor. Op de gemeentesecretarie afdeling Algeme ne Zaken, op de 2e etage van het Stadskan toor ligt voor een ieder ter inzage het „Ont werp-Woonwagenplan voor de provincie Zuid-Holland". Tot 13 maart 1978 kunnen bezwaren tegen het plan schriftelijk wor den ingediend bij Provinciale Staten van Zuid-Holland, Koningskade 1 te 's-Graven- hage. Bij de aanleg van de Centrale Antenne In richting (C.A.I.) in Schiedam hebben de werkzaamheden tijdelijk stilgelegen in verband met de vorst. Bovendien heeft de griep, met welk virus dan ook, hard toege slagen in de gelederen van het personeel van de Gem. Technische Bedrijven en van de uitvoerende bedrijven. Men is nog bezig met het inregelen van toe stellen, om deze geschikt te maken voor de ontvangst, in Wijk 5 in Groenoord, welke wijk begrensd wordt door de Churchillweg, Mozartlaan, Eduard van Beinumlaan en Laan van Bol'Es. Daarvoor is het informa tiecentrum C.A.I. gestationeerd op de hoek van de Jozef Oreliosingel en de Jan Da- menstraat. Tevens is men bezig met het inregelen in de Wijk 13, begrensd door Burg. Knappert- laan, Nieuwe Haven, Vlaardingerdijk en Aleidastraat, waarbij een informatiecen trum is ingericht in het gebouw van de Wil lem de Zwijgerschool voor mavo aan de Sint Liduinastraat 35. Verder kan men voor inlichtingen bellen naar de Gem. Technische Bedrijven, num mer 264980, de toestellen 183, 193 en 120. Het provinciaal bestuur van Zuid-Holland heeft een subsidieregeling ingevoerd voor het „Onderhoud landschappelijke beplan tingen, riet en biezen Zuid-Holland". Het motief is dat het onderhoud door de ge bruiker/eigenaar van landschappelijke be plantingen moeilijk is komen te liggen; de gebruikswaarde van het hout loopt terug en de arbeidskosten zijn gestegen. Aan de andere kant is de publieke waardering voor deze beplantingen juist sterk toege nomen, zodat een bijspringen door de over heid gerechtvaardigd is. Het rijk kent reeds een „Knotwilgenrege ling", een „Bos-bijdrageregeling" en sinds kort een „beschikking onderhoudsovereen- komsten landschapselementen". Doch het rijk mikt daarbij op grote elementen: bos- eenheden van ten minste 5 ha, wat tot 1 ha kan worden verlaagd in geval van bos van bijzonder landschappelijke betekenis. De provincie beoogt nu een regeling voor de kleine elementen in het landschappelijke gebied, waar het rijk niet aan toekomt. De subsidieregeling heeft een experimen teel karakter; de elementen zijn niet geïn ventariseerd, het is onbekend in welke mate er een beroep op zal worden gedaan en de post op de provinciale begroting is bescheiden, slechts 100.000,Wel wordt er een stimulerend effect op het onderhoud verwacht. Geïnteresseerden in een subsidie kunnen zich voor verdere inlichtingen wenden tot' het provinciale bureau voorlichting, p/a Provinciehuis, Koningskade 1 te Den Haag, waar ook een informatieve folder en de subsidie-aanvraagformulieren te verkrij gen zijn. i-

Het Nieuwe Stadsblad | 1978 | | pagina 10