Henk van Ulsen in het Zoldertheater tempo- team tempo team rrfrrr Twee speelfilms op een avond in Filmclub Stichting „De Jonge Onderzoekers Bootreis Lentefeest Clown Waudi met sprookje in het Poppentheater GEBIT STUK? Noordergraaf PPR lijsttrekker Reparatie klaar terwijl u wacht Dagelijks van 9-14 uur en 's-avonds na 18 uur, en na tel. afspraak J. VERINGMEIER Nieuwe Haven 131 Telefoon 010-26.14.17 uitzendorganisatie uitzendorganisatie SCHIEDAM Hoogstraat 109 A tel. 010-260844 HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 26 - WOENSDAG 22 FEBRUARI 1978 'Clown Waudi. Op zaterdagmiddag 25 februari om half drie 's middags wordt de kennis making vernieuwd met een oude bekende, In Zoldertheater „In de Teerstoof' aan de Nieuwstraat 12, treedt dan op Clown Waudi met het sprookje „Roodkapje". ROODKAPJE Op 8 oktober vorig jaar maakten we voor het eerst kennis met de in Zwit serland wonende Frederik Woudenberg, beter bekend als Clown Waudi. Het werd toen een onvergetelijke middag voor een uitverkocht huis en dat belooft het nu weer te worden. Het heeft natuurlijk weinig zin om de in houd van Roodkapje te vertellen. Maar hoe staat Waudi zelf tegenover het poppenspel? BELANGRIJK VOOR FANTASIE Als je Clown Waudi vraagt of hij niet genoeg krijgt van de poppenkast, dan is zijn antwoord: „Nee, als ik speel dan ben ik zelf één van mijn figuren". Hij is van mening dat de poppenkast van groot belang is voor kinderen. De figuren uit de oude volkssprookjes zijn droombeelden, waarmee het spe lende, fantasievolle kind meestal zelf dromend omgaat. Door op de juiste wijze sprookjes te horen en te zien, ontstaat er bij het kind een bewustwor ding. Wat voor de volwassenen een boek. een film, een toneelstuk is, is voor het kind een sprookje, een poppenvoorstelling. De toegangsprijs is 2,50 p.p. Reserveren kunt u maandag tot en met vrij dag via het VVV Schiedam, tel. 266000. I Op donderdagavond 2 maart om half negen is er weer een voorstelling in de Filmclub „In de Teerstoof'. Ook dit keer op de eerste donderdaag- avond van de maand, dus niet meer op woensdagavond. Dit keer hebben we beslag weten te leggen op twee films van jonge Nederlandse cineasten, namelijk „It's Me" van Frans Zwartjes en Scrim" van Jacob Bijl. ITS ME In „It's Me" blijkt duidelijk dat het Frans Zwartjes niet in de eerste plaats gaat om wét er gebeurt, maar hóe het gebeurt. Zwartjes is hier gefasci neerd door een dramatisch proces, in dit geval: het nemen van een besluit, dat zich binnen één persoon (hier een actrice) en binnen één afgesloten ruimte voltrekt. Daarbij wilde Zwartjes de naar zijn gevoel nog door nie mand benutte star-quality" van Willeke van Ammelrooy naar voren ha len. SCRIM „Scrim", Engels gesproken en Nederlands ondertiteld, is de tweede speel film van Jacob Bijl, die in 1962 afstudeerde aan de Nederlandse filmacade mie. In deze film spelen Geraldine Chaplin en Jassemin Starke (twee vrouwen die sterk op elkaar lijken) de hoofdrol. Maria (Jessamin Starke) is een bui tenlandse fotografe, die naar Nederland komt om haar oude vriend Jim op te zoeken. Ze wordt echter opengedaan door Ann (Geraldine Chaplin), die zegt dat zij met Jim getrouwd is. VROUWENEMANCIPATIE Het huis ziet er verwaarloosd uit en Ann maakt een afgeleefde indruk. Het blijkt dat Jim al een poosje in de gevangenis zit. Hun beider relatie met Jim doet tussen de twee vrouwen een sfeer ontstaan van nieuwsgierigheid, arg waan en verbondenheid. Maria is dat wat Ann had willen zijn en Ann is wat Maria had kunnen zijn als ze bij Jim was gebleven. Op indringende wijze komt deze twijfelachtige, soms angstige situatie tot een einde. Scrim" (zijlicht) zou je een film over vrouwenemancipatie kunnen noe men, al wordt er niet in gemoraliseerd. GEEN LID? GEEN NOOD! Bent u al lid, dan bent u van harte welkom. Bent u nog geen lid, dan kunt u dat worden voor 2,50 voor het hele verdere seizoen. Toegangsprijs is 5,Kaarten zijn alleen verkrijgbaar op de avond van de voorstelling aan de kassa vanaf half acht. Aanvang van de voorstelling half negen. Henk van Ulsen in „Mijn held Tsjitsjikow". De Stichting „De Jonge Onderzoekers" organiseert van 23 tot en met 27 maart in de Jaarbeurs te Utrecht haar jaar lijkse manifestatie. De. Stichting DJO zal tijdens de manifestatie „Techniek in vrije tijd" op een netto standruimte van 650 m2 via 8 plaatselijke stichtin gen DJO laten zien hoe er op haar jeugdlaboratoria gewerkt wordt. Het wordt geen tentoonstelling van eind- produkten, maar een werkend jeugdla- boratorium. Voor het publiek is er een grote „Doe- Markt" (ca. 200 m2), waar bezoekers zelf allerlei eenvoudige experimenten kunnen uitvoeren. Voor jongeren tus sen 12 en 21 jaar staat de mogelijkheid open om individueel of als groep aan het wedstrijddeel van de manifestatie deel te nemen. „Techniek in vrije tijd" wordt gehouden in de Irenehal en is dagelijks geopend van 10.00-17.00 uur. J 5 Beelden uit de twee films die het Zoldertheater brengt. Op vrijdagavond 24 en zaterdagavond 25 februari om negen uur, kan er weer genoten worden van het magistrale toneelspel van Henk van Ulsen. Hij speelt dan in Zoldertheater „In de Teerstoof' (in zijn eentje!) het to neelstuk „Mijn held Tsjitsjikow". MUN HELD In dit stuk is Gogol bij monde van Henk van Ulsen aan het woord. Dankzij zijn sublieme acteerkunst schetst hij op lachwekkende wij en met milde ironie het Rusland van de vorige eeuw. Aan de ene kant is er de decadente sfeer van landeigenaren, corrupte adel, een dito Tsaar en een enorme bu reaucratie. Aan de andere kant wordt ons de „held" en zwendelaar Tsjits jikow getekend. Sommige lijfeigenen die overleden zijn, staan nog als le vend te boek; er moet dus nog belasting over betaald worden. Met deze do de zielen gaat Tsjitsjikow „handel drijven". Hij koopt ze op en met dit „bezit" gaat hij leningen afsluiten! Dankzij allerlei verwikkelingen weet onze „held" toch een ontmaskering te voorkomen. GEDWONGEN SCHAVUIT Uit dit, gedeeltelijk autobiografisch stuk blijkt dat Gogol wel degelijk sympathieVoelt voor zijn „held" Tsjitsjikow. Immers: hij wordt gedwongen een schavuit te zijn; gedwongen door een achterlijke administratie, een lakse overheid en een domme landadel. Hierdoor wordt de gewone burger gebruikt en dit vraagt wel om zwendel. DODE ZIELEN Dit stuk, dat gebaseerd is op de roman „Dode Zielen" van de Russische schrijver Nicolai Gogol is voor solo-toneel bewerkt door mevrouw Marie- Louise Doudart de la Grée. De regie is in handen van Elise Hoomans. De genen die enkele jaren Henk van Ulsen gezien hebben in zijn creatie van Han van Meegeren, zal het duidelijk zijn dat dit weer een onvergetelijke avond moet worden. SOLOTONEEL Aanstaand weekeinde staat Henk van Ulsen weer in zijn geliefde Zoldert heater. „Het thuistheater" noemt hij het. gezien de prettige en intieme sfeer die er heerst. Hij staat daar de hele avond alléén op het toneel. Schrij ver dezes moet eerlijk bekennen dat hij zo'n anderhalf jaar geleden met ge mengde gevoelens naar zijn optreden ging: „Wat is er nou aan, de hele avond naar één man kijken?" Niets bleek minder waar! Hieruit blijkt dat het slechts aan de allergroots ten van het toneel gegeven is alléén, gedurende een hele avond een zaal te boeien. En één van die hole groten is Henk van Ulsen. De ledenvergadering van de PPR heeft de kandidatenlijst voor de gemeente raadsverkiezingen van 31 mei vastge steld. De lijst bevat in totaal 20 namen. Tot lijsttrekker werd met algemene stemmen het zittende raadslid Herman Noordegraaf gekozen. De volgende vier plaatsen worden bezet door resp. Rob in 't Veld, Ben Savelsbergh, Cas van den Berg en Aad van der Tang. Tevens vond de definitieve afronding van het verkiezingsprogramma plaats. kkk 3 secretaressen 2 steno-typistes mod. talen 4 typistes mod. talen 3 adm. medewerk(st)ers 2 fakturistes 2 boekh. medewerk(st)ers 3 boekh. medewerkers MBA-niveau 2 telefonistes grote centrale 1 leidinggevende functionaris voor langere tijd middelbare schoolopl. 1 adm. kracht medische registratie 1 med. secretaresse evt. 1/2 dagen 4 A-verpleegkundigen 2 B-verpleegkundigen 3 gedipt, ziekenverzorgenden k kkk De Stichting Lentefeest is reeds bezig voorbereidingen te treffen voor de in april weer te houden bootreis voor ge handicapten en verdere pupillen. De salonboot waarmee de reis gemaakt wordt is nu al voor driekwart volge boekt. Mensen die menen in aanmer king te komen de reis mee te maken, moeten zich hiervooruitsluitend per briefkaart opgeven bij mevrouw R. Konings, Rossinistraat 25. alhier.

Het Nieuwe Stadsblad | 1978 | | pagina 26