Afscheid Fibbe als Rijnmondvoorzitter PPR vragen over werk werklozen groente- tentoonstelling Laagterekord inwoners aantal in Schiedam Doe mee! Huishoudelijke Voorlichting Korte Dam 5, tel. 264781. HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 52 WOENSDAG 1 MAART 1978 Tentoonstelling Westland 19Nu dit jaar in Honselersdijk 16 t/m 19 maart Bloemenveiling CCWS Naaldwijk Openingstijden 90Ö~22ÖGuuc Het PPR-gemeenteraadslid in de ge meenteraadsverkiezingen Herman Noordergraaf (éénling in het stadspar- lement) wil van het Schiedamse ge meentebestuur weten hoe het stand punt van dit college is ten aanzien van het standpunt om werklozen wao'ers enz. de mogelijkheden te bieden om onder bepaalde voorwaarden werk zaamheden te verrichten zonder dat dit problemen geeft voor hun uitkering of anderzinds. De heer Noordergraaf heeft hierover gisteren schriftelijk vragen gesteld aan het college van burgemeester en wet houders. De heer Noordergraaf wil dat het gemeentebestuur gesprekken hier over opent met de bedrijfsverenigingen en het Gewestelijk Arbeidsbureau. In dien het college niets voor de suggestie De tentoonstelling Wesdand 19NU die van 16t/m 19 maart in de C.C.W.S. wordt gehouden, is qua oppervlakte de grootste produktenshow die ooit in het Westland heeft plaatsgevonden. Hoofdarrangeur is Leo de Kok uit Poeldijk. Arrangeur voor de prijsvragen en Studieclubpresentatie is de heer C. van der Berg-Smit uit Noordwijkerhout. Deze tentoonstelling wordt opgebouwd uit de volgende onderdelen: het hoofd arrangement, groot 1250 m2. De handelsbedrijven, groot 1500 m2. Prijsvragen of individuele kweekprestaties, groot 1750 m2. De Westlandse Groente- en Bloe- menstudieclubs, groot ca. 600 m2. Minicorso. Entreeprijs met o.a. presentatie van de Westlandraad en natuurlijk het restaurant, groot 1250 m2 en een minire- staurant van ca. 150 m2. In het hoofdarrangement zal het gehele pakket glastuinbouwprodukten op de meest fraaie wijze worden geëtaleerd. De bloemen- en groetencomposities zullen worden opgesteld rond het C.C.W.S. vignet in het middenvak van de tentoonstel ling. van de heer Noordergraaf voelt, wil hij dat het gemeentebestuur dit met rede nen omkleedt. Het inwonersaantal van Schiedam be leeft momenteel een laagterekord. Wa ren er enkele jaren geleden nog ruim 80.000 Schiedammers bij het bureau burgerzaken van de gemeente inge schreven, op 31 januari waren dat er niet meer dan 75.891. Dit betekent dat in de maand januari, 107 inwoners van Schiedam deze stad vaarwel hebben gezegd. Het aantal mannen in Schiedam bedroeg op 31 ja nuari, 37.423, het aantal vrouwen 38.468. Met een gemiddelde oppervlakte van 50 m2 per stand, zullen een dertigtal handelsbedrijven, verdeeld over de ge hele tentoonstellingsruimte, in fraaie arrangementen de eindprodukten sho wen van die produkten waarvan zij het uitgangsmateriaal vermeerderen en verhandelen. Voor wat de snijbloemen betreft, zal praktisch het gehele sortiment verte genwoordigd zijn, waaronder een stand met bekende en minder bekende or chideeën. Tevens zullen in een aantal stands uitsluitend potplanten geshowd worden. Qua oppervlakte zullen de prijsvragen een zeer belangrijk onderdeel van Westland 19NU vormen. Gedurende de laatste jaren heeft de potplantten- teelt zich in het Westland sterk ontwikkeld. Zowel bloeiendeals groene en bonte kasplanten worden in grote hoeveelheden gekweekt. De driehonderd individuele potplan teninzendingen zijn daarvan een af spiegeling. Een inzending bestaat uit minimaal 5 tot maximaal 20 planten; afhankelijk van soort en plantgrootte. Aangezien een nomenclatuurcommis- sie behulpzaam zal zijn met het geven van de juiste wetenschappelijk naam, zal dit tentoonstellingsonderdeel een sterk voorlichtend karakter verkrijgen t.a.v. het grote publiek. Voor wat de snijbloemen betreft, daar van zullen een 300 individuele kweek prestaties te verwachten zijn, waar onder een groot aantal voorjaars (bol en knol) bloemen, zoals Freesia's' Tul pen, Amaryllis, etc. Al deze prijsvragen zullen door de deskundige gewassen- comité van de Vaste Keurings Com missie van de Kon. Mij. van Tuinbouw en Plantkunde, in de vroege morger van 15 maart gekeurd worden. De te Iers zullen derhalve hun best doen om de allerbeste kwaliteit in te zenden en hun produkten in een gezonde rivali teit aan deze keuring te laten onder werpen. Zowel in de groente- als in de bloemen- teels functioneren reeds tientallen ja ren studieclubs. Deze studieclubs heb ben zich dankzij hun aktiviteiten een sterke positie weten te verwerven op het gebied van groepsvoorlichting, praktijkproeven, voorlichtings avonden, het verzamelen van arbeids- en opbrengst gegevens, overleg met veilingen, proefstations, etc. Zij wor den daarin bijgestaan dor door de be- drijfsvoorlichters van het Consulten schap voor de Tuinbouw te Naaldwijk alsmede door een aantal teelspe-.ialis- ten en onderzoekers van het proefsta tion te Naaldwijk. Zowel in de showruimte als in de en treepartij zullen beide studieclubs zich presenteren. Groeiende produkten, fo to's en tekstborden worden door de heer C. van der Berg-Smit tot fraaie, naar gewasgerichte voorlichtingstands verwerkt. Van 16 t/m 19 maart zullen leden van de gewassenwerkgroepen de groente en bloemenstudieclubstands beman nen. Als een bijzondere attractie zal een mi nicorso opgevoerd worden. De toevalli ge omstandigheid doet zich voor dat in een hoek van de tentoonstellingshal een lus van de kettingbaan is gesi tueerd. Het minicorso, bestaande uit 45 wagens, die non-stop door middel van deze baan worden voortbewogen, belooft als het ware een rijdende ten toonstelling in de tentoonstelling te worden. De zeer originele ontwerpen die in opdracht van de deelnemers zijn vervaardigd, zullen voor het publiek een lust voor het oog zijn. Omdat de organisatiecommissie er naar gestreefd heeft om het gehele pro- duktieproces middels de diverse ten toonstellingsonderdelen tot uitdruk king te brengen, heeft zij dank zij de toegezegde medewerking van de Bond van Groente en Fruitexporteurs de lijn kunnen doortrekken naar de consu ment. In deze presentatie, zal het het inter nationale groenten- en ffuitsortiment worden getoond, doch met een extra accent op de informatie aan het grote publiek. De entreeprijs is buiten de tentoonstel ling gehouden. Behalve de informatie stand en een aantal stands waar dienstverlenende bedrijven zijn onder gebracht, zal een zeer fraaie stand ge bouwd worden in opdracht van de Westlandraad. Deze stand biedt veel informatie over het Westland m.b.t. de potplantensortiment. De prijzen wor den zeer redelijk gehouden. Tenslotte zullen de bezoekers op een verhoogd terras, van waar men een uniek uitzicht heeft over de tentoon stelling, een kopje koffie kunnen drin ken. Het grote restauarant, gevestigd op het verhoogde terras, biedt ruimte aan ongeveer 500 personen. Men kan er volledige maaltijden bestellen. Het minirestaurant, dat uitzicht biedt op 03. het rondrijdende minicorso' zal aan ongeveer 150 personen plaats bie den. Hier zullen uitsluitend koffie en frisdrankjes besteld kunnen worden. De tentoonstelling is vanaf donderdag 16 t/m zondag 19 maart geopend van 's morgens 9 uur tot 10 uur 's -avonds. De toegangsprijzen bedragen 4, voor volwassenen; groepen boven de 20 personen ontvangen een reduktie van 1,per persoon. Voor kinderen tot 12 jaar en personen van 65 jaar en ouder, bedraagt de en treeprijs 2, De C.C.W.S. zal op donderdag t/m za terdag tot omstreeks het middaguur volledig in bedrijf zijn. Men zal echter in de tenstoonstelling weinig of niets van het veilingsgebeuren bemerken. Voorzover het parkeerterrein rond de veilinggebouwen plaats biedt, kan men tegen betaling van 1,de auto par keren. Indien zaterdag- en zondagmid dag het CCWS parkeerterrein vol is, dan zullen de automobilisten m.b.v. bewegwijzeringsborden doorgestuurd worden naar een dichterbij gelegen veilingterrein De bezoekers worden dan gratis naar de tentoonstelling ge reden in daarvoor gehuurde bussen. Uiteraard worden zij later weer naar hun auto teruggebracht. Wandkleden; 8 lessen voor 45, op maandagavond en woensdag morgen. Poppen maken: 8 lessen voor 45,op dinsdagavond in het Kruisgebouw op het Bachplein. Gymnastiek: 8 lessen voor 30, op maandagavond en donderdag morgen. Uiterlijke verzorging: 5 lessen voor 27,50 plus pre parat engeld 7,50 op dinsdagmiddag of woensdag morgen en donderdagavond. Afslanken: 12 lessen voor 65, op woensdagmorgen en woensdag avond. Macramé: 4 lessen voor 22,50 op dinsdagavond in het Kruisgebouw, Bachplein. Naaien in Groenoord: 8 lessen voor 40,in het Kruisgebouw op dinsdagmiddag en woensdagavond. Modebewust: 8 lessen voor 45, op woensdagmiddag en woensdag avond. Ons kantoor is open dinsdag t/m vrijdag van 9.30 tot 12 uur op Korte Dam 5, tel. 264781, giro 716115. Tussen half zes en half zeven kunt u bellen nr. 263633. Tot ziens op Korte Dam 57 Wij zoeken nog steeds een lerares Indisch koken. Neemt u kontakt op met nr. 264781 of 263633. Tijdens een speciale vergadering van de Rijnmondraad, of zoals deze instel ling officieel heet de Raad van het Op enbaar Lichaam Rijnmond, is afscheid genomen van voorzitter W. A. Fibbe. Wim Fibbe (CDA) is ruim negen en een half jaar voorzitter geweest van het Openbaar Lichaam Rijnmond, dat als gewestelijke raad dient te fungeren voor alle 23 Rijnmond-gemeenten. Daarvoor is hij lange tijd lid van de ge meenteraad van Rotterdam en waar nemend wethouder van de Maasstad geweest. De heer Fibbe vertrekt wegens het bereiken van de 65-jarige leeftijd. Zijn opvolger is nog niet bekend. Be langrijkste kandidaat is nog steeds Delfts PvdA-burgemeester, dr. ir. A. P. Oele. Minister Wiegel speldt de scheiden de Rijnmondvoorzitter W. A. Fibbe de versierselen op, behorende bij zijn benoeming tot ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw. Het Nieuwe Stadsblad JU één van da 24 Randstad-Edities die wekelijks in een groot gedeelte van Zuid-Holland met een totale oplage van ruan 680.000 exemplaren huas-aan-huis worden verspreid. Wij, van de stichting Huishoude lijke Voorlichting geven u nogmaals een lijst met kursussen, die wij op de Korte Dam geven: Naaien: 8 lessen voor 35,op maandagmiddag, maandagavond, dinsdagavond, woensdagmorgen, woensdagavond, donderdagmiddag en donderdagavond. Koken: 8 lessen voor 45,op maandagavond in de Huishoud school ,,De Hoeksteen", B. v. Haa- renlaan 1155. Indisch koken: 8 lessen voor 45, op dinsdagavond in de huishoud school „De Hoeksteen", B. v. Haa- renlaan 1155. Bloemschikken: 8 lessen voor 45,op maandagavond en maandagmiddag. Kreatief handwerken: 8 lessen voor 45,op dinsdagmorgen en dins dagavond. Stoelen bekleden: 8 lessen voor 65,(max. 6 kursisten) op woensdagavond. Gast en gastvrouw: 4 lessen voor 22,50 plus ingred. geld op don derdagmiddag en donderdagavond.

Het Nieuwe Stadsblad | 1978 | | pagina 52