Waterschappen kunnen zuiveringsinstallaties bouwen in regio R'dam Winnaars acties V.W. Schiedam-Zuid een avondje fijn uit MUZIEKSCHOOL GEEFT HAAR JAARLIJKSE UITVOERING MAK ZEEMAN'S 1 SLEUTEL DIENST ZEEMAN HET NIEUWE STADSBLAD 7.75 Congo zalmen mooie gezelschapsvis Cryp. Petchii HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 3 - WOENSDAG 8 MAART 1978 Wat zal er zoal te horen zijn? Een kopersextet met pauken en piano (het orgel is helaas niet beschikbaar) zal de muzikale entree vormen. Dan volgen slagwerkensembles en symfonie-orkest. Na de pauze treden voor het voetlicht de Big Band en het Harmonie orkest. Het belooft voor de Muziekschool een representatieve avond te worden. Toegang vrij? Jawel, de avond is kosteloos toeganke lijk maar de bezoekers dienen in het bezit te zijn van een geldig plaatsbe wijs. De afgifte van toegangskaarten vindt plaats vanaf 7maart dagelijks en zolang de voorraad strekt aan de kassa van het Passage Theater vanaf 's mor gens 11 uur. LIPS- EN AUTOSLEUTELS KLAAR TERWIJL U WACHT! Broers vest 50-52, Schiedam Tel. 26.75.94. j net was ai m ae Kieine uurtjes toen het gezelschap weer in de Groene-1 laan arriveerde. Beladen met bloemen en bonbons ver liet een van de dames de touringcar. Het was een reuze avond, vond ook zij. 1 MEI WEER BRADERIE Ook dit jaar wordt weer een grote bra derie gehouden in de Groenelaan. Daar Koninginnedag op zondag valt wordt de datum hiervan 1 mei. In grote lijnen zal het programma hiervan be staan uit het plaatsen van plm. 45 kra men waaronder ambachtelijke. Ditmaal komen twee gerenommeerde standwerkers de braderie verlevendi gen en komt er volop muziek en show. Ook de wielerronde zal niet ontbreken. In samenwerking met de Wijkvereni- ging „Het Zuiderkwartier" zijn er voor de jeugd de nodige activiteiten. Een ballonwedstrijd, poppenkast en hier en daar worden grabbeltonnen geplaatst. Kantoor: Broersvest 125, Schiedam Tel. 26.73.68 en 26.39.39 Verschijnt elke woensdag en vrijdag huis-aan-huis in geheel Schiedam en Rotterdam Oud-Mathenesse. Oplage 36.500exemplaren. Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, Maaskoerier, Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk voanen samen: Randstad Edities Delfland. Bureauleider: J. J. Warbie Advertentie-acquisitie: J. Groeneveld, tel. 26.39.39 - 26.73.68 of 26.12.70 (na 6 uur). Advertenties tot dinsdag en donderdag 17.00 resp. voor de woensdag en vrijdageditie. Broersvest 125, Schiedam. Hoofdredakteur: P. J. Hovingh, tel. 015—12.43.31. Eindredaktie: Ruud van Houwe- lingen, tel. 34.42.81 Redaktiekopy inleveren tot maandag en woensdagavond - resp. voor woensdag en vrijdageditie. Broersvest 125, Schiedam. De plannen voor drie grote zuivering sinstallaties van de waterschappen Delfland, Schieland en Llsselmonde voor de regio Rotterdam kunnen ver der worden ontwikkeld. Gedeputeerde staten van Zuid-Holland hebben maandag meegedeeld te hebben beslo ten, dat de waterschapsplannen de voorkeur hebben boven de ontwerpen die de gemeente Rotterdam enige tijd geleden heeft gelanceerd voor de on dergrondse installatie in de Dokhaven. De rijksdiensten, die het college van gedeputeerde staten hebben geadvi seerd (rijkswaterstaat, inspectie volks gezondheid, arbeidsinspectie, rijksin stituut voor zuivering van afvalwater) wijzen de Rotterdamse plannen una niem af. Zij menen dat deze plannen pas veel later dan die van de water schappen kunnen worden uitgevoerd met bovendien twijfels over een be trouwbare, storingsvrije zuivering in deze ondergrondse installaties. Voorts achten deze diensten de combi natie van woonbebouwing en zui veringsinstallaties ongewenst. Met na me zijn ook ernstige bezwaren tegen de omstandigheden, waaronder het per soneel, dat deze installaties zal moeten bedienen, ondergronds zal moeten werken in een door het zuiveringspro ces ongezonde atmosfeer. VERTRAGING Nadat Rotterdam midden vorig jaar plotseling het idee van een onder grondse installatie voor het zuiveren van afvalwater had gelanceerd (plan- Dokhaven) hebben de Hoogheemraad schappen van Delfland, Schiedam en het Waterschap IJsselmonde op ver zoek van gedeputeerde staten on danks de vertraging die hierdoor ontstond het Rotterdamse plan op doelmatigheid en kosten beoordeeld. De waterschappen concludeerden, evenals de adviserende rijksdiensten en nu ook gedeputeerde staten dat het plan-Dokhaven niet aanvaardbaar was. Gedeputeerde staten hebben Rotter dam vervolgens nogmaals drie maan den tijd gegeven voor aanscherping van het plan. Het blijkt nu verder te zijn uitgewerkt in een algemeen plan voor vijf zuiveringsinstallaties voor de regio Rotterdam, gebaseerd op het principe van de bouw van ondergrondse instal laties in havens die een andere bestem ming moeten krijgen. Dit algemene plan stuit op soortgelijke bezwaren als voor Dokhaven gelden. De vermeende financiële voordelen van de Rotterdamse plannen met name ook door besparingen op de ombouw van het rioolleidingennet konden volgens de waterschappen en de advi serende rijksdiensten niet of onvol doende aannemelijk worden gemaakt ten opzichte van de plannen van de waterschappen. Deze plannen voor installaties tussen Vlaardingen en Maassluis (Groote Lucht) tussen Rotterdam en Capelle aan den IJssel (Kralingse Veer) en tus sen Rotterdam en Barendr^cht (Vaan plein) zijn inmiddels zo ver uitgewerkt dat ze besteksklaar kunnen worden ge maakt en ter goedkeuring bij gedepu teerde staten kunnen worden inge diend. Deze plannen zijn in deze fase op alle Waar? Wanneer? Wat? De winnaars van hoofdprijzen bij de door de Verenigde winkeliers „Schiedam Zuid" gehouden Sinterklaas en kerstacties waren als gasten van het bestuur een avondje uit in Rotterdam. Een „uitje" voor twee personen wat een volle touring car vanuit de Groenelaan deed vertrekken richting Maasstad voor het bijwonen van een voorstelling van André van Duin's revueshow, die door mag gaan als een echte zevenklapper op het gebied van het pure amusement. Daarna volgden en kele gezellige borreluurtjes in restaurant Engels en het was al in de kleine uurtjes toen het gezelschap weer terugkeerde op de plaats van uitgang. Hier wachtte de dames en heren nog een verrassing. Bloemen en een doos bonbons voor de dames en voor de he ren een fles wijn. In voorgaande jaren waren aan de acties diverse prijzen ver bonden welke de winnaars wel dan niet konden gebruiken of benutten. Nu was er een gemeenschappelijke hoofdprijs, hgt „uitje" met het Instuur en gezien de reacties achteraf heeft het bestuur hiermee volledig in de roos ge schoten. De winnaars hiervan werden getrokken uit de genummerde formu lieren waarop het vastgestelde aantal aan de kopers verstrekte zegels waren geplakt. Daarnaast zijn een groot aan tal aanwezigheidspremies verstrekt bij de drie in het openbaar gehouden trek kingen. Het waren waardebonnen, te verzilveren in koopwaar bij de organi satie aangesloten winkeliers. De hou der van zo'n geluksnummer diende zich binnen tien minuten te melden wilde de premie niet aan zijn of haar neus voorbijgaan. Dat was dan ook de reden, dat het op de plaats van de trek kingen bijzonder druk was. onderdelen unaniem goedgekeurd door de betrokken instanties. Volgens de adviserende (rijks) diensten hebben de plannen van de waterschappen zo veel meerwaarden ten opzichte van de Rotterdamse plannen, dat zij gedepu teerde staten ontraden de plannen voor ondergrondse installaties verder in ogenschouw te nemen. SPOED Belangrijk aspect bij de overwegingen is de achterstand die in Zuid-Holland is ontstaan op het gebied van de bouw van zuiveringsinstallaties. De water schappen hebben te kennen gegeven zo spoedig mogelijk de drie installaties te willen gaan bouwen. Zij achten het onverantwoord nog meer tijd te verlie zen aan de beoordeling van steeds an dere plannen. De waterschappen heb ben het gemeentebestuur van Rotter dam uitgenodigd weer loyaal mee te werken aan de verdere uitvoering van de plannen, zoals de waterschappen die aanvankelijk ook met instemming van Rotterdam hebben ontwikkeld. De urgentie van een snelle bouw wordt nog eens onderstreept door het feit dat Nederland internationaal ongeloof waardig dreigt te worden tegenover an dere Rijn-staten. Ons land heeft zich verplicht in 1985 geen ongezuiverd af valwater meer te lozen op de (beneden loop van de) Rijn. Momenteel is de re gio Rotterdam nog één van de grootste vervuilers van de Rijn. Gedeputeerde staten van Zuid-Holland - zullen in april nog enige provinciale adviescommissies horen om daarna een eindoordeel over de zuivering in de regio Rotterdam te geven. norm. 15,nu 2 stuks Mooie plant norm. 3,4 E/ï Nu 2 stuks 1 .OU 't is weer bij Schiedam: Broersvest 19. Tel. 732933 2 lijnen Capelle a/d IJssel: Koperwiek 99 - Tel. 503583 Voor het eerst sinds jaren vindt de gro te Muziekschooluitvoering niet plaats aan het einde van de maand november, tegelijk met het uitreiken van de ge tuigschriften aan de geslaagden, maar op een heel ander tijdstip. De uitvoering-oude stijl heette dan ook Einduitvoering, hetgeen sloeg op de muzikale afronding aan het eind van elk cursusjaar. Thans zijn uitreiking getuigschriften en optreden van grote samenspelgroe- pen gescheiden o.m. om ieder speciaal het zijne te kunnen geven. Wie betrokken is bij de proefspelen (zelf of via zoon of dochter) komt onge twijfeld naar de Getuigschriften-uitrei king, die eind november blijft gehand haafd (een en ander gaat gepaard met muzikale voordrachten door een deel van de geslaagden) en wie eigenlijk al leen komt om de muziek, die zal meer de grote uitvoering prefereren. Een be zoek aan beide aktiviteiten laat zich overigens ook heel goed denken. De uitvoering zal plaatshebben in het Passage Theater, waarvan vóór de ver bouwing jaarlijks trouw gebruik werd gemaakt. Voor de Muziekschool is de inkrim ping van 933 plaatsen naar 550 plaat sen geen winstpunt, omdat veelal werd gemusiceerd voor een uitverkocht huis. Op vrijdag 10 maart zal evenwel een en ander z'n beslag krijgen. Begonnen wordt om half acht. Het bestuur van de Verenigde Winkeliers „Schiedam-Zuid" schoot in de roos met het toekennen van een gemeenschappelijke prijs. Rechts voorzitter, Jan Crama met naast zich secretaris Frans Bijtel Met de winkeliers van Zuid een avondje uit. En gezellig was het borrelen met een hartige hap in restaurant Engels.

Het Nieuwe Stadsblad | 1978 | | pagina 3