Verkeersmaatregelen Lange Haven mm Reconstructie van de Parkweg Aanleg C.A.I. nog in Wijk 5 en 13 Borstonderzoek Tuberova nog t/m 17 maart Afwegen van de ver uiteenlopende belangen Aanvraag „Stemmen bij volmacht" Expositie in bibliotheek over buitenlandse werknemers Van Lieflandschool wint bustocht van V.R.O.M.-dienst Openbare commissie vergaderingen Sportraad houdt voorzitters vergadering Serveerpasje" afgeschaft A Wekelijkse publicatie van de Gemeente Schiedam Verzorging: Voorlichtingsambtenaar Stadskantoor Emmastraat 1, tel. 26.05.00, toestel 340. HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 48 WOENSDAG 8 MAART 1978 /X - t jE: iiiiliiiiii eente informatie Burgemeester en Wethouders hebben de bewoners en de bedrijven woonachtig en gevestigd langs de Lange Haven een brief gestuurd aangaande de te nemen verkeers maatregelen op de Lange Haven. Naar aanleiding van de op 23 november 1977 ge publiceerde verkeersmaatregelen zijn re acties en opmerkingen van de bewoners en bedrijven binnengekomen, wat voor B. en W. aanleiding was om deze verkeersmaat regelen nog eens kritisch te doen bezien. Het resultaat is dat B. en W. besloten heb ben het Verkeersbesluit te doen wijzigen, zoals dat vandaag in deze en andere kran ten uitvoerig is gepubliceerd. In de brief schrijven B. en W. dat de ver keerssituatie op de Lange Haven zeer pro blematisch is, omdat de belangen van de verschillende groepen belanghebbenden te ver uit elkaar liggen. Verbetering van het leefmilieu, door het terugdringen van het gemotoriseerde verkeer en het garanderen van een zo goed mogelijke bedrijfsuitoefe ning gaan nu eenmaal niet goed samen. B. en W. menen dat het ook moeilijk is een voor ieder aanvaardbare oplossing te vin den en daar vragen zij begrip voor. Het streven is er echter op gericht een zo goed mogelijk afgewogen compromis te be reiken. Het uitgangspunt is om langs de Lange Haven aan de kant van de huizen het stop pen te verbieden en langs de waterkant het parkeren alleen daar toe te staan, waar dit de doorgang van het verkeer niet belem mert. Naast de parkeergelegenheid voor algeme ne doeleinden zijn er nu ook laad- en los- mogelijkheden voor de bedrijven gemaakt. Anderzijds zullen op enige plaatsen de par- keermogelijkheden worden beperkt, zowel door het plaatsen van parkeermeters voor kort-parkeerders, als door het aanbrengen van laad- en loshavens voor de bedrijven. De parkeerbneters zijn gedacht ter hoogte van de volgende panden: voor pand num mer 2 t/m 6 vier parkeermeters; voor pand 78 t/m 84 drie meters; voor pand 90 t/m 92 twee meters; voor pand 129 t/m 133 drie meters en nabij de Vismarkt drie parkeer meters., Degene die voor de verkiezing van leden van Provinciale Staten op woensdag 29 maart gebruik wil maken van de mogelijk heid om te „stemmen bij volmacht" of te „stemmen in een stembureau naar keuze van de kiezer" in de provincie Zuid-Hol land, brengen we in herinnering dat de ve rnacht- respectievelijk aanvraagformulie ren volgende week, uiterlijk op 15 maart, weer ingeleverd moeten worden bij de se cretarie-afdeling Burgerzaken met overleg van de oproepingskaart. Het is zaak nu de formulieren aan te vragen, die kosteloos i verkrijgbaar zijn bij de afd. Burgerzaken, Overschiesestraat 2 (hoek Broersvest), tele foon 260500. Na 15 maart bljft echter nog de mogelijk heid open om te stemmen bij „overdracht van een oproepingskaart" (wat kan gebeu ren tot op de dag van de verkiezingen) en de mondelinge aanvraag (tot uiterlijk op 24 maart) voor het „stemmen in een stembu reau naar keuze", bij de afd. Burgerzaken, in welk geval de oproepingskaart moet worden overgelegd. De oproepingskaarten met de kandidaten lijst zijn inmiddels verzonden. •n De Gemeenschappelijke Openbare Biblio theek Schiedam zal een expositie wijden aan de buitenlandse werknemers in Schie dam. Deze wordt met ingang van vrijdag 10 maart gedurende drie weken gehouden in de expositieruimte beneden in het biblio theekgebouw aan de Lange Haven 131. Er komt een foto-reportage met beelden van de Turkse moskee, van de taallessen van het A.B.C. en de naai-cursussen voor Turkse vrouwen in De Kreek, over het bi- cultureel onderwijs opgenomen in de Dr. De Visserschool, maar ook foto's van de woonomgeving. Daarnaast een expositie van de voorraad boeken waar de G.O.B. over beschikt, die van belang zijn voor de buitenlandse werknemers. Nieuwe situatie Voor de nauwkeurige omschrijving van de wijziging van het Verkeersbesluit verwij zen wij naar de bekendmaking elders in dit Stadsblad. In grote lijnen komen de maat regelen op het volgende neer. Aan de oostzijde van de Lange Haven komt aan de kant van de huizen: tussen Koe markt en Taansteeg een stopverbod; tussen Taansteeg en pand nummer 70 een par keerverbod, tussen pand nummer 70 en 78 is het vrij; tussen pand nummer 78 en de Korte Dam komt een stop ver bod. Aan de oostzijde van de Lange Haven komt langs de waterkant: nabij de Koemarkt over een afstand van 8 m. een gele streep als parkeerverbod, gevolgd door vier par keerplaatsen met meters; tussen pand num mer 8 en de Taansteeg een parkeerverbod; tussen Taansteeg en pand nummer 110 is parkeren toegestaan, echter aan weerszij den van de Appelmarktbrug vijf parkeer plaatsen met meters; ter hoogte van pand nummer 110 over een lengte van ongeveer 10 meter een parkeerverbod, behalve voor het laden en lossen van maandag t/m vrij dag tussen 8.00 en 18.00 uur; tussen pand nummer 110 en pand nummer 132 is parkeren toegestaan; tussen pand 132 en de Overmaassesteeg een parkeervefbod en tussen Overmaassesteeg en Korte Dam een stopverbod. Aan de westzijde van de Lange Haven aan de kant van de huizen: tussen pand num mer 1 en de Branderssteeg een stopverbod; tussen Branderssteeg en Vismarkt een par keerverbod; tussen pand nummer 97 en pand nummer 123 een stopverbod; tussen pand nummer 123 en de Korte Haven zuid zijde een parkeerverbod en voor de Koren beurs een stopverbod. Aan de westzijde van de Lange Haven kan langs de waterkant geparkeerd worden, be halve waar op vier plaatsen laad- en losha vens komen, waar niet geparkeerd mag worden, behalve echter voor het laden en lossen van maandag t/m vrijdag tussen 8.00 en 18.00 uur. Deze plaatsen zijn ter hoogte van pand nummer 43 over circa 15 meter; ter hoogte van panden 61/63 over circa 18 meter; ter hoogte van panden 69/71 over circa 10 meter en tussen pand nummer 85 en de Appelmarktbrug over circa 35 meter. Ter hoogte van de Openbare Bibliotheek komen drie parkeerplaatsen met meters en fietsbeugels. De Parkwee voor wat betreft het deel tussen de Burg. van Haarenlaan en Burg. Honnerla- ee Gretelaan is binnenkort aan de beurt voor een reconstructie. Wat ook geldt voor de na ij feleöm straten alT M^ No/enslaan (een deel), Minister Donkerstraat, Van Heuven Goed- hardtstraat en Ch Th Storkstraat. Daarover is eind februari een infoimatieavond geweest voor de omwonenden. Bovenstaande schetstekening geeft aan hoe men bij Gemeentewerken het pleintje voor de Liedewijdeschool heeft gedacht. De aanleg van de Centrale Antenne Inrich ting (C.A.I) in Schiedam heeft enige stag natie gekregen door de vorst in de afgelo pen periode. Tot eind maart blijft men bezig met het inregelen van de toestellen, om deze geschikt te maken voor ontvangst, in Wijk 5 in Groenoord. Wijk 5 wordt begrensd door de Churchill- weg, Mozartlaan, Eduard van Beinumlaan en Laan van Bol'Es. Het informatiecen trum C.A.I., is daarvoor gestationneerd op de hoek van de Jozef Oreliosingel en Jan Damenstraat. Tevens is men bezig met het inregelen in Wijk 13, begrensd door Burg. Knappert- laan. Nieuwe Haven, Vlaardingerdijk en Aleidastraat, waarvoor een informatiecen trum is ingericht in het gebouw van de Wil lem de Zwijgerschool voor mavo aan de Sint Liduinastraat 35. Verder kan men voor inlichtingen bellen naar de Gem. Technische Bedrijven aan de Dwarsstraat 42, telefoon 264980, toestellen 183, 193 en 120. In het kader van de officiële opening medio augustus 1977 van het nieuwe com plex van de gemeentelijke Vervoer-, Reini- gings-, Ontsmettings- en Marktdienst aan de Ringersstraat 9, is aan de basisscholen in Schiedam gevraagd of zij het werk en de taken van de V.R O.M.-dienst eens wilden uitbeelden in werkstukken of dergelijken. Voor de beste inzendingen zijn enige prij zen beschikbaar gesteld, onder andere een bustocht naar het vuilnisverwerkingsbe- drijf van de V.A.M. in Wijster (Drente). Het werkstuk gemaakt door de leerlingen van de W. A. van Lieflandschool, met een uitbeelding van het V.R.O.M.-complex met materiaal en gedeelten van Schiedam, heeft de hoofdprijs gewonnen. Daarom zullen de leerlingen en leerkrachten van deze school, met enkele medewerkers van de V.R.O.M.- dienst op 23 mei a.s. een bezoek brengen aan het V.A.M.-bedrijf in Wijster. Met stops op diverse aantrekkelijke plaatsen op de heen- en terugweg. De bus vertrekt om 8.00 uur vanaf de Van Lieflandschool en zal daar rond 18.30 uur weer terug zijn. De Welstandscommissie houdt de openba re vergadering op vrijdagmiddag 10 maart in de benedenzaal van het Stadskantoor, waarvan het openbare gedeelte ongeveer om 16.00 uur begint. De Commissie voor Financien en Economi sche Zaken komt in het openbaar bijeen op dinsdag 14 maart, aanvang 20.00 uur in de vergaderkamer op de 10e etage van het stadskantoor. Behandeld zal worden de agenda voor de gemeenteraadsvergadering van 20 maart a.s., voor wat betreft de finan ciële aspecten van de voorstellen, alsmede eventuele punten betreffende de Gem. Technische Bedrijven. De Sportraad voor de gemeente Schiedam houdt op maandag 13 maart om 20.00 uur in de benedenzaal van het Stadskantoor een informele bijeenkomst, waarvoor de voorzitters van de verenigingen zijn uitge nodigd. 1 Naar de mening van het dagelijks bestuur van de Sportraad bestaat er momenteel te veel eenrichtingsverkeer. Om nu de secties meer bij het werk van de Sportraad te be trekken, maar ook om de onderlinge con tacten tussen de verenigingen en sectiever tegenwoordigers te versterken is deze voor zittersvergadering gepland. Daarbij zal van gedachten gewisseld worden over de pun ten: A. Wat verwacht men van de Sportraad; B. De werkwijze van de sectie van de Sportraad en C. de indeling in secties. Op deze bijeenkomst zal dus niet worden ingegaan op specifieke verenigingszaken. Voor het dienst laten doen van vrouwelijk personeel in horeca- en verlofsbedrijven (en andere inrichtingen waarin alcohol houdende dranken worden verstrekt) is niet langer meer de toestemming van de burgemeester vereist, die populair wordt aangeduid met „het serveerpasje". Dit als gevolg van het feit, dat de gemeente raad op 17 oktober 1977 de verordening op inrichtingen tot het verstrekken van drink waren in de gemeente Schiedam heeft ge wijzigd. Deze derde verordening tot wijzi ging treedt in werking met ingang van 3 maart 1978 en ligt voor een ieder gedurende drie maanden ter inzage bij de secretarie afdeling Algemene Zaken op de tweede etage van het Stadskantoor. 1 Van maandag 6 maart tot en met vrijdag 17 maart a.s. hervat de Stichting Tuberova het rontgenologisch borstonderzoek voor mannen van 40 jaar en ouder. Dit onder zoek is er op gericht om aandoeningen van de borstorganen op te op te sporen! Ook biedt dit onderzoek de mogelijkheid om bepaalde hart- en vaat-aandoeningen te ontdekken. Een dergelijk onderzoek van deze bevol kingsgroep is dermate belangrijk, dat ieder jaar de gelegenheid wordt geboden hieraan deel te nemen. Het is nl. zodanig geregeld dat om het jaar alleen de mannen boven de 40 jaar worden onderzocht en het jaar daarop mannen en vrouwen boven de 40 jaar. Vanwege het minder voorkomen van long- tuberculose e.d., in het bijzonder in de leef tijdsgroepen beneden de 40 jaar, worden de jongere personen niet meer bij het onder zoek betrokken. Voor het lopende onder zoek ontvangen dus alleen mannen van 40 jagr af een persoonlijke oproep. Degenen die de op de oproepingskaart vermelde datum voorbij hebben laten gaan, of die hun kaart kwijt zijn, kunnen zich zonder bezwaar eveneens vervoegen op de plaats van onderzoek: de Johan Calvijn- school, De Wildestraat 65 (zijstraat van de Mgr. Nolenslaan) en wel op de tijden: maandag, woensdag en donderdag van 14.00-17.00 uur en 18.00-20.30 uur; op dinsdag en vrijdag van 9.30-12.00 uur en van 14.00-17.00 uur.

Het Nieuwe Stadsblad | 1978 | | pagina 48