Het Nieuwe Utile Dulci brengt het detectivespel „De Muizenval" in het Passagetheater Jongerenhuisvesting krijgt geen gehoor van gemeentebestuur Ziekenhuiscommissie voortaan alleen raadsleden olyplastic Brand in de Voornsestraat schade een ton Herindeling stadskantoor kost 25.000,- produktie- medewerkers Autobedrijf ERTAN ;c/staó' „In Honorem Dei" wel degelijk goed bij stem... PTT OP GOEDE VRIJDAG Be. KOSTER Te.. 70.77.77 ir% ;r PENNING-MONZA ÉsnËËuwkËHÏngËnÏ DON EN ZWAKHALS MET PENSIOEN BINGO-AVOND NIEUWLAND EN DE DUKDALF F Polyplastic heeft goedbetaald vast werk voor u! perserij lijmerij zagerij WOENSDAG 15 MAART 1978 Stadsblad Verschijnt huis aan huis op woensdag en vrijdag in SCHIEDAM, KETHEL en OUD MATHENESSE (Rotterdam) Correspondentie Postbus 257 Schiedam Kantoor Broersvest 125 Schiedam telefoon 010-267368 en 263939 lnzendtermi,n advertenties dinsdag en donderdag tot 5 00 uur s-avonds - Centrale administratie en redaktie Randstad-Edities Postbus 167 (Koornmarkt 34) Delft tel 015-124331 Randstad-edities verschijnen in een groot gedeelte van Zuid-Holland in een wekelijkse oplage van ruim 680.000 ex. Oplage 36.500 Waar gewerkt wordt worden fouten gemaakt en dat is menselijk. Bij de op maak wilde men afgelopen vrijdag een beetje „spelen" met kleur en kreeg de korenpagina van „In Honorem Dei" een extra groene kop over de gehele pagina toegemeten. Heel erg fijn, al leen werd in alle haast vermeld: „In Horem Dei" wel uitgedund, maar nog niet bij stem". U gelieve echter te lezen (en zo is het ook) „In Honorem Dei" wel uitgedund, maar nog uitstekend bij stem". Een brand in de Voornsestraat 20 in het zuidelijk stadsgedeelte van Schiedam heeft afgelopen zondagmorgen voor ongeveer 100.000,schade aangericht. De brand ontstond om vijf minuten over half twaalf toen de bewoonster de 75-jarige mevrouw H. O. O. Weygeuze in de woonkamer aanwezig was. De brandweer, die snel ter plaatse was, moest enkele nevel- stralen het vuur te lijf dat zijn oorsprong had in de keuken. Na een klein half uur was het vuur bedwongen. Inmiddels was de bewoonster door een buurman uit het huis gehaald en naar het Gemeentezieken huis gebracht. Zij kon dit ziekenhuis na een onderzoek echter weer snel verlaten. De bovenwoning liep brand- water- en rookschade op, de beneden verdieping van het pand werd door wa terschade beschadigd. voor betrouwbare Bovag occasions V. DEVENTERSTRAAT 17 TEL. 73.11.44 Koopavond geopend! Het hoofdpostkantoor te Schiedam zal op 24 maart (Goede Vrijdag) voor het publiek zijn opengesteld van 08.30 tot 17.00 uur i.p.v. tot 19.00 uur. De openstellingstijden van de overige postin richtingen ondergaan geen wijzi ging- Interesse RENAULT Enkele werkruimten in het Schiedamse Stadskan toor aan het Emmaplein moeten wor den heringericht. De herin richting is noodzakelijk geworden om dat enkele diensten uit het Stadskantoor zullen verhuizen naar het nieuwe ge meentelijke pand aan de 's -Grave- landseweg dat als hoofdbewo ner de gemeentelijkse sociale dienst krijgt. Dit nieuwe pand wordt dit jaar in gebruik genomen. Burgemeester en wethouders stellen de raad voor een bedrag van 25.000,be schikbaar te stellen voor deze aanpassingen. De toneelgroep Utile Dulci klaar voor een eerste bespeling van het Passage Theater-toneel. VERKOOP*VERHUUR Dam 26 - Schiedam-C Tel. 262001-266817 Stadsbeiaardier Cor Don krijgt van de gemeente Schiedam m.i.v. 1 juli van dit jaar eervol ontslag. De heer Don heeft meer dan de pensioengerechtigde leef tijd bereikt. Een maand later krijgt de heer J. Zwakhals, directeur van de bedrijfse conomische dienst van de gemeente Schiedam eervol ontslag. Hij wordt die maand 65 jaar. De heer Zwakhals is beter bekend als oud-voorzitter van de deelgemeente- raad van de Rotterdamse wijk Char- lois, hetgeen hem in Schiedam de bij naam opleverde de burgemeester van Charlois. Toen hij na ernstige politieke meningsverschillen met zijn plaatse lijke PvdA achterban in Rotterdam Zuid zijn funktie daar opgaf kwam hij weer terug in zijn oude funktie bij de gemeente Schiedam. jg vrijdag 17 maart a.s. organiseert de Wijkvereniging Nieuwland opnieuw een bingo-avond in het Wijkcentrum Nieuwland, aan het Dr. Wiboutplein, aanvang 8 uur. De toegang is voor iedereen gratis. Ook in Dukdalf Dezelfde avond, zelfde tijd rollen ook in het clubhuis „De Dukdalf', Rijn straat 1 in Schiedam-Zuid de balletjes in het bingospel waarmee mooie prij zen zijn te winnen. Een van de meest gerenomeerde to neelverenigingen in 1911 in Schiedam opgericht, Utile Dulci, komt vrijdag avond a.s. in het Passage Theater voor het voetlicht in het detectivespel „De Muizenval" door Agatha Christie. Een gebeurtenis voor toneelminnend Schie dam maar tevens voor de groep zelf diê voor de eerste keer het toneel van het Passage Theater gaat bespelen. Wie over werken van Agatha Christie praat of denkt, krijgt al koude rillingen over z'n rug. Bij het lezen van haar boeken is men geneigd alle deuren en vensters bij voorbaat te sluiten en men zal, voor zich te rusten te begeven on der bed kijken. Zwakke geesten staan vervolgens bloot aan angstdromen. Dat is Agatha Christie en van haar krijgt Schiedam nu de thriller „De Muizenval" te zien en mee te beleven. Het stuk wordt nu al vijfentwintig jaar achtereen in Londen opgevoerd en trekt nog steeds volle zalen. Meer valt er over „De Muizenval" niet te zeggen wil de point hiervan verraden worden. Wel dat veel handen in het theater zich zullen klemmen rond de armleuningen van de fauteuils, zo spannend en be klemmend is het toneelstuk geregi- seerd door de beroepsacteur' Guido Jockers uit Den Haag. Nedewerkenden zijn: Liesje Cats-van Klaveren, Tilley van Traa-de Jongh, Liesbeth Wilton, Piet Waals, Jan Lieuwen, Roland de Booy en de twee bekende amateurs Jan Gudde en Pierre de Veth als gastspe- lers. De bekende schrijfster van beklem mende detectiveverhalen, wijlen Agat ha Cristie van wie ,,De Muizenval" vrijdagavond in het Passage Theater wordt opgevoerd door Utile Dulci, an no 1911 Ais het aan het Schiedamse 9emeentebestuur ligt wordt er voorlopig niets gedaan aan de jongerenhuisvesting in deze stad. Dat blijkt nftmelijk uit de agenda van de raadsvergadering die maandagavond plaats vindt. De laatste raadsvergadering verliep namelijk nogal heftig, omdat een aan tal jongeren een petitie aan Schiedams burgermeester drs. Arie Lems wilde aanbieden over deze jongerenhuisve sting of zoals het bekend staat alleen staanden en twee persoonshuishou dens. De raadsvergadering moest toen zelfs enige tijd onderbroken worden omdat de aanwezigen op luide toon aandacht vroegen. Tenslotte werd de petitie toch in ontvangst genomen door burgemeester Lems, die nu namens het college de raad voorstelt de petitie voor kennisge ving aan te nemen. Dat betekent dan in goed Nederlands: zij dronken een glas, zij deden een plas en lieten de zaak zoals zij was. Ook op de zgn. Z. vleugel van „De hoeven de jongeren LindenhoP'/ voorlopig niet te rekenen. Deze vleugel was eerder deze maand plaats van een kortstondige kraakak- tie. Het aktiekomité jongerenhuisve sting wil dat de woningnood in Schie dam onder jongeren tijdelijk en ge deeltelijk wordt opgeheven door het beschikbaar stellen van deze al jaren leegstaande Z. vleugel van „De Lin- denhof' aan de Lange Achterweg. „Niets daarvan", zegtnet gemeentebe- stuur „wij stellen de raad voor dit ver zoek voor kennisgeving aan te nemen". Het Schiedamse CDA gemeente raadslid Siem Rosman heeft inmiddels het college van burgemeester en wet houders vragen over deze zaak gesteld. Hij wil weten waarom de petitiebehan deling niet op de vorige raadsagenda is geplaatst en waarom het gemeentebe stuur bepaalde brieven aan de raad van het comité jongerenhuisvesting heeft achtergehouden. Deze bewering is afkomstig van dit komité in een in gezonden brief in dit blad. Er komen geen burgerleden meer in de zgn. ziekenhuiscommissie, die optreedt als bestuur van het Schiedamse ge meenteziekenhuis. Het college van burgemeester en wet houders stelt namelijk de raad voor de drie afgetreden burgerleden te vervan gen door drie gemeenteraadsleden. De drie burgerleden voelden zich door het gemeentebestuur op een zijspoor ge plaatst bij de fusiebesprekingen rond het gemeente en het Noletziekenhuis. Het Schiedamse college van burge meester en wethouders betreurt het af treden van de burgerleden aldus een schrijven aan de gemeenteraad. Het college doet nu het voorstel om ge meenteraadsleden H. Noordergraaf (PPR) Aad de Wolf (CPN) en S. J. Ros man (CDA) in de ziekenhuiscommissie te benoemen. De gemeenteraad gaat zich maandagavond met het aftreden van de burgerleden en het benoemen van de drie gemeenteraadsleden bezig houden. Goedbetaald, maar dan moet u wel bereid zijn hiervoor hard en serieus te werken. Wij vragen voor zo spoedig mogelijk voorde afdelingen o.a. vlakzagers. liefst met ervaring met houtbewerkingsmachines -w Buiten een goed salaris hebben wij u natuurlijk nog veel meer te bieden zoals een uitstekende gratificatieregeling. Wilt u meer weten? Kom eens langs bij onze personeelsafdeling. Wij zijn van maandag t/m vrijdag van 9 tot 4 uur tot uw beschikking. Ons adres: Strickledeweg 12 in de Spaanse polder, telefoon 15.30.00. Polyplastic B V. produceert in een modern opgezet bedrijf in Rotterdam-Spaanse polder een voor Europa toonaangevend programma van vensters voor o.a. caravans van hoogwaardig acrylaat glas.

Het Nieuwe Stadsblad | 1978 | | pagina 1