PERSBERICHT TAMIZ Vlaardingen Minder klachten over luch tveron treiniging in zomerhalfjaar 1977 Jeugdland tijdens de paasvakantie Inzicht in problemen sollicitant Muziekschool gaf haar jaarlijkse grote uitvoering Huishoudelijke Voorlichting Korte Dam 5, tel. 264781, Goedkeuringen Ged. Staten Oude vrijster in Broeksterwoude vond een eenzame broek die zij trouwde kreeg van de man een Hamadan die ze nog lang zouden houden. Tef. 010-35 c5623 Veerpfein 3 HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 37 WOENSDAG 15 MAART 1978 Uiteraard kwamen er geen kinderen meer. De Hamadan werd onlangs geveild. Was u er niet? Meneer Tamiz heeft ze nog, in soorten. Bij de huishoudelijke Voorlichting worden de volgende kursussen ge geven: Naaien: 8 lessen voor 35,op maandagmiddagen avond, dins dagavond, woensdagmorgen avond, donderdagmiddag en - avond. Koken: 8 lessen voor 45,op maandagavond in de Huishoud school ,,de Hoeksteen", B.v. Haa- renlaan 1155. Bloemschikken: 8 lessen voor 45,op maandagmiddag en maandagavond. Kreatief handwerken: 8 lessen voor 45,— op dinsdagmorgen en dins dagavond. Stoelen bekleden: 8 lessen voor 65,(max. 6 kursisten) op woensdagavond. Gast en gastvrouw: 4 lessen voor 22,50 en ingred. geld 7,50 op donderdagmiddag en maandag avond. Wandkleden: 8 lessen voor 45, op maandagavond en woensdag morgen. Gymnastiek: 8 lessen voor 30. op maandagavond en donderdag morgen. Poppen maken: 8 lessen voor 45,— op dinsdagavond in het Kruisgebouw of het Bachplein. Uiterlijke verzorging: 5 lessen voor 27,50 en preparatengeld 7,50 op dinsdagmiddag of woensdagmor gen. Afslanken: '12 lessen voor 65, op woensdagmorgen en woensdag avond Macramé: 4 lessen voor 22,50 op dinsdagavond in het Kruisgebouw, Bachplein. Naaien in Groenoord 8 lessen voor 40,in het Kruisgebouw op dinsdagmiddag en woensdagavond. Modebewust: 8 lessen voor 45, op woensdagmiddag en woensdag avond. De kursus „fijne keuken" begint a.s. maandagavond in de Huis houdschool „de Hoeksteen". Er zijn nog 2 plaatsen vrij! Het kantoor Korte Dam 5 is open dinsdag t/m vrijdag van 9.30 tot 12.00 uur op Kortedam 5, tel.: 264781, giro 716115. Tussen half zes en half ze ven kunt u bellen op nr. 263633. Het aantal klachten over luchtverontreiniging van de bevolking in het Rijnmond gebied is in het zomerhalfjaar 1977 afgenomen. De Dienst Centraal Milieubeheer Rijnmond (telefoon 150000) noteerde 5091 klachten tegen 6237 in de overeen komstige periode van 1976. Ook het aantal klachten over geluidshinder nam af. Het aantal klachten kwam achtmaal tot acht per dag. Er was een piek op 6 juli met 24 klachten, waarvan er twintig werden veroorzaakt door oefenvluchten van een verkeersvliegtuig op Zestienhoven. Het aantal niet voorzienbare bijzonde re voorvallen, dat de industrie heeft ge meld bedroeg dit half jaar (april tot en met september) 142. Na evaluatie bleek, dat alle 142 gevallen de gevaar sindex 0 (geen schade en/of concentra tie kleiner dan EPEL-waarde) kregen. Hoewel over het gehele halfjaar geno men de gemiddelde zwaveldioxide concentratie iets lager was, moest voor het eerst sedert de zomer van 1975 de waarschuwingscode 3 tweemaal wor den uitgegeven. Tijdens de periodes waarin code 3 van kracht was is op uit gebreide schaal gecontroleerd of de be drijven de toegezegde vrijwillig te ne men emissie-beperkende maatregelen ook werkelijk hebben genomen. De al gemene indruk is dat het merendeel van de bedrijven de hiervoor gemaakte afspraken goed is nagekomen. Ook met de gemeentelijke Havendienst van Rotterdam is tijdens deze periodes goed samengewerkt om stank- of foto- chemische smogvorming te voorko men. Uit het verslag van de DCMR blijkt voorts, dat de gemiddelde concentratie van stof op de meetpunten Baan-Rot- terdam en Radarpost Hoek van Holland het laagst was in de reeks van zomerhalfjaren sinds 1973. De gemid delde ijzerconcentratie ligt op hetzelf de niveau als 1976. De cadmiumcon- centratie op het meetpunt Baan is de afgelopen zomerhalfjaren stabiel, de concentratie op het meetpunt radar post is sterk afgenomen. De nikkelcon centraties zijn verder gedaald en liggen nu op beide meetpunten om de detec- tiegrens (één microgram per 100 ku bieke meter). Bij de loodmetingen in standaardrook is gebleken dat het niveau op alle meetpunten aanmerkelijk is gestegen ten opzichte van de vorige halfjaren en in de buurt komt van de niveaus van 1973. Uit het overzicht van de meetresultaten blijkt dat op alle drie meetstations de richtwaarde voor stikstofdioxide van de voormalige commissie Bodem, Wa ter, Lucht is overschreden. In Schie dam gebeurde dat 150 maal, in Hoog vliet 13 maal en in Maassluis 25 maal. De gemiddelde ozonconcentraties la gen in Hoogvliet en Schiedam gemid deld tien procent lager dan in 1S76 en in Maassluis vijftien procent. Toch werd de grens van 100 microgram per m3 (richtwaarde van de voormalige commissie Bodem, Water, Lucht) in Schiedam in 5.6 procent van de tijd overschreden, in Maassluis-West in 10.6 procent van de tijd en in Hoogvliet 18.5 procent van de tijd. Jeugdland Schiedam ontwikkelt tij dens de komende paasvakantie een aantal aktiviteiten, verspreid over de verschillende wijken van de stad. Jeugd-consulent, Joop van Broekho ven, weet zich hiervoor verzekerd van de medewerking van enkele mede werksters, die op dit punt reeds de no dige ervaringen hebben opgedaan. Het programma strekt zich uit in de week van 28 t/m 31 maart en bestaat uit de volgende onderdelen: dinsdag 28 maart het beoefenen van verschillende takken van sport. In de morgenuren, vanaf 10 uur op het Schuttersveld in Nieuwland en 's middags op de Orelio- singel in Groenoord, aanvang 14.00 uur. Dezelfde dag vrije creativieteit met geheel nieuwe onderwerpen op het Rozenburgerplein in Zuid, aanvang 10 uur. In het Wijkcentrum Nieuwland wordt 's middags (14.00 uur een poppenkast voorstelling gegeven van het sprookje „De Zilveren tondeloos" van H, Ch. Andersen. Daarna voeren kinderen van het clubhuis St. Joris Doele een to neelstukje op „Sneeuwwitje en de 7 dwergen" door moeders betrokken bij dit clubhuiswerk gearrangeerd. Woensdag wordt het de dag van de film met programma's samengesteld uit lachfilms enz. De voorstellingen zijn 's morgens 10 uur in het Wijkcen trum Nieuwland en in de namiddag 14.00 uur in Boerderij „Landvreugde Sweelincksingel 7 in Groenoord. Op deze dag ook vrije creativiteit, om 9 uur op het Frans Halsplein en 's mid dags 14.00 uur op het Dr. Wibout- plein. Donderdag weer poppenkast en to neelstukje in Dienstencentrum „De 4- molens", aanvang 10 uur. In dé mid daguren, aanvang 14.00 uur, vrije creativiteit op het Bachplein (school plein „Ouverture" waar de poffertjes kraam weer volop gaat bakken. Dit onderdeel wordt vrijdag 31 maart her haalt, 's morgens 10 uur op de speel plaats aan het Edisonplein en 's mid dags 14.00 uur op het Wilhelmina- plein. Gedeputeerde Staten van de provincie Zuid Holland heeft de goedkeuring ge hecht aan het besluit van de gemeente raad van Schiedam, waarbij, met een wijziging van de begroting 1977 het volgende krediet is verleend: 380.000,voor de verbouwing ten behoeve van het buurthuis Centrum- Oost. Het schoolorkest van De Schiedam- se Muziekschool tijdens de jaarlijk se uitvoering in het Passagetheater. slagwerk en één vleugel, schreef Chri stian Manen een „Kattenge- schiedenis", een werk met een nogal modern getinte pianopartij en alle raardigste slagwerk-effecten: de uit voering door de gebroeders Jos en Je roen van der Hoff, oogstte een dank baar en weerkerend applaus. Tenslotte was de beurt aan het Harmonie-orkest, hetgeen een podium vol blaasinstrumenten van dwarsfluit tot en met tuba opleverde. Een feestelijk gezicht, zoveel spelers en speelsters en uitvoering van één van de hoofdzaken van het Muziekschoolon- derwijs nl. Samenspel. Hoogtepunt in muzikaal opzicht zowel qua compositie als uitvoering was m.i. het in een goed arrangement van K. Veenendaal gestoken „In een Chinese tempeltuin" met z'n Oosterse getinte effecten, z'n pentatoniek en typisch sfeerscheppende instrumentatie. De werken van Ted Huggens (pseudo niem voor Henk van Lijnschoten) leden qua compositie aan sterke tweeslach tigheid. Klassiek muziek, kennelijk ontleend aan componisten als bijvoorbeeld Al- binoni, maar met een pop-achtige slagwerk-behandeling, een fuga-expo sitie met een soorteglijke ontwikkeling vol syncopen, gaven ondanks het hoge tempo en de felle dynamische inpulsen, geen sterke indruk. Het wat hoge tempo in de ouverture speelden enkele solisten nogal parten, waardoor de gelijkheid gedurende mo menten zoek was. Dat de orkestleden zelf en menig luis teraar er overigens veel plezier aan be leefden, leidt geen twijfel en dat is in het kader van amateuristische muziek beoefening toch zeker wel een belang rijke factor. Aan toegiften konden het Harmonie orkest en zijn dirigent de heer C. Matla dan ook niet ontkomen. De docenten ensemble-leiders ontvin gen uit erkentelijkheid voor het vele gedane werk, fraaie voorjaarsbloemen. C.I.B. FHV/Personeel, een gespecialiseerde adviesgroep voor personeelswerving binnen het reclamebureau FHV/BBDO in Amsterdam, heeft de belangrijkste problemen van de sollici tant opgespoord via een zogenaamde problem detection study, die werd uit gevoerd door het Nederlands Centrum voor Gesistematiseerd Marktonder zoek B.V. Uit een aantal open groepsgesprekken met mensen die in de daaraan voor afgaande maanden tenminste eenmaal' hadden gesolliciteerd, werd een gro slijst van problemen opgesteld. De problemen die door de deelnemers aan de groepsgesprekken werden ge noemd, werden aangevuld met proble men die door literatuur-studie waren opgespoord. Deze procedure leverde een lijst op van in totaal 52 problemen. Vervolgens werden deze 52 problemen ingebracht in een kwantitatief onderzoek. Daarbij mochten 145 sollicitanten en ex-sollici tanten aangeven welke problemen zij het belangrijkst vonden. In de analyse van de resultaten van dit onderzoek werden de aangegeven belangrijkheid en de frequentie waarmee problemen werden genoemd in een combinatie-' score samengevoegd. Van daaruit werden uitgebreide factor analyses vervaardigd rond de 7 proble men die vanuit de groep als de meest belangrijke problemen naar voren kwamen. In deze factor-analyse wer den uitsplitsingen gemaakt naar leef tijd, burgerlijke staat, beroep, sollici tatiefrequentie, wel/niet werkzaam, sekse en regio. Vrijdag gaf de Schiedamse Muziek school in een redelijk bezet Passaget heater z'n jaarlijkse grote uitvoering. Om even na half acht opende de voor zitter van het schoolbestuur, de heer H. de Rooij, de avond met een kort welk omstwoord, waarna als Intrada een koperssextet met pauken en (het orgel vervangende) piano te beluisteren viel, in twee delen uit The Royal Fireworks music van Handel en in een Canzona van een onbekende vroeg-zeventiende eeuwse componist Chilese. Het was een feestelijke en stralende opening van ctfe avond, dit koperen semble onder de beheerste leiding van de heer G. J. Kreuninger, waarbij evenwel de klanken van het orgel (dat niet beschikbaar was!) node werden gemist. In het door slagwerkleraar Harry Geurts geleide ensemble, bleken vier aan elkaar gewaagde leerlingen te zijn samengevoeg, die zich uitstekend ble ken te kunnen concentreren in de lang niet gemakkelijke (maar wel wat één- kleurige) sketches van J. Kent Wil liams. Een heel interessante bijdrage aan de ze avond met name door de spitse en scherp-ritmitsche uitvoering, die deze drie stukken ontvingen. Een vermakelijk „Trio voor Duo" van de in deze contrijen welbekende slag werker Huub Righarts werd uitgevoerd door het duo Jonn Boon/Jeroen v.d. Hoff, die beiden met een grote onver stoorbaarheid de meest grappige op drachten, door de componist gegeven, uitvoerden, waaronder het laten af gaan van een pistool en het legen van een emmer met glasscherven, uiteraard tot groot plezier van met name de jongsten onder de toehoorders. Als derde onderdeel van het program ma kwam het Symfonie-orkest o.l.v. Hans Hierck voor het voetlicht. Een kleine sfonie van Benda en een voor schoolorkest door Hans P. Keu- ning bewerkt Divertimento van Mozart vormden het menu van dit eerste op treden in muziekschool-verband. En het moet gezegd zijn: het was een spathiek, verzorgd en goed afgewerkt optreden. Het gebrek aan voldoende strijkers om een volle klank te krijgen (een muzi kaal probleem van wereldformaat) was vanzelfsprekend merkbaar in de nu en dan te ijle klank, terwijl de zuiverheid immer een lofwaardig streven blijft: goedkope successen zijn met een der gelijk ensemble dan ook nimmer te krijgen. Evenwel... doorgaan met de animo, die er beslist is en met het wekelijkse repe- titiebezoek, dames en heren-leden. Na de pauze trad de Bigband aan met een viertal leuke bewerkingen, die met zeer veel animo door de spelers gepre senteerd, dito door de heer Matla ge leid en door de zaal ontvangen werd. Deze jongelui weten al respectabel te musiceren, meerderen hebben ook al jaren les, begrijpelijkerwijze en gelet op de uitnodigingen, welke deze groep ontvangt om elders te komen spelen, begint de Bigband van de Muziek school ook al naam te maken. Voor een hele batterij kleiner en groter Samen musiceren en nu eens niet voor de docenten, maar voor een Passagetheater vol gespitste oren.

Het Nieuwe Stadsblad | 1978 | | pagina 37