rijnmond-koopjesgolf V ENGELSE IPSWICH Toename werkloosheid is geconcentreerd op Vlaardingen I Bootreis Stichting Lentefeest GAB. NIEUWE WATERWEG-NOORD ZEEMAN'S SLEUTEL DIENST ZEEMAN luraerlijke g=hanH H.'.TAe HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 45 WOENSDAG 15 MAART 1978 GEWESTELIJK ARBEIDSBUREAU NIEUWE WATERWEG NOORD SCHIEDAM februari 1978 Mannen 751 602 185 75 34 10_-Ij 1657 -100* 792 .100* 2449 ^?^00entUele Lerdelin« kan nengehouden worden bij de naar verschillend opzicht gegroepeerde totaal gegevens van het gewest Nieuwe Waterweg Noord. Indeling volgens leeftijd en duur werkloosheid. WeiklOQeheid Schiedam Vlaardingen Maassluis Rozenburg Hoek van Holland Maasland 45* 36* 11* 5* 2* Vrouwen 304 - 38* 296 37* 95 - 12* 72-9* 22-3 3 - 1* Totaal 1055 898 280 147 56 13 Mannen tot 19 jr. 19 t/m 22 jr. 23 t/m 24 jr. 25 t/m 39 jr. 40 t/m 49 jr. 50 t/m 54 jr. 55 t/m 59 jr. 60 t/m 64 jr. Vrouwen tot 19 jr. 19 t/m 22 jr. 23 t/m 24 jr. 25 t/m 39 jr. 40 t/m 49 jr. 50 t/m 54 jr. 55 t/m 59 jr. 60 t/m 64 Jr. 12 mnd 3-6 mnd >1 -Ir. 2 22 15 134 70 32 55 47 56 35 12 35 155 38 51 11 49 13 44 51 19 42 13 27 21 48 15 377 17 17 58 23 10 15 172 184 130 151 werkloosheid1^1?»^9 eer" aantal categorieSn niet opgenomen, zodat de reSle werkloosheid in feite groter is. Bovendien moet er rekening mee worden ee- dat al9°dto de laatste inschrijvingsdatum bepalend ie voor de duur werkloosheid in deze statistiek. Door het laten verlopen van de in- ?»?rnfa werkaanvaarding gedurende een korte periode, kan een recht komer werkloze toch onder de groep kortstondig werklozen te- Zonder duidelijke aan wijzing was de toename van het aantal werkloze mannen in de maand februari 1978 voDedig geconcentreerd op de stad Vlaardingen. Dat schrijft de directeur van het Gewestelijk Arbeidsbureau Nieuwe Waterweg Noord, drs. H. J. Harberts in zijn maandoverzicht totaal Het aantal werklozen in de andere ste den van het GAB verzorgingsgebied (Schiedam, Maassluis, Maasland en Rozenburg) liep wat terug, zodat het aantal werklozen in de maand februari precies gelijk bleef aan dat van de vori ge maand. Het aantal werkloze man nen in de maand februari bedroeg 1657, hetgeen 36 minder is dan een maand eerder en bij de vrouwen 792 hetgeen 36 minder is dan in januari. Daarboven werden nog eens geteld: 207 mannen en 65 vrouwen (als werk loos nog niet beschikbaar). De jeugdwerkloosheid liep duidelijk terug, zodat de werkloosheid bij de volwassenen opliep. Aangezien lande lijk zowel het aantal wel, als niet voor seizoen gecorrigeerde werklozen daal de, is de ontwikkeling deze maand achtergebleven. De vraag daalde bij de mannen van 619 tot 521 v.n.l. in de be drijfsgroepen bouw-metaal en kantoor. Bij de vrouwen ging de lage vraag dui delijk omhoog, n.l/van 89 tot 127, v.n.l. in de secties kantoor en overige beroepen. Jeugd. De jeugd vertoonde een duidelijke af name bij de groep schoolverlaters en bij de mannelijke niet schoolverlaters. Bedrijfsgroepen. Weinig onderlinge verschuivingen, toename bij overige (ongeschoolde) beroepen, handel en horeca bij de mannen en Afname bij kantoor en onderwijs bij de vrouwen. Het aantal ingeschreven werkloze bui tenlandse arbeiders en ex-rijksgenoten is wederom licht toegenomen tot resp. 244 en 159 mannen en vrouwen samen, dus plusminus 1/6 van de totale werkl oosheid. De doorstroming handhaaft zich op een peil van 650 in- en uitschrijvingen per maand. Mede als gevolg hiervan is 2/3 van het ingeschreven bestand kor ter dan 6 maanden werkloos; bij de groep die langer dan 6 maanden werk loos is, zijn er vele die door diverse om standigheden als moeilijk bemiddel baar moeten worden beschouwd. markt hangende grote marine-order voor het buitenland lijkt dit wat onwe zenlijk. Bij I.H.C. Gusto dreigt de continuïteit van het werk in bepaalde afdelingen weg te vallen, terwijl tevens vakbekwa me werknemers de kans aangrijpen om elders werk te aanvaarden. De Chemische en petrochemische in dustrie op Rozenburg kent ook proble men van tijdelijk stilleggen van be drijfsonderdelen wegens stagnerende afzet of verliesgevende prijzen. Gevol gen voor de personeelsbezetting zal dit bijna niet hebben. OVER - T0D6NS tcANT ORENVAN900tot5to0. TEL 16 5933-267360 K na KANTOORTOO S'A\/ONC>S De Engelse provincieplaats Ipswich beleeft momenteel een ware gloedgoif aan kooplustige Nederlanders, waar van volgens een telling het grootste ge deelte afkomstig is uit de Rijnmond. Oorzaak van al die kooplustigen is een openingsstunt van de Engelse rederij Towsend Thoresen, die afgelopen vrij dag startte met een dagelijkese ferry dienst tussen de Europoort en de En gelse kustplaats Felixtowe vlak bij Ips wich. Bij wijze van openingsstunt bied men de reislustige Nederlanders een retourtje Engeland aan voor slechts 25,-. Daarvoor scheept men 's avonds om één minuut voor twaalf in, is men de volgende ochtend om zeven uur in Fe lixtowe waar een bus gereed staat die de bootpassagier voor dezelfde prijs Ipswich brengt. Daar heeft men vier en half uur de tijd om inkopen te doen, waarna dezelfde bus de kooplustige Nederlanders weer terug brengt naar Felixtowe. 's Avonds om tien uur is men dan weer in Europoort. Boekingskantoren hebben te maken met overbelaste telefoonlijnen want het lijkt wel of iedereen naar Engeland wil. De overtochten startten afgelopen donderdagavond en tot maandagavond hadden al ruim 3000 Nederlanders de overtocht gemaakt. Overigens de spe ciale aanbieding duurt slechts tot vol gende week woensdag, daarna moet het normale tarief worden betaald. Als je ziet waarmee de kooplustige landgenoten tergkomen dan denk je dat in Nederland alles op de bon is. Vooral kleding, schoenen en grammo foonplaten behoren tot de topartike- len. In Ipswich is de middenstand op deze koopgolf ingesprongen. Dat ge beurt dan met speciale lokkingskreten in het Nederlands. Een feit is wel dat men toch eerst maar eens les in het Ne derlands moet gaan nemen. De mooi ste die men aantrof was: „het is ontzettend"; op de etalageruit van een plaatselijke sigarenhandelaar met daaronder: „hier spreekt men Nederlands". De Nederlanders kijken in Engeland ook niet op een paar centen. Sommige kopen voor meer dan 1000 gulden. Naast de eerder genoemde artikelen zijn ook speelgoed en vooral antiek in trek. Towsend Thoresen heeft voor de dage lijkse dienst de car ferry Viking III in gezet. De ferry vaart onder Noorse vlag en heeft Trygve Arlind als kapitein. Dat er bij een openingsdienst ook wel iets fout kan gaan, bleek bij het feit dat één van de eerste autopassagiers de textielagent D. van Rijn van twee Vo lendamse meisjes een Delftsblauwe kaasplank plus een retourtje voor de toekomst kreeg aangeboden. De heer Van Rijn bedankte in keurig Rotter dams, maar kreeg wat vage gezichten van de imitatie Volendamse schonen. De dames spraken alleen maar Engels, ze waren ingehuurd door de plaatse lijke VVV. De kooplustige Nederlanders kopen de Engelse provincieplaats Ipswich leeg. Als pakezels komen ze 's avonds in Europoort weer van boord. LIPS- EN AUTOSLEUTELS KLAAR TERWIJL U WACHT Broersvest 50-52, Schiedam Tel. 26.75.94. De textielagent Van Rijn kreeg als één van de eerste autopassagiers geschenken aangeboden van Volendamse schonen die alleen maar Engels spraken. In het midden de Noorse kapitein van de Viking HL SCHIEDAM Het aantal bedrijven, dat Schiedam als vestigingsplaats verlaat, neemt gelei delijk verder toe. Zo gaat Chemie- Combinatie Amsterdam over naar de bestaande vestiging in Corcum, gaat de distilleerderij Van Gent naar Nieuwe Pekela, de pindakaasfabriek van Inko naar Doetinchem terwijl de mouterij De Koning gesloten wordt. De redenen liggen meestal in een complex van fac toren. T.a.v. de scheepsbouw zijn er naar bui ten toe ook nog geen duidelijke ontwikkelingen. Er wordt wel gepraat en gestudeerd op een integrale capaci teitsplanning, maar met een boven de - - v. vrt.aU j, 1 'Ml Jt Ji Ook dit jaar organiseert de Stichting Lentefeest weer een bootreis voor pu pillen en bejaarden te maken van 4 april t/m 8 april a.s. Hiervoor is het luxe motorschip van kapitein Kamp huizen weer gecharterd waarmee „Lentefeest" ook vorig jaar op vaart oer is geweest. Het schip biedt plaats aan vijftig passagiers en is al vrijwel volge boekt. Voor echtparen zijn nog enkele hutten vrij en wie alsnog meewil dient zich per omgaande aan te melden in de sociëteit van de Stichting Lentefeest, Broersvest 101 of telefonisch onder nummer, 705381 t.n. van mevr. R. Konings. Het vertrek vindt dinsdag 4 april plaats vanaf de Nieuwe Haven tussen School straat en Westerkade's, 's morgens 9 uur. Dan wordt de steven gewend richting Rotterdam met als eindbestemming Schoonhoven waar de passagiers dit aardig zilverstadje kunnen bezichti gen. De andere dag gaat het naar Arn hem en woensdag is Zutphen de plaats van overnachting. Van hieruit wordt de andere dag naar Nijmegen gevaren, de Keizer Karelstad waar ook genoeg valt te zien en te belven. Van hieruit gaat het zaterdag richting Rotterdam en zal de debarkatie plaats vinden aan het Schiedamse hoofd. Nieuw is, dat de vervoersbus over land het gezelschap zal begeleiden. Hierdoor wordt het voor aan rolstoelen gebonden passagiers mogelijk het schip op de pleisterplaatsen te verla ten. Tijdens de vaartocht zijn er even als andere jaren de nodige attracties aan boord of elders te beleven. Wat het is blijft een verrassing. in 't Hart van Schiedam Passage 14. telefoon 26 39 31 Specialisatie in wedstrijd-, trim- en vrijetijdssport. 6^^ GEBOREN H. Huiting-Plaisier, z. J. A. Hellburg-Geerman, z. N. de Jongh-Groeneveld, z. P. L. J. M. Aloserij-van der Linde, d. W. J. van Ommeren-Guillou, d. H. T. W. Bakker-van de Goorbergh, d H. Yilmaz-Zihni, d. J. W. Pauw-Plune, z. J. F. Wessel-Govaart, z. O. Hammam-Aït Ali, d. I. Pandiloski-Ziskovió, z. J, van Zundert-Mulder, d. H. R. Lussenburg-Poldervaart, z. F. B. Janssen-de Koning, z. M. W. K. L. Szteyn-Cesbron, z. R. Schut-Reede, d. C. J. Schaap-Zom, d. ONDERTROUWD A. J. van den Berg, 26 jr. en J. W. Beu- mer, 24 jr.; T. Boender, 23 jr. en C. C. J. Pruijsers, 21 jr.; J. H. Bunskoek, 23 jr. en J. M. Noordermeer, 23 jr.; F. Christen, 22 jr. en M. Baas, 19 jr.; C. van der Hoeven, 21 jr. en 15 jr.; A. Meijer'26 jr. en M. del Mar. Gallardo Secades' J. G. Raillot, 31 jr.; C. B. Moerer, 23 jr. en M. de Los A. Venne- gas Carbonell, 19 jr.; J. C. A. Rontel- trap, 26 jr. en A. W. M. Stolk, 23 jr.; C. SChuurhuizen, 23 jr. en J. M. van Pelt, 20 jr.; J. T. G. van der Hoeven, 22 jr. en W. Elzenaar, 22 jr. 25 jr. en M. J. van den Nouw P. J. K. Donks'land, 21 jr.J. C. van de Weem, 22 jr. en A. I. Berendse, 20 jr.; B. van Delden, 21 jr. en H. C. van der Tholen, 21 jr.; J. Seinen, 26 jr. en A. Veldman, 19 jr.; R. P. Bijl, 23 jr. en T. Bervoets, 21 jr. OVERLEDEN A. de Bruijn, man, 75 jr. geh. met M. J. Roelofs; N. Condojannaky, vr„ 84 jr. geh. gew. met M. Piscelli Taeggi; L Boer, man, 77 jr. geh. met A. van Gen- deren; N. Dejalle, man, 62 jr. geh. met F. H. van der Loo; J. den Ouden, man, 85 jr. geh. met J. Verhhog; A. Zouten dijk, vr„ 88 jr. geh. gew. met A. de Ronde; M. J. Reherman, vr„ 82 jr. geh. met A. M. Aalsma; H. M. van Plate- rink, vr„ 87 jr. geh.gew. met W. L. van Deurzen; S. Philips, vr„ 53 jr. geh. met A. Romijn; A. van der Leeden, man, 81 jr. geh. gew. met P. Visser; H. Jong bloed, vr., 82 jr. geh. gew. met A. van Efferen; M. P. Boomert, vr„ 66 jr. geh. met A. Immerzeel; A. van Giessen, man, 74 jr. geh. gew. met E. Molenaar; I. G. de Paauw' man, 52 jr. geh. met M. P. Scholten; G. Korpershoek, vt„ 88 jr. geh. gew. met H. Kiela.

Het Nieuwe Stadsblad | 1978 | | pagina 45