(I ,Musis Sacrum 0UTMAN j Van Haren is op nieuwe leest geschoeid maison du jambon Bowling predik beurten „Koffiepot" is weer bar gezellig... J. M0KKENST0RM afwezig tot 1 april Gouden ere medaille voor F. Buitenhuis igëöofcsö.a. Waarnemende artsen: J. v. Winsterswijk Ch. A. Pol L. H. Geerdes Aanvraag huisbezoek: tussen 8 en 9 uur. Tel. 206611 VERZORGT DE KRULLENK0P NU 00K VOOR MANNEN HAARSTYLIST maak even een afspraak Bowling Musis Sacrum HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 20 VRIJDAG 24 MAART 1978 fï Na negen jaar dienst te hebben gedaan is de „Koffiepot" op de Hoogstraat, hoek Broersveld, geëx ploiteerd door Leo Kleinekoord en joop van Slobbe geheel gemoderni seerd. Twee maanden moesten de vaste bezoekers van deze koffiebar hun tref?untje missen dat nu als geheel herboren ter hunner beschikking staat. Ook hier is men overgegaan tot een meubilering van blank hout, wat een bijzonder contrast biedt met de met rode steen beklede wan den. De bar kreeg een nieuwe open keuken terwijl ook het sanitair ge heel is vernieuwd. Specialiteit van de ..Koffiepot" is nog steeds de te serveren koffie op verschillende wijze bereidt met of zonder het likeurtje. De keuken le vert snacks de minuute voor een culinair tussendoortje of een kleine lunch. Voor zakenlieden of meer intieme afspraakjes kan gebruik gemaakt worden van een gezellige gestoffeerde zitkuil. Arli\ itWviA MIIU VI11 tlIX IC Woody Guthrie i oaHKollu -RA Vinn Lcouutrii j o. o. Aiiiy Jim Croce - Joan Baez SINGEL 116 SCHIEDAM TELEFOON 268871 Een brandende vraag die nogal eens gesteld wordt is: Is een christen nu een beter mens als een niet-christen, of vindt een christen dat hij een ..trapje hoger op de ladder staat"? Het antwoord op deze vraag is beslist een dui delijk antwoord; Christenen zijn niet „beter" dan anderen, en (als 't goed is) ze denken dat ook niet. „Maar", dat is dan de volgende vraag, „wat is dan het verschil"? Neem eens een orkest in gedachten dat bestaat uit een grote variatie van verschillende musici, die met elkaar, één groot geheel vormen, van trom pettist tot bespeler van de contra-bas, ze horen er allemaal bij. Ieder van de spelers heeft mogelijkheden in zich om een behoorlijke partij „mee te blazen". Maar... er is één grote voorwaarde: Om volledig tot z'n recht te komen zullen de spelers zich moeten houden aan de muziek, en ze zullen de aanwijzigingen van de dirigent moeten opvolgen; hij alleen is degene die bepaald wat er wel en niet gespeld moet worden. Als die aanwijzingen niet worden opgevolgd wordt 't een jan-boel, ieder speelt z'n eigen partij, (die op zich best mooi kan zijn) en 't wordt een niet aan te horen puinhoop. Ten slotte zullen die musici die zich niet houden aan wat de dirigent hun op draagt uit het orkest verwijderd worden, zij komen aan de kant te staan, hun rol is uitgespeeld... Zo is God de dirigent van onze wereld; en als we luisteren naar de muziek dat „wereld-orkest" voortbrengt zullen we moe ten toegeven dat 't niet om aan te horen is: het is een jan-boel op onze aar de, we spelen allemaal voor ons zelf! Wat is jouw rol hierin? Wie zal beter kunnen bepalen welk instrument dat je moet bespelen, en hoe je het moet bespelen dan de schrijver van de mu ziek, de instrument-maker, kortom God, Onze Schepper? Zaterdagavond a.s. is de koffiebar de Goede Haven, in de voorzaal van de Julianakerk aan de B.K. laan 29 gesloten. Tijdens een bijeenkomst in de recrea tiezaal van het stadskantoor is gister middag de eremedaille in goud ver bonden aan de orde van Oranje Nassau opgesteld bij de heer F. M. Buitenhuis. De heer Buitenhuis nam gisteren af scheid als plv.-chef van de secretarie afdeling Interne Zaken van de ge meente Schiedam. De heer Buitenhuis heeft aan ambtelijke loopbaan achter de rug van bijna 40 jaar grotendeels in dienst van de gemeente Schiedam. Het filiaal van Van Haren's schoe nenmagazijn aan de Hoogstraat is een dezer dagen heropend, na een grondige restauratie van het inte rieur. Men is afgestapt van het oude verkoopsysteem van „doosje open. doosje dicht", nu alle soorten schoenen zichtbaar in rekken staan opgesteld. maten bij maten. Een zelfkeuze dus voor de kopers, ook uit de sortering modern schoeisel, waarvoor een apart hoekje van de winkel is ingericht. Een sfeervolle verlichting van Iroslampen comple teert het moderne nieuwe interieur met open etalages, wat de passan ten gemakkelijk maakt alles van buitenaf goed te overzien. Oosterkerk, Rotterdamsedijk 2S9, 10.00 uur: ds. J. Ch. Fennekamp: 5.00 uur: ds. J. Nieuwsnia. Kethel „De Ark", Hargplein 101, 10.00 uur: ds. J. Nierop; 5.00 uur: gesloten. Dorpskerk, 7.00 uur:ds. J. Ch. Penne- kamp, gez. dienst. Magnalia Dei Kerk, Albardastraat 69, 10.00 uur: ds. J. de Kievit: 5.00 uur: ds. J. Nierop. welkomdienst. Julianakerk, Burg. Knappertlaan 29, 10.00 uur: ds. J. Nieuwsnia; 5.00 uur: ds. J. de Kievit. Collecten: het éne offer is bestemd voor: het Landelijke Evangeliesatie- werk; deurcollecte: het eigen jeugd werk. Geref. Kerk Vrijgemaakt, kerkgebouw Westvest 30, 9.30 en 16.30 uur: ds. L. W. G. Blokhuis. Hervormde (Gereformeerde) Evangeli satie te Schiedam, gebouw Irene, 26 maart 10.00 uur: ds. J. van Rossem (eerste Paasdag), Huizen. 27 maart 10.00 uur: ds. E. M. Bakker (tweede Paasdag), Nieuwerkerk a/d IJssel. Grote Kerk, 26 maart 17.00 uur: ds. J. Groenenboom. Leerdam (eerste Paasdag). 27 maart 17.00 uur: ds. E. M. Bakker, Nieuwerkerk a/d IJssel (tweede Paasdag). 28 maart 17.00 uur: Doopzitting, evt. bed. H.D. Evangelisch-Luthersc Cemeente, Lan ge Nieuwstraat hoek Oranjestraat, 26 maart. Paasmorgen 10.00 uur: ds. A. Steinhart. zondagslied 203; m.m.v. koor kinderkerk en jeugdkerk. HERVORMDE GEMEENTE SCHIEDAM Grote kerk, 10.30 uur: ds. S. Tijmstra. m.m.v. Harpe Davids, alsmede de kin deren van de Zondagsschool; 17.00 uur: ds. J. Groeneboom. Leerdam. Opstandingskerk, 10.00 uur: ds. D. J. Spaling Dzn., kindernevendienst, m.m.v. het Opstandingskerkkoor. Bethel-kapel,9.15 uur: ds. J. Feunekes, Capelle a/d IJssel. Aula Pinasplein (Oud-Mathenesse, R'dam), 9.30 uur: ds. M. C. Baart, de dienst wordt voorafgegaan door Paas- ontbijt. HERVORMDE GEMEENTE TE KETHEL Dorpskerk, 10.00 uur: ds. N. J. Flink; 19.00 uur: ds. J, Pennekamp. St. Martinuskerk, 9.30 uur: ds. P. Ma- gré. Paaswake, zaterdag 25 maart Dorps kerk, 21.00 uur: ds. P. Magré. De Pinkstergemeente Morgenstond, heeft haar samenkomsten op zondag om 10.00 uur in de Vier Molens, aan de Nieuwe Damlaan (ingang achterzij de Burg. Gijsenlaan). Spreker is de heer H. M. Ketel. U bent van harte welkom. Er is ook zondagschool en crèche. Leger de Heils, Aula Muziekschool, Lange Nieuwstraat 183, heiligingssa menkomst 10.00 uur; verlossingssa menkomst 19.30 uur. De diensten staan onder leiding van kapiteine M. K. Breidenbach en kapiteine M. Hoge- toorn. Zondagschool in de Lutherse Kerk om 12.00 uur in de Bethelkerk, Nieuwe Maasstraat. Kerkgenootschap de Zevende Dags Adventisten, gebouw Magnalia Dei Kerk, Albardastraat 69, zaterdag 10.00-11.00 uur: Bijbelstudie (onder werp le k\Vart. „God de Schepper"); 11.00-12.00 uur: eredienst. R.K. Parochie St. Jan de Doper, Mgr. Nolenslaan 99, vrijdagavond 19.30 uur: Avonddienst van Goede Vrijdag met zang door het Groot Gemengd Koor; zaterdag 21.30 uur: Paaswake (Groot Gemengd Koor); Paaszondag 9.30 uur: hoogmis (Groot Gemengd Koor); 11.00 uur: paasviering met jongerenkoor; 12.15 uur: eucharistieviering (band- muziek). Tweede paasdag: één echari- stieviering (11.00 uur, samenzang). Voor iedereen: zalig pasen! Ned. Protestantenbond, Westvest 90, 26 maart: ds. B. van Blanken, Pasen. Parochie Sint Liduina en Onze Ljfve Vrouw Rozenkrans in de kapel St. Li duina (St. Liduinastraat 10), zat. 18.00 uur: geen parochie-dienst; zondag 10.30: feestelijke paasdienst m.m.v. Valeriuskoor; Preek F. Kempen, kape laan. In de parochiekerk aan de Singel 114; zat. 2Q.00 uur: m.m.v. Valerius; 22.30 uur: m.m.v. Creedsingers; 9.45 uur: Plechtige Hoogmis m.m.v. heren koor l.H.D. Preek J. Laurent, pastoor. Kollecte: paaskollecte voor eigen paro chie. Parochie St. Martinus, W. Andriessen- Iaan65, Groenoord, vieringen van Pas en. Zaterdag 25 maart: Paaswake om 21.00 uur. Het groot gemengd koor verzorgt de zang. Pastor Asma en pas tor v.d. Velden gaan voor. Zondag 26 maart: 8.30 uur: meditatieve viering; 11.00 uur: (niet om 10.45 uur!) Paas viering voorbereid door jongeren met pastor Flapper. Het Martienerkoor zingt: 12.15 uur: (niet om 12.00 uur!) viering zonder zang. Pastor Flapper schiedam. tel. 263384 lange kerkstraat 15, verzorgt de preek. Geen avondmis. Maandag 27 maart: (tweede Paasdag) allen om 10.00 uur: eucharistie. R.K. Parochie O.L. Vrouw Visitatie, Dr. Schaepmansingel 3, Paaszaterdag 21.00 uur: Paaswakeviering, waar onder doop van een tweeling. Muz. medewerking van gemengd koor van Poiyhymnia; int. overl. jongens (Van A.). Eerste Paasdag 9.30 uur: euchar istie; int. Allegonda Barends-Daal- meyer. Om 10.30 uur: de Plechtige Hoogmis m.m.v. Polyhymnia; int, Overl. fam. V.d. Koppelw.d. Heuvel. Geen viering om 17.30 uur. Op Tweede Paasdag is er alleen om elf uur euchar istie; int. Martinus Parent. Orgel met samenzang. Predikant Paaswake: E. v. Diepen; eerste Paasdag: A. Nobel. Parochie H. Jacobus, Kerkweg 53, Kethel, Paaszaterdag: 22.00 uur: Avondwake, viering van het licht en het water, eucharistie in het Neder lands. De gezamenlijke koren en enke le koperblazers geven hun medewer king, pastor Flapper preekt. Zondag: Hoogfeest van Pasen; 8.45 uur: Plech tige Latijnse Hoogmis; 11.00 uur: eucharistie met samenzang, pastor Kool preekt. Naandag Tweede Paas dag: 9.30 uur: (een mis) eucharistie met samenzang. Havenkerk Evangelie Centrum, Lange Haven 70, Schiedam, zondag Eerste Paasdag: 15,00 uur: ev. J. Maasbach; zang W. Maasbach; dinsdag 28 maart: 20.00 uur: W. Maasbach, bidstond; vrijdag 31 maart: 20.00-uur: C. v. Hou- welingen; zaterdag 1 april: 20.00 uur: C. v. Agterberg, jeugdavond. Oud-Katholieke kerk, Dam 30, pas toor P. van Tilburg. Zaterdagavond 20.00 uur: Paaswake. Ontsteken van het Paasvuur; zondag om 10.00 uur: Hoogfeest van Pasen; zondag om 17.00 uur: Vespers van Pasen (pastoor F. Smit). Kapel Noletziekenhuis Schiedam, za terdagavond 25 maart 8.15 uur: Paas wake in samenwerking met de Creed singers o.l.v. Jan Scholte en Frans Roessen. (Half zeven vervalt). Zon dagochtend: eerste Paasdag om half elf: Paasviering in samenwerking met het Groot gemengd koor Euphonia o.l.v. Dick Stam: de Doop wordt tij dens de Dienst toegediend aan Caroli ne Elshof. Preek: P. M. de Groot. Maandagochtend: Tweede Paasdag om half elf: Paasviering met orgelcon cert van Henk Govaart. Paasgedachten samenzang en tafelgebed door pastor De Groot. Iedere dag vanaf 9.30 v m Tijdens paasvakantie JEUGDB0WLEN vanaf 2 uur n.m. 2,50 p.p. per uur

Het Nieuwe Stadsblad | 1978 | | pagina 20