LANDMAN HEEFT 'N PAASVERRASSING Concrete plannen met eigen ruimte voor mensen zonder werk. Wat 'n echte verrassing van: Off. dealer, Noordmolenstraat 17, Schiedam. Tel. 266233 en 265607 Als u morgen uw Mazda koopt (nieuw of gebruikt) krijgt u een 4 - I êj WWL~ Lef wef alleen op de Paaszaterdag! HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 21 - VRIJDAG 24 MAART 1978 jZSA,ï'-' 5~« ebt 323 EL/ES 1000/1300 818 S S sedan 818 S stationwagen 929 S stationwagen 616 LN sedan 616 LN coupé 929 S sedan 121/RX-5 1000/1300* Pittig, zuinig, scherp geprijsd. 2- en 4-deurs v.a. slechts f 9.695 323 EL/ES*. Nieuw! Sensatie van de RAI '77! Handige 3e of 5e deur Ongelooflijk komplete uitrusting! v.a.10.825.- 818 S* sedan voordelige, ruime en sportief gelijnde gezinsauto v.a. f 12.975.- 818 S coupé De sportiviteit straalt er van af. f 12.995— 14.995— 818 S stationwagen fraaie 5-deurs middenklasse kombi 14.200. 929 S hardtop 616 LN* sedan Ruime, elegante gezinsauto, v.a. f 14.795— 616 LN coupé Dynamisch, sportief, pittig. Voor liefhebbers een auto-naar-maat. f 15.445— 929 S* sedan Best-seller door styling, afwerkina en uitrusting, v a. f 16.495— 929 S* hardtop Spektakulair, onnavolgbaar fraai gelijnd, v.a.16.995.- 929 S stationwagen Aantrekkelijke 5-deurs' kombi met 'n zee van laadruimte f 17.695 121/RX-5 sportcoupé RAI-primeur! Prachtig uitgebalanceerde styling. In RX-5 uitv.met 115 DIN pk rotatiemotor. 121 f 19.322 RX-5: f 19.522— Prijzen inkl. BTW af importrice Ook leverbaar met automaat. MAZDA-LANDMAAT Enkele leden van de stuurgroep „Werkeloos maar toch actief". V.l.n.r. De heren H. N. J. Donzet, A. H. Rumers, R. A. J. Vredebregt, L. Herwig, mevrouw C. Middelman-Smit en de heer C. H. v.d. Naxt. De opkomst in het dienstencentrum „De 4 Molens" was niet groot. Kennelijk be- staar+ bestaat er (nog) drempelvrees bij de werkelozen, die via een uitnodiging van de stuurgroep „Sociaal-Cultureel werk voor werkelozen" waren uitgenodigd de oprichtersvergadering bij te wonen van een kreatieve wcrk.nlaats voor werke lozen. Zij die er waren maakten ietwat aarze lend in den beginne hun wensen be kend. Maar toen eenmaal de eerste op het bord waren neergeschreven, liep alles vanzelf. Vooral toen er heel huise lijk een kopje koffie werd gepresen teerd. Hoofdzaak is dat er duidelijk behoefte bestaat aan een organisatie voor hulp- klussen, informaties, cursuswerk, ontspanning, kreatief bezig zijn en eep goedkoop eethuis. Dat deze plannen werden besproken in een ruimte waar dit op een geheel andere manier plaats heeft, is slechts een bijkomstigheid. „Werkelozen, liever zeg ik mensen zonder werk", merkte mevrouw C. Middelman-Smit op, „moeten de gele genheid hebben te kunnen bewijzen dat ze ook hun gedwongen vrije tijd nuttig kunnen besteden. Teveel schermt men met de woorden dat men sen zonder werk alleen maar hun uit kering opstrijken en er niets tegenover stellen. Een landerig leventje leiden. Het aantal mensen zonder werk schat men in Schiedam op een 1700. Gereéi- streerden dan". Van die 1700 aangeschrevenen hebben er 150 gereageerd. Maar toch de be langstelling voor dezë oprichtersverga dering was niet groot. Drempelvrees neemt voorzitter R. A. J. Vredebregt aan. Als men eenmaal weet wat de be doeling van onze stuurgroep is dan loopt alles vanzelf. „Met elkaar bezig zijn in een eigen ruimte, dat is onze opzet. Dit moet al lemaal een aanlooptijd hebben. We hebben geen geld, maar dat is geen probleem. Als blijkt dat voor ons werk belangstelling bestaat, dan wordt dit allemaal wel opgelost. In Vlaardingen is iets dergelijks toch ook van de grond gekomen. Zou dat dan hier in Schie dam niet mogelijk zijn?" „Zegt u maar wat of u graag wilt doen", nodigde mevrouw Middelman uit. De enige vrouw in de stuurgroep. „Wij zullen het wel noteren". HET WERK VAN „DE TRECHTER" Verbazingwekkend was het feit, dat er mensen bij waren die nog nooit van het project „De Trechter" op de Broersvest gehoord hadden. Hans Verlinde zei in het kort dat men hier kan praten over het werkeloos zijn en de problemen die dit met zich meebrengt. Hier is men al aan zeefdrukken en fotogratie begon nen. Informaties straks in eigen ruimte over vacatures leek hem een goede, gedach te. Als je elke dag bij elkaar komt kijk je allicht naar die mededelingen. Mis schien heeft het ook wel nut een krant je uit te geven, bracht hij naar voren. Via de SG, Instituut Pont en de Vrije Academie heeft men de gelegenheid diverse cursussen te volgen, die in sep tember gestart zijn. Maar men wilde nog meer doen voor de mensen zonder werk en spontaan vielen gistermiddag de woorden „Open Huis". Je moet daar de gelegenheid hebben bijvoorbeeld je brommer te kunnen maken of laten maken door een ander, die dit als hobby heeft, sug gereerde een jonge vrouw. Maar we kunnen als lotgenoten iets voor een an der betekenen met het verrichten van wat klusjes. Heel terecht merkte een oudere man op: „We kunnen onze ver worven kennis op jonge mensen overdragen". Dat is natuurlijk prima, zei een ander. Maar er zijn onder ons ook buitenlan ders. Denken we daar aan? Bloknoot- jes werden uitgedeeld, waarop men de aangedragen ideeën aan kon strepen en via een discussie was men het er over eens dat de reeds genoemde ideeën verwezenlijkt zullen worden. Diegenen die hiervoor belangstelling hebben gelieve (overdag) kontakt op te nemen met de heer R. A. J. Vrede bregt, tel. 260500, toestel 144 of me vrouw C, Middelman-Smit, telefoon 730853. De bedoeling is dat de bezig heden overdag zullen plaats hebben.

Het Nieuwe Stadsblad | 1978 | | pagina 21