ZAKEN-® SSSSL. VIZIER T op: Hairstylist „Minnema" B V. Comeback country rockgroep „Kantjil" Paasmenu a 39,50 Scyedam met wetenschappelijk artikel over Liduina „Kaashuis" smakelijker dan ooit Lentefeest mag geen cafe beginnen urgerlijke tand PAASAKTIVITEITEN ONTMOETINGSCENTRUM ST. JORIS DOELE EUROPOORT Franselaan 196 tel.: 153997 Rotterdam De nieuwe haarmode ,,frou frou" Dinsdag reklame Permanent 32,50 Wij werken zonder afspraak filiaal Rotterdam - Delft - Voorburg F W, Cafe-Restaurant z HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 37 VRIJDAG 24 MAART 1978 Kaas uit het vuistje of kaas van het plankje, ook hiervoor kan men sinds kort terecht bij het nieuwe Kaashuis", gevestigd in het pand nr, 153 op de Hoogstraat met een geheel witte pui als blikvanger. Alle soorten kaas uit binnen- en bui tenland komen voor in het assorti ment. met daarnaast fijne vleeswa ren en worstsoorten. De zaak is eveneens goed gesorteerd in salades en diverse soorten paté en zuivel producten. Het interieur is modern en smaakvol ingericht. Een moder ne gekoelde toonbank en etalagevi trine completeren het geheel van deze nieuwe aanwinst op de Hoog straat in hart van de binnenstad. V») (S) g)® (*Xs)®®<5X®)®KS)(S)®(5X®®®® en... het mooiste uitzicht van Schiedam! Beide paasdagen geopend. Op dinsdag 28 maart: Paasaktiviteiten. Door de leiding wordt het poppenspel ,,De soldaat en de tondeldoos" ge speeld. De moeders brengen het to neelstukje Sneeuwwitje en de 7 dwergen". Dit wordt om 2 uur opge voerd in het wijkgebouw op het Wi- bouthplein. De kinderen van het club huis moeten om kwart over een op het Hoffplein zijn. Met een stadsbus gaan we naar het wijkgebouw. In samenwer king met de gemeente wordt dit pro gramma verzorgd. De kinderen die met de bus meegaan moeten een gul den betalen. Woensdag 29 maart gaat het clubhuis naar Duinrel in Wassenaar. Allen voor leden. De kinderen die hieraan deelne men, moeten van te voren vijf gulden betaald hebben aan de leiding. Om kwart voor tien staat de bus op het van het Hoffplein. Ongeveer 5 uur zijn we weer terug, 's Avonds om half 7 en kwart over 8 is er gewoon club. Donderdag om 10 uur krijgen we weer poppekast en toneel in De Vier Mo lens. Vrijdag 31 maart vertonen wij om 2 uur een gezellige film voor jong en oud. kosten 1,per persoon met versna pering. Zaterdag 1 april een gezellig program ma tot 1 uur voor kinderen van 5 tot 9 jaar. Voor de 10-14-jarigen hebben wij ook een gezellig programma. Om 3 uur verwachten wij de tieners. Maandagavond 3 april bingo met mooie prijzen voor 16 jaar en ouder. De stichting Lentefeest, die voor eigen doeleinden het voormalige café De Karssenboom aan de Broersvest 101 in gebruik heeft, krijgt van het college van burgemeester en wethouders geen toestemming op een volwaardig café bedrijf in het pand te beginnen. De stichting Lentefeest heeft het pand tij delijk in gebruik in afwachting van de renovatie van de binnenstad. Dan zal het pand moeten worden gesloopt. Het bestuur van de stichting Lentefeest had het college van burgemeester en wet houders verzocht om in het parH dan ook tijdelijk een volwaardig café be drijf te mogen beginnen. Het gemeen tebestuur van Schiedam heeft dit ver zoek unaniem geweigerd. I I 1 Uniek gelegen aan de Maasboulevard Schiedam Telefoon 010-264625 heldere runderbouillon met kervel en kip korstbakje gevuld met krab, garnalen kreeftensaus, truffel 2 ka If bief stukjes met banaan - madeira sellerie - verse spercieboontjes gebakken aardappeltjes sinaasappelijs met sinaasappel slagroom - oranje Curacao amandelen „Scyedam", het blad van de Histori sche Ver. Schiedam heeft een bijzon der artikel över het leven van pastoor Amandus Verschueren van de hand van pastoor F. Smit. Hij heeft zich wettenschappelijk ver diept in het leven van de H. Liduina, die een grote plaats in Schiedam heeft verworven. En waarvoor nog altijd be langstelling bestaat. Vandaar dat het artikel „Amandus Verschueren en de relikwieën van de H. Liduina van Schiedam" met aandacht gelezen zal worden. Zijn grondige artikel belicht met name het leven van pastoor Amandus Verschueren, die de verdien ste toekomt een deel van de relikwieën van de H. Liduina weer teruggebracht te hebben naar Schiedam. Over de auteur nog het volgende: Pastoor F. Smit was gedurende de ja ren 1966-1976 verbonden aan de Oud- K'atholieke Kerk op de Dam. Sinds 1976 is hij pastoor van de parochie H.H. Petrus en Paulus te Rotterdam. Tevens doceert hij kerkgeschiedenis van de 18e eeuw aan het Oud-Katho lieke seminarie te Utrecht. Reeds verschenen publikaties o.a.: a) Het graf van St. Liduina, die maghet van Scyedam. door A. v.d. Poest Cle ment; uitg. Schiedamse Gemeenschap. 1955. b) Liedewij van Schiedam, door P. Groenendaal; uitg. Wetensch. Kring te Schiedam en Vlaardingen 1975. c) Sint Liduina van Schiedam in de mystiek en haar tijd. door J. B. W. M. Möller; uitg. Pax, Den Haag 1948. VERZOEK VAN DOKTER VLOOT MAN In dit blad (heeft u er nog geen abon nement op?) het volgende: I. In verband met een binnenkort ver schijnende publicatie over het Nolet- ziekenhuis vraagt dr. Vlootman het volgende: Wie beschikt over exterieur-, maar vooral interieurfoto's van het zieken huis van de Dr. Noletstichting, waarbij uiteraard vooral wordt gedacht aan tientallen jaren terug? Opgave graag aan dr. Vlootman, of aan het secretariaat van de vereniging. II. De vereniging is bezig met het op bouwen van een fotocartotheek. Opzet hierbij is niet het in eigendom verkrij gen van foto's maar het opbouwen van een documentatie van bij particu lieren aanwezige foto's van Schiedam. Hierbij gaat vooral de interesse uit naar foto's die beelden geven die verder aan niemand bekend zijn. Immers: het Schiedamse Gemeente Archief kan ook niet alles bezitten. Schriftelijke opgave graag aan: H. Groeneweg, Oostsingel 102, Schie dam (geen tel.) 111. Wie van de leden kan. telkens als dit nodig is assisteren met de bezorging van ..Scyedam"? Wij zoeken vooral in Nieuwland en Groenoord. B. en W. stemmen in met de suggestie van de Historische Vereniging om een sierbestrating aan te brengen ter plaat se van inmiddels gesloopte molens, on geveer tien. Een succesje dus van deze vereniging. Nieuws over de Simorr Dunensteeg. En om hier achter te komen, och, neemt u liever een abonnement op dit voortreffelijke blad ..Scyedam".. Wan neer u zich collectief bij de Historische Ver. Schiedam aanmeldt, bedraaagt het lidmaatschap 32,50. Anders be taald u 40, Neemt u dus even contact op met de le denadministratie: mevrouw J. M. Pels- Dekkers. Royaardsplein 37, tel. 700191. Redakteur van dit blad is Cees van der Geer, Lange Nieuwstraat 127, tel. 267628. BOEKEN DIE U INTERESSEREN Ontmoeting met een 75-jarige, prijs: 4,95. Door Coos van IJperen, 112 pag. geïllustreerd. Eind vorig jaar verscheen dit boekje bij het 75-jarige bestaan van CO-OP Nieuwe Waterweg Schiedam. Zolang de voorraad strekt is het te koop bij de vestigingen van CO-OP Nieuwe Waterweg. De stad Schiedam, prijs: 75, Door Drs. F. J. A. Broeze, ca. 384 pag. De auteur geeft een beeld van de Schiedamse Scheepsrederij vanaf 1835. Centraal staat het schip ,,De Stad Schiedam" en haar gezagvoerder. D. H. de Boer. Bijna de helft van het boek geeft uitvoerige documentatie, o.a. kaarten, brieven, rekesten, enz. Te koop bij de Schiedamse boekhandel. Binnenkort zal verschijnen: Jan van Diggelen een Schiedams foto graaf. Door Cees van der Geer. Het geeft een levensbeschrijving van deze Schiedam se fotograaf die rond de eeuwwisseling het toenmalige Schiedam op de gevoe lige glasplaat vastlegde. Met vele tien tallen afbeeldingen, incl. een volledige catalogus van zijn foto's. U hoort er binnenkort meer van. OVERLEDEN R. J. C. Sapuletty. man, geh. met C. Krouwel, 48 jr.; S. den Boer. man, geh. gew. met J. Loijens. 69 jr.; A. Post, man, geh. met A. H. M. van der Graaf, 55 jr.M. C. Spits, man, geh. met G. J. Roorda, 60 jr.; H. L. Vlasveld, man. geh. met M. C. Scheffer, 84 jr.; J. K. von Beers, vr.. geh. gew. met A. Hoog stad. 75 jr.; A. van Oosten, vr., geh. met M. Korporaal, 73 jr.J. J. Thijssen, man, geh. met M. C. L. de Kaper, 60 jr.; E. C. Verveen, vr., geh. gew. met C. van den Hoek, 87 jr.; M. Govaert, vr., geh. gew. met A. J. Bijl, 80 jr.; M. Wiegman, vr., geh. gew. met G. van Knotsenburg, 82 jr.; M. van Kleij, vr., geh. gew. met J. H. A. Padmos, 81 jr.; P. W. Vlasveld, man. 47 jr. ONDERTROUWD C. B. W. Albers, 22 jr. en M. J. van der Heijden. 23 jr.; W. Borghans. 41 jr. en M. Block. 31 jr.; L. Harreman. 30 jr. en J. M. Blom. 30 jr.; J. Karssen, 27 jr. en A. J. Bresser. 19 jr.; T. G. A. Oostrum, 21 jr. en M. J. L. van der Plas. 21 jr.; M. A. Peterhans, 35 jr. en A. M. Steen, 31 jr.; W. R. O. de Ronde, 27 jr. en A. M. Kappers. 24 jr.; J. Ruis. 22 jr. en R. Hol, 1 jr.; J. S. G. de Swart, 23 jr. en C. Bakker, 21 jr.; H. P. de Vaal, 20 jr. en P. W. van Gerven, 19 jr.; J. G. Zwei- stra. 23 jr. en W. P. Dekker, 20 jr. GEHUWD L. Brussé, 23 jr. en J. Leerschoon, 2Tjr. Na enkele maanden van afwezigheid is de formatie „Kantjil" weer klaar voor een eerste heroptreden in Schiedam. Een vernieuwde formatie die muziek brengt in de countryrockstijl. Sfeermu ziek, harmonisch met nummers waarin de melodie een voorname plaats in neemt. De basis in de formatie is de steelgitarist, Frans Doolaard, geen on bekende in de Nederlandse radiostu dio's en de drummer. Joop Isendoorn. Verder bestaat de formatie uit, Koos Vorstenbos, basgitaar en zang; en Thon Borsboom en Aad Goüka, bei den gitaar en eveneens zang. Voor het eerste heroptreden dat op 2 april a.s. plaats vindt in de jongeren sociëteit ..De Quibes" bereidt het vijftal zich voor in het xijkcentrum „Dukdalf' in Schiedam-Zuid. Contactpersonen van „Kantjil" zijn Thon Borsboom, tel. 260590 en Aad Gouka te bereiken on der nummer 714379.

Het Nieuwe Stadsblad | 1978 | | pagina 37