Verpakkings bedrijf in oude sodafabriek reis- en passageburo Advertentie, Reisprogramma Vertrek van Rotterdam vrijdag 09 juni a.s. 17.00 uur Aankomst te Tilbury zaterdag 10 juni 09.00 uur Vertrek te Tilbury zaterdag 10 juni 18.00 uur Aankomst te Rotterdam zondag - 11 juni 08.00 uur Kom eens langs bij Duton; voor nadere informatie, öf uw boeking voor deze unieke en éénmalige aanbieding! Rotterdamsedijk 403 Schiedam Telefoon: OIO 73ÏO11* Winkelen in Londen... Gezellig en goedkoop winkelen en tegelijk (opnieuw) kennis maken met een wereldstad. Maak er een mini-cruise van... Een unieke reis met het moderne cruiseschip s.s. Calypso (20.000 BRT) van Rotterdam naar Londen (Tilbury). Proef de sfeer van een échte cruise met volledige verzor ging aan boord; maaltijden, hut met douche en toilet, entertain ment... alles is in de prijs inbegre pen! HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 5 - VRIJDAG 24 MAART 1978 in UtI calypso cruise londen het britse pond weegt naar nederlandse maatstaven gerekend nog maar een paar ons. jammer voor de engelsen, maar niet onaardig voor de nederlanders met hun bikkelharde guldens, zij begeven zich dan ook in grote aantallen naar engeland om hier voor die paar ons toch het volle pond op te strijken voor wat betreft kleding, kosmetica, wedgewood en andere artikelen die het leven veraangenamen. voor de oversteek van het kanaal is men doorgaans aangewezen op het vliegtuig of de ferry, het kan in juni echter ook anders, dan kan worden gereisd in de volmaakte stijl van cruisepassagier, dit buitenkansje is te danken aan de griekse rederij ulysses line, die nog een gaatje vrij zag in het druk ke vaarschema van haar vlagge- schip, het s.s. calypso, dit werd in nauwe samenwerking met zeetours in rotterdam, gene raal agent voor nederland van deze rederij, aantrekkelijk opgevuld met een korte cruise naar tilbury, de haven van londen. de calypso begint deze reis op vrijdag 9 juni in rotterdam om de volgende ochtend omstreeks negen uur in tilbury te arriveren, van hieruit is het nog maar een klein stukje naar londen, waar de gehele dag kan worden be steed aan winkelen, museumbe- zoek of andere leuke bezigheden. want de calypso vertrekt pas om zes uur 's avonds uit tilbury en is dan op zondag 11 juni 's morgens weer terug in rotterdam. de prijs voor deze minicruise be draagt afhankelijk van de akkom- modatie 200 - 250 gulden, een be drag dat gemakkelijk kan worden terugverdiend door in Londen maar veel in te kopen, maar ook zonder inkopen krijgt men waar voor dit geld. de maaltij den en het entertainment aan boord van de calypso zijn allemaal bij de prijs inbegrepen, bovendien kan worden genoten van de unieke atmosfeer die er aan boord van een cruiseschip heerst, daartoe wordt bijgedragen door de uitgestrekte dekken, de komfortabele aircon ditioned hutten en de vele ontspan ningsmogelijkheden aan boord van de calypso, dit schip is eigenlijk net zo leuk als Londen zelf. De oude Sodafabriek aan de Makker straat 8 te Schiedam staat al weer enige jaren leeg, vooral de wat oudere Schie dammers zullen zich zeker nog de in dringende geuren, het zenuwachtig heen- en weer geloop van mannen met zakken op hun rug en het laden en los sen van de schepen herinneren. Het kraantje dat hiervoor zorgde staat er nog steeds al heeft het de oorspronke lijke functie verloren. Het stuk '.antiek" is vanaf de Buiten havenweg te zien. Wat niet van de bui tenkant te zien is' is dat het 175 jaar oude pand nog steeds de sfeer van de oude sodafabriek uitademt. Zo dragen de door de soda wit uitgeslagen muren hiertoe bij, en de oude nog aanwezige machinerieën. De grote trechter met mengschroef is een fraai voorbeeld van het laatste. Het oude pand heeft een nieuwe bestemming gekregen: het be drijf „Anka" dat de verpakking voor exporten verzorgt, hoopt de komende jaren er een goed 'thuis" te vinden. Voordat het bedrijf gaat draaien wordt een open dag gehouden en wel op 31 maart, ledereen, die aan de oude fa briek herinneringen bewaart of gewoon geïnteresseerd is' kan dan van tien uur 's ochtends tot acht uur 's avonds bin nenstappen en op zijn gemak de drie verdiepingen van het bedrijf bekijken. duton». WINKELEN IN LONDEN -maak er een mini-cruise van-

Het Nieuwe Stadsblad | 1978 | | pagina 5