s Kantoorgebouwomschakeling Plantsoenendienst rooit, maar verplant ook een aantal bomen hoog- spannings- Gemeentelijke Sociale Dienst Gemeentelijke Woningdienst Bureau Huisvesting Openbare commissie vergadering Aanleg C.A.I. in Groenoord "Een kern waar pit in zit' aan de 's-Gravelandseweg 567 - telefoon 732111 kabelnet ATTENTIE Wekelijkse publicatie van de Gemeente Schiedam Verzorging: Voorlichtingsambtenaar Stadskantoor Emmastraat 1, telef. 26.05.00, toestel 340. In dit gemeentelijk kantoorgebouw zijn voortaan gevestigd. Leefbaarheids-wedstrijd Burgerzaken open op donderdagavonden HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 12 - WOENSDAG 5 APRIL 1978 's-Graveland De Gem. Sociale dienst heeft de ruimten op de begane grond en de le etage van het kantoorgebouw. Voor het publiek dagelijks geopend van 8.30 uur tot 11.00 uur. De kantoren aan de Nieuwstraat 26 en de Lange Kerkstraat 60 zijn verlaten. De bedrijfsgemeenschap Schiemond blijft gevestigd op het adres Vijgensteeg 2, telefoon 260455. t- Van de Gem. Woningdienst is de hoofdafdeling Onderhoud gemeentewoningen en de hoofdafdeling Administratie gevestigd op de 2e etage van het kantoorgebouw. Voor het publiek geopend op werkdagen van 8.30 uur tot 12.00 uur. In verband met de verhuizing zijn deze hoofdafdelingen voor het publiek nog gesloten op donder dag 6 april 1978. Voor telefonische klachten aangaande gemeentewoningen blijven de bestaande telefoonnummers gehandhaafd: 269408 tijdens de kantooruren en 268578 voor spoedgevallen buiten de kantooruren. De overige (hoofd) afdelingen van de Gem. Woningdienst t.w. Bouw en Woningtoe zicht (o.a. voor klachten aangaande particuliere woningen) Rekenkamer, Sanering, Nieuwbouw en Woningkartotheek. blijven gevestigd op de 8e etage van hét Stads kantoor, telefoon 260500. Het bureau Huisvesting is gevestigd op de 2e etage van het kantoorgebouw. Voor het publiek geopend op werkdagen van 8.30 uur tot 12.00 uur. In verband met de verhuizing is het Bureau voor het publiek nog gesloten op don derdag 6 en vrijdag 7 april 1978. Kort na de verhuizing die deze week plaats vindt zal het kantoorgebouw 's-Grave land en ook de daarin nieuw gevestigde drie gemeentelijke diensten niet geheel op orde zijn. Aan het publiek wordt daarvoor begrip gevraagd. Ook de omgeving van het kantoorgebouw "zal nog gedurende enige tijd rommelig zijn, zolang de aangrenzende complexen niet gereed zijn en ook de ventweg nog niet is aangelegd, die voor het gebouw zal komen te liggen. De parkeermogelijkheden bij het Kantoorgebouw zijn beperkt. Aangeraden wordt gebruik te maken van de parkeerterreinen bij het Stadskantoor, op het Emma- plein, bij de Hema of achter de winkelgalerij aan de overkant van de 's-Graveland- seweg. Een mogelijkheid is ook het zeer ruime parkeerterrein tussen de Horvath- weg en de spoorbaan, bereikbaar via de Delflandseweg. Voor de stalling van fietsen is er echter gelegenheid links naast de hoofdingang van het Kantoorgebouw, onder de luifel. Zoals elk jaar gebruikelijk is, is de hoofdafdeling Plantsoenen van de dienst Gemeentewerken in dit nu ten einde lo pende winterseizoen weer bezig geweest met het snoeien het uitdunnen en het rooien van diverse beplantingen in de stad. Het rooien dan wel overplanten van bomen is daarvan het meest spectaculaire werk; daarmee is men momenteel nog bezig en dat zal tot half april duren. De Plantsoenendienst is, dat is bekend, erg zuinig met de in de stad aanwezige bomen, zodat van elke wijziging in het bomen-be stand nauwkeurig verantwoording aan het gemeentebestuur wordt afgelegd. In verband met het werk aan de Buiten- sluis en aan de buitenwaterkering, zullen bomen verplant worden. Het gaat om 69 exemplaren, die herplant worden op diver se plaatsen: Nieuwe Maasstraat, Rozen burgerplein, Westerkade, Nieuwe Haven, Lange Haven, Korte Haven, Grote Markt, Volkspark, het wijkpark Thurlede en op het Van Beethovenplein. Doch een aantal bomen is te slecht van kwaliteit of om andere redenen niet be stand tegen een verplanting; zij worden ge rooid. Zeven linden en een iep aan de Van Deventerstraat en Nieuw Mathenesser- straat, die op die plaats niet kunnen blijven staan in verband met de aanleg van de bui tenwaterkering, gaan verdwijnen. Ze hebben een slechte vitaliteit en komen zo niet in aanmerking voor verplanting. Aan de Lange Haven zijn twee linden zodanig slecht, dat ze worden gerooid; in de plaats komen weer twee linden, afkomstig van de Nieuw Mathenesserstraat en Maasdijk. Vier bomen zijn geheel dood en worden ge kapt; dit zijn een lijsterbes aan de Mgr. No- lenslaan, een berk aan de Slachthuislaan, een esdoorn aan de Schiedamseweg bij de Van Lieflandschool en een Italiaanse popu lier op de hoe van de Populierenlaan en Ro- zenlaan. Twee Italiaanse populieren, in het zuid-oostelijke deel van de alg. begraaf plaats verkeren in zo'n slechte staat, dat ze niet gehandhaafd kunnen worden; ze wor den gerooid. Bij het op peil brengen en reconstrueren van het westelijke deel van Groenoord-mid- den zijn vier bomen verplant en 34 bomen verwijderd'. Deze laatste groep bestaat uit meidoorn en lijsterbes; dit zijn boom soorten die het verplanten en zelfs het ver hogen van de grond aan de voet zeer slecht verdragen, ook al gebeurt dat erg zorg vuldig. Er komen echter 82 bomen voor terug, doch dan pas in het seizoen 1978- 1979. Om de gewenste habitus van de bomen te handhaven zijn dit winterseizoen ook di verse straatbomen gesnoeid, zoals aan de Van der Palmlaan en de Buys Ballotsingel. Op verzoek van bewoners zijn op enkele plaatsen straatbomen „opgekroond"; het gaat om populieren aan de Koekoekslaan, platanen op het Stationsplein en lijster bessen aan de Dr. Ku.vperlaan. Ter bestrijding van de watermerkziekte zijn aangetaste wilgen aan de Zwaluwlaan en Vinkenlaan sterk ingesnoeid, het zg. „kandelaberen". Zoals ook de plat-gesnoei- de zg. „leilinden" aan het Doelenplein een snoeibeurt hebben gehad. Sterk gesnoeid zijn ook zes wilgen in de beplanting langs de Jachthavenlaan, wat nodig is om een be tere lichtinval te krijgen in de onderbeplan ting. Wat de parken in de stad betreft zijn de elzen in het Volkspark, tussen Admiraal de Ruyterstraat èn Vlaardingerdijk, gesnoeid voor een betere lichtval op de onderbeplan ting. Verder zijn vlieren verwijderd, omdat ze met andere heesters concurreren, terwijl bomen, die te laag zijn vertakt, zijn „opge- kruind". In de plantsoehen zijn de struiken van het oudere zg. "bosplantsoen" op be perkte schaal gedund; dit geldt voor elzen en andere vulhout-soorten. In de maanden april en mei 1978 zullen delen van het hoogspanningskabelnet van het elektriciteitsbedrijf in Schiedam-Oost en Centrum omgeschakeld worden van 5000 naar 10000 volt. In een deel van dit ge bied zal dit voor de verbruikers geen ge volgen hebben. In een groter deel, zal in de week van 23 tot 29 april de omschakeling tot gevolg hebben dat de stroomvoorzie ning voor zeer korte perioden zal worden onderbroken! Gestart zal worden met de omgeving Tuin- laan, Lange Nieuwstraat en Westvest; daar na volgt de omgeving Raam en Groeneweegje. t Hierna is aan de beurt de omgeving var de Boerhaavelaan, Buys Ballotsingel, Lange Singelstraat en Marconistraat; tot slot is het „Centrum" aan de orde. Het gevolg kan zijn dat bij verbruikers di verse apparaten, zoals klokken, wasauto maten, centrifuges, aquariumapparatuur, c.v.-installaties, koelkasten, enz., even stil staan of uitgeschakeld worden. Voor flatgebouwen met centrale voorzie ningen, zoals liften, c.v.-installaties, kelder en trappetyiisverlichtingen, enz., geldt het zelfde. Omdat de tijd waarin wordt omgeschakeld zeer kort wordt gehouden, is het mogelijk, dat men niets van 'deze omschakeling merkt, aangezien praktisch alle elektrische apparatuur weer automatisch wordt inge schakeld. Uitzondering hierop zijn de meeste c.v.-in stallaties en motoren met zg. nulspannings beveiliging, die door de verbruiker na het terugkomen van het „licht" opnieuw zullen moeten worden gestart. Voor vragen en informatie kan men zich wenden tot de Technische Bedrijven, afde ling elektriciteit, telefoon 264980, toestel 173. Li I De vereniging Kon. Ned. Heide Maat-' schappij heeft ter gelegenheid van het 90- jarig bestaan een landelijke leefbaar heidswedstrijd" uitgeschreven onder de naam „Een kern waar pit in zit". Het doel van deze milde competitie, waarbij be scheiden prijzen te winnen zijn, is het be vorderen van de leefbaarheid in kleine samenlevingskernen en daarbij vooral de zelfwerkzaamheid van groepen van de be volking in die kernen te stimuleren. Onder kernen worden in dit verband ver staan herkenbare geografische eenheden waarin niet meer dan 4.000 mensen samen leven. Deelname aan de wedstrijd staat dan ook open voor bewonersgroepen in dorpen of kleine stadjes, maar ook van buurten of wijken in groter^teden. Het gaat uitdruk kelijk om projecten die rechtstreeks uit de bevolking naar voren komen en die door bewonersgroepen zelfstandig ter hand wor den genomen. Een juiy zal beoordelen of de ingediende projecten en manifestaties passen in de opzet van de competitie en de resultaten waarderen in vergelijking van de toestand van de kern voor de wedstrijd. Deelname kan geschieden in twee catego rieën: projecten en manifestaties. Bij pro jecten wordt o.m. gedacht aan het opknap pen of verfraaien van waardevolle gebou wen; aan het inrichten van de woonomge ving (woonerven, speelterreinen); aan spel en recreatie zoals het inrichten van speelge- legenheid, het uitstippelen van wandelrou tes; aan de bevordering van de verkeersvei ligheid; aan de wijkaankleding met bomen of planten, straattegeltuintjes; aan het mi lieu (opruim- en schoonmaakacties) of aan dienstverlening (oppascentrale, bejaarden hulpdienst). Bij manifestaties wordt gedacht aan cultu rele evenementen (als muziek, historie van de buurt of streek); aan speciale sportieve toernooien; aan educatieve evenementen (als tentoonstellingen) of aan streekgebon den feesten en optochten. Inschrijving dient te geschieden voor 30 juni 1978 bij het secretariaat van het orga nisatiecomité „Een kern waar pit in zit", Lovinklaan 1, Arnhem, telefoon 085-778363, waar ook inlichtingen zijn te verkrijgen. De wedstrijd sluit op 30 september 1979. De commissie voor de Gemeenschappe lijke Openbare Bibliotheek houdt de open bare vergadering op donderdag 6 april om 20.00 uur in het bibliotheek-filiaal aan de Parkweg. Aan de orde zullen komen de be noeming van leden van de commissie zelf, verder de concept begroting voor 1979 van de G.O.B., de planning voor het nieuw te bouwen bibliotheek filiaal in Schiedam- Noord en de gedachten rond het oprichten van een discotheek. De commissie voor Financien en Econo mische Zaken houdt de maandelijkse open bare vergadering op dinsdag 11 april om 20.00 uur in de vergaderkamer op de 10e etage van het Stadskantoor. Behandeld zal worden de agenda voor de vergadering van de gemeenteraad op maandag 17 april a.s., voor wat betreft de financiële aspecten van de voorstellen, alsmede eventuele punten betrekking hebbende op de Gemeentelijke Technische Bedrijven. De stichting Zwembaden Schiedam houdt een openbare vergadering op maandag 10 april om 20.00 uur in de rechter nis van de recreatiezaal van het Stadskantoor. Behan deld worden een groot aantal ingekomen brieven en verder voorstellen over toeken ning van vervangingstoelage van een perso neelslid; verhoging van de pachtsom res tauratie Bad Groenoord; een overzicht van het personeel in 1978 van Bad Groenoord en de organisatie van de Zwemvierdaagse. Tot slot een vragenhalfuurtje voor de toe hoorders^ Met ingang van donderdag 6 april is de af deling Burgerzaken van de gemeentesecre tarie, Overschiesestraat 2 hoek Broersvest, op donderdagavonden (koopavond) weer van 19.00 uur tot 21.00 uur geopend voor het publiek. Doch uitsluitend voor zaken betreffende paspoorten en andere reisdo cumenten. Deze avondopenstelling van de afd. Bur gerzaken heeft alleen gedurende de zo meravonden plaats en wel tot en met don derdag 27 juli a.s., gebleken is dat er gedu rende de wintermaanden slechts zeer gerin ge belangstelling is voor de avondopenstel ling. Bij de aanleg van de Centrale Antenne In richting (C.A.I.) in Schiedam zijn bij de abonnees in wijk 13 de toestellen ingere- geld. Dat wil zeggen, dat de ontvangers ge reedgemaakt zijn voor de ontvangst van televisieleelden en FM-radio. Wijk 13 wordt begrensd door: Burg. Knappertlaan, Nieuwe Haven, Vlaardingerdijk en Alei- dastraat. In wijk 5, begrensd door de Chur- chillweg, Mozartlaan, Eduard van Bei- numlaan en Laan van Bol'Es, zijn de toe stellen eveneens ingeregeld, echter met uitzondering van de flats aan de Eduard van Beinumlaan de nummers 2-60, Willem Andriessenlaan 1-59 en Kor Kuilerstraat 2- 60. Bij latere aanmelding wordt voor de aan sluiting van een pand op de centrale anten ne inrichting door de Technische bedrijven 100,— in rekening gebracht, volgens artikel 19 lid IB van de C.A.I. verordening, zoals dit ook staat vermeld in het informatie boekje. Op grond van dit artikel is door de Technische Bedrijven bepaald, dat bewo ners uit de wijken 13 en 5, die zich na 1 april 1978 opgeven als abonnee, een entree geld van 100,- in rekening wordt gebracht, met uitzondering van de bewoners van de drie bovengenoemde flats. Met ingang van 10 april 1978 wordt het mo biele informatiecentrum van C.A.I. overge bracht naar een plaats in de Rossinistraat hoek Borodinlaan, welke zich bevindt in wijk 3. Het centrum is iedere dag geopend van 9.30 tot 15.30 uur en wel van maandag t/m vrijdag. Eveneens met ingang van 10 april a.s. wordt in wijk 3, begrensd door Jozef Oreliosingel, Eduard van Beinum laan, Mozartlaan, Borodinlaan en Zoom- weg overgegaan tot inregeling van de toe stellen. In wijk 3 zijn inmiddels de informatieboek jes van de Technische Bedrijven met de aanmeldingskaarten, waarmee men zich kan opgeven als abonnee, huis aan huis verspreid. Wie om de een of andere reden toch nog nadere informatie wenst of een extra aanmeldingskaart wil ontvangen kan zich wenden tot de Technische Bedrijven, afdeling C.A.I., telefoon 264980, toestellen 120, 183 en 193.

Het Nieuwe Stadsblad | 1978 | | pagina 12