Gemeentelijke verhuizing naar 's Graveland AFSLUITING CURSUSJAAR R.K. EHBO KETHEL Echtpaar Kruijsifix Sol 60 jaar getrouwd Nederlandse tuinders nodigen uit: kom in de kas GEBIT STUK? Vlees naar verhouding steeds goedkoper Reparatie klaar terwijl u wacht Dagelijks van 9-14 uur en 's-avonds na 18 uur. En na tel. afspraak J. VERINGMEIER Nieuwe Haven 131 Telefoon 010-26.14.17 HEf NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 16 - WOENSDAG 5 APRIL 1978 Een veelgehoorde klacht: vlees is zo duur. Een blik in de cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek leert dat deze klacht onterecht is: vlees is de laatste jaren naar ver houding goedkoper geworden. Volgens het CBS zijn de totale kosten van de gezinscon sumptie van 1969 tot augustus 1977 met 84% gestegen. In diezelfde periode gingen de totale kosten van de voedings waren met 70% omhoog en daarin stegen vlees en vlees waren met slechts 61%. Als men weet dat de inkomsten van het gemiddelde gezin in die acht jaren aanzienlijk meer dan 84% stegen, is het duidelijk dat zeker vlees en vleeswaren naar verhouding een stuk goedkoper zijn ge worden. Vandaar ook dat tegenwoordig nagenoeg ieder een zich dagelijks vlees bij de maaltijd kan veroorloven. De naar verhouding lage vleesprijzen en de goede kwali teit dankt de consument aan een efficiënt werkende Ne derlandse veehouderij en vleesverwerkende industrie. Een paar produkten zijn in die acht jaren naar verhou ding wat minder goedkoop geworden. De prijs van kalfs- frikandeau steeg 102%, van runderbiefstuk 72% en van corned beef 76%. Het varkensvlees steeg met slechts 57%, gehakt met 52% en rauwe lever met 32%. Kom in de kas! Onder dit motto wordt op zaterdag 8 april 1978 in alle Nederlandse tuinbouwgebieden een open dag gehouden. De tuinders openden in de afgelopen jaren al vaker de deuren van hun kassen voor het publiek, maar dit jaar gebeurt dat overal op dezelfde datum. In de tuinbouwgebieden Roelofarendsveen, Groningen, Berkel en Roodenrijs, zuid-oost Drente, Limburg, Sion (bij Rijswijk Z.H.). Westland-Zuid, Friesland, Vleuten en Voorne-Putten kan een ieder dan binnenstappen in de kassen. De bezoekers het zullen er vast weer vele dui zenden zijn, net als op voorgaande open dagen kunnen dan kennis nemen van de rijke verscheidenheid aan groenten, bloemen en potplanten die de tuinbouw onder glas voortbrengt. Ze zullen gewaarworden, dat er een re volutionaire technische ontwikkeling in de glazen werk plaatsen van de tuinders heeft plaatsgevonden. De Nederlandse tuinders leveren niet slechts aan de Ne derlandse consument. Ook elders in Europa kan de huis vrouw vrijwel het jaar rond produkten van hoge kwaliteit kopen, die uit Nederlandse kassen afkomstig zijn. Op de Nederlandse veilingen werd in 1977 voor 1980 mil joen gulden aan groenten en fruit omgezet. Van de bloe men die in Duitse winkels worden verkocht, is ongeveer tachtig procent afkomstig uit de Nederlandse tuinbouw gebieden. Deze twee willekeurig uitgekozen cijfers duiden op het economische belang van deze bedrijfstak. Op de open dag zullen de tuinders graag toelichten wat er alle maal komt kijken om zulke resultaten te behalen. Realistische oefening bij r.k. EHBO „St. Liduina", Kethel. Ook burgemeester drs. A.'J. Lems kwam het bruidspaar Krufysifix-Sol gelukwensen wat het zichtbaar bij zonder op prtys stelde. Ook de tra ditionele bak met fruit als geschenk van de gemeente ontbrak niet. Zo, die zit. Maar waar zetten we em neer? Als bureau woninghuisvesting weet je natuurlijk precies hoe je zo'n verhuizing naar een nieuwe huisvesting moet aanpakken. Maar dan mag je nog wel kijken met een uitdrukking als: héé, blij dat ik sta en dat het staat... Deze week is begonnen met een imposante gemeentelijke verhuizing met ais doei drie gemeentelijke diensten in een gebouw onder te brengen. Het gaat om het gloednieuwe kantoorgebouw 's Graveland aan de 's Gravenlandseweg 567 op en kele tientallen meters verwijderd van het stadskantoor. met de gesloten spreekkamers en de open spreekhoeken. Rechts komt de hoofdadeling Maatschappelijke Zorg. Op de le etage zal men links de hoofd afdeling administratie vinden en rechts de afdelingen personeelszaken en in terne zaken, tevens de ruimten voor de directie. In het midden komt de personeels-restauratie, bestemd voor alle drie diensten. De Gem. Woningdienst krijgt in het nieuwe kantoorgebouw de beschikking over het grootste deel van de tweede verdieping met een eigen ingang op de verdieping en een eigen wachtruimte. Het bureau Huisvestiging komt op de 2e etage, met een eigen ingang, een eigen wachtruimte en spreekkamers. Voor het publiek is het feit dat het Bu reau Huisvesting en de beheerssector van de gemeentelijke Woningdienst bij elkaar in één gebouw en nog wel op de zelfde etage gehuisvest zijn een groot voordeel. Gegadigden voor het huren van een gemeentelijkewoning en dege nen aan wie een gemeentewoning wordt toegewezen hoeven voortaan slechts op één adres te zijn: Kantoor gebouw 's -Gravenland 2e etage, 's - Gravenlandseweg 567. Naar het bureau huisvesting gaat men voor het aanvragen en het toewijzen van een (gemeente) woning. Na de toe wijzing van de woning kan men voor het regelen van de verhuring en voor het onderhoud terecht bij de gemeen telijke woningdienst, beheerssector. „Vanonderen". De verhuizing heeft betrekking op de gemeentelijke sociale dienst, de ge meentelijke woningdienst en het bu reau huisvesting van de gemeente Schiedam. De gemeentelijke sociale dienst is maandag verhuisd. Van het oude adres aan de Lange Kerkstraat 60. en de Nieuwstraat 26. In het nieuw kantoorgebouw betrekt de GSDde twee beneden etages. Op de begane grond komt links van de in gang de ontvangsthal, de wachtruimte De R.K. EHBO-vereniging „St. Li duina" Kethel organiseerde ter afslui ting van het cursusjaar een test-avond voor de leden die met goed gevolg het examen EHBO hadden afgelegd. Ze kregen hulp te verlenen bij ongevallen met als denkbeeldige slachtoffers, le den van de Lotusgroep Delfland. Het ging er allemaal griezelig echt aan toe. Een vechtpartij in een café, waar bij twee dames gewond werden en een fietsongeval waarbij ook weer twee da mes betrokken raakten. In groepjes van drie kregen de kersverse gediplo meerden hulp te verlenen en het ging ze goed af. De afdeling Kethel is in z'n 41ste le vensjaar en telt momenteel zo'n 85 le den. Dit jaar namen aan de cursus 25 personen deel waaronder huisvrouwen, kleuterleidsters, sportlieden en onder wijzers. Een verschijnsel dat te verkla ren valt uit het feit dat de meeste onge vallen binnenshuis plaats vinden en uiteraard ook op de sportvelden. Het aantal leden is nooit stabiel gezien na de examens een terugval plaats vindt. Er komen weer nieuwe leden bij als de cursus op het punt staat van start te gaan. Deze begint dit jaar eind sep tember en duurt tot medio maart 1979. De beginners starten in het Schephuis in de oude dorpskom met de vrijdag als lesavond. De gevorderden komen hier voor bijeen in het Kruisgebouw aan het Bachplein. De kosten voor het volgen van zo'n cursus bedraagt 45,in clusief het examengeld. Voor een her halingscursus 27.50. Nadere inlich tingen verstrekt het secretariaat van de afdeling. Woudweg 26 in Schiedam- Noord. In zijn woning in de Heyermanflat vierde het echtpaar Kruijsifix-Sol zijn 60-jarig huwelijksfeest in intie me familiekring. Namens het ge meentebestuur kwam burgemeester drs. A. J. Lems zijn gelukwensen aanbieden en kregen de 79 jaar oude bruid en bruidegom een ge lukstelegram van de koninklijke fa milie. Dirk Kruijsifix, geboren in Rotterdam leerde in de Maasstad de uit Dordrecht afkomstige Wil- helmina Sol kennen. Ze werden het eens en trouwden in de Maasstad wat Wilhelmina tot de echtgenote van een zeeman maakte. Tot z'n 49e jaar bevoer Dirk Kruijsifix de zeeën om daarna voorgoed voet aan wal te zetten. Hij vond werk bij de olie maatschappij Deluxol, waar hij bleef tot aan z'n pensionering. Het echtpaar kreeg vijf kinderen waaronder een dochter. Nu zijn er bovendien dertien kleinkinderen en zestien achter-kleinkinderen. Zeven hiervan emigreerden naar Canada waar het echtpaar van 1964 tot 1965 een jaar lang is gelogeerd geweest. Sinds 1935 wonen Dirk en Wilhel- mien in Schiedam en de laatste vijf jaar in de Heyermanflat. Ze kunnen het hier best stellen. Puzzelen sa men yeel of leggen een kaartje en verder zorgt de televisie voor de no dige afleiding. Gave kast, nou nog een mooie plek voor hem uitgezocht. Met groot materieel, zoals een ge meentelijke verhuizing betaamt, ver huizen naar 's -Gravenland.

Het Nieuwe Stadsblad | 1978 | | pagina 16