stichting de schiedamse gemeenschap Rosalie in het Passage Klebs en theater NEXUS... Schiedam Vrouwenkoor concerteert op 28 april in de Magnalia Deikerk. Commissie kunstuitleen rond werkzaamheden af Mag ik van jou... De cijfers staan allemaal weer keurig op een rij INTERIEUR- VERZORGSTER overschiesestraat 1, Schiedam, telefoon 26 80 43 Schiedam sinds 1900 623.523 HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 20 - WOENSDAG 5 APRIL 1978 Op 28 april a.s. geeft het Schiedamse Vrouwenkoor een concert in de Magnalia Deikerk aan de Albardastraat. Medewerking verlenen: Alice Schuppers piano, Peter Beyersbergen-van Henegouwen, piano en Chris Verhoog, bariton. Er staan werken op het programma van o.a. Suk, Min, Strategier, Geraedts, Hindemith, Blyton eb Lands. Het geheel staat onder leiding van de dirigente van het Schiedams vrou wenkoor, Ria Borgmeijer. Toegangskaarten a 5,— (CJP 3,zijn verkrijgbaar bij de plaatse lijke VW Overschiesestraat 1. Het concert begint om 20.15 uur pre cies. Op 21 september 1977 installeerde de stichtingsraad een commissie Kunst Uitleencentrum Schiedam en gaf deze commissie de opdracht mee om te onderzoeken of het mogelijk zou zijn om in Schiedam een kunstuitleencen trum op te richten. Deze commissieebestaande uit mevr. C. Stroman, mevr. R. de Vringer de heer Th. H. de Vos, de heer P. van der Heiden, de heer J. Paalman, de heer D. van der Vrie en de heer R. H. Pillard (secr.) heeft op 29 maart jJ. de laat ste hand gelegd aan een nota die de stichtingsraad wordt aangeboden en op 19 april tijdens de maandelijkse openbare vergadering behandelt zal worden. Voor wie enigszins op de hoogte is met de materie kunstuitleen zal het dui delijk zijn dat het waarlijk geen geringe opdracht was die de commissie had uit te voeren. Het is dan ook verheugend dat de werkzaamheden bin nen de gestelde termijn afgerond zijn kunnen worden. Aan het eind wn de nota formuleert de commissie elf conclusies. Conclusi es op grond waarvan de stichtingsraad na gevoerd overleg zal moeten bes luiten of het de oprichting van een kunstuitleencentrum in Schiedam wil bevorderen. De commissieleen hebben daar een duidelijke mening over. Een mening die zij op 19 april a.s. zeker niet onder stoelen of banken zullen steken. Geïnteresseerden kunnen de nota aanvragen bij ons bureau. Het is 'n vertrouwd beeld in Schie dam als het showkorps O.B.K. door de stad gaat met de majorettes. Maar niet alleen gaat O.B.K. door de stad. Het gaat ook het Passage Theater in. O.B.K. doet dat weer op vrijdag 14 april a.s. om de jaarlijke uitvoering te geven. In afwijking van voorgaande jaren zal O.B.K. deze keer zelf een pro gramma brengen dat de gehele avond vult. Het is vooral de jeugd van O.B.K. geweest die vond dat je als vereniging zelf een hele avond moest vullen. Zij namen dan ook het initiatief en niets was hun teveel om te doen. O.B.K. is trots op dit initiatief van de jeugd en terecht want waar de jeugdigen in een ver eniging zulke initiatieven nemen is daadkracht de drijfveer en mag op een zonnige toekomst gerekend worden. Zo zullen dan op 14 april het jeugd- showkorps met de jeugdmajorettes te zien zijn, het seniorkorps met de majorettes, het harmonieorkest, de boerenkapel en het asociale orkest van O.B.K. En alsof dat alles nog niet genoeg is zullen een paar jeug dige leden van O.B.K. die door gaans met hun kwinkslagen de lachers op hund hand weten, het publiek vermaken met een sketch. Het seniorshowkorps en de majo rettes werkten in februari mee aan het jubileumconcert van „Herman dad" Een tot de nok gevulde Doe lenzaal beloonde deze Schiedam mers met een daverend applaus. Als op 20 april a.s. het doek open gaat in het Schiedamse Passage Theater, treffen wij professor Klebs aan, die zich voor de buiten wereld verschuilt in een tot labora torium omgebouwd keldertje. Hij is bezig met de creatie van zijn Rosa lie. Wanneer het zou lukken deze fantastische uitvinding te realise ren, zou dat volgens hem ongeken de mogelijkheden bieden voor een betere maatschappij. Zijn uit com puter opgebouwd bijna mense lijk wezen zou kunnen worden geprogrammeerd met de meest ide ale menselijke eigenschappen. Natuurlijk zou ook minder prettige eigenschappen kunnen worden in gebracht, en vandaar dat de grote mogendheden er praktisch alles voor over hebben om zijn uitvin ding in handen te krijgen. Naarmate het eperiment vordert, ontwikkelen zich tal van verrassen de situaties. Het enthousiasme waarmee de professor aan zijn pro ject werkt, groeit uit tot een liefdes verhouding met het bijna menselijk resultaat. Zijn Rosalie beantwoordt in praktisch ieder opzicht aan het ideale beeld van de vrouw. Met haar droomt hij van een gelukkiger maatschappij waarin een nieuw mensdom door zijn vinding ontsta at. Wanneer meesteesiion Dimitri Di- mitriov hem wederom op het spoor blijkt, lijdt zijn Faustiaanse onder neming echter schipbreuk en blijft ook van zijn creatie Rosalie niet meer dan een droom over. Rolbezetting: Meneer Klebs Luc Lutz Ro salie Simone Rooskens De huishoudster Simone Ettekoven Dimitri Dimitri Dimitriov Steije van Brandenberg Regie en decorontwerp Alan Barlow Auteur Rene de Obaldia Nederlandse bewerking Max Nord Kaarten voor deze voorstelling a 15,12,50 en 10,zijn dagelijks vaaf 11.00 uur verkrijgbaar aan de kassa van het theater. Telefonisch reserveren onder nummer 269563. Daverend applaus mag ook op 14 april in het Passage Theater ver wacht worden van het Schiedamse publiek. Zolang de vooraad strekt zijn kaar ten a 3,50 verkrijgbaar bij J. H. H. Krogten, Rotterdamsedijk 148, tel. 267026 A. Ritman, Nxeuwe Damlaan 443, tel. 706164 J. G. Broekhoven, Royaardsplein 24, tel. 713343 O.B.K. is ook weer van start gegaan met een nieuwe klas leerlingen voor de harmonie. Zij reperteren iedere dinsdagavond in het eigen clubge bouw aan de Delfslandseweg (langs de Schie) Nieuwe leerlingen zijn welkom. Voor alle inlichtingen kunt u zich wenden tot de zojuist ge noemde adressen. De leden en donateurs van de Rijn mondband weten het allang. Nexus, zo heet het maandblad van de Rijn mondband. Het verscheen voor de eerste maal in augustus 1977 en vo rige week alweer verscheen het achtste exemplaar, boordevol infor matie op het gebied van de mars muziek. In NEXUS wort in de eerste plaats het wel en wee van de Rijnmond band besproken. Daarnaast wordt regelmatig aandacht geschonken aan min of meer belangrijke evene menten in binnen- en buitenland. Deze maand b.v. neemt een verslag over 's werelds grootste marching- band-concours in de Royal Albert Hall, een belangrijke plaats in. Nexus, net als de Rijnmondband, is vrij Engels gericht. En waarom niet? Engeland is im mers de bakermat van de heden daagse marsmuziek. Maar het is niet alles Engels wat de klok slaat. De Nederlandse collega's worden niet uit het oog verloren. De stevige contacten die de Rijnmondband met een aantal andere bands heeft worden goed onderhouden. Ook via Nexus doet de band dat. want over en weer worden de maandbladen natuurlijk uitgewisseld en wordt het nieuwsopgenomen. De vaste rubriek van Nexus is iede re maand „waar gaan we kijken". Het is een vrij complete agenda waarin alles is opgenomen van acti- vijgiten op het gebied van de mars muziek in en om Schiedam. Een niet onbelangrijk deel van deze agenda komt tot stand door de con tacten met andere bands en niet te vergeten met de afdeling Muziek van stichting De Schiedamse Ge meenschap. Misschien wilt u ook regelmatig Nexus ontvangen, lid of donateur worden van de Rijnmond band. Stelt u zich dan in verbinding met de heer Y. Ferwerda, Ernst Ca- simirstraat 78, Vlaardingen, tel. 354505. Mag ik van jou...even kijken...het Proveniershuis? Tja, dat kon je weten, die heb ik niet. Mag ik dan nu van jou het Beatrixpark, ha, zie je wel, en het Julianapark? Mooi. die heb ik compleet. En pu graag...de Vrijheid... pit is geen discussie van twee heren die elkaar op grootse wijze Schiedamse historische of re creatieve objecten zitten te verkopen. Nee, zo zal het er ongeveer toegaan als men zit te kwartetten met een Schiedams kwartet. Een Schiedams kwartet is er nog helemaal niet, maar het komt er wel. Er wordt momen teel hard aan gewerkt om al het materiaal op tijd bij de drukker te krijgen en als dat allemaal lukt dan zal Schiedam in juni een eigen kwartet heb ben. Dit alles dankfij de V.V.V.-Schiedam die dit kwartet gaat uitgeven. De kwartetspellen zullen voor 5,95 verkocht gaan worden. Het is jaarlijks voor het bureau van de S.G. weer een zucht van verlich ting als de cijfers op een rijtje staan. D.w.z. dat de begroting voor het volgend jaar klaar is en dat de exploitatierekening van het afgelo pen jaar is opgesteld. Wel, dat stadi um is weer bereikt. Tijdens de ko mende vergadering van de stich tingsraad zal de exploitatiereke ning worden aangeboden en tijdens de laatstgehouden vergadering werd de begroting 1979 vastgesteld. Deze wordt nu aangeboden aan het gemeentebestuur met het verzoek die begroting goed te keuren. Voor geinteresseerden onderstaand de totale nadelige saldi: Personeelskosten Bureaukosten 45.153, Gebouw en Podium 9.072,— Voorm. SRJJ-pand 16.015, Algemene activiteiten 25.915, Passieve cultuur (Programma Theaters) 114.041, Internationale contacten 10.950,— Muziek Toneel Veno Vrijetijdsbesteding Zang V.V.V. Diverse baten en lasten 8.000,— 36.060,— 15.358 20.472,— 1.146, 33.116, 9.725, Voor extra activiteiten en uitbrei ding van de bestaande activiteiten wordt een extra bedrag gevraagd van 67.615,—. 278.500,— Gevraagd: Binnen afzienbare tijd is op het kantoor van onze stichting plaats voor een Zij zal worden belast met het schoonhouden van ons kantoor dagelijks van 08.00 tot 10.00 uur. In die tijd voorziet zij personeel en eventueel bezoek van koffie. Wij hebben een klein kantoor met 6 personeelsleden. Het honorarium wordt vastges teld conform de gemeentelijke richtlijnen. Sollicitaties kunnen worden gezonden aan Stichting De Schiedamse Gemeenschap, Overschiesestraat 1, Schiedam.

Het Nieuwe Stadsblad | 1978 | | pagina 20