k m KUNST UIT NOORD-HOLLAND IN SNACKBAR „NIEUWLAND" i F" I i HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 22 - WOENSDAG 5 APRIL 1978 Voor de boottocht van Lentefeest moet het lenteweertje nog komen v'v Bij naargeestig guur weertje vertrok gi stermorgen het motorhotelschip „Fluvius" vanaf de Nieuwe Haven voor een vijfdaagse vaartocht over de grote rivieren. Aan boord pupillen en vaste sociëteit-bezoekers van de stichting „Lentefeest", die stuk voor stuk naar dit „uitje" op het water reikhalzend hadden uitgezien. De organisatie draaide op volle toeren, steunend op de nodige ervaring hier voor ongedaan tijdens eerder gemaakte boottochten. Er kwam evenwel heel wat voor kijken alvorens de rolstoel- en andere patiënten van huis waren afge haald en iedereen zich in zijn of haar hut had geïnstalleerd. Onmisbaar was hiervoor ook nu weer de hulp van de plaatselijke EHBO en de verpleegkundigen, die de reis mee maken. Bij het inhalen van de loop brug was iedereen in de grote salon waar gastvrouwe, mevrouw Rie Ko- nings de koffie liet serveren. De stem ming was er meteen al in. Druk werd er gezwaaid naar familieleden die de „Fluvius" uitgeleide deden bij de Hoofdbrug en later ook na het schut ten in de nieuwe sluis bij het haven hoofd. Hier zette het drijvende hotel eerst goed vaart en was weldra uit het ge zicht verdwenen. Het bleef kil en heiig en zo arriveerde men om 13.00 uur in Schoonhoven, de eerste pleisterplaats. Hier gingen de pleziervaarders aan wal voor een wandeling door het oude zil verstadje. Niet van lange duur overig ens, want de kilheid drong door tot op het bot. Van het Stichtingsbestuur was wet houder H. Posthoorn met de heren A. v.d. Kraan en v.d. Touw aanwezig. Deze laatste voer mee naar Schoonho ven, om vandaar per auto naar huis te rug te keren. Hij was het die de bood schap meebracht „alles wel aan boord". De keuken is uitstekend even als de sfeer en wat kan er dan nog mis gaan. Gisteravond conserteerde de „Hawaiian Selection" aan boord met lekkere meezingers in het repertoire. Vanmorgen zette de „Fluvius" koers richting Arnhem voor de tweede over nachting. Donderdag wordt afgemeerd in Zutphen. Hier komen 's avonds het zangduo Barbara en Bas aan boord met twee accordeonisten en ook dat belooft een gezellige avond te worden. Na een bezoek aan de Keizer Karei- stad, Nijmegen wordt van hieruit za terdag de thuisreis ondernomen. Het schip zal ook afmeren op de plaats van vertrek en volgens planning om ca. 13.00 uur. De familieleden van de op varenden wordt verzocht hier met bloemen aanwezig te zijn om de thuis komst zo feestelijk mogelijk te maken. Er kwam heel wat voor kijken alvorens het drijvend hotel „Fluvius" dinsdagmor gen van wal kon steken voor een vijfdaagse boottocht met aan boord pupillen van de stichting lentefeest". Vanuit de salon zwaaien naar al het liefs dat achterbleef. In snackbar en restaurant „Nieuwland", Mgr. Nolenslaan 422 te Schiedam is tot en met 29 april een expositie ingericht van werk stukken, vervaardigd door kuns tenaars uit Noord-Holland. Een in itiatief genomen door de eigenaar Cees Muller, om zodoende een bij drage te leveren aan de komende braderie van de winkeliersvereni ging van de Mgr. Nolenslaan en wel op zaterdag 22 april. Cees Muller stamt ook uit de omge ving van Purmerend en had al eer der contact met één van de expo santen, de beroepskunstenaar, beeldhouwer Henri de Bruin uit Wijderworm, die regelmatig op trekt met de Amsterdammer Rob Cerneus en de vrouwenarts Rudhi Relyveld uit Purmerend. Het trio heeft een sterk uiteenlo pend oeuvre. Henri de Bruin is be roepskunstenaar die naast beeld houwwerken, grafieken en collages maakt. Van deze laatsten zijn er op de expositie de nodige te zien. Rudhi W. Relyveld beschouwt het maken van kleurenfoto's als een pure hobby, met bloemen als z'n voornaamste ontjerwerp. Een fraaie collectie hiervan bracht hij mee naar Schiedam. Niet minder bezienswaardig zijn de werkstukken van Rob Cerneus. Metaalplastieken in diverse forma ten zowel figuratief als abstract, waarvan het materiaal bestaat uit schrootijzer en koper. Het is dus een bijzondere expositie die waard is nauwkeurig te worden bekeken onder het genot van een kopje kof fie of bij het nuttigen van een hartig hapje. Kleurenfoto's van de vrouwenaris Rudhi Relyveld, te zien in de expo sitie ingericht in Snackbar-restau rant „Nieuwland". ixi De drie kunstenaars die werkstukken exposeren in „Nieuwland". V.l.n.r. Rudhi Relyveld, Rob Cerneus, maker van piasdeken met schroodjzer en koper als mate riaal en Henri de Bruin. V Linolieumdrukken van de kunstenaar Henri de Bruin.

Het Nieuwe Stadsblad | 1978 | | pagina 22