Paas-a cti vi tei ten Vakantievreugd: kort maar krachtig... Schiedams dokters trio start groepspraktijk met groeps praktijk Mening over zelfmaakmode (I.M.) HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 52 WOENSDAG 5 APRIL 1978 Bij Cantedeer is het boekje „Maak je eigen mode" van de schrijfster Ciaudi Berbee verschenen en ook de modeon twerpster Pieke Stuvel schreef een soortgelijk boekje; „Vi Tik van de mode". Zei fmode voor vrouwen, die hun eigen gang gaan. Beide boekjes zijn bedoeld als handleiding voor het vervaardigen van kleding voor eigen gebruik. Mevrouw de Keizer, eigenaresse van de modevakschool „Couture Bouwina" in Groenoord, die drie jaar geleden met deze school startte, is van oordeel daO beide boekjes in een behoefte voorzien. Maar wijst er tevens op hoe belangrijk het is, vooral in deze tijd, om zelf met in de winkel verkrijgbare patronen of raderpatronen te werken. Dat kan niet volgens de regels van die boekjes. Maar wel via een gedegen naaicursus. En daartoe krijgt u de mo gelijkheid bij bovengenoemde mode vakschool. Pleeg eens een „belletje". Om te onthouden; visites aanvragen tussen 7.45 en 9.30 uur. Afspraken voor het spreekuur tot 1130 uur en 's middags tussen 3.00 en 5.00 uur. Aanvragen van herhalingsrecepten en herhalingsverwijskaarten etc. tot 9.30 uur. Uw dokter is telefonisch bereikbaar tussen 12.45 en 1.15 uur. Nieuwe telefoonnummer: 730588. RAM (21 maart20 april) Maak er een rustige week van door u te concentreren op uw bestaande taken. Er zit weliswaar iets nieuws voor u in de bus, maar daarvoor moet u in de ware stemming zijn. Daar komt u vanzelf in wanneer u de overtuiging heeft dat u klaar bent met uw huidige werk. Op gevoelsgebied enige deining mogelijk. Voorkom die door anderen met begrip tegemoet te treden en niet volgens uw eigen opvatting te werk te gaan. Gevoelens zijn gecompliceerd en liggen soms diep onder het oppervlak! STIER (21 april—20 mei) U heeft er nog steeds goed de vaart in, ook wat betreft het op ruimen van opgezouten klusjes. Houen zo! Niet toegeven aan buien en verongelijkt zijn. Met eerlijk en helder denken be reikt een mens meer dan met emoties. Vooral op gevoelsge bied kunt u in deze periode veel positiefs bewerkstelligen. Regel vooral uw werkzaamheden volgens een strak schema, want anders kan er weer een opeenhoping optreden. En daar wilt u nu juist zo graag vanaf zien te komen! Kalm aan met de duiten. TWEELINGEN (21 mei—20 juni) Kruip deze week niet in uw cocon, omdat u het daar zo veilig vindt. Dat is gewoon opzij gaan voor bestaande feiten en heeft met veiligheid in wezen niets te maken. Neem een be slissing zoals een volwassene betaamt en geniet van de op luchting die zoiets teweeg brengt. U kunt goed te rade gaan met een lid van uw familie die u goed kent en wiens oordeel zuiver is. U ziet kans een oude relatie op de been te krijgen en loopt een welverdiende pluim op wegens eerder gedane in spanningen. KREEFT (21 juni—20 juli) Goede week voor de artistieken onder u. Goede en geestige invallen brengen u in de juiste versnelling en u kunt er vaart in zetten. Opdrachten zijn niet buitengesloten en eerder uit gevoerde ideeën krijgen een duidelijk profiel. Een zekere nervositeit kan u parten spelen, vooral in de om gang met anderen. Geef daar niet aan toe. Regel uw leven lie ver volgens goede normen en kruip op tijd onder de wol. Een onverwachte ontmoeting kan heel genoeglijke gevolgen meebrengen. LEEUW (2120 augustus) Aan een bepaalde ietwat irritante toestand is min of meer een eind gekomen. Zo nu en dan ondervindt u een beter begrip voor uw standpunt en dat kan plezierig uitwerken op de om gang met derden. Soms worden de beste dingen pas na veel inspanning bereikt en dat zit er bij u nu wel in! Ook geduld met mensen, die uit een totaal andere denkwereld hun opvat tingen putten, kan mettertijd tot een positieve verstandhou ding leiden. Ondertussen wel eventjes uitblazen en freewhee len! MAAGD (21 augustus20 september) Als u deze week weet aan te pakken kunt u een buiten uw toedoen ontstane achterstand aardig inlopen. Ga volgens een strak schema te werk, laat u niet afleiden door bijkomstighe den en geef niet toe aan opgewonden stemmingen. Er zit een aardig succes voor u in de bus en het mankeert u daarbij niet aan de nodige medewerking. Kans op een bezoek van iemand uit een ander werelddeel waarbij zich nieuwe mogelijkheden kunnen openbaren. Niet jachten en op tijd erin! fjg ifel WEEGSCHAAL (21 september20 oktober) Doe deze week niets, zonder dat u precies weet waar het om 'gaat. Oppervlakkig genomen besluiten zijn niets waard. Houdt u dan liever helemaal buiten spel en blijf bij uw eigen dingen. Er zit een aardige mogelijkheid voor u in, maar die moet dan ook met de nodige ernst worden benaderd. Op ge voelsgebied enige onzekerheid: u bent niet in de ware stem ming. Ook hier is oppervlakkig handelen niet zonder risico. Niet mokken! Denk en handel positief. SCHORPIOEN (21 oktobei^-20 november) Drukke week, maar met heel plezierige momenten. U onder vindt het nodige begrip voor uw opvattingen en krijgt de kans die uit te voeren en uw ideeën gestalte te geven. Wees niet te kritisch ten opzichte van derden, tenzij u ook uzelf in de ga ten houdt en tracht te verbeteren. U ziet kans met veel humor en tact uit een netelige situatie te raken. Wees voorzichtig met losse opmerkingen in gezelschap: u weet nooit, waar ze uiteindelijk terecht komen. BOOGSCHUTTER (21 november20 december) Deze week kunt u zonder veel hijsa een eind maken aan een situatie die u al een poos hindert. U heeft de omstandigheden en de feiten mee en dus hoeven niet eens veel woorden bij ge bruikt te worden. Op gevoelsgebied kans op begrip en ontspanning. Houen zo! Ga met tact te werk en maak alleen goedmoedige grapjes. U kunt een oudere uit de narigheid houden door uw ervaring tot zijn/haar beschikking te stellen. Wat méér systeem bij de behandeling van uw paperassen kan geen kwaad! STEENBOK (21 december—20 januari) Over het algemeen een prettige week. Een bepaalde kwestie, die u zwaar op de maag ging liggen, is ineens opgelost door een praktisch optredende relatie. Zo ziet u: u blaast wel eens meer de dingen op door te piekeren zonder te handelen en dan lijken ze-tenslotte reuzegroot. Een bepaald bezoek doet u heel veel goed en voorziet u meteen van de nodige nieuwtjes. Ook bij die nieuwtjes zijn feiten die achteraf minder zwart waren dan u wel vreesde. Op tijd eens rusten! WATERMAN (21 januari20 februari) Maak er een pretti ge week van, ook voor uw huisgenoten, door niet teveel te wil len regelen en ingrijpen. Luister kalm naar de opinie van an deren, ook jongeren en weerleg een denkwijze die volgens u niet klopt met takt en humor. Dit geldt ook voor vergade ringen en dergelijke. U helpt een oude vriend goed en snel uit een onzekere situatie omdat u geen onrecht kunt zien. Blijf echter verder buiten deze kwestie: u heeft het druk genoeg met uw eigen taken. VISSEN (21 februari20 maart) U kunt deze week echt ge- noegelijk profiteren van de omstandigheid dat een onnozel misverstand uit de wereld is geraakt. Vraag maar niet hoe de dingen ontstaan: ze zijn zo oud als de mensheid. Beter is nu lekker door te gaan op de oude goede weg. U heeft een aardi ge kans, vermoedelijk in verband met roerend goed. In uw gezin kunt u veel goeds doen, door ongemerkt leiding te ge ven en bij te sturen. Niet te zwaar eten en alle overdrijving op dit gebied vermijden. 8ST8: De mobiele poppertjeskraam kreeg het soms niet aan te bakken, zo groot was de vraag naar dit kermisbaksel. Van zelf maken van hoeden was een nieuwe attractie bij de vrije creativi- teit, opgenomen in het programma van Vakantievreugd. VAKANTIE Jeugdconsulent, Joop van Broekhoven, weet nu al dat „Jeugdland" zich heeft weten te settelen bij jong en oud. Ook de activiteiten tijdens de herfstvakantie slaagden, wat natuurlijk voor een groot deel is te danken aan zijn staf van me dewerkersisters), aldus Van Broekho ven. De plannen voor de vakantie 1978 lig gen in grote lijnen al gereed. Ze worden afgewerkt van 17 juli t/m 4 augustus. Het begint weer met een groot op- De door „Vacantievreugd" georgani seerde activiteiten tijdens de Paasva kantie zijn over het algemeen genomen bijzonder goed geslaagd. De eerste dag wat regen maar toen het klimaat de hierop volgende dagen heel wat milder werd kwamen heel wat kinderen hier voor opdraven. Ook nu was de vrije creativiteit het meest in trek bij de kleintjes en werden ook de film- en toneelvoorstellingen leuk bezocht. Waar de mobiele pof fertjeskraam verscheen was er trek bij de kinderen naar dit aloude feestban ket. Dertig pakken bloem waren nodig om aan de grote vraag te kunnen vol doen. eningsfeest en hierna volgen mogelijk nog meer activiteiten dan vorig jaar. Vooral voor de oudere jeugd en jazz en popmuziek enz. Ook aan sportevene menten zoals een fietsenralley, een wandel-speurtocht en hengelconcour- sen zal het niet mankeren. Het ligt ook in de bedoeling een groot slotfeest te organiseren doch hiervoor zijn de plannen pas in een begin sta dium. Streven zal zijn ook de gehandi- capen zoveel mogelijk bij de activitei ten te betrekken en deze af te stemmen op de programma's van de plaatselijke T,eke?*n en kI®ur,eP ,met gebru'k va" Sfhaaf en liimPot' no« altiJd geliefde be- buurt- en clubhulzen. zl8hcid ïoor de kleineren onder de jeugd.

Het Nieuwe Stadsblad | 1978 | | pagina 52